FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
  Wiosna 2007 - nowe serie
Wersja do druku
rathann Płeć:Mężczyzna
open-source wizard


Dołączył: 27 Maj 2006
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 17-04-2007, 00:14   

wa-totem napisał/a:
Nie, niczego samurajskiego nie widzę.

To teraz oczekiwania i szanse, że tak powiem.

Seirei no Moribito Haaa... ale to Geneon. Czyli PRELICENCE. Czyli... RAW. Chyba że weźmie się za to podziemie. Brak sygnałów z SHS lub eclipse, słaby sygnał z innego źródła.


Anime-Kraze to robi. Jakby ktoś chciał, mogę pomóc.

wa-totem napisał/a:

INNE

Moonlight Mile SF. 4 epy w TV. Na dwoje babka wróżyła. RAW.



MM robi też FoSu/Shinsen.

_________________
Women and cats will do as they please, and men and dogs should relax and get used to the idea.
-- Robert A. Heinlein
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 17-04-2007, 11:14   

rathann napisał/a:
Anime-Kraze to robi.
No właśnie, niezwykłe...

rathann napisał/a:
MM robi też FoSu/Shinsen.
Mwah, to już lepszy raw :\

Poza tym, oglądam dalej Heroic Age. Trzeci odcinek sporo wnosi, a poza tym - to jest ŚLICZNE! Takie Utawarerumono w kosmosie. Waaai~~
Niestety, suby B-I, mimo że są w miarę poprawne (niespodzianka, bo to nowa grupa) to są FATALNE wizualnie w porównaniu z rawami - rozmyte i nieostre, paskudne. Więc jak narazie, ciągnę rawy Saiyamana. Obraz jak żyletka...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 17-04-2007, 12:59   

Murder Princess 01 - 2 podejście. Tym razem postanowiłem wypróbować fansub gg, żeby porównać z wcześniejszą wersją. Pierwszy zonk - rozmiar ponad 350 mega. O ile mój komputer sobie radzi z h264 w rozsądnej rozdzielczości, to tutaj co jakiś czas się przycinał. Obraz wyjątkowo pikselasty. Nie wiem w co poszly te megabajty. Gdy h264 wygląda i działa (choć to pewnie jest ze sobą powiązane) gorzej niż 2 razy mniejszy xvid, to chyba coś nie gra. Tłumaczenie (pomijając kwestie piosenek, bo w te się nie wgłębiam) w zasadniczy sposób różniło się w 2 miejscach, przy czym w 1 przypadku rzeczywiście trochę zmieniało kontekst.

Kaze no Stigma 01 - shounenowy chleb powszedni. Nie wyróżnia się za bardzo ani na + ani na - poza tym, że jedna z bohaterek pragnie chyba zostać nową Shaną.

Shining Tears x Wind 01 - byłem ciekawy jak kiepskie może być anime na podstawie przeciętnej hentajowej gry. Zazwyczaj staram się znaleźć jakiś mocny punkt anime, ale tutaj ta sztuka mi się nie udała. Grafika składa się głównie z dużych, jednokolorowych płaszczyzn. Prymitywna animacja - od ubogiej mimiki po sceny akcji. Główny bohater ma inteligencję pierwotniaka:

Spoiler: pokaż / ukryj
Dziewczyna zostaje przebita mieczem dwuręcznym.
Bohater: Dobrze się czujesz?

O fabule nie będę nic pisał. Dość, że szybko można sobie przypomnieć o hentajowych korzeniach, bo w obsadzie jest nekomimi, a potwory starają się "rozbroić" przeciwniczki z nadmiaru odzienia. Można znaleźć jeszcze parę fajnych niezsubowanych serii, a ktoś się bierze za takie kompletne dno.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Momoko Płeć:Kobieta
wiosna jest miau


Dołączyła: 04 Sty 2007
Skąd: z Cudzysłowa
Status: offline

Grupy:
House of Joy
Lisia Federacja
WIP
PostWysłany: 17-04-2007, 17:36   

Lucky Star ep2 - skończyło się na tym, ze dzikimi okrzykami śmiechu ściagnęłam do pokoju nieco zaniepokojonych rodziców. Chciałam dać im obejrzeć, ale to przecież anime (w dodatku z angielskimi napisami), więc podziękowali~~.

