FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
  Peja na koncercie (Zielona Góra)
Wersja do druku
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 17-09-2009, 18:45   

Cóż, nie pozostaje mi nic innego, jak zgodzić się w całej rozciągłości z Grisznakiem.

Loko, Sasayaki, jakkolwiek by się ów piętnastolatek nie zachował NIC nie usprawiedliwia zachowania Peji (i ochrony - gdzie była ochrona, pytam się, impreza z tego co słyszałem była miejska). Zwyczajnie dokonano pobicia (nie linczu, bo chłopak żyje i chwała Bogu), a Peja podżegał do popełnienia przestępstwa.

Cóż, sprawą zajmie się prokuratura i tak powinno być. Kara nałożona na organizatora (na którym leży obowiązek zapewnienia uczestnikom bezpieczeństwa) też by była dobrym pomysłem.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 17-09-2009, 19:08   

Sas ja wiem ;], chodziło mi że w wiadomościach przesadzili.

CainSerafin, Morg, prawda jest taka, że kara powinna być nałożona na Peję (oprócz jakiegoś odszkodowania to o czym wspomniał Grisznak), na organizatora i na poszkodowanego (choć pobicie samo w sobie powinno wystarczyć by wbić trochę rozumu do głowy).

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 17-09-2009, 19:14   

Sasayaki napisał/a:
Loko napisał/a:
Sasayaki napisał/a:
linczu.


Bez przesady....

Loko-kun to nie ja użyłam tego stwierdzenia, tylko dziennikarze w wiadomościach.
Edit: Co do alkoholu od 18-stki, ponoć sama impreza była dla pełnoletnich >__> młodemu to nie przeszkadzało...

Dlatego jestem za tym, aby do odpowiedzialności pociągnąć nie tylko Peję, ale i organizatorów. To zapewne skutecznie odstraszy innych przed organizowaniem koncertów tego gościa.

A co do licznu, cytuję za wikipedią:
Cytat:
Samosąd, lincz (ang. lynch, od nazwiska sędziego Charlesa Lyncha z Wirginii w USA) – wymierzenie lub wykonanie kary przez osobę nieuprawnioną, np. wykonanie kary śmierci przez tłum krótko po wzbudzającym silne emocje zdarzeniu.

Chłopak co prawda nie zginął (choć powiedzmy sobie szczerze, w takim przypadku to była kwestia szczęścia), ale ostatnie zdanie tej definicji pasuje tu jak ulał. Czytałem już wypowiedź jakieś hiphopowej witryny, w której autor udowadniał, że w "kulturze" hh honor jest największą wartością. Pomijam dyskusję nad tym, jak honorowe kazanie zlania dzieciaka bandzie żuli (jeśli jakimś cudem Peja trafi do mamra, może się o tym przekona), to idąc tym tropem można przyjąć, że chłopak naruszył jakieś tam subkulturowe normy i został ukarany. Czyli, przy pewnym (ale w sumie drobnym) nadużyciu semantycznym, o linczu mówić można.
Powrót do góry
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 17-09-2009, 19:23   

Jest już oficjalne oświadczenie Peji odnośnie całego zajścia, zapewne wymyślone i napisane przez jego PRowców.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 17-09-2009, 19:32   

Bullshit. Ja nie wiem co on chce tym osiągnąć, bowiem wątpię by normalni ludzie uznali to za szczerą wypowiedź. Jednak jego fani mogą po tym zacząć go wyznawać... przecież to po prostu wzór artysty, który miał chwilę słabości.

Cytat:
i docenić profesjonalne przygotowanie i zabezpieczenie imprezy przez organizatora

Tu się obśmiałem.

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 17-09-2009, 21:37   

Ja tego nie rozumiem, po co się nim w ogóle interesować?
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 17-09-2009, 22:17   

Keii napisał/a:
Jest już oficjalne oświadczenie Peji odnośnie całego zajścia, zapewne wymyślone i napisane przez jego PRowców.


O kwiiik, ciekawe czy on ten tekst w ogóle widział na oczy...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 17-09-2009, 22:48   

Altruista napisał/a:
Ja tego nie rozumiem, po co się nim w ogóle interesować?

Powtarzasz się, wiesz?

Oświadczenie jest tak oślizłe, wymijające i sztuczne, że aż szkoda gadać. Paru innych hiphopowców wypowiedziało się na ten temat. Co ciekawe, jakoś obrońców Peji wśród tych, których wypowiedzi czytałem, nie widać.

