FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
  Claymore
Wersja do druku
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 08-04-2007, 18:57   

Claymore - bardzo fajna seria. Doczytałem ostatnio 6 tomów mangi dostępnych tu i ówdzie i bardzo mi się spodobało. Anime też jak na razie wydaje się niezłe. Zobaczymy co z nim zrobią po 3-4 odcinkach, gdzie adaptacje mang zazwyczaj się psują.
Cytat:
Interesuje mnie tylko jaki to będzie miało klimat, bo szczerze to z pierwszego odcinka tak wiele nie wynika na ten temat. Ma pewne zadatki na coś mrocznego, ale coś mi mówi, że nie do końca takie mroczne będzie:p
Będzie dalej mroczne, ale nie wkurzająco-mhroczhnhe tylko takie fajnie mroczne, dołujące i ogólnie smutne.

_________________
Evil Manga
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 10-05-2007, 18:02   

Claymore 5-6 - Jak na razie bardzo wiernie trzyma się mangi i ogólnie dalej jest świetne. Wątek z Teresą jest świetny i już nie mogę się doczekać pojedynków z większą ilością Claymore. Jak znam życie będą się składały ze stop-klatek i błysków, ale mam jeszcze odrobinę nadziei, ze tym razem Madhouse stanie na wysokości zadania. Doczytałem mangę do 10 tomu i czekam na 11 tom. Robi się coraz ciekawiej.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Góral Płeć:Mężczyzna
Firefly/Serenity fanatic


Dołączył: 05 Sty 2007
Status: offline
PostWysłany: 29-05-2007, 05:32   

Claymore 4-8 + jeszcze raz odc. 2 tym razem od Shinsen-Subs
Jak dla mnie rewelacja.

Spoiler: pokaż / ukryj
Krew mnie zalała gdy Priscilla załatwiła Teresę. Dla mnie nie do pojęcia było, żeby tak doświadczona wojowniczka dała się tak łatwo załatwić. Rozumiem gdyby została przytłoczona różnicą sił, ale nie autor musiał ostro pojechać po psychice odbiorcy i rozegrał to w taki sposób. Oczywiście zostało wyjaśnione, że zmiękła, straciła swój "wątły uśmiech" na rzecz szczerego, radosnego po spotkaniu Claire, nie zmienia to jednak faktu, iż nie była idiotką, a taką właśnie w tym ostatnim momencie autor ją uczynił. Wkurzyło to jeszcze kogoś czy to tylko ja?.

Duet Teresa Claire skojarzył mi się z Leonem i Matyldą, tam również hitman zmiękł, opuścił gardę, stał się tym samym łatwiejszym celem.

fm napisał/a:
Crofesima napisał/a:

Chyba powinnam zgadać się z ludźmi z Azunime. Dzisiaj odkryłam u nich 'Zajawki' (...) Oceny tam znajdujące się są dokładnie takie, jakbym je własnoręcznie wystawiła.

Claymore dali 8 i jest też parę innych kwiatków.

(...)

Dokładnie, czemu nie dali 10 ? A tak na poważnie to nie wiem czemu tak jeździcie po Claymorze. Najwyraźniej anime to nie jest dla wszystkich, podobnie jak Berserk (który na Tanuki dostał bardzo marną ocenę). FM, podoba Ci się Shura no Toki na 6, które jest znacznie znacznie bardziej schematyczne niż Claymore, a walki są raczej cienkie, Uekiego oceniłeś na 7, a Claymore wg Ciebie nie zasługuje na 8 ?. Dziwne to dla mnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 08-06-2007, 23:18   

Wszczebrzeszyn napisał/a:
Claymore 10
Bezbłędnie jak zwykle, kto nie ogląda niech żałuje, a kto ogląda ten nie potrzebuje rekomendacji.

Ja akurat przysypiałem. Strasznie przegadany. Fajne momenty (gore!!!) i tyle. Wyszedł chapter 73.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Góral Płeć:Mężczyzna
Firefly/Serenity fanatic


Dołączył: 05 Sty 2007
Status: offline
PostWysłany: 09-06-2007, 07:40   

Dembol napisał/a:
Ja akurat przysypiałem. Strasznie przegadany. Fajne momenty (gore!!!) i tyle. Wyszedł chapter 73.


Ja na anime patrzę w szerszych ramach :). Wiem co za chwilę będzie i dopóki widzę, że wiernie przedstawione są wydarzenia z mangi to jest doskonale. Claymore nie należy do anime, które można oglądać z częstotliwością (1 odc.)/(tydzień). Powinno się je oglądać krótkimi seriami, tak by zakończyć dany wątek (możliwe będzie to niestety dopiero wtedy gdy wyjdzie 26 odc. inaczej będzie trzeba mieć duże odstępy pomiędzy danymi przygodami, co również nie będzie dobre). Czyli odc. 1-4 (wstęp), 5-8 (wątek z Teresą), 9-11
Spoiler: pokaż / ukryj
(pierwsza walka z Przebudzonym)
, inaczej może faktycznie pozostać niesmak, że za dużo gadali, że walki były za mało krwawe, że za dużo Rakiego było itp. itd.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fazior Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2007
Status: offline
PostWysłany: 14-06-2007, 22:50   

claymore 11- Jakaś fabuła coprawda się pojawia, ale taka która będzie pozwalała producentom przeciągac serie w nieskończonośc, no bo
Spoiler: pokaż / ukryj
jeżeli organizacja wyda na nie wyrok z powodu "half awakening", to Claire będzie miała 4x przeciwniczek z którymi walki mogą trwac sporo czasu (nie czytam/czytałem mangi więc moje odczucia mogą byc mylne)

a poza tym shining tears - tylko ep 1 i na tym zakończę bo dla mnie to wszystko zbyt cukierkowe :)