Darker Then Black ep. - coraz lepiej, coraz lepiej. Podoba mi się klimat, muzyka i co by tu jeszcze... odcinek przyniósł kilka niespodzianek, ale najbardziej zaskoczył mnie

Spoiler: pokaż / ukryj
gadający kot; jakoś nie pasował mi do reszty...


Hayate no Gotoku ep3 - odcinek troszkę gorszy od dwóch wcześniejszych, ale wciąż trzyma poziom. Rozłożyła mnie końcówka*^__^*

_________________
Pray tomorrow takes me higher higher high
Pressure on people
People on streets

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 18-04-2007, 18:35   

Wygląda że Heroic Age pooglądamy na rawach dłużej, bo bruised-ichigo się właśnie rozpadło po włamaniu na kanał w wykonaniu ludków z your-mom.
Przy okazji okazało się że your-mom to to samo co Ayako, i że nikt u nich nie zna japońskiego - robią joke-suby! LOL.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 18-04-2007, 19:08   

wa-totem napisał/a:
Wygląda że Heroic Age pooglądamy na rawach dłużej

niewesoło. Czy wie kto robi subcie do love complex i seto bride.

Heroic Age 3- bardzo dobry odcinek, dzieki czemu zrozumiec o co właściwie dokładnie chodzi. księzniczka troche jest dla mnie za 'święta". Mogliby ją trochę lepiej ucharakteroyzować.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 18-04-2007, 19:09   

.... że co?... skąd taka informacja?
(uff, jak dobrze, że od nich nic nie mam. Ale ciekawa jestem jakie inne grupy działają w podobny sposób...)

Co do wiosennych serii... Zdecydowałam się, że będę oglądać (w kolejności od najważniejszego do najmniej istotnego):
1. Darker than Black - oh ten klimat. Oh ten główny bohater. Gdyby tylko opening był lepszy... ale ending jest śliczny.
2. Seirei no Moribito - ciekawa jestem, czy twórcy są w stanie z takiej historii stworzyć coś ciekawego. Nie zapowiada się na historię skomplikowaną fabularnie... jednakowoż dla kreski warto oglądać (oby nie zbrzydła za bardzo, oby..)
3. Romeo x Juliet - dla śmiechu. Być może w którymś momencie odpadnę.

Nie zdziwiłam się swoim wyborem. Spodziewałam się tego od, hm, 3 miesięcy?

No i nadal czekam na Lovely Complex. Eh.

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 18-04-2007, 22:37   

Crofesima napisał/a:
.... że co?... skąd taka informacja?

Wystarczy obserwować kanały IRC grup fansuberskich.
Widać wtedy wyraźnie że operatorzy #your-mom (dopóki funkcjonował) to te same osoby które są operatorami w #ayako.

Co do subów, nie trzeba nawet dogłębnej znajomości japońskiego by zorientować się że to co Y-M wypuściło do HA to głupkowaty jokesub.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 19-04-2007, 12:24   

A już planowałem brać się za tą serię, bo pachniała nawet nieco bardziej epickimi klimatami. No nic, wezmę się za Moonlight Mile, oczekując ciągle na oavkę z Otome wa Boku...
Powrót do góry
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 19-04-2007, 15:53   

Darker than Black - ciekawie wygląda i klimatyczne, ładna animacja zdecydowanie do bliższego przyjrzenia się.

Seirei no Moribito - podoba mi się główna bohaterka i z tego co wiem zrobione na podstawie powieści, a że zwykle takie anime lubię to na pewno obejrzę.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Yumegari Płeć:Kobieta
Feministka szowiniska


Dołączyła: 05 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 19-04-2007, 16:45   

Dopiero teraz zwróciłam uwagę na Kaze no Shoujo Emily - znaczy się, nie widziałam, ale chyba sobie spróbuję pierwszy odcinek. Bo jak dla mnie wygląda to na Emilkę ze Srebrnego Nowiu (czy cos takiego), a pamiętam, że bardzo lubiłam tą książkę jak byłam mała. Japończycy wida uwielbiają adaptować XIX-wieczną literaturę europejską (po namyśle: to jednak chyba jest już XX w... o ile się nie mylę). Oraz wcześniejszą - tak a propos Romea i Julii. Bo chciałabym zobaczyć to ostatnie, a nie wiem, czy warto. Co sądzicie o tym anime? Okazuje się, że w tym sezonie jest jednak co oglądać (Emma, Lovely Complex, niedobitki Death Note i Nodame), zwłaszcza, że na głowie mam jeszcze Lady Oscar. Brać się za jeszcze jedną serię?

