FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następny
  Czarna lista zespołów
Wersja do druku
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 29-06-2007, 22:26   

Grisznak napisał/a:
chyba logiczne, że nie mam prawa domagać się tego, co jest dla Chrześcijan.

dodam tylko, że wcale nie musisz się tego domagać bo wszyscy dostajemy to za darmo :)
wa-totem napisał/a:
No i pięknie, ale zapomniało ci się że mamy państwo świeckie, i rozdział państwa od kościoła. Co więcej, rozdział urzędu i sprawującej go osoby.
Urząd musi być światopoglądowo neutralny, a jego decyzje oparte tylko i wyłącznie o przepisy prawa, a światopogląd i przekonania pełniącego urząd urzędnika NIE MOGĄ POD ŻADNYM POZOREM wpływać na decyzje podejmowane z mocą urzędu.
A ty tego najwyraźniej nie rozumiesz, i dlatego nigdy żadnej roli pełnić nie będziesz - bo wykonanie prowokacji, a następnie usunięcie ciebie z urzędu za naruszanie przepisów (jeśli nie wręcz zapuszkowanie), byłoby dziecinnie proste...

Jeszcze nigdy nie słyszałem o tym, żeby jakiegoś urzędnika zdegradowano za światopogląd. Za to słyszałem o paradzie gejów w Poznaniu, której nie dano urzędowego pozwolenia na przemarsz z powodów "bezpieczeństwa". Żeby realizować utopię neutralnego urzędnika musiałbyś zatrudnić w urzędach roboty. Mogę Cię za to zapewnić, że urzędnikiem zostać nie zamierzam :) Co więcej Zeg, postaram się w moim życiu żyć zawsze dostatecznie w cieniu by jakikolwiek "obiektywny" dziennikarz z byle śmiecia nie dowiedział się nawet nigdy o moim istnieniu. Ale nie znamy naszej przyszłości, gdybyś za to Tot kandydował kiedyś na ministra sprawiedliwości to daj znać - zagłosuje na tak :)
BOReK już kiedyś o tym chyba rozmawialiśmy - chyba nie ma sensu roztrząsać tego ponownie.
moshi_moshi napisał/a:
Azag owszem jet sporo takich osób, ale co w takim razie proponujesz - może należałoby w ogóle ograniczyć rolę rodziców na rzecz państwa?

Ja nic nie proponuje, chciałem tylko zwrócić uwagę na to by zaprzestać bzdurnego teoretyzowania, na temat "rodzice powinni". Przyznam jednak, że to o czym mówi Tot czyli egzekwowanie odpowiedzialności jest jak najbardziej konieczne i potrzebne co nie zmienia faktu, że poprawa sytuacji w rodzinach w tym kraju wymagała by jakiegoś wielkiego planu na szeroką skalę - nie moja głowa do tego.

_________________
"Doprawdy, najpewniejszą drogą do piekła jest droga stopniowa - łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów"
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 29-06-2007, 23:08   

Cytat:
Jeszcze nigdy nie słyszałem o tym, żeby jakiegoś urzędnika zdegradowano za światopogląd. Za to słyszałem o paradzie gejów w Poznaniu, której nie dano urzędowego pozwolenia na przemarsz z powodów "bezpieczeństwa". Żeby realizować utopię neutralnego urzędnika musiałbyś zatrudnić w urzędach roboty. Mogę Cię za to zapewnić, że urzędnikiem zostać nie zamierzam :)


Azag powiem wprost - nie podoba mi się sposób, w jaki to ująłeś. Ani nie napisałeś, że urzędnik dobrze zrobił, ani nie napisałeś, że zrobiłbyś to samo, ale w kontekście poprzedniego postu wyraźnie wynika, że podawanie nieprawdziwych przyczyn odmowy (czyli kłamanie) jest słuszne, jeśli czynione w imieniu chrześcijaństwa. Niby nie powiedziałeś tego, ale na to właśnie wychodzi. Sam pisałeś wcześniej o unikaniu nawet pozorów zła, a teraz...

