FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
  Zima 2009/2010 - nowe serie i kontynuacje
Wersja do druku
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 12-12-2009, 19:59   

Niezbyt obiecujący sezon, więc pewniaków do oglądania brak.
Może będę oglądał:
Durara - wśród twórców dużo nazwisk osób odpowiedzialnych za Baccano! (i te same studio), więc być może uda się powtórzyć sukces.
Ookami Kakushi - scenariusz na podstawie kolejnej Higuraśnej gry (ten sam twórca), a projekty od Peach Pit. Być może będzie lepsze od Umineko.
Nodame Cantabile Final - końcówka mangi podobno nie zachwyca, ale dodatkowa porcja Gyabo chyba nie zaszkodzi.

Raczej nie:
Sora no Woto - K-on! w innej scenerii, czyli moebloby w armii.
Hidamari Sketch x ☆☆☆ - bym musiał nadrobić drugą serię, a jakoś mnie nie ciąnie do tego.
Katanagatari - nieszczególnie odpowiada mi estetyka bliższa Cartoon Network, niż anime.
Omamori Himari - Nyan Koi (pechowiec z alergią na koty) + ubijanie youkai-ów. Nieszczególnie obiecujący miszmasz.

Na pewno nie:
Baka to Test to Shoukanjuu - kolejna haremówka z wykastrowanym bohaterem.
Chu-Bra!! - anime o korzyściach noszenia staników. Zdecydowanie nie należę do grupy docelowej.
Seikon no Qwaser - shounenowa bijatyka, w której bohater czerpie swą moc z kobiecego mleka. Fanserwis i jeszcze raz fanserwis.
Dance in the Vampire Bund - Elfen Lied w wykonaniu Shafta. Dziękuję, postoję.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Góral Płeć:Mężczyzna
Firefly/Serenity fanatic


Dołączył: 05 Sty 2007
Status: offline
PostWysłany: 12-12-2009, 20:49   

BTW, tabelka anime zimowego sezonu 2009/2010 v2 chyba nie była podawana, nie?

_________________
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Kemono no Souja Erin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Paweł Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 25 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 12-12-2009, 20:55   

fm napisał/a:
końcówka mangi podobno nie zachwyca, ale dodatkowa porcja Gyabo chyba nie zaszkodzi.


No niestety, do zbyt wybitnych nie należy. Co nie znaczy, że będzie kiepsko - wydarzenia są zabawne i jakieś tam ogólne rozwiązanie jest. Wszystko natomiast pod warunkiem tego, że nie potną fabuły tak, jak pocięli sezon drugi. Poza tym Nodame to jakość sama w sobie ;)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 12-12-2009, 21:13   

Bogowie, jakie dno... Nawet porządnego gniota dla siebie nie widzę!

Zapewne obmacam:
Durara - chyba jedna dobrze zapowiadająca się nowość.
Hanamaru Youchien - tak z ciekawości.
Harukanaru - durne to strasznie, ale bizony są ładne.

Reszty nie chcę dotykać nawet długim kijem.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 14-12-2009, 18:50   

moshi_moshi napisał/a:
Durara - chyba jedna dobrze zapowiadająca się nowość.

No właśnie! Obejrzałem kilka reklam w japońskiej TV i mnie zatkało, ciekawa, czysta kreska, ciekawe projekty... zapowiada się naprawdę ciekawie.

fm napisał/a:
Raczej nie:
Sora no Woto - K-on! w innej scenerii, czyli moebloby w armii.

Właśnie, i to jeszcze z muzycznym tematem w tle... częściowy ripoff z Polyphoniki? A kreska jest niemal dokładnie K-ON!owa... o kfik, z czystej ciekawości obejrzę. Armia moeblobów może być bardzo zabawna XD

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 14-12-2009, 20:22   

O, tabela V2. No to ja po namyślę robię ostateczną aktualizację swoich preferencji

1. Oglądał na bank (o ile nie odpadnę)
- Durarara!! (chyba najlepiej zapowiadające się anime sezonu zimowego)
- Nodame Cantabile: Finale (powody oczywiste)
- Dance with Vampire Bund (no, dawno nic z wampirkami nie oglądałem, a ciekaw pracy SHAFT'a jestem :P :P)
- Ookamikakushi (może być dobry klimat)
- Sora no Woto- (jak moe to moe. Będzie zabawnie ^^)
- Macross F (no, policzę go tutaj)
2. Rozpocznę prawdopodobnie z ciekawości:
- Baka no Test Thoshoukanjuu- (no harem, ale kto wie, czy nie w miarę dobry i lekki)
- Omamori Himari (też może będzie po prostu dobrze)
- Katanagatari (tutaj szansa, że przejdzie do "na bank", o ile po 2 odcinkach mnie zaciekawi)

Do "na bank", aczkolwiek lekko z boku, można zaliczyć Halo: Legends, które na pewno oglądnę prędzej czy później choćby z czystej ciekawości i Dante's Inferno, bo na grę czekam z utęsknieniem, więc zobaczę.

