FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
  Zima 2013/2014
Wersja do druku
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 10-01-2014, 13:06   

Podeszłem do pierwszych 2 "magicznych" serii sezonu.

Witch Craft Works
Nawet fazowe króliczkoboty nie są w stanie zmienić faktu że w tej serii zwyczajnie nie ma bohaterów wywołujących jakiekolwiek emocje, poza awersją. Protag... zakompleksiony materiał na self-insert w typie socially awkward manchild. Jego damski counterpart ma przeczące prawom fizyki balony, drewnianą gębę nieskażoną emocjami jakiegokolwiek typu i nieprzyjemne, poddańczo-uwielbieńcze impulsy pod adresem protaga, właściwie nie wiadomo po co i za co. Drop.

Magical Warfare
Dziewczę które spadło z nieba - tennen imouto z misją - CHECK
Badass Protag - CHECK
Token Childhood Friend - CHECK
Buddy Protaga tak Badass, że sam nawet o tym nie wie - CHECK

Serio, to chyba pierwsza w historii anime seria w której Shinai zachowuje się w walce z grubsza tak, jak powinien bambusowy kijek - czyli dość szybko, w starciu z kawałem metalu, łamie się. A tu protag nie dość że wie jak tego używać, to wie też kiedy zrobić taktyczny odwrót, i jak bambusowego kijka użyć by komuś zrobić krzywdę.

Do tego te moce...

Protag - CAN'T TOUCH ME
Sidekick - I SO MOFO I DON'T EVEN NOTICE MY HANDS ARE ON FIRE
Childhood Friend - moje wielkie zderzaki robią się tak wielkie że muszę je podtrzymywać rękami

Imouto ma oczywiście złote serce i skłonności do działania pod wpływem impulsu, co nieodmiennie źle się kończy...

....okej, picked up.

Nagi no Asukara
Zaczął się drugi cour... oh boy. More suffering. I czemu ja wiedziałem że Miuna dołączy do wielokąta? A swoją drogą, dat Hiradaira... między nią a Tsumugu dotąd tylko było czuć coś, teraz to dość oczywiste. Mah, do tej serii naprawdę potrzeba mapy ze strzałkami.

Swoją drogą, to moze być śmieszne, bo przez te wszystkie hibernacje biedna Hiradaira jest teraz o zdrowy kawałek starsza od Hikariego, a Miuna jest rówieśniczką. A na razie wygląda, że obudził się tylko Hikari... a co jeśli Manaka dalej będzie spać? Oh boy.

Noragami
Urocza kreska, ale na razie trochę nudnawe, chyba że moe dziewczę z kocim ogonem to dość, by kogoś utrzymać przy serii. Może dam szansę następnemu odcinkowi, ale przy pierwszym przysypiałem.

Seitokai Yakuindomo BLEEP
No, wreszcie, ciągnięcie pierwszej serii OAVkami bolało :)
Stare, dobre, świntuszące Seitokai.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 10-01-2014, 20:35   

WC Works - nie przetrwałem całego odcinka. Wrażenia podobne jak u Totema.

Magical Warfare
wa-totem napisał/a:
Serio, to chyba pierwsza w historii anime seria w której Shinai zachowuje się w walce z grubsza tak, jak powinien bambusowy kijek - czyli dość szybko, w starciu z kawałem metalu, łamie się.

Tu chyba coś innego oglądaliśmy. Podczas dłuższego starcia protag normalnie odbijał tym bambusowym kijkiem kawał solidnego żelastwa (chyba że oponent był wyposażony w plastikową podróbkę miecza Clouda z FF7), a jak końcówka została ucięta, to skuteczność bojowa shinaia się niewiele zmniejszyła. No i w następnej walce bohater jakoś nie miał motywacji do wyboru innej broni.

Cóż, na tle konkurencyjnych light noveli ta wyróżnia się na plus chyba tylko krótkim tytułem (zamiast streszczenia fabuły). Wyjątkowo chwiejne podstawy fabularne i postaci, z których każda dostająca trochę więcej czasu ekranowego, prowokuje facepalma.
Spoiler: pokaż / ukryj
Antagoniści - zgodnie z naciąganymi założeniami zaatakowanie kogoś magią w "rzeczywistym" świecie ma dwa uboczne skutki:
a) utrata mocy, gdy ofiara jest magiem
b) zmiana niemagicznego nastolatka w maga
Co więc robią po przybyciu do ogólniaka? Posługują się magią bojową na lewo i prawo z dość oczywistymi skutkami - dwa oprychy tracą moc, drużyna Imouto powiększa się o dwie osoby. Rocket Team z Pokemonów był bardziej pozbierany.

Imouto - jak reaguje dziewczyna na to, że ona obejmuje nieznanego chłopaka? Odruchowa próba magicznego morderstwa (poprzedni przykład pokazuje, jak wiele sensu ma takie zachowanie. Tutaj to był po prostu tani chwyt, by z głównego bohatera zrobić magicznego przepaka instant).

