FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 18, 19, 20  Następny
  Muzyka w anime
Wersja do druku
Leluna_Lei Płeć:Kobieta
Pogromca wampirów


Dołączyła: 02 Maj 2005
Skąd: spod Krwawego Księżyca
Status: offline
PostWysłany: 04-05-2005, 18:28   Totalne gnioty

Moim zdaniem największym kiczem muzycznym anime jest niezaprzeczalnie końcówka Hellsinga....Na miejscu drugim całokształt dźwiękowy Pokemonów....Na trzecim opening do takiego serialu, nie pamiętam już tytułu, ale wiem, że wyskakiwały na ekran kocie łebki, coś tam "Kuro Neko..." Jak mi sie jeszcze cos przypomni to skrobnę.

_________________
Wilki nucą już nokturn
Noc opada na świat
Tańczą już wampiry
A wraz z nimi ja
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
8358400
Mizuumi Płeć:Kobieta
translator


Dołączyła: 24 Kwi 2005
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 04-05-2005, 18:56   

No to co, ze spiewa wciaz Steve-sama *^^* ? Ja jestem jego fangirl i swietnie "ospiewuje" co mu Kanno-megami-sama zaaranzuje. Nie stroje fochow. Ba, nawet bym chciala zobaczyc dziela zbiorcze Steve-sama do jej aranzacji na jednej plycie. Ale hicior! *^^*!

_________________

When the truth seems so farway
Buddha loves you and Jesus saves
You need answers for your dismay
Ask yourself Ask your mom Ask DNA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1862753
Leluna_Lei Płeć:Kobieta
Pogromca wampirów


Dołączyła: 02 Maj 2005
Skąd: spod Krwawego Księżyca
Status: offline
PostWysłany: 05-05-2005, 15:35   Kompilacja Greatest Hits by S.C :D

Mizuumi napisał/a:
No to co, ze spiewa wciaz Steve-sama *^^* ? Ja jestem jego fangirl i swietnie "ospiewuje" co mu Kanno-megami-sama zaaranzuje. Nie stroje fochow. Ba, nawet bym chciala zobaczyc dziela zbiorcze Steve-sama do jej aranzacji na jednej plycie. Ale hicior! *^^*!


Mnie też bardzo podoba się jego głos i w ogóle, popieram pomysł z kompaktem zawierający tylko jego sołówki, ale i tak sądzę, że mała odmiana by się przydała (szczególnie jeśli chodzi o różne anime). Pozdrawiam :)

_________________
Wilki nucą już nokturn
Noc opada na świat
Tańczą już wampiry
A wraz z nimi ja
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
8358400
Doreen Płeć:Kobieta
Little Lotte


Dołączyła: 02 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 05-05-2005, 17:05   Re: Totalne gnioty

Leluna_Lei napisał/a:
Moim zdaniem największym kiczem muzycznym anime jest niezaprzeczalnie końcówka Hellsinga....

Eeeeeeejjjjj... A mnie się ending Hellsinga podoba =P Tylko faktycznie, klimatem do reszty utworów niezbyt pasuje. Ale to "everytime I look at you you seem so alive" mnie ujęło, bo jak się tak zastanowiłam to najbardziej pełnym życia i wiecznie uśmiechniętym (żeby nie powiedzieć wyszczerzonym :)) bohaterem serii jest Alucard, który grono żywych opuścił dobre parę setek lat temu.

_________________
"The tiny spark you give,
Also set my heart aflame...
That all the songs you hear me sing,
Are echoes of your name."