To tyle. Pewnie podobnie jak w tym sezonie, od jakiejś połowy serii odpadnę, ale i tak będzie co oglądać.

I czemu ja tam jakiś Fate/Stay Night Tv reproduction widzę?

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
Linvelin Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 30 Cze 2009
Status: offline
PostWysłany: 14-12-2009, 20:45   

fm napisał/a:
Ookami Kakushi - scenariusz na podstawie kolejnej Higuraśnej gry (ten sam twórca), a projekty od Peach Pit. Być może będzie lepsze od Umineko.


Toż to ma w stu procentach Higuraszowy klimat! Do tego Yuki Kajiura skomponuję muzykę, a FictionJunction zaśpiewa opening. Jeżeli nie spieprzą tego jak Umineko, może być z tego całkiem niezłe anime.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 14-12-2009, 21:17   

Halo: Legends i tylko tyle. Pozostałe tytuły mnie zupełnie nie interesują, kolejny nudny sezon bez żadnych wybijających się ponad poziom serii. A Sa-Ra-No-Wo-To zapowiada się nieźle, ale coś czuję, że to będzie K-On! w mundurach.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vivian Płeć:Kobieta
La Fleur du mal


Dołączyła: 27 Lip 2009
Skąd: from Darkness
Status: offline
PostWysłany: 18-12-2009, 19:12   

Czekam jednynie z utęsknieniem na Nodame Cantabile Finale, słyszałam, że ma się pojawić w styczniu.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 18-12-2009, 20:10   

Co za bieda...
Myślałem o Soranowoto, ale jedno Strike Witches w życiu wystarczy. Nawet hitlerowsko wyglądające mundury mnie tu nie przekonują (a lubię szkopskie militaria). Poza tym nie ma tu niczego, co by mnie mogło zainteresować. Może nawet i dobrze, bo doświadczenie pokazuje, że to co mnie interesuje często jest omijane lub zarzucane przez subberów.
Powrót do góry
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 18-12-2009, 20:19   

Bywało lepiej, bywało gorzej - ale sezonu w którym na liście nie znalazłem NIC interesującego to jeszcze nie było...

Znaczy, OAV do Utawarerumono na pewno zobaczę, ale to przecież ino OAV...

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 18-12-2009, 21:57   

Durarara!! - trailer #1
Durarara!! - trailer #2

Jak dla mnie zapowiada się mrucznie. I czy ja mam omamy, czy w drugim trailerze mignęła mi Horo? (WTF?)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 18-12-2009, 22:36   

Całkiem ładny trailer Sora no Woto: klik. Zwrócił moją uwagę już jakiś czas temu, wygląda całkiem nieźle, a klimatem sugeruje coś zupełnie innego niż połączenie K-On ze Strike Witches, które wyobraziłem sobie, kiedy zobaczyłem obrazek promujący serię... Zaintrygowało mnie to - może wyjść z tego rzadki przypadek sensownej serii moe, może wyjść też dziadostwo próbujące niezgrabnie połączyć emo z kjutnością i fanserwisem. Reżyser od Elfen Lied trochę mnie przeraża... Tytuł zapowiada cuś o tematyce muzycznej, ale w sumie widzę tylko trąbkę w rękach głównej bohaterki - szkoda, po opisie na MALu, kończącym się tak: five girls guard a fortress and play brass vividly, myślałem, że zaserwują nam perypetie orkiestry dętej. XD A tutaj próbka piosenki, zapewne openingu.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 18-12-2009, 23:27   

Aha, zapomniałam o trailerze do Baka to Test to Shoukanjuu - to już wiem, czego nie tykać nawet bardzo długim kijem...

A trailer do Sora no Woto rzeczywiście ładny, na pewno jest to seria, na którą warto będzie rzucić okiem.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Melmothia Płeć:Kobieta
Sexy Chain Smoker


Dołączyła: 09 Lut 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 18-12-2009, 23:58   

Ooo, po łobrazku i opisie przy Sora no Woto mogłabym się wszystkiego spodziewać, ale nie takiego klimatu jak w trailerze... Chyba zobaczę jednak co to będzie. Albo przynajmniej przeczytam wypowiedzi na temat pierwszych odcinków, bo w końcu trailer a seria to czasami niebo a ziemia.

A Durarara... Mamorek, Fukuyama, Kamiya i Ono. Dobsz, oglądamy XD A tak poważnie - zdaje się, że jest to tytuł, którym warto się zainteresować, jeden z nielicznych... Niesamowicie podoba mi się grafika, szczególnie projekty postaci.

Przejrzałam sobie nie tylko najbliższy zapowiadany sezon, ale też troszkę nowych tytułów z następnych. Zalew moe i ecchi, zdaje się, że już nic innego nie produkują == Wypatrzyłam tylko jeden odległy tytuł, który na pewno będę oglądać, bo manga jest świetna, ale to jeszcze nie ten temat.

_________________
"Słowo ludzkie jest jak pęknięty kocioł, na którym
Wygrywamy melodie godne tańczącego niedźwiedzia,
Podczas gdy chcielibyśmy wzruszyć gwiazdy"
G.F.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group