FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
  Zima 2012/2013
Wersja do druku
~Nanali~ Płeć:Kobieta


Dołączyła: 20 Sty 2013
Skąd: Zielona Góra
Status: offline
PostWysłany: 26-01-2013, 12:24   

Sorry, głupie przyzwyczajenie, bo i na mailu i innych forach używam tego koloru. Automatycznie tutaj też tak zaznaczyłam swoją wypowiedź, nie pomyślałam, już to zmieniłam :) nie wiem co to za "garstka", pomijam to milczeniem :P

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8210985
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 26-01-2013, 12:52   

Osoby, które używały kolorów przed tym nim wprowadzono ciemne skórki dla forum na których nic nie widać (bo obecnie spora część osób używa laya Night). Mówimy tu o czasach sprzed kilku lat, dlatego czasem można trafić na starsze posty, gdzie ludzie piszą w kolorach, ale obecnie praktycznie nikt tak nie robi (bo wszystkie te osoby już nie wchodzą na forum lub pojawia się całkiem dosłownie raz na rok).

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"


Ostatnio zmieniony przez Tren dnia 26-01-2013, 12:57, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
~Nanali~ Płeć:Kobieta


Dołączyła: 20 Sty 2013
Skąd: Zielona Góra
Status: offline
PostWysłany: 26-01-2013, 12:56   

I wszystko jasne. Więcej błędów nie pamiętam ;) ach, ci nowicjusze męczący ... :P

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8210985
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 26-01-2013, 13:00   

Nah, nie ma sprawy. Każdemu może się zdarzyć pomylić. :D

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Progeusz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 20 Maj 2012
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 05-02-2013, 12:16   

Zacznijmy od absolutnego topu:

1) AKB0048 Next Stage - jeszcze lepsze od pierwszego sezonu, jesli nie wydarzy się katastrofa, gwarantowany zwycięzca zimy.

2) Love Live - od kiedy obejrzałem (i gorąco pokochałem) The iDOLM@STER chyba mam słabość do idolek. A może te anime są po prostu takie dobre? Wciąż jednak nie jestem pewien co będzie dalej, wiec może spaść.
3-6)
GJ-bu - spokojniejszy Seitokai no Ichizon. Trochę mniej komedii, za to więcej roztapiających moentów. Megu-chan jest na dobrej drodze by dorównać Mafuyu.
Chihayafuru 2 - początek trochę zawodził, ale teraz wygląda na to, że dostaniemy godnego następcę wyśmienitego pierwszego sezonu. Niech się rozkręci (ma potencjał), to może nawet rywalizować z Next Stage
Vividred Operation - nie do końca tego się spodziewałem, bardziej mahou shoujo niż military, ale też jest bardzo fajnie. Transformacje są genialne, ale fabularnie głupsze niż Strike Witches, to jednak przeszkadza. Still, chcę drugi sezon.
Sasami-san@Ganbaranai - Nie ogarniam. Czyli bardzo dobrze, w końcu to stary dobry Shaft. Madoka i -monogatari były zbyt normalne. Czerwona należy do mnie.
7) Kotoura-san - pozytywne zaskoczenie, ale boję się, że może się z czasem skiepścić.
8) Tamako Market - imouto ep nie był najlepszy, wstyd. Więcej Shiori poproszę. I romansu. Szczególnie Midori x Tamako.
9) Maoyuu Maou Yuusha - klon Spice & Wolf, to jednak nie to samo.

fm napisał/a:
Niestety, początek póki co zapewnia masę niedorzeczności.
Pierwsza - nie mam zielonego pojęcia dlaczego zabrałeś się za to anime.
Druga - jw.
Trzecia - jak już musisz dla sportu coś krytykowac, to chociaż oglądaj uważnie.
Po "wg" nie stawia się kropki.


Ostatnio zmieniony przez Progeusz dnia 05-02-2013, 12:35, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 05-02-2013, 12:33   


Progeusz napisał/a:
Pierwsza - nie mam zielonego pojęcia dlaczego zabrałeś się za to anime.

Druga - jw.

Trzecia - jak już musisz dla sportu coś krytykowac, to chociaż oglądaj uważnie.

Po "wg" nie stawia się kropki.

1. Jeżeli nie masz do napisania nic sensownego, nie pisz.
2. Jw.
3. Jeżeli chcesz z kimś podyskutować, używaj argumentów, a chamskie uwagi zachowaj dla siebie.
4. Ost.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Progeusz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 20 Maj 2012
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 05-02-2013, 12:39   

moshi_moshi napisał/a:
1. Jeżeli nie masz do napisania nic sensownego, nie pisz.

2. Jw.
Tłumaczenie: *jestem ślepa i nie widzę tego co jest wyżej w poście, nie wspominając już o wartości merytorycznej fragmentu na który odpowiadał Progeusz*

moshi_moshi napisał/a:
3. Jeżeli chcesz z kimś podyskutować, używaj argumentów, a chamskie uwagi zachowaj dla siebie.
To nie była chamska uwaga, tylko stwierdzenie, że nie oglądał uważnie i krytykuje dla sportu bez zastanowienia.

moshi_moshi napisał/a:
4. Ost.
Tłumaczenie: *Durr, zjechałeś mojego kumpla, ale to ja mam władzę!!!11*
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 05-02-2013, 12:47   

Dziękuję, z moim wzrokiem wszystko w porządku. Dlatego zacytowałam fragment, którego się czepiam.
To była chamska uwaga, generalnie z tego co zauważyłam masz poważny problem z wyrażaniem własnego zdania tak, żeby kogoś nie obrazić. Na forum obowiązuje kultura wypowiedzi, jeżeli masz z tym problem, nikt Cię tu nie trzyma. Natomiast wycieczki osobiste i uwagi utrzymane w tym tonie nie będą tolerowane.
Ostatni zarzut pominę milczeniem, szkoda słów.

