FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
  Toaru Majutsu no Index
Wersja do druku
NecroMac Płeć:Mężczyzna
Biri biri!


Dołączył: 16 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 01-04-2011, 21:14   

chodzi mi o to iż praktycznie wcale nie nawiązywali fabułą do serii Index, co myślę było by całkiem przyjemnym zabiegiem, który przecież widoczny jest w Mandze. Pozwala na umiejscowienie wydarzeń Railguna w świecie Index'sa.

W każdym razie
Biri biri >>>> Index jeśli chodzi o postać. chciałbym żeby postać index była bardziej rozbudowana, ale to chyba się nie zdarzy szybko
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zangetsu Płeć:Mężczyzna
Lady of mercy


Dołączył: 12 Maj 2005
Skąd: jenotolandia
Status: offline
PostWysłany: 01-04-2011, 22:57   

Gdyby tak zrobili, cała chronologia z nowelek by się rozjechała. Touma przez większą część Railgun był zdziebko zajęty.
Keii też ma rację. Biribiri jako całość <Misaka, siostry, LO, Worst >] > jest jednym wielkim fanserwisem. I należy się cieszyć iż twórcy wrzucili kanoniczne moe do równoległego tworu.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 02-04-2011, 01:51   

NecroMac napisał/a:
Nie wiem czemu w Railgun(Anime) praktycznie wcale nie pokazywali Toumy, ani wątków znanych z anime Index.

Bo obydwie historie na tym etapie nie są ze sobą powiązane? I tak, jak napisał Keii, Railgun anime to w skrócie "Cute girls doing cute things", prawie jak K-on, tylko dodali mordobicie i tsundere i jeszcze trochę lesbijskiej Kuroko.
NecroMac napisał/a:
a czytam Mange Raiguna.

I bardzo dobrze czynisz, acz dla własnego komfortu było nie tykać anime Railgun, zdenerwujesz się tylko, że scenarzyści zepsuli tak świetny mangowy materiał.
NecroMac napisał/a:
Pozwala na umiejscowienie wydarzeń Railguna w świecie Index'sa.

To raczej Index jest wepchnięty w Railguna, acz w szerszej perspektywie obydwa "światy", może nie koegzystują, ale istnieją obok siebie.
Zangetsu napisał/a:
Biribiri jako całość <Misaka, siostry, LO, Worst >] > jest jednym wielkim fanserwisem.

Ta, jasne, zwłaszcza
Spoiler: pokaż / ukryj
Akcelerator urywający Siostrzyczce nogę i zgniatający ją lokomotywą, Misaka grożąca kilku osobom śmiercią...
to typowy fanserwis. To raczej wpierw powstała cała koncepcja, a dopiero potem fanserwis, dlatego też Misaka, Siostry, LO i Worst nie są fanserwisem.
Cytat:
I należy się cieszyć iż twórcy wrzucili kanoniczne moe do równoległego tworu.

A co innego mieli zrobić? Index anime bazuje na nowelkach, Railgun anime na mandze, która nie jest adaptacją książek. Należy jednak mieć nadzieje, że drugi sezon Railguna w końcu rozkręci najlepszy wątek mangi (w sumie to materiały w tym wątku jest na prawie cały sezon).

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NecroMac Płeć:Mężczyzna
Biri biri!


Dołączył: 16 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 02-04-2011, 12:41   

Slova napisał/a:

NecroMac napisał/a:
a czytam Mange Raiguna.

I bardzo dobrze czynisz, acz dla własnego komfortu było nie tykać anime Railgun, zdenerwujesz się tylko, że scenarzyści zepsuli tak świetny mangowy materiał.

już jestem po Anime(i nawet dostępnej mandze Railguna) :P, ale jedno trzeba przyznać twórcom, że bardzo dobrze rozwineli wątek uczniów Kiyamy. Trudno mi cokolwiek temu endingowi zarzucić, no może poza wymyśleniem ultimate esper destroing weapon, choć coś takiego powinno być od zawsze w arsenale (o ile już nie jest :P)Academic City, bo jak niby trzymać w ryzach najpotężniejszych esperów?

