FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Kazik i Kult
Wersja do druku
Smoczek Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 17 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 18-04-2006, 15:12   Kazik i Kult

Chyba każdy słyszał o zespole Kult i o Kaziku. Większość jak sadze zdaje sobie również sprawę , że Kazik jest w Kulcie. Ale ten temat zakładam nie w celu tłumaczenia powiązań między Kultem i Kazikiem, a jedynie po to abyście wyrazili własne zdanie na temat utworów wykonanych przez zespół i przez samego Kazika.
To by było na tyle, nie chce mi się lać wody... więc wy ją polejcie xD.
Ciekawe z jakim odzewem spotka się tenże temat O_O.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3256390
LookOUT Płeć:Kobieta
The Hitgirl


Dołączyła: 30 Mar 2006
Skąd: znad rzeki Pisy
Status: offline
PostWysłany: 20-04-2006, 11:14   

Napisze cus bo temat malo popularny;>>>Kult i Kazik sa Git!!! Dobra alternatywna muza;>>> Sluchales 'Poligono Industrial'?? POLECAM!!!
BTW Moje ulubione kaw. to 'Cztery pokoje' i 'Mars napada';>>>

_________________
Choice for you, is the view to a kill ,
Between the shades, assination standing still...
-Hey, ARE YOU TALKING TO ME?!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 25-04-2006, 19:40   

znam dosyć dużo piosenek ale nie mam żadnej płyty. ogólnie spoko, ale w Polsce są lepsze zespoły
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Smoczek Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 17 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 25-04-2006, 22:43   

Mars napada - owszem, fajny kawałek. Słyszałem większość kawałków kultu i kazika i większość mi się podobała, muszę jednak przyznać rację - istnieje wiele lepszych zespołów, co jednak nie zmienia faktu że Kazik i Kult "łączy" często różne subkultury (większośc znanych mi hiphopowców i metali, słyszało i co ważniejsze słucha również Kazika i Kultu... innych takich zespołów nie odnalazłem, no może ew. Big Cyc).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3256390
Udai Płeć:Mężczyzna
[N]atural [B]orn [E]goist


Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 26-04-2006, 14:37   

Kult oczywiście szanuje ale raczej nie słucham za wiele, ubolewam nad tym że ich teksty są dość często bardzo sprzężone z uniwersum aktualnych wydarzeń politycznych i społecznych, przez co dość szybko się deaktualizują.

Oczywiście duży plus za trafne spostrzeżenia i umiejętność oceniania naszego społeczeństwa.

_________________
"It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6346233
LookOUT Płeć:Kobieta
The Hitgirl


Dołączyła: 30 Mar 2006
Skąd: znad rzeki Pisy
Status: offline
PostWysłany: 27-04-2006, 12:42   

Smoczek napisał/a:
istnieje wiele lepszych zespołów, co jednak nie zmienia faktu że Kazik i Kult "łączy" często różne subkultury (większośc znanych mi hiphopowców i metali, słyszało i co ważniejsze słucha również Kazika i Kultu... innych takich zespołów nie odnalazłem, no może ew. Big Cyc).

Big cyc jest dooobry;))Znacie Berlin zachodni -fajny kawalek;>>>

_________________
Choice for you, is the view to a kill ,
Between the shades, assination standing still...
-Hey, ARE YOU TALKING TO ME?!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 28-04-2006, 10:04   

Smoczek napisał/a:
większośc znanych mi hiphopowców i metali, słyszało i co ważniejsze słucha również Kazika i Kultu... innych takich zespołów nie odnalazłem, no może ew. Big Cyc

ogólnie to nieważne z jakiej kto jest subkultury, ważne co lubi. ja jestem uważany za metala, bo głównie takiej muzyki słucham, ale słucham też dużo punku, w tym Kazika. a Kult i Big Cyc są popularne właśnie dlatego że komeentują aktualne wydarzenia polityczne i wiele osób, w tym ja, lubi o tym posłuchać i się z tego pośmiać
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Smoczek Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 17 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 28-04-2006, 17:34   

Oczywiście, że tak ^^, zwłaszcza że te komentarze są zaprezentowane w naprawdę zabawny sposób, nie zawsze się z nimi muszę zgadzać, ale ich styl naprawdę mi się podoba, jak chociażby "Moherowe berety" Big Cyca (chociaz w tym przypadku akurat zgadzma się z treścią ^^).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3256390
..:::GHOST:::.. Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Kwi 2006
Skąd: Ciemna strona pomidora :P
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 28-04-2006, 18:34   