Jeżeli masz jeszcze jakieś uwagi, zapraszam na PW, kolejne posty niezwiązane z tematem zostaną usunięte.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 05-02-2013, 18:51   

Progeusz napisał/a:
Po "wg" nie stawia się kropki.

Poprawione. Dzięki :)

Dokidoki Precure 01 - patrząc, jak to główna bohaterka jako hiperkompetentna przewodnicząca szkoły jest kochana przez wszystkich wokół, miałem wrażenie, że w którymś momencie obudzi się i okaże tradycyjną niedojdą (przyzwyczaiłem się, że najgłówniejsza mahou shoujo z grupy ma najwięcej słabości do naprawy). O dziwo, tak się jednak nie stało. Dodatkowo wrogowie mają trochę szarych komórek w głowach, bo
Spoiler: pokaż / ukryj
trzymanie w odwodzie dodatkowego potwora było całkiem błyskotliwym zagraniem.


Z drugiej strony, serię ma szansę pogrążyć tematyka, bo twórcy postanowili walczyć z odruchami egoizmu, które (sądząc po pierwszym odcinku) mogą okazać się drobnymi odchyleniami od japońskiego konformizmu.
Spoiler: pokaż / ukryj
Tutaj najpierw dwie bohaterki niezależnie stwierdzają, jakie to stanie w długich kolejkach jest fajne, bo dzięki temu przyjemność ze zwiedzania powiększa się. Jakiś czas później przypadkowy chłopak myśli sobie, że nie musiałby się tak męczyć, gdyby wepchnął się w kolejkę bliżej początku (na co jednak zabrakło mu czelności), co natychmiast wykorzystuje antagonista zmieniając serce "samoluba" w przerośnietego kraba...
Tak więc powiało smordkiem dydaktycznym (stawiam, że w kolejnych odcinkach twórcy rozliczą się z osobami, które chciałyby przejść przez ulicę na czerwonym świetle albo parami rozważającymi trzymanie się za ręce/całowanie się w miejscach publicznych). Dodatkowo bohaterka ma jednak trochę za mało rozsądku (sądząc po jej reakcjach na jedne rzeczy i braku reakcji na inne), a za dużo paladyńskości (robi potworowi wykład, jakie to niegrzeczne z jego strony, że tak niszczy budynek i straszy ludzi, mimo że nie ma jeszcze żadnej możliwości, by sobie z nim poradzić). Koniec końców, po pierwszym odcinku oceniam, że potencjał serii jest wyższy od Suite Precure, ale niższy od Smile Precure.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 05-02-2013, 19:47   

EEEEeeee nie strasz, chciałem to oglądać, ale jak się uzbiera.
Z mojej strony będzie to zima 2014 :] Niemniej mnie odstrasza kreska, to jest zbyt rozdmuchane. Jak Smile było bosko dziecinne, to była chyba pierwsza seria z naprawdę ładną kreską, tak Suite było już zbyt koślawe "dorosłe" itp a tu jest krok dalej. Innych serii nie wymieniam, bo Fresh i Heartcatch były "porwane" przez reżyserów a starsze jeszcze miały charakter echa pierwszego sezonu.
Napisz może co myślisz o maskotkach tej serii. Są jakieś?

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 05-02-2013, 21:21   

Maskotki są raczej standardowe (od razu cała grupka się pojawia). Wskutek pewnego przekombinowania scenariusza do transformacji oprócz urządzonka (z touchpadem do rysowania serduszek) wręczanego przez maskotkę potrzeba tym razem nie szeroko pojętej wewnętrznej siły bohaterki, ale błyskotki, którą dziewczyna kupiła wcześniej u "przypadkowo" spotkanego handlarza starzyzną. Maskotka tego nie wiedziała na wstępie (skoro nonszalancko wręczała "transformator" przypadkowo spotkanej dziewczynie bez sprawdzenia, czy bohaterka nosi odpowiednią biżuterię), więc wychodzi na trochę bardziej niedoinformowaną niż zwykle. Poza tym trudno coś więcej powiedzieć.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 05-02-2013, 21:36   

Ja to mam teraz dylemat, bo lepszej niż Candy maskotki już na pewno nie będzie, zwłaszcza scena z truskawką z początku serii była dobra. A maskotki co tu dużo ukrywać są ważną częścią fabuły. Gdyby nie Hammy to Suite by się rozleciało. I kto by trzymał Miraculu Lighto w DX-ach?
A tam przypadkiem jedna maskotka nie jest obrzydliwie dużą lalką człekokształtną?

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 06-02-2013, 00:20   

Jak wyżej, odcinek 1. Do kilku wcześniejszych Precure podchodziłem i odpadłem, ale uznałem że co mi szkodzi sprawdzić. Nie podoba mi się. Byłbym czarnym charakterem, wpycham się w kolejki jak tylko mam okazję. I to "czekanie sprawia że sama wizyta jest przyjemniejsza" - dziewczyno, widać żeś nigdy pod dziekanatem nie stała. Uch, kiedyś uda mi się obejrzeć jakieś Precure w całości. Kiedyś.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group