Protag - psychopatka próbuje go zabić bronią palną? Daje się wciągnąć w dyskusję o pocałunkach i domniemanych kosmatych myślach. Bardziej nie będę się nad nim znęcał, bo na tle ofiary z WC W i tak błyszczy.

Przyjaciółko-dziewczyna - w tym wypadku kwestia priorytetów. Bardziej istotne od pary oprychów z bronią jest to, że chłopak do innej dziewczyny zwrócił się po imieniu.

Bro - nieznana dziewczyna najpierw próbuje mu zrobić krzywdę, a później traci przytomność? Na plecy z nią, może się do czegoś przyda. W końcu znalezione, nie kradzione (gdyby to był hentaj, takie działanie możnaby uznać za logiczne)


Hamatora - miałem nadzieję na coś w rodzaju Durarary, tymczasem wygląda to bardziej na kalkę GetBackers (póki co mniej składną za to z tęczowymi kolorami w scenach akcji). Tak więc by wyliczyć podobieństwa - dwójka detektywów z supermocami (cynik w okularach i jego dobrotliwy, przywiązujący mniejszą wagę do pieniędzy partner) ledwo wiąże koniec z końcem, więc stołuje się na krechę w barze będącym rodzajem bazy wypadowej i miejscem zdobywania nowych ryzykownych (i prowadzących do starć z innymi posiadaczami supermocy) zleceń . Oryginalnego wkładu póki co nie zauważyłem.

Nobunagun - wbrew moim oczekiwaniom wygląda na Nobunagę tygodnia z większym potencjałem. Fabuła raczej będzie dość sztampowa, ale przynajmniej wiadomo, o co chodzi i ma odpowiednie tempo. Poza tym Nobunaga z retrospekcji okazał się całkiem niezły. Nie wiem jeszcze, czy będę oglądał, ale pewnie rzucę okiem na kolejny odcinek, by poznać moce bojowe Gandhiego.

Noragami - po grafice widać trochę, że tworzone przez team B studia Bones, ale początek dość sympatyczny. Jeśli oprócz problemu tygodnia pojawi się jeszcze jakaś fabuła, to może nawet będę oglądał.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 11-01-2014, 02:19   

Magical Warfare 1- to jest ekranizacja fanfika, prawda? Ma wszystkie typowe cechy - leniwe i pospieszone wprowadzenie, wrzucenie tabunu postaci na raz, silenie się na naiwne wytłumaczenia skąd bohaterowie mają magiczne moce (bo debilowaci magowie rozdawali je jakby to były cukierki...) i co robią we wcale-nie-Hogwarcie w świecie z Fallouta...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
fleischman Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Gru 2006
Status: offline
PostWysłany: 11-01-2014, 19:27   

Dzisiaj zaliczyłem ostatnie brakujące serie tego sezonu, co do których miałem jakiekolwiek oczekiwania.
Nourin - pierwszy odcinek tak bardzo próbował być zabawny i tak bardzo mu nie wyszło... I ta irytująca i zbyt przesadzona nauczycielka i jej odpały. Droop.
Nisekoi - na minus: sporo rzeczy wygląda mocno standardowo. Gotujący chłopak, tsundere, z którą spotyka się w tradycyjny sposób (czyli spóźniona goniąca znienacka wpadająca) i ogólnie trójkąt miłosny w szkolnej oprawce. Na plus: mimo wszystko dość sympatycznie było i yakuzowa otoczka może nie być zła. Z braku laku zobaczę co dalej...
Sekai Seifuku - ostatnio chyba jest jakaś moda na totalnie odjechane tytuły. Styl artystyczny i takie se wstawki CG niezbyt mi przypadły do gustu, ale było wystarczająco bezsensownie, aby mnie zainteresowało. Zobaczę co dalej.

Krótko mówiąc, jeśli ktoś nie oglądał wcześniej Silver Spoona (tak jak ja), to w tym sezonie niezbyt ma co oglądać. Na razie zostanę na chwilę z Noragami, Nisekoi i Sekai Seifuku, ale to bardziej z braku alternatywy, niż z powodu wybitnego zainteresowania tymi seriami...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 11-01-2014, 23:12   

fleischman napisał/a:
I ta irytująca i zbyt przesadzona nauczycielka

Jak można w niej nie widzieć dziesięcioletniej absolwentki MIT? NO JAK?

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sebaar Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 12 Lip 2012
Skąd: Somewhere in time...
Status: offline
PostWysłany: 16-01-2014, 10:54   

Jeżeli chodzi o ten sezon to jest aż dwie/trzy nowe serie które mają jakiś potencjał:
Wizard Barristers: Benmashi Cecil Noragami
no może jeszcze Nisekoi

Przynajmniej na poprawę humoru zostaje kolejny sezon Seitokai Yakuindomo i Tonari no Seki-kun.

A coś poza (usuniętymi) linkami do źródeł? Ja na przykład nie mam ciebie za taką wyrocznię, by przyjmować ciebie jak wyrocznię?

