FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Jazz
Wersja do druku
Udai Płeć:Mężczyzna
[N]atural [B]orn [E]goist


Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 02-05-2006, 10:34   Jazz

Chciałem się zapytać czy ktoś nie mógłby mi polecić jakieś dobre albumy jazzowe, nie chce raczej żadnej komercji, chodzi mi o jak najbardziej poważnych wykonawców. A to wszystko dlatego że postanowiłem poszerzyć swoje muzyczne horyzonty, od zawsze zdarzało mi się słuchać muzyki z pogranicza Jazz (np. Jazzmatazz - w połączenie HH / podobają mi się też eksperymenty O.S.T.R-a - to tak z rodzimego podwórka).

Na wstępie chciałem napisać też, że mam już wypasiony sountrack z Cowboy Bebop (800 MB mp3) więc on już odpada ;)

_________________
"It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this."
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6346233
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 02-05-2006, 10:40   

Eee, kolega wie, co dobre (o Bebopa mi chodzi) ^^. Co do prośby o tytuły to ja też się poniekąd podpisuję.

I pomysleć, że słucham jazzu, a nie znam ludzi... no, jednego Urbańskiego (czy tam Urbaniaka, myli mie się :P) kojarzę. Poza tym zobacz www.jazzradio.pl

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 02-05-2006, 10:52   

Ja służe jedynie jeśli chodzi o jazz rock, tu się nieco orientuję. Na początek poleciłbym King Crimson, którzy pieknie łaczyli rockową i jazzową tradycję, co ciekawe w dość przystępny sposób. Do tego dorzuciłbym SBB. Z nimi bywa różnie, ale co najmniej płytę Awake znać warto. Zaś już z ambitniejszych rzeczy - Refugee.
Przyznam, że jazz w czystej postaci ( Komeda, Urbaniak ) zazwyczaj mnie nudził. Bardzo zas lubiłem jazzowe wtręty w innych klimatach ( np Gershiwn - "Raphsody in Blue" czy Colloseum - "Valentine's Suite" ).
Powrót do góry
SG Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 02-05-2006, 11:49   

Ja będę robić za patriotkę i polecę Ci polskich gigantów nujazzu, czyli Skalpel. Związani są z dobrą wytwórnią, Ninja Tune. Na płycie "Skalpel" można usłyszeć łagodne, usypiające rytmy, a jeśli szukasz czegoś żywszego, to wybierz "Konfusion". Innych krążków nie słyszałam, ale podobno też trzymają poziom. Zachęcam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5670230
Irian Płeć:Kobieta


Dołączyła: 30 Lip 2002
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 03-05-2006, 12:51   

Ja z innej beczki - polecam całą serię Smooth Jazz Cafe, do dostania w Empikach. Jak sama nazwa wskazuje, śliczna kolekcja smooth jazzu z całego świata, firmowana przez Niedźwiedzkiego. Idealna do słuchania w leniwe wieczory, najlepiej z dobrą książką i czekoladą na gorąco.

_________________
Every little girl flies.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 06-05-2006, 10:43   

ogólnie na jazzie się nie znam, ale niezłe piosenki są na Best Smooth Jazz Ever czy jakoś tak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Chatoyant
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 13-03-2009, 09:48   

Różnie można zaczynać swoją przygodę z jazzem, u mnie to było dosyć standardowo - najpierw rock, później jazz rock w ramach naturalnej konsekwencji, "poszukiwania czegoś jeszcze ciekawszego", a nie kończy się na zjawisku zwanym free jazz.

Jeśli chodzi o jazz rock, to rzeczywiście najlepiej zacząć od King Crimson. Ale też niekoniecznie, jest wiele jazz-rockowych zespołów: Weather Report na przykład ostatnio był na moim odtwarzaczu w związku z powrotem w te muzyczne strony. Jeśli chodzi o inne, to całkiem łatwo je znaleźć.

Free jazz? Przede wszystkim John Coltrane. (Album A Love Supreme.)

Jazz, jazz... Ostatnio na moim odtwarzaczu można usłyszeć twórczość takich muzyków jak Pat Metheny, Brad Mehldau i Patricia Barber. Powinna to być też jedna z mocnych stron jazzu.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group