FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Sprowadzanie towarów z Japonii - co i jak?
Wersja do druku
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 22-04-2012, 20:52   Sprowadzanie towarów z Japonii - co i jak?

Naszła mnie poważna ochota na sprowadzenie sobie oryginalnych Upotte!!. Niestety nie wiem co i jak, z której strony się do tego zabrać i gdzie najlepiej szukać.

Myślałem nad amazon.co.uk, ale może ktoś ma lepsze propozycje? Na co powinienem zwrócić uwagę i na co się przygotować?

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 22-04-2012, 23:39   

Slova napisał/a:
co.uk

Nie lepiej spróbować co.jp? :>

Japoński Amazon ma to do siebie, że przesyłka jest bardzo droga (3400Y za całość+chyba 300Y za każdy przedmiot) i FeDex zawsze przepuszcza paczki przez Urząd Celny, więc istnieje bardzo realna możliwość dostania w twarz VATem i/lub cłem. Plusem jest, że na paczkę czeka się 3-4 dni.

Możliwe, że taniej wyjdzie Ci na:
http://www.yesasia.com/global/search/%E3%81%86%E3%81%BD%E3%81%A3%E3%81%A6/0-0-0-bpt.48_q.%E3%81%86%E3%81%BD%E3%81%A3%E3%81%A6!!-en/list.html
Tylko sprawdź sobie dokładnie po ISBNach czy innych kodach czy kupujesz właściwy przedmiot bo mają straszny burdel w katalogu i sprzedają tam też wersje chińskie, koreańskie i inne. Najlepiej zgarnąć ISBN z japońskiego Amazona i wpisać w wyszukiwarkę. Przesyłka idzie dość długo, ale jest darmowa powyżej pewnej kwoty (39$). Jakby Ci brakło do tego progu to mogę się dorzucić z jakąś mangusią albo dwiema bo akurat też mi się zebrało na zamówienie.

Możesz też zerknąć na www.hmv.co.jp, ale nie sugeruj się kosztami przesyłki z FAQ. Zazwyczaj są większe (możesz zrezygnować z zamówienia po tym jak Ci podadzą ostateczne koszty przesyłki). W wyszukiwarce polecam wpisywać tytuł w krzaczkach.

To są chyba najsensowniejsze opcje na chwilę obecną.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 23-04-2012, 02:02   

Dembol napisał/a:
Przesyłka idzie dość długo, ale jest darmowa powyżej pewnej kwoty (39$). Jakby Ci brakło do tego progu to mogę się dorzucić z jakąś mangusią albo dwiema bo akurat też mi się zebrało na zamówienie.

Zamawiałem tam parę gier i wszystkie szły mniej więcej 2-3 tygodnie plus wszystkie produkty jakie tam chyba kiedykolwiek widziałem mają darmową wysyłkę międzynarodową bez żadnych ograniczeń dotyczących kwoty zamówienia.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 23-04-2012, 16:20   

AmiAmi - oferują DVD, jak i BD. Wszystko mają opisane w FAQ, a na maile odpisują na drugi dzień roboczy. Rejestrowany SAL (Registered Economy Air Mail) idzie do Polski średnio tydzień, góra dwa (jest też do wyboru wersja nierejestrowana, która idzie z reguły dłużej). Na kilkadziesiąt rejestrowanych SALów do tej pory tylko jednego mi oclili, a ściślej mówiąc, ovatowali. EMS i SAL Parcel radzę omijać szerokim łukiem.

Możesz też sprawdzić CD Japan, ale stamtąd nigdy nie zamawiałam.

Co do YesAsia - tak, mają darmową przesyłkę, ale ceny większości towarów mają pięknie zawyżone ^^;
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 23-04-2012, 17:55   

Agon napisał/a:
ale ceny większości towarów mają pięknie zawyżone

Po doliczeniu przesyłki przy zamówieniu bezpośrednio z Japonii wychodzi na to samo, a momentami taniej.
Keii napisał/a:
wszystkie produkty jakie tam chyba kiedykolwiek widziałem mają darmową wysyłkę międzynarodową bez żadnych ograniczeń dotyczących kwoty zamówienia.

Doczytaj. Powyżej 39$. Dawniej było 25.
http://www.yesasia.com/global/customer-support/0-0-0-hti.1574-en/question-answer.html

Lubiłem też korzystać z nippon-export, ale od kilku miesięcy ich strona jest w przebudowie, więc się chyba już nie podniesie. Jest jeszcze play-asia, ale nigdy tam nie kupowałem bo są nastawieni głównie na gry itp.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 23-04-2012, 18:04   

A może powyżej X - w sumie zamawiałem gry, z których najtańsza kosztowała ponad 40$, więc zawsze szło za darmo.

