FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
  Gotyk - muzyka plus otoczka :)
Wersja do druku
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 23-07-2005, 11:00   

IKa, gdzie ty się pałętasz, grzeczne dziewczynki nie zaglądają na takie brzydkie strony...
Ale tekst genialny...
Przejdź na dół
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 23-07-2005, 13:04   

ja tylko pałętnęłam się na Forum Gildii M&A :P
ghotyckość mnie nie pociaga... choć czarny lubię bo... wyszczupla ^_^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 26-07-2005, 16:23   

Tak sobie myśle (że też nie ma na to jakiegoś paragrafu - dop. Szept Rozsądku)
- jestem przystojny
- generalnie ubrany w granatowy podkoszulek i czarne spodnie
- cierrrrpie cały na skutek zakwasów po wczorajszej wycieczce rowerowej oraz licznych obić i otarć po tejrze.

Ale ja jestem Gotycki!!!

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 20-02-2006, 18:39   

http://www.molvania.com.au/molvania/antipope_medium.html

Zladko Książę gothów...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 21-02-2006, 20:25   

ja ogólnie lubię rock i metal gotycki. co do stylu: nie przeszkadzają mi ubiory ani makijaże wykonawcó i fanów/fanek ale mentalność większości z nich mnie drażni. bo znam takich co twierdzą:
1.że są lepsi niż cały świat.
2.że nie są subkulturą. subkultury są niepoważne, gothic to coś więcej.
3.że nikt poza nimi tak naprawdę nie wie co to jest cierpienie i uczucia ogólnie.
4.że oni słuchają prawdziwej muzyki i cała reszta jest głupia.
zresztą, podobne myślenie ma wielu fanów black i death metalu


Cytat:
Szczerze mówiąc wolałbym, gdyby dzisiejsze kraczące nad poniewieraną ojczyzną wrony nosiły się w identyczny sposób, zawsze to łądniejszy widok od golonych pał i moherowych beretów:P.

taaak... moherowe berety i chuligani są wkurzający. ale niektóre gothici też

Cytat:
Jestem tak bardzo gotycki... kiedy byłem w przedszkolu wszystkie moje rysunki były zatytułowane: „ŚMIERĆ”.

taaa... znam taką jedną która twierdzi że w przedszkolu rysowała samobójców...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 21-02-2006, 21:17   

Cytat:
taaa... znam taką jedną która twierdzi że w przedszkolu rysowała samobójców...


Znam takiego jednego, co w przedszkolu RYSOWAŁ samobójców. Dziś, w erze Mortal Kombat to nic dziwnego...

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 22-02-2006, 12:30   

ale ona to jest naprawdę ciężki przypadek "wielkiego true gothica"... ma poglądy na zasadzie "ach, jaka to ja jestem załamana" a kiedy na przykład ja jestem załamany to twierdzi że "przecież ty masz piękne życie i wcale nie masz problemów" albo że "twoje problemy są pospolite", ewentualnie "ty nie potrafisz zrozumieć co to naprawde są problemy". coś takiego naprawdę wkruza
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kachiguri Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Lip 2009
Status: offline
PostWysłany: 12-07-2009, 18:13   

Temat martwy, kilka lat po kolejny post. ;p
Myślę, że nastawienie ,,nikt mnie nie rozumie'' jest typowe dla nastolatek, które myślą, że w ten sposób będą postrzegane jako gotki. Tyle, że jest to śmieszne+ mało kto zna gotyk+pomylą je z emo. ;p Kiedyś miałam manię na punkcie tej muzyki, teraz mi przeszło, a mam kilka ulubionych zespołów. Np. Bauhaus, Emilie Autumn, Elend, Astrovamps, The Cure. (bez wnikania co jest zwykłym rockiem, co ambientem itp.)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Hawk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 13-08-2009, 21:08   

Skoro, już kto inny ekshumował ten temat przede mną to się dołączę.

Co do muzyki, wieskza część tej muzyki mi nieodpowiada, żeby nie rzec drażni, sprawia wrażenie sztucznej, z wyjątkiem
XIII Stoleti
Abney Park (jeśli steampunk podciągamy pod ghotic)

Co do stylu, denerwuje mnie, bo jak chciałem sobie kupić wiktoriańską koszulę, to znajdywałem tylko same "gotyckie" parodie tychże koszul.

Co do bycia cierpiącym to chyba jestem gotem... Ale nie... PRzekładam czeskie złote pilsnery, nad czarnego Guinessowskiego strouta ;p

_________________
"Between the good and bad is where you'll find me, Reaching for heaven"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Dred Płeć:Mężczyzna
Policenaut


Dołączył: 07 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 13-08-2009, 22:58   

Co do klasycznego gotyku, to uwielbiam Siuxie And The Banshees i Clan of Xymos i parę innych. Jeśli chodzi o metal, mógłbym przytoczyć, to co kolega powiedział. Jednakże płytą, którą chętnie słucham z tegoż nurtu jest "Gothic Kaballah" Therion. Nic nadzwyczajnego, ani innowacyjnego, ale bardzo przyjemnie się słuchało. Kupiłem ją, ponieważ w którejś recenzji przeczytałem, że jest ona bardzo podobna do tego, co robiło stare Genesis. Przykro mi to powiedzieć, ale ja tego nie zauważyłem. Jeszcze dwie zalety ona ma: a) purpurowe klawisze w jednym z pierwszzych kawałków na drugiej płycie b) jest to jedna z niewielu metalowych płyt, które sobie z przyjemnością puszczam "na sen". Prawdę powiedziawszy, mogły być tam i nie przesterowane gitary. Na prawdę, miła dla ucha i spokojna muzyka.