Slova napisał/a:

NecroMac napisał/a:
Pozwala na umiejscowienie wydarzeń Railguna w świecie Index'sa.

To raczej Index jest wepchnięty w Railguna, acz w szerszej perspektywie obydwa "światy", może nie koegzystują, ale istnieją obok siebie.

a to po prostu moje takie małe narzekanie. Uwielbiam cross-overy i jara mnie gdy w jednym anime widzę postacie z innego :P


Takie jeszcze pytanie odnośnie uniwersum. Czym są Child Error? bo nie dokońca zrozumiałem, co z tymi dziećmi jest nie tak.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 02-04-2011, 16:31   

To dzieci, które zostały oddane przez rodziców pod opiekę Academic City, ale później owi rodzice owe dzieciaki porzucili.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NecroMac Płeć:Mężczyzna
Biri biri!


Dołączył: 16 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 10-04-2011, 02:07   

hehehe, jak to znalazłem to niezłego zonka miałem :D
co nie co o mocy Uiharu

Spoiler: pokaż / ukryj


Cytat:
Constant temperature is actually a good power

Uiharu can overclock the computer and not let it overheat

I got this from another forum. Not mine

Cytat:

Uiharu can maintain a specific temperature. This means that there will be no transfer of thermal energy while Uiharu is in the area. THIS IS AMAZING.

99.99% of all chemical reactions have a change in entropy. Uiharu can stop this, and therefore stop all chemical reactions. Uiharu touches a person, shut's off the chemical reactions in their brain, and Uiharu wins.

Also, almost all physical reactions have some sort of heat release (running has quite a lot, actually). So, in any mechanical system (and most other systems too) Uiharu can keep the heat from being released properly. Now, if you maintain the temperature of the coolant of an engine, or simply don't allow the air or substance around the system to get warmer, something as simple as running will now cause your legs to BOIL because all of the heat is stuck inside.

UIHARU WINS THE GAME. DON'T UNDERESTIMATE HER.


I LOL'ed soo hard XD!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 10-04-2011, 09:38   

Gdzieś widziałem arta, na którym dziewuszka topi metal. Gdy znajdę, to zapodam.
O, mam.

1302425876164.jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 288,87 KB


_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 10-04-2011, 21:23   

Ujmijmy to tak - przy założeniu, że teoria twierdząca że mocą Uiharu jest w rzeczywistości kontrola entropii ma ona potencjał by być bardziej przerażającym Level 5 od Acceleratora. Znacznie.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
NecroMac Płeć:Mężczyzna
Biri biri!


Dołączył: 16 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 11-04-2011, 00:00   

nie zapominajmy, że wpierw tym levelem 5 trzeba być. Bo póki co Uiharu jest levelem 1, choć też czytałem teorie spiskowe, że podświadomie obniża swój potencjał ze względu na Saten, ale wiadomo, teorie spiskowe zawsze będą.

Drugą sprawą dziwną w Uiharu są jej kwiatki.
W anime w jednym odcinku(chyba 19) ma moment wtf? gdy ktoś wspomina o jej kwiatkach, a np. w ep1 gościu od jej system scan mówi : "Are those flowers on your head just for show?" (Mazui suby) . Wiec o co z nimi chodzi?

Kwiatek Jedyny, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać

^.^
P.S
Daerian, twój syg przypomina mi piękne czasy liceum :D


Edit 23:07 04-11-2011
hmm jak tak patrze na daty premier Indexa s1/Railguna/index s2 , jak nic wychodzi że prawdopodobną datą premiery Railgun 2(lub Index s3) był by październik. Już wiem co będę w jesień oglądał :P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 04-03-2012, 19:27   

Są dość niejasne informacje o filmie Indexowym:

Cytat:
When a user asked on Twitter on Sunday if the recently announced Toaru Majutsu no Index film's story would be taken from volume 15 of the light novel series, ASCII Media Works' Dengeki Bunko light novel editor Kazuma Miki replied that author Kazuma Kamachi will be writing an entirely new story for it.


