FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  Xam'd: Lost Memories
Wersja do druku
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 12-08-2008, 11:13   

Bounen no Xamdou 4

Ta seria jest podobna do Eureki 7 bardziej niż bardzo, jednak Akiyuki nie jest takim rozwydrzonym smarkaczem jak Renton, a Nakiami nie robi za mamuśkę wrednych knypków. Nawet to najmłodsze stworzenie, które z początku zapowiadało się równie wrednie co trójka z Gekko State, okazało się być co najmniej znośne. Wraz z kolejnym odcinkiem wieża pytań rośnie w zastraszającym tempie i póki co brakuje istotnych szczegółów, jednak powoli, spokojnie, seria przecież ma mieć 26 odcinków. Szykuje się sympatyczna (czy odkrywcza to nie wiem) przygodówka z potencjałem i cudownej oprawie technicznej. Tak, zdecydowanie uzależniłam się od obu piosenek.

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 14-08-2008, 14:27   

Bounen no Xamdou 5

Podoba mi się naturalność w zachowaniu bohaterów. Pomijając złożoność charakterów to chyba doceniam najbardziej w kreacji postaci jako takich. Na razie nie ma mowy o żadnych wyjaśnieniach co do przeszłości, jedynie stan obecny, ale w sumie mnie to wystarczy. Podobnie jak w Kure-nai, gdzie na dobrą sprawę jedyną pogłębioną postacią była Murasaki. Dowiadujemy się paru szczegółów na temat Nakiami. Nie są to jednak informacje podane metodą łopatologiczną, a subtelne aluzje wynikające z rozmowy.


Spoiler: pokaż / ukryj
*Ishu wychowała Nakiami.
*Dziewczyna nie umie pisać
*Interesujący był stworek, którego była w stanie zobaczyć i jej powiązania z handlarzami Tessik.


Prócz tego łuk Sentan jest równie ciekawy i podoba mi się sposób przedstawienia tego co tam się dzieje. Co do losów przyjaciół Akiyukiego coś już się klaruje.


Spoiler: pokaż / ukryj
Z zapowiedzi następnego odcinka jasno wynika, że przynajmniej Haru weźmnie udział w szkoleniu i teraz nie mam już wątpliwości, że postać na początku openingu, która rzuca list Akiyukiemu to ona, tylko w mundurze.
Cóż. Może wyjśc z tego coś naprawdę ciekawego. Na pewno dalej będę to oglądać :)

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 01-10-2008, 22:05   

Xam'd: Lost Memories 12

Jestem wręcz zachwycona. To był kolejny dobry i ciekawy odcinek rozwijający fabułę w interesującym kierunku. Podziwiam tempo wydarzeń, które jest równomierne i mimo że dzieje się dużo akcja nie pędzi na złamanie karku, poruszając co ważniejsze wątki. Przede wszystkim rozwijają się jednak bohaterowie, dostając idealne okazje, aby pokazać się z różnych stron.


Spoiler: pokaż / ukryj
*Ishuu jednak potrafi być wrażliwa. Jej rozmowa z Nakiami była naprawdę ładnie rozplanowana
*A potem pożegnanie, Nakiami i Akiyuki opuszczają statek, by udać się do rodzinnej wioski naszej bohaterki
*Furuichi zbytnio się postarał i obudziło się w nim coś przypominającego Xamda, pewnie z Haru będzie podobnie. Przy okazji oboje zbliżyli się do siebie i być może uczucie rudej względem Akiyukiego trochę osłabnie (nie żebym tego wyjątkowo pragnęła, ale może być ciekawie i byłoby to realistyczne. Podobnie sam Furuichi, który chyba wreszcie zrozumiał swoje błędy. Miło z jego strony.

W następnym odcinku Akiyuki wraca do domu i być może uda mu sie spotkać z matką. Oj, coś mi mówi, że może wpakować się przez to w niezłe kłopoty.

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 01-10-2008, 23:58   

Xam'd: Lost Memories 12 - kolejny odcinek, po którym mogę powiedzieć, że to anime jest genialne. Na samym początku dostajemy do posłuchania propagandowy przekaz radiowy Północnego Królestwa. Robi podobne wrażenie, co ten z Texhnolyze (czyli jest mocno zakręcony). Naprawdę twórcy wiedzą jak zbudować klimat.

