FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Ghost Hound
Wersja do druku
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 28-10-2007, 13:12   Ghost Hound

Seria jest bardzo "świeża", ale sądzę że zasłużyła na własny temat...
Link do ANN: http://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=7817

Pierwsze wrażenia:
Enevi napisał/a:
No yyym. Chyba wszyscy zainteresowani domyślali się, że zacznie się dziwnie i tak też jest.
Baardzo spodobał mi się opening, taki inny^^'' I eyecatch robi wrażenie. Świetne udźwiękowienie, muzyka klimatyczna. I oczywiście grafika. Ładny był ten modlich. Tylko postaci tak średnio wyglądają, ale ogólnie nie ma się do czego przyczepić.


Po pierwszym odcinku trudno powiedzieć coś konkretnego o fabule, napewno jest to jedna z najlepiej zapowiadających się serii tego sezonu. Główny bohater - Tarō Komori, ma dziwne sny, w których wizje otaczającej go rzeczywistości, mieszają się z traumatycznymi wspomnieniami z dzieciństwa. 11 lat wcześniej w miasteczku, w tajemniczych okolicznościach ginęły dzieci, oczywiście jednym z zaginionych był główny bohater i jego siostra.
Spoiler: pokaż / ukryj
Jak łatwo się domyślić już po kilku pierwszych minutach oglądania, dziewczynka została uznana za zmarłą.
Pojawiają się też kolejne postacie: wiecznie uśmiechnięty i nadzwyczaj ciekawski nowy uczeń, chłopiec o niezbyt dobrej opinii, który najwyraźniej nie lubi Tarō i dziewczynka, która widzi "podróżującą" duszę bohatera i nie tylko...

Ghost Hound wydaje się być prawdziwą gratką dla miłośników historii o duchach, seria już od pierwszej minuty zrobiła na mnie piorunujące wrażenie. Opening jest wspaniały i genialnie podkreśla klimat serii, w ogóle cała ścieżka dźwiękowa zapowiada się niezwykle interesująco. Tła, kolorystyka, wszystko jest solidnie dopracowane i nawet uproszczone projekty postaci (jak na razie najsłabszy punkt serii) nie można uznać za jakąś straszną wadę. Moim zdaniem Ghost Hound ma to coś, co nie pozwala oderwać oczu od ekranu i sprawia że na kolejny odcinek czeka się z niecierpliwością. Pozostaje mieć nadzieję że seria przynajmniej utrzyma poziom z pierwszego odcinka. Mam straszną ochotę popełnić recenzję tejże serii, o ile nikt z redakcji nie zajmie jej wcześniej i uda mi się uporządkować moje wcześniejsze rezerwacje ;)

Główny bohater
Dziewczynka i coś...
Nowy uczeń

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 28-10-2007, 16:12   

Pierwszy odcinek zrobił na mnie duże wrażenie. Klimat tej serii jest niesamowity, a ostatnimi czasy jest to rzadko spotykane. Production IG. po raz kolejny świetnie sprawdza się pod względem rysowania teł - dopracowane, realistyczne i po prostu ŁADNE. Również zainteresowały mnie same postaci (w końcu nieczęsto spotyka się w anime narkoleptyków, a nad wyraz upierdliwy chłopak o brązowych włosach zdaje się wiedzieć podejrzanie zbyt wiele. Jego uśmiech jest powalający). A co do projektów postaci - naprawdę spodobały mi się.
Czekam na kolejne odcinki.

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 30-10-2007, 18:09   

moshi_moshi napisał/a:
Mam straszną ochotę popełnić recenzję tejże serii, o ile nikt z redakcji nie zajmie jej wcześniej i uda mi się uporządkować moje wcześniejsze rezerwacje ;)



zgłaszałam takową chęć już wcześniej, no ale zobaczymy kto dostanie :)

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Oshii Rion Płeć:Kobieta
wtf?