Czemu? Czemu to nie mógłby być tom 15?! >.>

/me nie miała większych nadziei jak zobaczyła Index i Misakę na promo arcie, ale mimo wszystko....

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
NecroMac Płeć:Mężczyzna
Biri biri!


Dołączył: 16 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 04-03-2012, 20:38   

problem w tym że 15tka dotyczy głównie Acceleratora, Więc już na starcie odpada.

Na nową historie byliśmy defakto skazani bo
1st Touma/Misaka mają wakacyjne mundurki
2nd nie ma żadnego opowiadania w którym Index i Misaka odgrywały razem ważną role.
3th, czy to nie aby lepiej? jeśli w filmie bylo by pokazane cos z głównej fabuły powieści, to potem ewentualny 3 sezon indeksu dla osób które filmu nie oglądały był by sporą zagadką.
Wierzę że pokażą Birdway mniej lub bardziej mieszającą i/lub jakiś związek z NT.


P.S
heh, ale ze mnie był optymista rok temu XD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 04-03-2012, 21:41   

NecroMac napisał/a:
problem w tym że 15tka dotyczy głównie Acceleratora, Więc już na starcie odpada.

....rozumiem, że to źle, że seria dotyczy popularnej postaci męskiej? ;p

A promo arty potrafią być mylne i seria Toaru o ile kojarzę jest tutaj dobrym przykładem. Akurat wrzucanie charakterystycznych postaci w pierwsze reklamy to standard.

NecroMac napisał/a:
czy to nie aby lepiej? jeśli w filmie bylo by pokazane cos z głównej fabuły powieści, to potem ewentualny 3 sezon indeksu dla osób które filmu nie oglądały był by sporą zagadką.

Bo fani serii wcale nie wybulą na bilet do kina by zobaczyć walki trzech Level 5 w wysokiej jakości..... Poza tym seria JUŻ jest mało zrozumiała dla osób, które nie czytały nowelek, gdyż sporej ilości rzeczy nie wyjaśniono. Serio, twórcy przestali przejmować się widzami nieznającymi oryginału już na etapie pierwszego sezonu, gdzie całkowicie olali kwestię tożsamości Aleistera.

A skoro nie przejmują się widzami, którzy nowelek nie czytali to niech uszczęśliwią chociaż tych co je czytali. Zwłaszcza, że tom 15 składa się niemal wyłącznie z walk, pościgów i sekwencji budżetożernych, więc gdyby zrobili z tego kinówkę to byłaby chociaż nadzieja na dobrą jakość i to, że nie poucinają scen.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
NecroMac Płeć:Mężczyzna
Biri biri!


Dołączył: 16 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 05-03-2012, 00:23   

Tren napisał/a:
NecroMac napisał/a:
problem w tym że 15tka dotyczy głównie Acceleratora, Więc już na starcie odpada.

....rozumiem, że to źle, że seria dotyczy popularnej postaci męskiej? ;p


Bardzo bym się nawet ucieszył gdyby 15stka była zekranizowana, Byłoby odskocznią od Tsun(został by jeden męski) i haremu.
Jednak jasno dali do zrozumienia w zapowiedziach, że będzie to się dziać w AC, Dotyczyć Misaki, Index & Toumy.

Jedynej formy przedstawienia Universum toaru, jakiego mogę się czepiać jest Manga Indexa(gier nieznam). A tak manga Railgun/Side Story Nowelki i Ofc New Testament, wszystkie trzymają poziom, więc wieżę że Kamachi nie zawiedzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 05-03-2012, 09:21   

Miałem nadzieję na kinówkę osadzoną w Rosji... ech...

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NecroMac Płeć:Mężczyzna
Biri biri!


Dołączył: 16 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 10-03-2012, 02:08   

Dla zainteresowanych Spoiler image z tomu 4 NT

Spoiler: pokaż / ukryj
http://forums.animesuki.com/showpost.php?p=4044584&postcount=16709
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group