_________________
Behind every great woman is a man checking out her ass
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2513810
ghostface Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Paź 2006
Status: offline
PostWysłany: 19-04-2007, 17:54   

Animanda zrezygnowała z subowania Hayate no Gotoku. Mają wziąć się za jakąś ciekawą serię z nowego sezonu, której nikt jeszcze nie subuje. Jeśli będą chcieli pozostać przy komedii, to mam cichą nadzieję, że zdecydują się na Love Com. Wczoraj obejrzałam pierwszy odcinek w wersji raw i zrozumiałam bardzo niewiele, więc bez subu raczej się nie obejdzie... ;p
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 19-04-2007, 17:59   

Yumegari: Swoją opinię co do dwóch odcinków Romjo x Julieto napisałam ot tutaj: temat "Co teraz oglądacie?"

Pierwszy odcinek był jeszcze obiecujący, ale niestety drugi rozczarowuje. Nie będę powtarzać się, bo cały opis masz w wyżej wspomnianym temacie... ale tak powiem Ci od serca, że chyba nie ma sensu zabierać się do tego. Cała ta opowieść jest śmiesznie naiwna, a nawet ciekawych postaci nie ma.
Cóż, osobiście jeszcze sprawdzę następne odcinki, ale coś czuję, że ta seria wypadnie z mojej listy cotygodniowych odcinków.
Lepiej chyba pójść na spacer, spotkać się z przyjaciółmi, albo poczytać książkę...

Chociaż może po prostu nie mam gustu... (cóż mam poradzić, że ta Wielka Romantyczna Miłość Romea i Julii do mnie nie przemawia? Ale tutaj nawet nie o to chodzi...)

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 19-04-2007, 18:42   

ghostface napisał/a:
Animanda zrezygnowała z subowania Hayate no Gotoku.

I mądrze, bo jak serię robi Eclipse to ani jakością video, ani jakością tłumaczenia nie jest łatwo konkurować. W odróżnieniu od Shinsena, który nagminnie przepuszcza błędy. Zupełnie nie wiem po co Shinsen wogóle dotyka się Claymore...

A ja wreszcie obejrzałem Murder Princess bo wypuściła to CrystalNova. Seria zapowiada się ciekawie, trudno coś powiedzieć po 1 odcinku. Za to od strony technicznej ci konserwatyści tkwiący dotąd przy .avi poszaleli - wersja "HQ" to filtrowany, nieskalowany transcode z DVD, w h264+ogg vorbis i w dodatku anamorficzny, z softsubami (za wyjątkiem hardsubowanych karaoke). Wersja "LQ" to fizycznie przeskalowany h264+mp3 z softsubami... jak zwykle u tej grupy, wszystko wypieszczone i wymuskane tak jak nawet komercyjne wydania nie są... Technicznie zdecydowanie najlepszy encode, dużo lepszy od gg - raz że mniejszy o prawie połowę, dwa że żadnych artefaktów. Jedyny "zonk" to fakt, że wersja HQ wymaga naprawdę porządnego sprzętu. Chociaż na moim Athlonie64 3000+ pod fedorą core 6 (64) w mPlayerze (build 64-bit z SVN) monitor procesora ledwo drgnął...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
ghostface Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Paź 2006
Status: offline
PostWysłany: 19-04-2007, 19:41   

wa-totem napisał/a:
W odróżnieniu od Shinsena, który nagminnie przepuszcza błędy.

Toś mnie trochę zmartwił, bo zdecydowałam się oglądać Darker Than Black z subem Shinsena. Nie miałam czasu porównywać subów, ale jakoś nie podpasował mi francuski agent "Rui" w wersji Mishicorpu. Stwierdziłam, że jeśli Shinsen będzie miał Louisa, zdecyduje się na nich.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 9 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group