Widzę tu nie tylko moralny galimatias, ale też "śliską" retorykę, pozwalającą mówić co się myśli, a jednocześnie unikać konsekwencji, bo "wcale się tego nie powiedziało". W każdej innej dyskusji przeszedłbym nad tym do porządku dziennego, ale nie podoba mi się stosowanie jednego i drugiego w obronie religii i etyki. Bardzo mi się nie podoba.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 29-06-2007, 23:20   

:) hihi - Jak słusznie zauważyłeś nie napisałem, że zrobił bym tak jak ten urzędnik. Czy moim zdaniem ten urzędnik dobrze zrobił - nie wiem. Osobiście w sprawie jak i jego decyzji oraz parad gejów ogółem wypowiem się słowami pewnego zespołu disco polo: "tera mie to wali..." - tak wogóle jak jeszcze tego kawałku nie słyszeliście to polecam - dużo śmiechu :)

Przyznasz za to napewno Ysengrinn, że prawo potrafi być bronią obosieczną - można dzięki niemu zrobić coś na swoją korzyść, ale jednocześnie można sobie tym zaszkodzić. Jakkolwiek rozumiejąc "szkodę" i "korzyść".

_________________
"Doprawdy, najpewniejszą drogą do piekła jest droga stopniowa - łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 30-06-2007, 10:20   

Wracając do tematu i nawiązując do tego, o czym wspomniał Azag - urzędnik ma prawo uznać, że dane wydarzenie stanowi zagrożenie, jeśli jest z założenia prowokacją - tak jak parady gajów. Ten sam urzędnik bez problemu udupiłby (gdyby chciał) koncerty Mayhem, podczas których za ozdobę sceny robią obcięty świńskie głowy i nagie modelki na krzyżach, czy koncerty Satharial (podczas których panna na scenie robi z krzyżem rzeczy "od lat 18").
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 30-06-2007, 11:04   

Cytat:
Czy moim zdaniem ten urzędnik dobrze zrobił - nie wiem.


Jeśli zrobił (a nie mówię, że zrobił) tak ze względu na swój chrześcijański światopogląd, to powinieneś wiedzieć, że zrobił źle. Nawet jeśli jedyne osiągnięcie parad gejowskich w Polsce to zwycięstwo Kaczora w wyborach prezydenckich (za co, mam nadzieję, będą się smażyć w piekle, bo dali się podpuścić jak kretyni).

Natomiast Grisz ma rację - jeśli impreza stwarza zagrożenie dla porządku prawnego, to urzędnicy mają obowiązek ingerować, czy są chrześcijanami, ateistami, satanistami czy quetzalcoatlistami. Na tym polega państwo praworządne, którym Polska stara się zostać, w odróżnieniu do państwa teokratycznego, którym chcieliby ją uczynić niektórzy. A chrześcijanie powinni przede wszystkim pamiętać, że winni są nie tylko Bogu co boskie, ale też co cesarskie cesarzowi.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 30-06-2007, 12:00   

Azag napisał/a:
Jeszcze nigdy nie słyszałem o tym, żeby jakiegoś urzędnika zdegradowano za światopogląd.
Nie rozumiesz... albo udajesz, że nie rozumiesz.
Do "degradacji" - a mówiąc precyzyjnie, do postępowania dyscyplinarnego - niezbędny jest nie światopogląd, ale uprawdopodobniony DOWÓD, że urzędnik, podejmując decyzję z mocą urzędu, KIEROWAŁ SIĘ swoim światopoglądem, a nie obowiązującym prawem.

Jeżeli tamten urzędnik podjął decyzję, widać uznał, że w wypadku zaskarżenia jego decyzji, jest w stanie przekonywująco dowieść, że podane uzasadnienie - zagrożenia dla bezpieczeństwa publicznego - da się obronić w sądzie, w szczególności - przeprowadzić połączenie między zagrożeniem a organizatorami ("bo przyjdą też łysi i zrobią rozróbę" nie zadziała, ale "bo 12 z 30 znanych aktywistów środowiska, i 2 z 5 organizatorów jest notowanych za naruszenia porządku - jak najbardziej).