Ikonka stąd
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3149200
gacek Płeć:Mężczyzna
ARX-7 Arbalest


Dołączył: 04 Maj 2005
Skąd: Tarak Empire ^^
Status: offline
PostWysłany: 05-05-2005, 18:13   

ja uważa ze ten ending jest pożadzny ale rzecziwiscie troche inny od pozostałych

_________________
Gacek Crusader
lvl:7x/6x
ROAvalon
-----------------------------------------------------
The Sun Goes Down..I Feel The Light Betray Me
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4332346
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 05-05-2005, 19:42   

To dlatego, że jako jedyny ten utwór nie został napisany specjalnie dla Anime. Autorom spodobał się utwór Shine grupy Mr. Big, promujący ich nowy album 'Actual Size' (który to album akurat wtedy został wydany w Japonii), więc zapłacili za prawo użycia go w endingu.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gacek Płeć:Mężczyzna
ARX-7 Arbalest


Dołączył: 04 Maj 2005
Skąd: Tarak Empire ^^
Status: offline
PostWysłany: 05-05-2005, 20:49   

Ja lubie Openningi z Vandreada 1`st Stage jest jak dla mnie cudowny

_________________
Gacek Crusader
lvl:7x/6x
ROAvalon
-----------------------------------------------------
The Sun Goes Down..I Feel The Light Betray Me
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4332346
Niezalogowana L_L :)
Gość
PostWysłany: 06-05-2005, 23:02   Re: Totalne gnioty

[ najbardziej pełnym życia i wiecznie uśmiechniętym (żeby nie powiedzieć wyszczerzonym :)) bohaterem serii jest Alucard, który grono żywych opuścił dobre parę setek lat temu.[/quote]

Ehmm, "pełnym życia?" Nie to zebym się czepiała, ale drugi człon wypowiedzi nieco odbiega od pierwszego ;P Cóż, to on jest najpotężniejszy, więc ma prawo do radości :)
Pozdrawiam
Powrót do góry
Doreen Płeć:Kobieta
Little Lotte


Dołączyła: 02 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 07-05-2005, 12:00   Re: Totalne gnioty

Niezalogowana L_L :) napisał/a:
Ehmm, "pełnym życia?" Nie to zebym się czepiała, ale drugi człon wypowiedzi nieco odbiega od pierwszego ;P


No to był właśnie zamierzony efekt ;P
Pełnym życia w sensie aktywnym, energicznym, pełnym chęci do działania i sprawiającym wrażenie, że wszystko co robi sprawia mu ogromną przyjemność :]
Co mogłoby wskazywać, że żeby żyć pełnią życia trzeba najpierw umrzeć. Taki paradoks =D. (Proszę nie traktować moich "przemyśleń" poważnie, za dużo się naoglądałam filmów o wampirach)

A wracając do tematu: Opening do Chobitsów jest uzależniający. Przez następne dwa tygodnie po wysłuchaniu będziecie mieli nieodpartą ochotę zaśpiewanie "Let me be with youuuuuuuuu" w najmniej odpowiednich miejscach i czasie. =D

_________________
"The tiny spark you give,
Also set my heart aflame...
That all the songs you hear me sing,
Are echoes of your name."

Ikonka stąd
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3149200
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 07-05-2005, 12:08   

Recht, jak najbardziej. Z tym że ja nie tylko miałam ochotę, ale śpiewałam przez te dwa tygodnie...

Poza rzeczami tak oczywistymi jak twórczość Yoko Kanno (ze szczególnym uwzględnieniem Kiseki no Umi z Lodossa i piosenki z Bebopa, co to tytułu nie pamiętam)...

Megumi Hayashibara ze swoim niesamowitym głosem. Co daje całość muzyki do Slayersów i te dziwne mp3 co mi się po Winampie walają...

Wprawdzie z tego co wiem, pani owa ma z anime niewiele wspólnego... Ale nic to. Kokia. Ze szczególnym uwzględnieniem piosenki Aishiteru Kara.

Co ja tam jeszcze... Muzyka z X-a, ze szczególnym uwzględnieniem "Strenght" i X-Dream.

I dwie piosenki z Xenogears, co to jem kiedyś upolowała. "Small Two of Pieces" i "Star of Tears".