Kurcze, byłem w życiu na dużej liczbie koncertów metalowych. Nieraz były to ostre, mocno podziemne imprezy, z ogniem dymem i siarką, a stopień agresji i nienawiści w muzyce wielu kapel metalowych jest podobny do tego, co się zdarza w hh. Raz czy dwa razy byłem poobijany, bo jak się za bardzo w moshowaniu człowiek zapali, to trudno, zdarza się. Nieraz też ze scen padały bardzo mocne teksty, których z oczywistych względów tu nie powtórzę. Ale takiej sytuacji nie zaznałem (bo sytuacja, kiedy pada hasło "przed klubem brudasy biją naszych!" i cały klub rusza na odsiecz to inna parafia).

Tak czytam, że kolejne miasta zapowiadają, iż zamierzą traktować Peję jako persona non grata. Czyli jednak idzie ku lepszemu. A organizatorzy, w obawia przed takimi sytuacjami, zaczną patrzeć uważniej na dowody osobiste przy wpuszczaniu. Nie broniąc w żadnym razie Peji, śmiem twierdzić, że osoba kilka lat starsza zastanowiła by się może choć przez chwilę, zanim w takim miejscu przy takich ludziach zdecydowałaby się na coś takiego.
Powrót do góry
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 17-09-2009, 23:11   

Grisznak napisał/a:
Powtarzasz się, wiesz?

Wiem, marudzę jak nie wiem. Ja po prostu uważam, że niektórym osobom nie warto poświęcać uwagi.

Grisznak napisał/a:
Oświadczenie jest tak oślizłe, wymijające i sztuczne, że aż szkoda gadać.

Sztuczne, ale profesjonalne. Widzę już tą jego linie obrony, pewnie jeszcze dorzuci stres związany z wykonywaniem zawodu. No, ale tak w ogóle tego jego zachowania z koncertu to się nie da już obronić.

Grisznak napisał/a:
Nieraz też ze scen padały bardzo mocne teksty, których z oczywistych względów tu nie powtórzę. Ale takiej sytuacji nie zaznałem (bo sytuacja, kiedy pada hasło "przed klubem brudasy biją naszych!" i cały klub rusza na odsiecz to inna parafia).

Też się z tym na koncertach metalowych nie spotkałem. Bijatyki owszem zdarzały się, ale nigdy nie było żadnych samosądów.
Powrót do góry
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 17-09-2009, 23:20   

A ja się obiema łapkami podpiszę pod postami Altruisty. Szkoda energii i uwagi na takiego prymitywa, a efekt jest taki, że facet ni stąd, ni zowąd dostał darmową reklamę na całą Polskę. Nieważne, że to antyreklama, nie zabraknie małolatów, którym się gwiazdki w oczach zaświecą, że ich "ziomala" dręczą i to dopiero prawdziwy materiał na idola... Tak naprawdę znacznie bardziej dla pana Peji niekorzystne byłoby wyciszenie całego zdarzenia PLUS zablokowanie mu koncertów. Pies z kulawą nogą by o panu nie usłyszał, karę by zapłacił, stracił źródło dochodów, to by może zaczął myśleć... A tak pewnie siedzi dumny z siebie, że całą Polska o nim mówi.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
de99ial Płeć:Mężczyzna
Big Bad Wolf


Dołączył: 01 Lip 2008
Skąd: Lublin
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 18-09-2009, 08:57   

Oświadczenioe na pewno nie pisał Peja tylko jego prawnik. A człowiek w sytuacjach stresowych reaguje tak jak go wychowano - kulturalny będzie dążył do kompromisu a burak zareaguje agresją. Ot prawda wyłazi na jaw.

_________________
http://www.defectivebydesign.org/
Nienawidzę politycznej poprawności.
I feminizmu.
http://www.rebel.pl/x.php/193/Rebel-Times.html
http://de99ial.polter.pl/,blog.html?8301 - co myślę o DRMach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Dred Płeć:Mężczyzna
Policenaut


Dołączył: 07 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 18-09-2009, 12:40   

Cytat:
Kurcze, byłem w życiu na dużej liczbie koncertów metalowych. Nieraz były to ostre, mocno podziemne imprezy, z ogniem dymem i siarką, a stopień agresji i nienawiści w muzyce wielu kapel metalowych jest podobny do tego, co się zdarza w hh. Raz czy dwa razy byłem poobijany, bo jak się za bardzo w moshowaniu człowiek zapali, to trudno, zdarza się. Nieraz też ze scen padały bardzo mocne teksty, których z oczywistych względów tu nie powtórzę. Ale takiej sytuacji nie zaznałem (bo sytuacja, kiedy pada hasło "przed klubem brudasy biją naszych!" i cały klub rusza na odsiecz to inna parafia).