Zastanawie mnie zresztą, jak powszechne jest - tak tu na forum, jak i w kraju - niezrozumienie Monteskiuszowskiej zasady podziału władzy... Wszystko u nas stoi na głowie, bo zamiast tworzyć dobre i uniwersalne prawo, sejm zajmuje się głównie wybieraniem władzy wykonawczej, i koniunkturalnym modyfikowaniem prawa pod doraźne potrzeby. A władza sądownicza zajmuje się kumoterską ochroną swoich stołków, i od lat nie funkcjonuje. W ostatnim sondażu ONZ, na 58 ocenianych państw, mieliśmy 57 miejsce. Gorzej było tylko w Zimbabwe, ale jako dyktatura ono spadło już z rankingu... Ach, gdyby tak jakiś De Gaulle, który z dnia na dzień rozpędził we Francji wszystkie prokuratury i sądy, wyp***ł wszystkich w diabły, i po krótkiej weryfikacji i "wycięciu chwastów" stworzył system od podstaw.

Obawiam się, że należymy do nacji niedorosłych, które nie dojrzały do demokracji, i zamordyzm funkcjonowałby u nas lepiej. Problem w tym, że zamordyzm też nie gwarantuje że władzę dzierżyć będą właściwi ludzie. =__=

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 30-06-2007, 12:47   

Cytat:
Obawiam się, że należymy do nacji niedorosłych, które nie dojrzały do demokracji, i zamordyzm funkcjonowałby u nas lepiej. Problem w tym, że zamordyzm też nie gwarantuje że władzę dzierżyć będą właściwi ludzie. =__=

Chrzanisz jak Wyborcza, Totem. Skoro przez 50 lat mieliśmy de facto zamordyzm, którego zachód był pozbawiony (a i tak potrzebował De Gaulle'a czy Thatcher, żeby zrobili porządek). Niestety, pewnych rzeczy przeskoczyć się nie da i musimy przez to bagno, które nam zafundowano, przejść. Fakt, sam chciałbym, że pojawił się u nas taki polityk jak Maggie, który weźmie związki zawodowe za ryj i rozpędzi swołocz, czy rozgoni kolesi w stylu Generała, ale niestety takich nie widać na horyzoncie.
Powrót do góry
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 30-06-2007, 14:21   

Grisznak napisał/a:
Cytat:
Obawiam się, że należymy do nacji niedorosłych, które nie dojrzały do demokracji, i zamordyzm funkcjonowałby u nas lepiej. Problem w tym, że zamordyzm też nie gwarantuje że władzę dzierżyć będą właściwi ludzie. =__=

Chrzanisz jak Wyborcza, Totem. Skoro przez 50 lat mieliśmy de facto zamordyzm, którego zachód był pozbawiony (a i tak potrzebował De Gaulle'a czy Thatcher, żeby zrobili porządek). Niestety, pewnych rzeczy przeskoczyć się nie da i musimy przez to bagno, które nam zafundowano, przejść.

Oczywiście, komunizm jak najbardziej jest jedną z przyczyn dla których jesteśmy nacją niedorosłą politycznie (choć oczywiście nie jedyną - jak się spojrzy na historię polskiej państwowości to nawet nie ma się co dziwić że obecnie jesteśmy w tak opłakanym stanie).

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 30-06-2007, 15:16   

Wracając nieco do tematów muzycznych chciałem podzielić się pewnym linkiem:
http://www.wolczyn.kapucyni.pl/movies.php?movie_id=28
Zwróćcie szczególną uwagę na kapucyna, który roztrzaskuje na scenie gitarę :) Czyż to nie inne spojrzenie na chrześcicjaństwo ?? :)

_________________
"Doprawdy, najpewniejszą drogą do piekła jest droga stopniowa - łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 01-07-2007, 09:17   

Azag napisał/a:
Zwróćcie szczególną uwagę na kapucyna, który roztrzaskuje na scenie gitarę :) Czyż to nie inne spojrzenie na chrześcicjaństwo ?? :)


Nie. To tylko głupota.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Udai Płeć:Mężczyzna
[N]atural [B]orn [E]goist


Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 01-07-2007, 12:29   

Mam pytanie co rozumiemy pod przymiotnikiem satanistyczny - czy będzie to konwencja estetyczna charakterystyczna dla hardcorowych quasi-metalowych subkultur czy też może coś pokroju kościoła szatana założona przez LaVey'a. Jeśli to pierwsze to nie ma co robić z igły widły bo to nic więcej tylko młodzieżowa forma buntu co najlepsze wyprana z jakiejkolwiek ideologii. Jeśli mamy do czynienia z kościołem szatana do którego należy nie sławny Merlin Manson - to oni nie wierzą żądne przejawy bytów nadprzyrodzonych samego szatana również - i znowu wychodzi że nie ma sie czym przejmować.

_________________
"It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6346233
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 01-07-2007, 14:22   

Zegarmistrz napisał/a:
Nie. To tylko głupota.

O ile nie popieram niszczenia instrumentów muzycznych - jak nie popieram bezsensownego niszczenia czegokolwiek , mogę zapewnić, że akurat ta roztrzaskana gitara do niczego innego się nie nadawała.
Twój post brzmi tak jakbyś za rozrywkę pełną ekstazy uważał grę w brydża.
Ludzie dobrze się bawią, a Ty od razu obniżasz im poziom ich inteligencji.

_________________
"Doprawdy, najpewniejszą drogą do piekła jest droga stopniowa - łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
Arashino Shiro Płeć:Kobieta
władająca czasem...


Dołączyła: 28 Mar 2006
Skąd: Poznań
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Lisia Federacja
PostWysłany: 01-07-2007, 15:22   

Cytat:
Zegarmistrz napisał/a:
Cytat:
Nie. To tylko głupota.


O ile nie popieram niszczenia instrumentów muzycznych - jak nie popieram bezsensownego niszczenia czegokolwiek , mogę zapewnić, że akurat ta roztrzaskana gitara do niczego innego się nie nadawała.
Twój post brzmi tak jakbyś za rozrywkę pełną ekstazy uważał grę w brydża.
Ludzie dobrze się bawią, a Ty od razu obniżasz im poziom ich inteligencji.


Azag- ale naprawdę głupotą jest rozbijanie sprzętu o scenę. Być może będąc tam i biorąc udział w tym całym "szale" zareagowałabym entuzjasytcznie, etc. natomiast teraz kiedy patrzę na to spokojnie i logicznie to również nie widzę w tym nic emocjonującego. Po prostu kapucyn niszczy gitarę. Nie raz i nie dwa gitarzyści zespołów (reprezentujących różne typy muzyki) niszczyli swój sprzęt na scenie. I też uważałam to za głupotę. Marnotrastwo pieniędzy na nowy sprzęt.
Co do kapucynów nic nie mam. Bardzo sympatyczni ludzie. Miałam okazję ich pozać na rekolekcjach u mnie w szkole.
Mimo to moje nastawienie do religi się nie zmieniło.
Co do przedstawionego przez Ciebie filmiku- po prostu kapucyn w euforii rozbija gitarę. Gdzie jest to nowe spojrzenie na chrześcijaństwo?

_________________
Żyj póki możesz, bo każdy twój dzień może być twoim ostatnim...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
następne+pytanie...
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 01-07-2007, 15:40   

Arashino, nie rozumiesz - tu chodzi o pokazanie spontanu, rockowej energii i tak dalej. Katorock kojarzy się z bandą smutnych chłopców i dziewczynek w otoczeniu księży stojących na scenie i zawodzących "Bóg was kocha, tralalala...". Ten pan na filmiku nawiązuje do chlubnych tradycji rockowych takich mistrzów jak The Who czy Jimmi Hendrix. I owszem, na chłodno można to postrzegać jako głupotę, ale tam, gdzie w grę wchodzi radość i energia, nie wszystko musi być logiczne i uporządkowane
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 01-07-2007, 16:03   

O, to chyba to samo, co puszczała Maieczka...

Co do spontanu i tak dalej, to pod tym względem wybija się Rubik. Co prawda jego tryptyk jest, delikatnie mówiąc, obciachowy, ale żywiołowości i euforii odmówić mu nie można.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 11 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group