W sumie resztę napisała Enevi. Ale z jednym się nie zgadzam:

Spoiler: pokaż / ukryj

Furuichi raczej jest xamdem (a nie czymś podobnym). Dlaczego? Za to kocham tą serię! To dało się przewidzieć! W poprzednich odcinkach są tego oznaki. W pierwszym odcinku jest ranny w nogę podczas wypadku w autobusie. Bodajże w czwartym jego koleżnaka, na której przeprowadzano eksperymenty zamienia się w humanforma i ściga go, co jest typowym objawem zachowania humanformów w stosunku do xamdów. Odcinek 9 jest trochę pozbawiony konsekwenji, bo humanform nie atakuje cały czas Furuichiego. Ale Hiruko się już w nim budzi. Widać to, gdy Furuichi wychodzi z jaskini i trzyma się za nogę, w której zlokalizowany jest Hiruko. Jak dla mnie genialne! Tak powinno tworzyć się fabuły anime. Konsekwentny ciąg akcji, w którym pewne informacje nabierają głebszego sensu wraz z rozwojem fabuły. Obok Monstera to jedyna seria, która zasługuje u mnie na ocenę 10/10 za fabułę.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 02-10-2008, 07:57   

vries napisał/a:
Ale z jednym się nie zgadzam:



Spoiler: pokaż / ukryj
Ależ nie mówię, że nie jest Xamdem ;) Chodziło mi bardziej o to, że jego przemiana w stosunku do przypadku Raigyo i Akiyukiego odbywa się wolniej i trochę inaczej. Może wyraziłam się mało precyzyjnie. Podobnie z Haru. Kiedy zaatakowała ich ta dziewczyna, to jej rzuconej o metalowe drzwi przecież nic się nie stało, a to zwraca uwagę. Ciekawe kiedy Haru zacznie się przemieniać? Co potrzebne jest w jej przypadku będzie bodźcem zmieniającym? I tak zgadzam się z Tobą, że fabuła jest świetna. Przede wszystkim ze względu na jasne sygnały, aluzje łatwe do wychwycenia, a nie, tu nagle w kryzysowym momencie w ostatnim odcinku, gdzie załóżmy, że Furuichi przez całą serię pielęgnował swój gniew, wychodzi na jaw, że też jest Xamdem i nagle zmienia się jego sposób myślenia, itp. Dlatego właśnie tak lubię to anime :) (

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 26-11-2008, 19:50   

Xam'd: Lost Memories 16

Hmm Hmmmm...

Działo się:

Spoiler: pokaż / ukryj
Raz: Nakiami mało co nie załamała się, gdy mało co nie zgubiła Yango - ładny rozwój ich relacji, bardzo naturalny.
Dwa: Schwytany Jibarashi nazywa się Azami: kontaktuje się z więzioną Haru i radzi jej odnaleźć Nazunę, która się obudziła. Haru ma odzyskać Akiyukiego.
Trzy: Midori dobrze poradziła sobie w testach na Main Soul.
Cztery: Akiyuki zostaje wykupiony przez starszą panią.
Z zapowiedzi:
-Kakisu chyba... chce coś zrobić Haru...
-Nakiami spotyka Kujirekę.


Akcja rozwija się w tempie spokojnym, ale nie powolnym. Właściwie nie wiadomo w jakim kierunku to pojedzie, ale jeśli będzie trzymało poziom poprzednich odcinków, bądź lepszy to... Będzie jedna z najlepszych serii. Naprawdę. Bardzo dobry odcinek.

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 04-12-2008, 22:58   

Co do Xam'd 17:

Tak zdecydowanie twórcy potrafią umiejętnie rozplanować wszystko i nawet najróżniejsze wariacje wzbogacające fabułę:


Spoiler: pokaż / ukryj
-Akiyuki w domu starców(albo sanatorium)? Ciekawy motyw. Spotkałam się już parę razy z podobnym (no nie chodzi o dom starców...) rozwiązaniem amnezji, acz nigdy nie była ona tak ciekawie poprowadzona. A nowe postaci, chociażby Babcia, wcale nie wydają się zbyteczne.
-Haru: taaak, reakcja otoczenia była adekwatna, a komentarz Prois bezcenny.
-Nakiami: no proszę... Kujireika to jej młodsza siostrzyczka? Dobre...