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 07-05-2005, 21:12   

Tak prawdę mówiąc to najgenialniejszy z mojego punktu widzenia jest chyba OST "Chobitsów". Do żadnego innego nie wracałem tak często, a mimo to w dalszym ciągu mi się nie znudził.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Mizuumi Płeć:Kobieta
translator


Dołączyła: 24 Kwi 2005
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 07-05-2005, 23:50   

Cytat:
A wracając do tematu: Opening do Chobitsów jest uzależniający. Przez następne dwa tygodnie po wysłuchaniu będziecie mieli nieodpartą ochotę zaśpiewanie "Let me be with youuuuuuuuu" w najmniej odpowiednich miejscach i czasie. =D


Jest inna piosenka. Wykleta przez fanow za uzaleznianie od niej. I totalny debilizm.
I jest.... *werble* .... "Neko Mimi Mode"

*nuci* "neko mimi mooodoooo deeeeessssss" *nuci*
(prosze nie zwracac uwagi na zapis, wiem tam powinno byc "u" na koncu) XD

_________________

When the truth seems so farway
Buddha loves you and Jesus saves
You need answers for your dismay
Ask yourself Ask your mom Ask DNA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1862753
Irian Płeć:Kobieta


Dołączyła: 30 Lip 2002
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 08-05-2005, 00:00   

Z rzeczy głupich, a 'czepliwych' to mnie najbardziej denerwuje opening do Tenchi ni Narumon - widziałam ze trzy odcinki na bodajże drugiej Bace, a piosenka za mną chodzi do tej pory. Uuuch. Albo opening do Jungle wa itsumo Hale nochi Guu, hehe... Ale tego przynajmniej nie umiem zaśpiewać. Albo Tamago z Dragon Halfa. W ogóle jakoś te 'fazowe' piosenki strasznie zapadają w pamięć...

Dla mnie najlepszy jest soundtrack z Bebopa, jestem w stanie tego słuchać w kółko i bez przerwy - stanowczo moje, jazzowo-bluesowe, klimaty. Nie wyłamię się też z ogółu, OSTy z Noira i .hack//SIGN też uważam za kapitalne. Polecam gorąco muzykę z Haibane Renmei, anime niestety nie miałam okazji oglądać, za to ścieżka dźwiękowa jest po prostu piękna. A poza tym to raczej pojedyncze tytuły, conieco z Escaflowne, Evy, kilka kawałków z OMG, WHR, jakieś pojedyncze openingi i endingi (Lodoss TV na przykład, coś pięknego). A! Jeszcze OST z Lain jest pierwszorzędny.

_________________
Every little girl flies.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ka_tka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 08-05-2005, 10:17   

Ogólnie słucham piosenek, które w widzianym anime przykuły moją uwagę, rzadko zdarza się, żebym na playliście miała coś z serii, której nie oglądałam XD Zwykle po prostu obejrzę anime, zapomnę, a po pół roku zacznę nucić opening i męczyć się z nim będę miesiąc, zanim przypomnę sobie, co to XD

No z wyjątkiem Megumi Hayashibary, oczywiście, jej piosenki mam chyba wszystkie. Tak jak Mai mówi - za głos, bo duża część tych utworków to takie głupoty i często dość słabe kompozycje...

Oprócz tego cały soundtrack z Noira (z wyjątkiem pełnej wersji openingu, wyjątkowo tragiczna w porównaniu ze świetną krótszą), wyjątkową słabość mam do małego BGMu, puszczonego może z 5 razy w trakcie serii, Corsican Corridor.

Madlax ma bardzo dobrą muzykę, Hitomi no Kakera i Nowhere od razu się przyplątują :P

A do śpiewania wespół na mojej playliście górują Alchemy of Love z Tenchiego zdaje się i Change the World z Inuyashy - sąsiedzi nigdy mnie nie lubili, ale teraz to chyba nienawidzą za to wycie, ilekroć winamp dojdzie do którejś z tych piosenek XD Świetnie się to ciągnie ^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2203707
grechuta Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 25 Wrz 2004
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 08-05-2005, 14:07   

muzyka w anime jest raz lepsza raz gorsza
ostatnio przesłuchałem wszystkie osty z cowboy bebop,daimos,initial D,naruto ost 3
i noir wszystkie trzy osty
ta muzyka jest po prostu świetna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
5381911
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 20 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 18, 19, 20  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group