Dołączyła: 24 Lip 2006
Status: offline
PostWysłany: 11-11-2007, 14:13   

Jestem po czwartym odcinku RAW i jestem naprawdę pod wrażaniem. Ta psychoza jest genialna, w środku odcinka aż ciarki przeszły po plecach. Historie głównych bohaterów naprawdę poruszają. Chcę już piąty epizod! ;___;


Spoiler: pokaż / ukryj
Jak już w poprzednich odcinkach te chwile z tymi dźwiękami"radiowymi" są niesamowite.


Zauważymy jedną sprawę:
Original creator: Masamune Shirow ;)

_________________
Ones who are born at dawn...
Don't ever lose sight...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1747706
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 12-11-2007, 21:26   

Szczerze mówiąc mnie najbardziej przekonało, to że Chiaki J. Konaka jest odpowiedzialny za scenariusz, bo jak napisał sam Shirow historia została częściowo "zmodyfikowana".

A co do ciarek to one nie idą, ani nie maszerują tylko galopują. ;)

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 23-11-2007, 12:17   

Niestety dyskusja o Ghost Hound przeniosła się do "aktualnie oglądanych", gubiąc się pomiędzy innymi postami...

W każdym razie ja tymczasem obejrzałam te 5 odcinków. Dokładnie tak, jak się obawiałam: piąty był już trochę śmieszny i nie jest to niestety komplement. Generalnie wędrówki poza ciałem, świat duchów itd. to coś, co trudno pokazać tak, żeby nie wyglądało idiotycznie. Tutaj wyraźnie postawiono na elementy groteski. I o ile w odcinku czwartym wyglądało to jeszcze znośnie (może dlatego, że było przez krótką chwilę), o tyle w piątym właśnie zaczęło być komiczne, a co gorsza, z zapowiedzi szóstego wynika, że będzie się dalej pojawiać. W ogóle cały ten "niewidoczny świat" robi się nieprzyjemnie dosłowny, a tego żadna tego typu seria dobrze nie znosi. Klimat pierwszych czterech odcinków był rewelacyjny, ale w piątym mi się trochę rozsypał - zamiast "dotknięcia tajemnicy" mamy "co bohaterowie spotkają za rogiem".

Spoiler: pokaż / ukryj
Żeby dopowiedzieć: oczywiście chodzi mi o te "pozacielesne" postaci bohaterów. Ja rozumiem, że one mają przypominać embriony, ale ten dyniogłowy kształt w połączeniu z puszczonym przez jakiś "balon helowy" głosem mnie bardzo silnie nie przekonuje. Albo inaczej - nie przekonuje jako forma, w której bohaterowie sobie eksplorują okolicę.


Na plus natomiast należy zapisać postacie, ze szczególnym uwzględnieniem głównego bohatera. Wprawdzie nadal twierdzę, że wolałabym, żeby byli trochę mniej smarkaci - jeśli dobrze liczę mają chyba po 14 lat - ale pomału się zaczynam przyzwyczajać. Ww. bohater zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie ogólnym pozbieraniem, bo szalenie łatwo byłoby z niego zrobić klona Shinjiego, który siedzi w kącie i nienawidzi świata. On tym światem jest raczej zafascynowany, ale też nie jakoś chorobliwie. Mam nadzieję, że potem nie postanowią mu zafundować jakiejś zmiany charakteru - na razie taki, jaki jest, jest absolutnie niezbędny, żeby zrównoważyć dwóch pozostałych panów.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 23-11-2007, 20:24   

W tej chwili boję się, że Ghost Hound może u mnie przeskoczyć z kategorii Najbardziej obiecującej serii do Największego zawodu. Bohaterowie wyglądający jak
Spoiler: pokaż / ukryj
Kacper przyjazny duszek
raczej nie pomagają w budowaniu klimatu.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
mikolajp Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Mar 2007
Status: offline
PostWysłany: 27-11-2007, 23:21   

Niestety, odpadłem, raczej bezpowrotnie. Z odcinka na odcinek coraz gorzej. Jak pierwszy i drugi podobały mi się, tak trzeci męczyłem, a na czwartym zamykały mi się oczy, więc wyłączyłem w połowie. Nudy, nudy. Niestety, spodziewałem się po tej serii zdecydowanie więcej. Może zabiorę się za to jak wyjdzie całość, po usłyszeniu kilku opinii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2727785
Oshii Rion Płeć:Kobieta
wtf?


