FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  Kawaii : Fanie anime i mangi czy ci nie żal
Wersja do druku
herok Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 14 Sty 2007
Skąd: z Guild Wars
Status: offline
PostWysłany: 22-01-2007, 00:03   Kawaii : Fanie anime i mangi czy ci nie żal

Jak wiadomo czasopismo Kawaii i anime + juz od dawna nie sa w sprzedazy jednak wracam do tego tematu z odczuciem jakby czegos mi brakowalo nie wiem dlaczego ale mam odczucie ze za szybko zostaly wycofane te gazety. Czasami brak mi tego powiewu swiezego druku muskajacy moja twarz przy otwieraniu Kawaii oraz ciekawosci co tam napisali wertujac stronki od poczatku do konca. Dziwne jest to ze mogli cos jeszcze zrobic mogli stworzyc stronke a zrezygnowali calkowicie czy kontynuacja miala by sens? czy powrot gazety oraz jego skladu jest mozliwy? dlaczego nie skorzystali z innych drog? na te i inne pytania odpowiedz dla mnie to archiwum X byla gazeta i juz jej nie ma O_O taki trojkat bermudzki nad nimi sie pojawil.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8940630
Momoko Płeć:Kobieta
wiosna jest miau


Dołączyła: 04 Sty 2007
Skąd: z Cudzysłowa
Status: offline

Grupy:
House of Joy
Lisia Federacja
WIP
PostWysłany: 22-01-2007, 00:13   

Wycofanie Kawaii i Anime+ zdarzyło się w takim nieciekawym dla mnie okresie i w rezultacie odczytałam to jako początek końca kultury m&a. Na szczęście nie spełniło się moje czarnowidzenie^_^
To było wtedy, gdy jeszcze necikiem nie byłam tak obcykana jak obecnie i przez nagłą (nagłą dla mnie, rzecz jasna) kasacje obu gazetek, a zwłaszcza Anime+, bo moim zdaniem dobrze się zapowiadał, czułam się co nieco odseparowana.
Małe miasteczko... gdzie kioski nie są już ludziom przyjazne. I najgorsze, że przez pewien czas nie miałam na co czekać.

_________________
Pray tomorrow takes me higher higher high
Pressure on people
People on streets

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 22-01-2007, 00:18   

Mr. Yedi prowadzi w tej chwili Anime Gate. Michio natomiast kręcił się koło tego całego Arigato.

Natomiast czy mi żal Kawaii i Anime +?

Anime+ w ogóle. Kawaii jedynie jako narzędzia centralizującego fandom.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Tamashi Płeć:Mężczyzna
The .hack oracle


Dołączył: 02 Lis 2006
Status: offline
PostWysłany: 22-01-2007, 01:50   

Anime+ mi w ogóle nie żal gdyż nawet nie miałem szansy przeczytać lub choćby wziąć do ręki xD. Co do Kawaii, to cóż...prawdą, że się zeszmaciło ale może i trochę mi brakuje tego "starego" Kawaii. Jako, że z Otaku nie jestem zbyt zadowolony chętnie jarzałbym jakieś fajny magazyn o M&A. Tak swoją drogą, to jak stoją sprawy z tym całym Arigatou O.o'''?

_________________
Cytat:

Haseo: Ore wa
Atoli: Watashi wa
Kuhn: Ore wa
Endrance: Boku wa
Everyone: Koko ni iru!
Everyone: SKEEEEEITH!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
FranzKafka Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 22-01-2007, 09:50   

Arigatou na razie został przesunięty z grudnia na marzec. Ot tyle wiem :P

_________________
- Wiesz, mój znajomy kiedyś oglądał anime...
- I co z tego?
- Teraz spoczywa na Powązkach...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 22-01-2007, 11:36   

Tamashi napisał/a:
Jako, że z Otaku nie jestem zbyt zadowolony chętnie jarzałbym jakieś fajny magazyn o M&A. Tak swoją drogą, to jak stoją sprawy z tym całym Arigatou O.o'''?


Autorzy powiedzieli, że skoro nie mają z tego żadnych pieniędzy, to im się nie chce w święta pracować. Odłożyli premiere na Wielkanoc, kiedy to będą inne święta. Potem sesja wiosenna, potem wakacje i sezon ogórkowy.

Mało się ze śmiechu nie popłakałem, jak zauważyłem tą deklaracje.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Martita Płeć:Kobieta
uparta ślicznotka


Dołączyła: 26 Cze 2006
Skąd: z nicości?
Status: offline
PostWysłany: 22-01-2007, 12:06   

Zegarmistrz napisał/a:
Tamashi napisał/a:
Jako, że z Otaku nie jestem zbyt zadowolony chętnie jarzałbym jakieś fajny magazyn o M&A. Tak swoją drogą, to jak stoją sprawy z tym całym Arigatou O.o'''?