I tak, AmiAmi polecali ludzie na NeoGafie w tematach o importach nowych tytułów.
PlayAsia jest droga i dowalają do przesyłek cło, niestety.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 24-04-2012, 09:47   

A ja mam inne pytanie - właściwie do tej pory nigdy nie musiałem kupować za granicą, gdybym zaś chciał, jaka forma płatności byłaby najlepsza. Mam konto w PKO BP, ale karty kredytowej nigdy nie wyrabiałem, bo nie była mi potrzebna (bankomatowa starcza).

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 24-04-2012, 10:01   

Urawa napisał/a:
A ja mam inne pytanie - właściwie do tej pory nigdy nie musiałem kupować za granicą, gdybym zaś chciał, jaka forma płatności byłaby najlepsza. Mam konto w PKO BP, ale karty kredytowej nigdy nie wyrabiałem, bo nie była mi potrzebna (bankomatowa starcza).

Osobiście korzystam z eKarty Mbanku i nigdy nie miałem z nią problemów, a wszystko w Internecie kupuje za jej pomocą.
Tu masz temat o płaceniu w Internecie. Wszystkie metody wypisane w pierwszym poście powinny dalej działać, ale przez te kilka lat doszło pewnie jeszcze kilka.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 24-04-2012, 16:32   

Najprostsza i najszybsza forma płatności przez Internet? PayPal. Wystarczy z nim powiązać tylko konto bankowe albo kartę kredytową.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 24-04-2012, 16:55   

Agon napisał/a:
Najprostsza i najszybsza forma płatności przez Internet? PayPal. Wystarczy z nim powiązać tylko konto bankowe albo kartę kredytową.

Nie wszystkie sklepy pozwalają na płacanie Paypalem niestety.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 24-04-2012, 17:23   

W internecie oprócz kart kredytowych działa też część kart debetowych Visa Electron i MasterCard, nawet jeśli sklep twierdzi że musi być kredytowa.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 24-04-2012, 17:24   

Keii napisał/a:
Nie wszystkie sklepy pozwalają na płacanie Paypalem niestety.

Są też inne, jak MoneyBookers.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 29-04-2012, 19:55   

O, właśnie trafiłem na coś takiego: http://prepaid.bzwbk.pl/ (opis - http://www.dobreprogramy.pl/freeq52/Karta-internetowa-w-BZ-WBK-jak-to-dziala,31849.html).

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
nover Płeć:Kobieta

Dołączyła: 06 Lis 2011
Status: offline
PostWysłany: 30-04-2012, 14:32   

Keii napisał/a:
Agon napisał/a:
Najprostsza i najszybsza forma płatności przez Internet? PayPal. Wystarczy z nim powiązać tylko konto bankowe albo kartę kredytową.

Nie wszystkie sklepy pozwalają na płacanie Paypalem niestety.

Od siebie dodam, że ostatnio miałam sytuację, gdzie nie akceptowano żadnej metody płatności niż przelew bankowy. I jak tu teraz wysłać pieniądze?
Jeśli posiada się konto bankowe (jak nie swoje, to któregoś rodziców wystarczy) to można przesłać pieniądze za pomocą przelewu SEPA lub SWIFT (pierwszy rozliczany tylko w EURO, drugi w dowolnej walucie).
Trzeba posiadać:
- pełny numer IBAN konta sklepu/sprzedawcy
- dokładny adres sprzedającego
- kod BIC/SWIFT
- czasem wymagana jest nazwa banku, którą można sprawdzić po kodzie BIC/SWIFT - jeśli bank należy do SEPA można sprawdzić tutaj

Warto też sprawdzić ile się płaci za takie przelewy, dla przykładu w mBank koszt przelewu SEPA to 5zł, SWIFT - "zależy ona od wysokości przelewu i opłat banków uczestniczących w przelewie. Opłaty bankowe mogą wynosić od 2,5 euro lub 1 funta szterlinga do kilkudziesięciu euro, a przy bardzo dużych kwotach prowizje są ustalane procentowo od kwoty przelewu. Kwoty progowe przelewów to wewnętrzne ustalenia banków korespondentów."

Jak nie ma się wyboru karta czy PayPal, to taki przelew zdaje się być jedyną formą dokonania transakcji.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group