Dołączyła: 24 Lip 2006
Status: offline
PostWysłany: 02-12-2007, 22:25   

A ja się jeszcze bardziej przychyliłam do tego anime.
Najnowszy (07) odcinek znowu serwuje nam niezłą psychozę.
Podobają mi się bohaterzy. Masayuki udaje cwaniaka i niezłego kumpla, jednak wspomnienia męcza go na każdym kroku i gdy jakiś szczegół mu się przypomni zmienia się w biednego, tchórzliwego królika kryjącego się za plecami kompana.
Tarou nie jest pogrążony tym, że jest "inny" niż reszta, wręcz interesuje się swoją przypadłością. Nie załamuje się swoimi wizjami,pragnie więcej. Jednak musi uważać żeby się w nich nie zatracić.
Makoto zaś jest osobą twardą. Kroczy naprzód, pokonuje swoje lęki. Nie przejmuje się niczym, dąży do odkrycia prawdy o sytuacjach, które zdarzyły się w miasteczku.

Będę nadal śledzić serię, nie potrafię już wytrzymać - chcę następny odcinek!

_________________
Ones who are born at dawn...
Don't ever lose sight...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1747706
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 10-12-2007, 15:35   

Odcinek 7. A ja sobie ponarzekam... Smętne jest to, że to zaiste jedna z lepszych serii tego sezonu. Ale "tego sezonu" jest tu kluczowe, bo sezon cieniutki.

No dobra, mamy pół odcinka rozważań o rodzajach zaburzeń psychicznych. W połączeniu z tym, co przy różnych okazjach zaserwowano nam w poprzednich sześciu, daje to całkiem dużą dawkę wiedzy fachowej. W dodatku, na ile jestem w stanie stwierdzić, nie ściągniętej z sufitu i trzymającej się kupy.

Tylko... What's the point? Odnoszę wrażenie, że twórcy próbują nam zaserwować coś w rodzaju niepewności, czy "to się dzieje naprawdę" czy też czyjś mózg nie wytrzymał przeciążenia i lekko zgrawitował od rzeczywistości. To byłoby dobre. Po bardzo mocnym początku serii, ciąg dalszy oscylujący między poznanym i niepoznanym, próbujący odsłonić prawdę o tamtych tragicznych wydarzeniach, a jednocześnie trzymający w niepewności, czy to prawda, czy sen... To by było bardzo dobre.

Tyle, że nie trzyma. Jak by tego nie podprowadzać, "wędrówki" bohaterów zostają poświadczone empirycznie zarówno przez nich nawzajem, jak i przez osoby trzecie. Cały ten "niewidoczny świat" istnieje obiektywnie i nie można teraz zwalić go na chorobę psychiczną, nie rozbijając na kawałki całej logiki świata. No, chyba, że pozostali bohaterowie nie istnieją, a ten jeden ma zaawansowaną postać halucynacji. Ale to też nie jest odpowiedź, która miałaby chociaż cień sensu w świetle tego, co zostało pokazane.

Innymi słowy, zamiast fascynującego thrillera "na granicy jawy i snu" (co sugerował początek) zaczynamy dostawać "dzieciaki z mocami nadprzyrodzonymi", chociaż oczywiście natura tych mocy jest bardziej ograniczona i mroczna niż zazwyczaj bywa. A wszystkie przemówienia o tym, co się dzieje i może dziać w mózgu, sprawiają wrażenie ozdoby, względnie zapychacza czasu. No chyba, że wniosek ma być taki, że chorób psychicznych nie ma, są tylko ludzie, którzy widzą więcej niż powinni?

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group