Seria ma w sobie coś niesamowitego. Mimo niewielkiej objętości, ilość wątków poraża, ale ich rozplanowanie w przestrzeni serii zachwyca. Czegoś tak "zrównoważonego" dawno nie widziałam. Doskonałe proporcje :)

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Lena100 Płeć:Kobieta
Pani Cogito


Dołączyła: 15 Gru 2006
Skąd: Ze wsi, z dżungli, z lasu
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 19-12-2008, 19:25   

Xam'd Lost Memories odc 19
Uuuuuupi! Jak ja kocham tą serię! Ma tak niepowtarzalny klimat. Rzeczywiście było wzruszająco.

Spoiler: pokaż / ukryj
Gosh, ile ja czekałam, aż Akiyuki przypomni sobie swoje imię. Ale trzeba przyznać, że było na co czekać. Skrzydełka, to zaskoczenie, zmieszanie, pytanie (Dobrze mi z tym?), a na końcu płacz.

Mały przyjaciel Nakiami ma świetny głos i ogólnie bardzo go lubię, ot tak dzieciak z krwi i kości.
Haru bardzo ładnie w nowym, różowym wdzianku. Fabuła ruszyła i dobrze jej z tym. Czekam na następny odcinek. Niecierpliwie.

_________________
ようやく君は気がついたのさ。。。
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 09-01-2009, 15:30   

Xam'd: Lost Memories 22

Ten odcinek był ZUY:

Spoiler: pokaż / ukryj
1) Midori T.T - stan w jakim znajduje się w kapsule raczej nie wróży jej długiego i szczęśliwego życia (długo nie pożyje... Co prawda sama się na to wszystko zgodziła, jednakże...
2) Czy ktokolwiek spodziewał się tego, że Ryuuzo zastrzeli Kakisu? Chyba nie, bo w większości anime obaj zrozumieliby swoje błędy i najprawdopodobniej znowu by się zaprzyjaźnili, a tu masz ci los no... Ale scena, w której widzi matkę była naprawdę ładna.
3) No proszę, czyli wyznawcy Hirukena zabijają również niemowlęta... Cudownie wręcz. Reakcja Akiyukiego i Haru była całkiem zrozumiała...


Rzadko kiedy tak krótka seria radzi sobie z wielowątkowością. Tej, póki co, udaje się to bezbłędnie. Mam nadzieję, że zakończenie będzie równie udane jak dotychczasowe odcinki.

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Lena100 Płeć:Kobieta
Pani Cogito


Dołączyła: 15 Gru 2006
Skąd: Ze wsi, z dżungli, z lasu
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 10-01-2009, 18:34   

Xam'd Lost Memories 22
Wiem, że już dużo zostało na ten temat napisane, ale jakoś nie mogę się powstrzymać. Ten odcinek dostarczył mi więcej zabawy i emocji niż nie jeden odcinek finałowy różnych innych serii.
Spoiler: pokaż / ukryj
Mówiąc szczerze to nadal się łudzę, że Kakisu żyje - fakt, od początku wyglądał na postać której niewiele zostało z instynktu samozachowawczego, ale i tak będzie mi go brakować. To jedna z tych postaci, która urzekła mnie od pierwszego wejrzenia i która tego nie zmarnowała, nie zawiodła - bo jego osobowość jest niezwykle złożona. Nadal mam nadzieję, że jakoś się wyliże z tej rany postrzałowej w głowę (wiem, że to głupie, zepsułoby to cały nastrój i powagę tej serii).

Bardzo podobały mi sie komentarze matki Akiyukiego na temat jej związku. I końcowa pointa na temat lunchu. Mistrzostwo wielowątkowości.

_________________
ようやく君は気がついたのさ。。。
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 15-01-2009, 15:13   

Xam'd: Lost Memories 23

ekhem...