Ja też wtrące swoje trzy grosze odnośnie tematu :D... Moim zdaniem... Big Cyc stoczył się na dno, wystarczy tylko popatrzeć na ich ostatnie teledyski...kicz totalny, o muzyce nie wspominając. Pamięta ktoś może płytkę "Z gitarą wśród zwierząt" czy "Golonka, flaki i inne przysmaki'?. To był dopiero czad!(i konkretna muzyka zarazem) Jeśli porównamy ich aktualne dokonania z tym co prezentowali na tamtych albumach to zauważymy różnicę.

Kaziczka zawsze uważałem za artystę niezależnego od panujących trendów w muzyce. Każda płytka trzyma ten sam, dobry poziom. Najważniejsze jest to że nie pcha się w świat wielkich mediów i nie robi z siebie idioty sprzedając muzykę dla szarych, bezgustnych mas(jak np. Big Cyc :D) To jest moje zdanie w tej kwestii. :P

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
6241815
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 28-04-2006, 20:00   

co do muzyki dla mas: według mnie niewiele jest zespołów, które grają dla określonej grupy odbiorców i nie podoba mi się mówienie "dka mas/debili/nastolatków/satanistów/meneli" itp. a nawet jeżeli, to nie każdego kto słucha muzyki przeznaczone dla jakiejś grupy trzeba do tej grupy kwalifikować
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Martii666 Płeć:Kobieta
Slayers Fan


Dołączyła: 25 Wrz 2008
Skąd: ][=][ell
Status: offline
PostWysłany: 21-10-2008, 15:30   

Temat wygasł a napisze coś XD Lubię bardzo Kult i Kaziulę XD ostatnio na koncercie byłam i ludzi glanami deptałam XD Ogólnie lubię słuchać :) szacunek xD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9161428
Sola Płeć:Kobieta
ryba

Dołączyła: 28 Lis 2007
Skąd: Gdańsk
Status: offline
PostWysłany: 22-10-2008, 00:04   

A ja cierpię bo te ostatnie koncerty ( Gdyńskie "Ucho", potem w Stoczni gdańskiej) mnie ominęły, głupia jestem bo przeoczyłam.
Ale jeśli chodzi o samego Kazika, to ciekawe jest to, że wszyscy chórem mówią (w tym ja), że go szanują . Chyba dlatego właśnie, że pozostał taki jaki był, może odrobinkę złagodniał, ale to przecież przychodzi z wiekiem. I to co mi się zawsze w nim najbardziej podobało to ten dystans do samego siebie, w swoich piosenkach potrafił sam sobie nawrzucać.
Kultu namiętnie słuchał mój tato i wiele tekstów mi przetłumaczył, za co jestem mu wdzięczna, bo teraz dokładnie wiem, o czym kiedyś Kazik śpiewał, a czego pojąć nie mogłam z racji młodego wieku.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2804327
JahJah Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 30 Wrz 2008
Status: offline
PostWysłany: 22-10-2008, 18:01   

A dziś w Rzeszowie koncert Kultu! bileciki już od dawna zakupione, Ostatnio na ich koncercie prawie 2 lata temu bylem, teraz pozostaje już tylko czekać. :D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Rhey Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 25 Paź 2007
Status: offline
PostWysłany: 10-11-2008, 12:09   

Uwielbiam Kult i Kazika. Drażni mnie jedynie ich antyklerykalizm ale nie licząc tej sprawy jest to jedyny zespół pod którego poglądami mogę się podpisać niemal w całości i jeden z niewielu polskich zespołów, które można słuchać dla genialnych (choć czasem strasznie naiwnych) tekstów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jurek Płeć:Mężczyzna
Respect my authority!


Dołączył: 24 Cze 2009
Skąd: Soul Kitchen
Status: offline
PostWysłany: 19-07-2009, 14:19   

Cóż to jest zespół który odcisnął dość duże piętno na mojej rodzinie, po pierwsze słucham go po moim ojcu, po drugie mój brat nazywa się Kazik, ojciec i matka nadali mu takie imię właśnie po Kaziku Staszewskim.
Jeśli chodzi o samą muzykę to raczej słucham dla tekstów, które dość często stają się nieaktualne.

_________________
Amazing Horse
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group