FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Słownik Wyrażeń Multiświatowych
Wersja do druku
kic Płeć:Mężczyzna
Nieporozumienie.


Dołączył: 13 Gru 2007
Skąd: Otchłań Nicości
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 23-05-2010, 18:17   Słownik Wyrażeń Multiświatowych

Odkąd powstał ogólny słowniczek, miałem nadzieję, że ktoś zainteresuję się również tym, specyficznym miejscem na forum. Ostatnie wydarzenia podsunęły mi pomysł na stworzenie tego tematu. Dlatego też postanowiłem założyć ten monotematyczny (bo dotyczący wyłącznie realiów multiświatowych) słownik definiujący popularne zwroty i skróty myślowe panujące w tym dziale. Chciałbym, aby definicje tu zawarte odnosiły się wyłącznie do pojęć panujących w multiświecie i były w miarę możliwości jednoznaczne, proste w zrozumieniu i pozbawione subiektywnej oceny definiowanych pojęć. Nie chciałbym jednak, aby w tym temacie znajdowały się jakiekolwiek komentarze, dotyczące choćby właściwej definicji wyrazów. W tej materii polegam na doświadczeniu administracji, która sama będzie wstanie wyłapać wszystkie niepoprawne definicje. No więc zacznę od opisania paru zwrotów.

MAC (Melior Absque Chrisma) / Bractwo Praworządności - nazwa jednej z frakcji w multiświecie, dążących do podporządkowania sobie świata i stworzenia utopii opartej na dogmatach Bractwa.

MACant - członek Bractwa Praworządności, przeważnie szerzący idee MACu i Patriarchy kica. Z zasady osoba fanatyczna, bezgraniczne oddana dogmatom wiary Bractwa.

Patriarcha - charyzmatyczny przywódca MACu zwany kicem. Założycie Bractwa. Znany z rozpętania szeregu wojen i przyczynienia się do wielu nieszczęść multiświata, w celu urzeczywistnienie własnych wizji idealnego świata.

Tsunami - określenie sławnej fali tsunami mającej miejsce dnia 15-07-2009, 20:02 w quescie Faeruńskim. Tsunami spowodowało ogromne zniszczenia, co wpłynęło na przyszłe losy świata Zapomnianych Krain.

Kościół - potoczne określenie Friguoris Cordis, lewitującej stolicy MACu. Kościół to miejsce spowiedzi i pokuty wyznawców MACu oraz rezydencja elity Bractwa.

Piewca Moralny MACu - tytuł osoby uprzywilejowanej, pozwalający na swobodne wypowiadanie swoich myśli oceniających postępowanie MACu.

Lizak - nazwa najważniejszego odznaczenia przyznawanego przez Patriarchę.

_________________
"Zaczynałem jako zwykły zegarmistrz, ale zawsze pragnąłem osiągnąć coś więcej." - Lin Thorvald


Melior Absque Chrisma
Pierwszy Epizod MACu
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group