Autorzy powiedzieli, że skoro nie mają z tego rzadnych pieniędzy, to im się nie chce w święta pracować. Odłożyli premiere na Wielkanoc, kiedy to będą inne święta. Potem sesja wiosenna, potem wakacje i sezon ogórkowy.

Mało się ze śmiechu nie popłakałem, jak zauważyłem tą deklaracje.


no przepraszam bardzo... może zostało by wydane gdyby nie
Cytat:
Grudzień to świetny termin na premierę i bardzo chcieliśmy się wyrobić. I pewnie by się nam udało gdyby w listopadzie drukarnia nie przesunęła nam terminu o 3 tygodnie do przodu. Nie byliśmy w stanie wygospodarować tak dużej ilości wolnego czasu, by dokończyć Arigato. Musielibyśmy zając się tylko tym projektem, a na to nikt z nas nie mógł sobie pozwolić. Drugi sensowny termin na premierę to wiosna" – dodaje.


czy tęsknię za Kawajcem? Owszem, tęsknie. Mimo że zeszło na psy ><

_________________
be a fan...
...love
...and kiss...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 22-01-2007, 12:33   

Jeśli idzie o Anime+, to trochę szkoda, że zatrzymali się na pierwszym numerze. Bo mogło się to jeszcze rozwinąć.
Kawaii zdecydowanie nie jest mi żal... Parę kolorowych kartek poświęconych pokemonom/digimonom, niewiele (prawie nic) ponad to.
Natomiast żal mi jest Mangazynu... Bo to akurat było dobre...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 22-01-2007, 14:22   

Cytat:
Grudzień to świetny termin na premierę i bardzo chcieliśmy się wyrobić. I pewnie by się nam udało gdyby w listopadzie drukarnia nie przesunęła nam terminu o 3 tygodnie do przodu. Nie byliśmy w stanie wygospodarować tak dużej ilości wolnego czasu, by dokończyć Arigato. Musielibyśmy zając się tylko tym projektem, a na to nikt z nas nie mógł sobie pozwolić. Drugi sensowny termin na premierę to wiosna" – dodaje.


Tak, tak... A drukarzy nadał Diabeł i Szatani. Zastanawiam się, ile razy już widziałem takie wymówki?

Wszystko wynika z tego samego: braku profesjonalizmu i powagi w traktowaniu tego, co się robi.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
FranzKafka Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 22-01-2007, 20:57   

Ja tam za kawai'em nie tęsknię. Nigdy go nie kupowałem, bo pismo nie byłó w moim guście. (Co innego "Otaku"!)

_________________
- Wiesz, mój znajomy kiedyś oglądał anime...
- I co z tego?
- Teraz spoczywa na Powązkach...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 23-01-2007, 11:09   

Kiedyś, jak był mniejszy dostęp do netu, do materiałów o nowych anime, recenzji, kontaktu z fanami itp. to owszem, kupowałam Kawaii z zapałem, mimo ze jak na tamte czasy całkiem niezle nadwerezało moją kieszeń. Ale teraz, w dobie internetu, gdy serwisów z reckami jest mnóstwo, dostep do anglojezycznych, do mang, materiałów promocyjnych, klipów i całej masy innych wytworów - nie kupywałabym, chyba ze z sentymentu.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 23-01-2007, 13:33   

*zobaczyla temat*

Ooo... nekromancja... :}

*poszła sobie*

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 23-01-2007, 14:19   

Ja Kawaii lubiłem i to bardzo, podobnie Mangazyn. Anime + zupełnie do mnie nie trafiło, nie było tego "czegoś" co by sprawiało, że chce się czytać te teksty.
Z Otaku powoli idziemy do przodu, jeśli się uda, to jeszcze w tym roku przyjmie ono formę regularnie ukazującego się magazynu (i oby płacącego redaktorom!).
Powrót do góry
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 23-01-2007, 17:00   

Mi żal tylko tego, że jeszcze nie doczekaliśmy się porządnego pisma mangowego przez te x lat istnienia mangi w Polsce i nie wygląda, żebyśmy się mieli doczekać. ...i Secret Service'a.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 23-01-2007, 17:17   

Cytat:
...i Secret Service'a.


I Top Secret i Gamblera! Ech, to były czasy i fajne gazetki. Nie to, co teraz.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group