Wiesz, ja byłem w Woodstockowym pogo, a tam nie mieć siniaka po moshowaniu to cud. Poszedłem na koncercik Volbeat w sandałkach, gdzie one teraz są - nie mam pojęcia. :P
Ale różni się to od tegoż zajścia jednym szczegółem - robię to dla własnej przyjemności. A wątpię, aby ten chłopak chciał być zlinczowany.

_________________
Znajdźcie sobie świry uczciwą pracę zamiast przebierać się w czyjeś stare łachy i powtarzać w kółko: "Patrzcie jestem głupim średniowiecznym bucem i mam make up i obcisłe rajtuzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 18-09-2009, 13:16   

No cóż. Z jednej strony chodzenie na koncert wykonawcy, którego się nie znosi, to głupota. Nikt temu nastolatkowi nie kazał tam pójść i nie kazał obrażać Pei.
Z drugiej jednak strony reakcja Pei jest delikatnie mówiąc, poniżej krytyki - można było to rozwiązać bez namawiania do pobicia i rzucania mięchem co drugie słowo. Mógł go zignorować (na kopanie osła się nie reaguje), zawołać ochronę, tudzież zwyczajnie upomnieć. Nie do pomyślenia, żeby dorosły mężczyzna, w dodatku doświadczony "artysta" sceniczny tak się zachował.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
zonk486 Płeć:Mężczyzna
Głupek na wynajem!!


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Piotrków Trybunalski
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 19-09-2009, 18:17   

W tym przypadku wona jest po wszystkich trzech stronach bo:

-Peja NIE POWINIEN podżegać do popełnienia przestępstwa
-Pobity 15-latek (jeśli to była impreza tylko dla pełnoletnich, to co on tam robił?)nie powinien głośno wyrażać swojej opinii, jeśli wie, że znajduje się w miejscu soptkania subkultury, a ma inne zdanie (czy ja nie słyszałem "Wyp*****laj"?)
-Organizator powinien zadbać o szybką reakcję ochrony podczas koncertu
-Organizator nie dokonał należytego sprawdzenia dowodów osobistych, więc 15-latek spokojnie mógł się przebić


Tak więc sprawa nigdy się do końca nie wyjaśni, bo nie można ustalić, kto jest bardziej winny, a kto mniej... Niemniej jednak sami fani Peji czuli się jak w świątyni, i dokonali samosądu na ich heretyku. To jest moje zdanie na ten temat.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1281908
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 19-09-2009, 18:36   

zonk486 napisał/a:
-Peja NIE POWINIEN podżegać do popełnienia przestępstwa

Nie powinien...? Ja zawsze żyłem w przekonaniu, że podżeganie JEST przestępstwem, niezależnie od wszelakich usprawiedliwień.

zonk486 napisał/a:
Tak więc sprawa nigdy się do końca nie wyjaśni, bo nie można ustalić, kto jest bardziej winny, a kto mniej... Niemniej jednak sami fani Peji czuli się jak w świątyni, i dokonali samosądu na ich heretyku. To jest moje zdanie na ten temat.

Sądy zapewnie jakoś tak sceptycznie podchodzić do usprawiedliwień typu "zabiłem, bo mnie denerwował" (poziom argumentacji dziecka pięcioletniego)... I, jak dla mnie przynajmniej, sprawa jest całkowicie jasna - Peja ponosi winę za podżeganie (niezależnie od winy innych osób), organizatora można oskarżyć o niedopełnienie zabezpieczeń... A piętnastolatek jest po prostu idiotą, ale akurat to nie jest karalne - i ciężko w tym przypadku mówić o winie. No, chyba że rozpatrujemy znieważenie.

A oprócz tego, to zgadzam się z Altruistą - wolę o takich instrumentach zapominać i mieć nadzieję, że inni organizatorzy z pewnym panem nie będą chcieli mieć dużo wspólnego - gdyż zapewne byłoby to dla niego dużo większym ciosem aniżeli kara, jaką jakimś cudem wymierzyłby mu sąd.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group