FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18  Następny
  Tanuki Manga
Wersja do druku
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 20-10-2007, 21:48   

Teukros: IMO dobry pomysł :)

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 29-10-2007, 13:31   

Jeden głos za, głosów przeciwnych nie widzę.

Tilk, czy wobec tego moglibyśmy wypróbować to na testowym? Jak w poprzednim poście - po lewej adsensy, po prawej pięć tomików w miejsce jednego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 11-11-2007, 18:30   

Na testowym poszły improwizowane linki dla tomików, wprowadziłem też sugerowaną zmianę w wyglądzie strony tytułowej. Wypadałoby wstawić trochę testowej treści, aby zobaczyć, czy zmieniony układ ma sens.

Poprawienie wyświetlania strony pod IE wciąż problemem otwartym;D
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 12-11-2007, 15:40   

Czy ktoś mógłby w recenzji .hack//Bransoleta Zmierzchu zmienić "[...] oraz czterech gier z serii .hack, które nigdy nie ukazały się w Europie" na "nie ukazały się w Polsce"?
Plus parę osób twierdzi, że między "Shugo" i "ginie" nie ma spacji. Nie wiem czemu, u mnie jest ok.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 12-11-2007, 17:24   

Keii - zmiana wprowadzona zgodnie z życzeniem. Odnośnie spacji, dobrze byłoby gdybyś napisał, pod jakimi przeglądarkami te osoby przeglądały recenzję. Sprawdziłem pod FF 2.0.0.9, Operą 9.50 i IE 7 - wszędzie wyświetla się poprawnie. W samym tekście również jest spacja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 13-11-2007, 08:52   

Jeśli mogę coś zasugerować - pod nickami redaktorów i współpracowników umieściłbym:
XY
Recenzji mang:
Recenzji tomików:

Dlaczego? Przy obecnym systemie osoba, która zrecenzowała np. dwie mangi i z dziesięć tomików wygląda na taką, która zrobiła znacznie mniej niż osoba, która napisała cztery - pięć recenzji mang.
Powrót do góry
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 13-11-2007, 10:04   

Myślę, że to dobry pomysł. Przy okazji, można by wprowadzić (podobnie jak na Anime) pozycję "Ocenionych mang:", tym bardziej że od pewnego czasu także i inne osoby z Redakcji zaczęły oceniać mangi.

Czyli ostatecznie opis Współpracownika na Mangach wyglądałby tak:
# Recenzji mang:
# Recenzji tomików:
# Ocenionych mang:

Do opisu Redaktora dodałoby się:
# Recenzji tomików:
# Ocenionych mang:

Tilk, co o tym sądzisz?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 13-11-2007, 12:33   

Brzmi rozsądnie, dodam w najbliższym czasie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 16-11-2007, 09:00   

Dodane, przy okazji wprowadziłem trochę kosmetycznych poprawek do indeksu polskich wydań i zapowiedzi.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 16-11-2007, 09:25   

Przejrzałem, wygląda teraz o wiele lepiej. No i okazuje się, że Zegarmistrz zdecydowanie prowadzi w recenzjach tomików... Dzięki, Tilk.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 16-11-2007, 16:21   

Super, o to mi chodziło. A ja powoli i sukcesywnie opisuję Hellsinga. Jest jeszcze jakas manga, które tomiki są pilnie potrzebne?
Powrót do góry
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 16-11-2007, 21:31   

Grisznak, zobacz TU co jest najczęściej odwiedzane - przydałoby się właśnie do tych tytułów robić tomiki, nawet jeśli nie ma recenzji samej mangi. Poza tym nowości.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 16-11-2007, 21:54   

Zgadza się, tak to mniej więcej wygląda. Pierwszeństwo mają nowości, później popularne, później cała reszta. Jak będę w Rzeszowie na weekendzie, zabiorę do Warszawy całego X, to zrecenzuję główną i tomiki przy okazji. Ech, gdyby tak ktoś Dragon Balla zrobił...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 17-11-2007, 11:16   

A ja nie mam żadnego z tych tytułów. W takim razie wezmę się za VPM.
Powrót do góry
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 19-11-2007, 13:17   

Przy okazji publikacji recenzji tomików (ostatnio przyszło ich całkiem sporo), dostrzegłem problem, który wcześniej umykał mej uwadze. Mianowicie, recenzja tomiku - po tym jak zejdzie z głównej strony - staje się dla przeciętnego czytelnika niemalże niewidoczna. Tak jak jest teraz, czytelnik który chce zapoznać się z recenzją tomika, ma dwie możliwości - albo wejdzie w "Wydano w Polsce" i znajdzie odpowiedni tomik, albo wejdzie w recenzję główną, a tam kliknie na odnośnik do tomika.

Obawiam się, że jest mało prawdopodobnym, aby opisany wyżej proces często zachodził. Wejście przez "Wydano w Polsce" jest mało prawdopodobne - wchodzi w nią osoba, zainteresowana konkretnym wydaniem, co nie zdarza się zbyt często. Na wejście przez recenzję główną również bym nie liczył - tak jak jest teraz, czytelnik nie ma podstaw przypuszczać, że wylistowane pod recenzją tomiki są opisane (a biorąc pod uwagę, że mamy 83 recenzje tomików na 748 tomików, nie pomyli się zbytnio).

Pytanie brzmi, co z tym zrobić? Co zrobić, aby dla zwykłego czytelnika, który nie ma ochoty dokładnie przeszukiwać stronę, recenzje tomików były łatwo dostępne i wyraźnie widoczne?

Jedyne, co przychodzi mi w tej chwili do głowy, jest oznaczenie żółtą strzałeczką odnośnika do recenzji tomiku w recenzji głównej (tak, jak w "Wydano w Polsce"). Czy ktoś ma jakieś pomysły?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 16 z 18 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group