FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
  Krew dla kibiców Lechii
Wersja do druku
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 23-03-2013, 18:00   

Swarga napisał/a:

Ja już dedykowałem krew wcześniej dla konkretnej osoby, więc taka mozliwość chyba istnieje.

Owszem. Na ile się orientuję, chodzi Ci o oddanie krwi w zamian za krew, jaka została takiej osobie przetoczona. Rodzinnie oddawaliśmy krew kiedy dziadek miał transfuzję właśnie dlatego, ze nas o to poproszono w ramach uzupełnienia i owszem zgłaszaliśmy, że to za krew dla niego.

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Swarga Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 23-03-2013, 20:27   

Slova napisał/a:
Cóż, jeśli tak, to kłamstwo w szczytnym celu, ale... i tak ciężko je pochwalać.

Oczywiście, to byloby przecież oszustwo. Dlatego łudzę się nadzieją, że nie stworzono tego z premedytacją, by wymuszać tę pomoc. Byłbym zawiedziony, gdyby centra krwiodawstwa (a więc z samej nazwy poważne instytucje) opierały część swojej działalności na czymś takim. Wy wiecie lepiej jak to działa, więc ja wolę pozostać przy swojej nadziei. I nie dlatego że jestem kibicem, bo to nie ma znaczenia. Swoje wyczucie etyki mam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 24-03-2013, 08:58   

Z szukaniem krwi specjalnie dla konkretne osoby spotkałam się raz- 17 lat temu na całe Nowosądeckie było dwóch dawców ABrh- z czego jeden na dniach miał kończyć 65 lat. Nikomu nie życzę takiej nerwówki.

Dedykowanie krwi w normalnych warunkach ma na celu li i jedynie ruszenia tyłków i sumień społeczeństwa (byczki 100kg, uwaga boją się igiełki). Krew dostanie kto potrzebuje i komu pasuje i koniec. Praw biologii się nie przeskoczy i choćby największy przyjaciel nie może przyjąć niezgodne antygenowo krwi (a grup mamy w cholerę i trochę, obecnie sprawdza się 5 plus próba). Nikt nie odmówi też przetoczenia bez kwitka, ani fakt oddania nie przesunie nikogo w kolejce. Krwi i preparatów krwiopochodnych codziennie idą hektolitry i zawsze jest jej za mało.

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group