Spoiler: pokaż / ukryj
-Midori wygląda ŹLE... Wielka, żółta kulka z milionem oczu? Ble... I raczej się z tego nie wykaraska.
-Utłukli mi Raigyo! Ale przynajmniej miał piękną scenę pożegnalną z Ishuu, ale... ale...
-Kolejny motyw podobny do Eureki 7: Młoda Nakiami była Jibashiri i kiedyś chciała zabrać kolejną duszyczkę, ale pod stosem trupów znalazła Kobako i już potem do Sannovy nie wróciła tylko przygarnęła dziewczynkę i błąkała się razem z nią aż do momentu spotkania z Ishuu
-Czy Ishuu żyje? Też nie wiadomo... Dotarła do Imperatora. Próbowała wysadzić jego... zbiorniczek(??), ale pokazali tylko z daleka jak górna część wieży robi BUM i wyłazi z niej odrodzony Hiruken.
-Nakiami i Yango ruszyli na miejsce i być może spotkają się z Akiyukim i Haru w locie. Z zapowiedzi wiadomo, że Akiyuki będzie w formie Xamda i spotka się z Nakiami po zabiciu Hirukena, bo wszędzie była ta żółtozielona maź...


Jeżeli tak dalej będzie się działo, to będzie seria wybitna. A nawet jeśli nie wszystko uda im się rozwiązać (w co wątpię) to będzie seria co najmniej bardzo dobra. Wyważenie dramatyzmu i różnorodność charakterów, bogaty i fascynujący świat, wciągająca i wielowątkowa fabuła. Czy trzeba czegoś więcej??

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 21-01-2009, 19:36   

Xam'd: Lost Memories 24

A mogli chociaż raz wyłamać się ze schematu... Ale nieeeee...


Spoiler: pokaż / ukryj
-Odcinek w 100% poświęcony Midori i jej powrotowi do normalnej postaci...
-Sannova wreszcie ma okazję porozmawiać z Nakiami, ale to końcówka odcinka, reszta za tydzień.
-Akiyuki zaczyna walkę z Hirukenem.
-Nadal nie wiadomo czy Ishuu żyje, ale obstawiam, że nie... chociaż podobnie obstawiałam, że Midori nie wróci do swojej postaci... Cóż.


No... Odrobinę się zawiodłam na tym odcinku, nie znaczy to jednak, że całkowicie. Owszem dhamatyzmu trochę było, ale zrobili to dość zgrabnie tylko... no nie udało im się wyjść ze schematu...

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 29-01-2009, 16:22   

Xam'd: Lost Memories 25

Jeszcze tylko jeden odcinek...

Spoiler: pokaż / ukryj
-Młodziutka Nakiami była bardzo ładną dziewczynką :)
-Sannova okazała się być położną, która przyjmowała poród Hirukena, a ponieważ ten urodził się martwy wygnano ją. To już wiadomo czemu lud Tessik tak bardzo chciał powrócić do Świętej Ziemi.
-Coś mi mówi, że ani Nakiami ani Akiyuki nie przeżyją tego:
*ona ma zamiar zapieczętować Komnatę
*on oddał swoje imię Hirukenowi...
-Losy Imperatora również do szczęśliwych nie należą: w martwe dziecko wszczepiono Hiruko i kazano mu "żyć" w tym "pojemniku" przez tyle czasu... Też bym miała dość...
-Kujireika żyje ;)


Ładne to było i poruszające przy okazji. Teraz tylko czekać na ostatni odcinek *_* Seria cudowna.

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 29-01-2009, 18:28   

Xam'd 25

Enevi napisał/a:
-Coś mi mówi, że ani Nakiami ani Akiyuki nie przeżyją tego:


Spoiler: pokaż / ukryj
Akurat Akiyuki chyba przetrwa, przecież (o ile dobrze pamiętam) powiedział właśnie, że nie może oddać życia, więc zamiast tego - oddaje imię.


Ja chcę soundtrack, koniecznie.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 29-01-2009, 19:02   

Xam'd 25

Spoiler: pokaż / ukryj
trmtatatatam... ostatnio stało się to tradycją. Oczekiwanie, na to, kto przetrwa ostatni odcinek. Osobiście nie mogę się doczekać, bo nie mam zielonego pojęcie jak dokładnie się to skończy.


JJ napisał/a:
Ja chcę soundtrack, koniecznie.

Ja chcę mangę. Jest już wydawana z tego, co wiem.
Jakiś ładny artbook też by się przydał.

i z mniej istotnych:
Ride Back 2-3 - tego nie lubię. Zrobili z głównej bohaterki supermistrzynię w przeciągu jednego odcinka. Cóż...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group