_________________
...a poza tym uważam że Toaru Majutsu no Index powinno dostać kolejny sezon.

The goddess of victory is waving her underwear in your faces!
Fritz Josef Bittenfield
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fleischman Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Gru 2006
Status: offline
PostWysłany: 20-01-2014, 16:21   

Z tego sezonu pozytywnie zaskoczyło mnie Nisekoi. Pierwszy odcinek był OK, ale przy drugim już się nieźle uśmiałem. Co prawda wygląda na to, że osobowość bohaterów nie wyjdzie zbyt mocno poza ramy typowe dla gatunku, ale jednak osadzenie ich w yakuzowych realiach wygląda na razie ciekawie. No i ładne to jest, ale ja lubię Shaftowe klimaty, więc to się chyba nie liczy ;) Lekko, ładnie, (dość) śmiesznie i przyjemnie, czyli oglądam dalej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 20-01-2014, 19:57   

Ysengrinn napisał/a:
Magical Warfare 1- to jest ekranizacja fanfika, prawda? Ma wszystkie typowe cechy - leniwe i pospieszone wprowadzenie, wrzucenie tabunu postaci na raz, silenie się na naiwne wytłumaczenia skąd bohaterowie mają magiczne moce (bo debilowaci magowie rozdawali je jakby to były cukierki...) i co robią we wcale-nie-Hogwarcie w świecie z Fallouta...
Ależ Ysenie, mainstreamowe japońskie lightnovels, mają się tak do literatury, jak Gazeta Wyborcza do rzetelnego dziennikarstwa... większość z nich to mniej lub bardziej oczywiste merysuły, a to o czym wspominasz, z lubością należy poddawać (wiwi)sekcji, boć to wszak multikulturowy synkretyzm czystej wody. Tak, mamy wcale-nie-hogwart, we wcale-nie-falloucie i zagrożenie ze strony wcale-nie-śmierciożerców. I główne postacie, jak wykazałem wcześniej, to chodzące Tropes... a w drugim odcinku mc dostał kolejny powerup... tak, może to nie jest jeszcze trainwreck na skalę Geassa czy Vulvrave, ale ma potencjał.

Swoją drogą, chcę zobaczyć twoją minę jak w następnym sezonie ruszy Mahouka... *___*

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 22-01-2014, 23:11   

Czas wylać trochę jadu przy liście kolejnych dropów:
Wizard Barristers - w scenach akcji anime wypada nawet nieźle, lecz część sądowa wywołuje co najwyżej uśmiech politowania:
Spoiler: pokaż / ukryj
Założenie, że mag jest winny dopóki się nie udowodni jego niewinności można jeszcze przeboleć (choć kara śmierci głównie na podstawie domniemań to trochę przesada). Jednak potem:
- bohaterka po wydaniu przez sędziego wyroku wpada z jakąś bandą przebierańców
- ci nie dość, że zostają od razu dopuszczeni do składania, to składają obciążające siebie (i zapewne skazujące na karę śmierci) zeznania po myśli Cecil i spółki (choć oprychy mogłyby równie dobrze iść w zaparte i twierdzić, że są ofiarami nadużywającej magii bandy adwokatów)
- w ciągu kilku minut kara śmierci zostaje zmieniona na ułaskawienie


Inari, Konkon, Koi Iroha - Inari generalnie nie myśli, więc jako protagonistka nieszczególnie mnie kupuje. Zawiązanie akcji było jeszcze jako takie, ale w drugim odcinku kolejne osoby wyrażają swoją wdzięczność, że bohaterka odrobinę pomogła w rozwiązaniu problemu, który sama wywołała (mogła odpowiednio wcześnie odłączyć się od koleżanki, by oszczędzić jej kłopotów). Dodatkowo przy tym, jak to przedstawili graficy,
Spoiler: pokaż / ukryj
transformacja była zupełnie niepotrzebna, bo przy takim oknie dziewczyna musiałaby mieć posturę szafy, by nie móc się przecisnąć.
Tak więc w animowanej wersji dziewczyna wychodzi na jeszcze głupszą.

Space Dandy - graficznie cukierek, ale protagonista jest antypatyczny, a poziom dowcipów nie wznoszący się ponad poziom cycków i pośladków wymaga większego nasycenia krwi alkoholem.

Hamatora - seria desperacko stara się być cool&trendy, ale zupełnie to jej nie wychodzi, bo kuleje albo jest przeciętne właściwie w każdym elemencie.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Piotrek Płeć:Mężczyzna
Nikt niezwykły


Dołączył: 26 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 24-01-2014, 11:39   

Mahou Sensou ep03
No tak, tego można było się spodziewać. Po co serii fabuła, skoro ma panienki? Do tego jedna z traumą, a druga z kompleksem onii-chana. No i tak pewnie będą łapać te karpie do końca, może przy okazji pokazując walkę czy dwie. Jeśli kolejny odcinek nic nie wniesie, to drop.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group