_________________
Znajdźcie sobie świry uczciwą pracę zamiast przebierać się w czyjeś stare łachy i powtarzać w kółko: "Patrzcie jestem głupim średniowiecznym bucem i mam make up i obcisłe rajtuzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 05-12-2010, 21:57   

http://www.darkplanet.pl/Muzyka-mroku-Gotyk-2304.html

W sumie dotąd nie postrzegałem EBM, czy synthpopu jako muzyki gotyckiej, ale cóż... Według innego artykułu goci mieliby słuchać między innymi psychedelic trance...

Czekam na gotycki house...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 05-12-2010, 22:03   

Ano słuchają. Na Castle Party zdarzały się takie bitowe dziadostwa, od których uszy bolały, ale wiem, że wielu ludziom się to podobało. Występował tam też ten japoński visual gej band, którego muzyków organizator festiwalu od początku brał za kobiety. Nazwy niestety nie pamiętam, ale to co grali, to było typowe "umpa-umpa, bum, cyk, cyk", a klasyfikowane było jako jakimś tam mroczny-transowy-minimal-house-techno-ch*j-wie-co-jeszcze-gotyk.

Niemniej, ja jestem w kwestiach gotyckich tradycjonalistą i wolę Lacrimosę niż soundtrack filmu "Tokarka 4".

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 05-12-2010, 23:01   

Urawa napisał/a:
to co grali, to było typowe "umpa-umpa, bum, cyk, cyk"

To znaczy co? Techno? Czy może dance? Albo coś jeszcze innego?

Urawa napisał/a:
mroczny-transowy-minimal-house-techno-ch*j-wie-co-jeszcze-gotyk

Brakuje jeszcze ambientu i drum and bassu ^^'

Urawa napisał/a:
wolę Lacrimosę niż soundtrack filmu "Tokarka 4"

A ja wolę syntezatorowe brzmienia od problemów żołądkowych wokalisty.


Ostatnio zmieniony przez korsarz dnia 08-12-2010, 00:40, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 05-12-2010, 23:47   

Ambientu goci jak i metale słuchają namiętnie. Tylko że jest to zwykle bardzo marny ambient, typu trzy klawisze na Casio wciskane w różnej kolejności. Jedynie chyba Ulver z tego całego towarzystwa prezentuje wysoki poziom.

Cytat:
To znaczy co? Techno? Czy może dance? Albo coś jeszcze innego?

Pozostawiam tobie zdefiniowanie tej el-magmy:
http://www.youtube.com/watch?v=pO4ngMERW8o (tak, to był ten zespół, znalazłem)

Cytat:
A ja wolę syntezatorowe brzmienia od problemów żołądkowych wokalisty.

Akurat Lacrimosa to zwyczajny, przyprawiony tylko symfonicznym rozmachem rock, żadnego charkotu i warkotu tam niet: http://www.youtube.com/watch?v=gBupxHocrHs

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 06-12-2010, 00:42   

Urawa napisał/a:
Pozostawiam tobie zdefiniowanie tej el-magmy:
http://www.youtube.com/watch?v=pO4ngMERW8o (tak, to był ten zespół, znalazłem)

Brzmi jak jakiś speedcore, czy inny gabber... Tylko usunąć wokal i gitary oraz odrobinę zwiększyć tempo. Ponoć to rock industrialny, a przynajmniej tak twierdzi angielska wikipedia. Swoją drogą, jeśli to ma być rock, to ciekawe, jak w ich mniemaniu brzmi metal... Osobiście niemiecki metal industrialny (Rammstein, Oomph!) już trochę bardziej do mnie trafia ;]

Urawa napisał/a:
Akurat Lacrimosa to zwyczajny, przyprawiony tylko symfonicznym rozmachem rock, żadnego charkotu i warkotu tam niet: http://www.youtube.com/watch?v=gBupxHocrHs

Nawet niezłe. Tylko wiesz... Dla mnie stwierdzenia typu "bitowe dziadostwa" czy "tokarka" wobec elektronicznej muzyki tanecznej* mają tyle samo sensu, co "rzyganie w mikrofon" wobec muzyki metalowej. Przynajmniej imho.

* zbiór gatunków muzyki elektronicznej zorientowane na taneczny rytm i mniejszym naciskiem na melodię niż w przypadku klasycznej muzyki elektronicznej (aka el-muzyki): house, techno, trance, breakbeat, jungle, hardcore.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group