_________________
"Jeśli ludzie nie mają właściwie niczego, cokolwiek może się stać niemal wszystkim. "
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Góral Płeć:Mężczyzna
Firefly/Serenity fanatic


Dołączył: 05 Sty 2007
Status: offline
PostWysłany: 15-06-2007, 06:16   

fazior napisał/a:
claymore 11- Jakaś fabuła coprawda się pojawia, ale taka która będzie pozwalała producentom przeciągac serie w nieskończonośc, no bo
Spoiler: pokaż / ukryj
jeżeli organizacja wyda na nie wyrok z powodu "half awakening", to Claire będzie miała 4x przeciwniczek z którymi walki mogą trwac sporo czasu (nie czytam/czytałem mangi więc moje odczucia mogą byc mylne)

(...)


Claymore 11
Oj mylisz się i to bardzo. Oglądaj, na pewno będziesz zaskoczony, bo w tej serii nie da się nic przewidzieć - to nie jest Bleach czy Naruto.
W odcinku dużo gadania mało akcji, ale jeśli to komuś przeszkadza to powinien oglądać Claymore'a seriami jak już pisałem (tzn. tak by zakończyć dany wątek, czyli odc. 1-4 wstęp, 5-8 wątek z Teresą, 9-11 pierwsza walka z Przebudzonym, 12-14(16) - Ophelia) . Rozmowy są konieczne, a ponieważ nie jest to seria, gdzie postacie gadają jak osoby z inteligencją mniejszą niż 5 (w Falloutowej skali :-) ), to musi to trochę potrwać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Azariel Płeć:Mężczyzna
Muad'dib


Dołączył: 25 Mar 2007
Status: offline
PostWysłany: 19-07-2007, 17:23   

Claymore 16 - Ojoj nareszcie
Spoiler: pokaż / ukryj
Riful of the West i "Abigail one's", a i Galatea, ciekawa śmietanka, a i clare też dała popalić.
No cóż ja też się cieszę, że seria nie odbiega od mangi ponieważ manga jest bardzo dobra jak dotychczas tylko mam nadzieje, że zakończenie nie będzie cukierkowate.
ZNT 2 - No pierwszy odcinek był lepszy, a i dziwicie się naszemu bohaterowi, że trochę uległ "zboczeniu". Trochę przesadzili ale nie jest najgorzej, ma nadzieje, że im dalej tym lepiej nie chce sie rozczarować:).
A reszte nadrobie w przyszłym tygodniu jak wróce do domu i normalnego szybkiego internetu.

_________________
Fragile existence, Between world's of souls
Struggle for tommorow, Grabed by a link of hope,
Simply eaten by desire of life.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Góral Płeć:Mężczyzna
Firefly/Serenity fanatic


Dołączył: 05 Sty 2007
Status: offline
PostWysłany: 25-07-2007, 21:32   

Claymore 17
W 100% zgodne z mangą, czyli doskonały odcinek.
Spoiler: pokaż / ukryj
Prawdziwe oblicze Riful wymiata. Co prawda bardziej podobał mi się przebieg akcji w mandze, akcja szła szybciej a i dialogi były dłuższe, mimo to "siedemnastkę" mogę spokojnie dodać do ulubionych. Jedyne co mi się nie podoba w anime to głosy Rakiego (za bardzo skrzeczy, co dziwniejsze czyta go facet, myślałem, że to białogłowa tak się wysila i dlatego tak dziwnie słychać) i Galatei (liczyłem na dostojniejszy i bardziej delikatny głos)


Jak tam wa-totem, dalej twierdzisz, że:
Cytat:
[Claymore] (...) jest to co najwyżej patrzydełko w stylu Bleach, tyle że na mHHroczno-poważnie. Jedyne co mnie trzyma przy tej serii to ciekawość, co będzie dalej...

bo wg mnie to najbardziej interesujące anime ostatnich lat i z pewnością najszybciej przybierające na popularności. Oby tylko nie sprofanowali Claymore'a i nie wyprodukowali fillerów. Brrr.. na samą myśl przechodzą mnie ciarki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Góral Płeć:Mężczyzna
Firefly/Serenity fanatic


Dołączył: 05 Sty 2007
Status: offline
PostWysłany: 01-08-2007, 21:35   

Claymore 18
Zaczyna się najciekawsza część Claymore'a. Bez znajomości mangi traci się jednak całkiem sporo dialogów oraz smaczków, będących wskazówkami dla przyszłych wydarzeń. W anime wszystko jest skrócone tak, by pół tomu zmieściło się w niecałych 20 minutach, a to niestety coraz słabiej się udaje. Dembol już poprzednio zwrócił uwagę, że w 17-tym odcinku
Spoiler: pokaż / ukryj
Riful nic nie wspomniała o Alici
, co więcej wycięto jej komentarz w którym wyjaśniła dlaczego
Spoiler: pokaż / ukryj
puściła je wolno. Chciała, by stały się bardziej wartościową zdobyczą.
Tego rodzaju zabiegi jeszcze bardziej podkreślają zalety mangi.
Po raz kolejny nie podoba mi się dobór seiyuu. Tym razem padło na Florę. Z jednej strony nie jest powiedziane, że osoba musi mieć głos pasujący do wyglądu, tak przynajmniej nie jest w rzeczywistości, jednak w przypadku anime warto by się do tego stosować. Delikatny i spokojny głos jak najbardziej pasuje do niej, jednak nie głos dziecka. Kto wie, może Claymore okaże się drugim anime jakie widziałem (pierwszym było Yu Yu Hakusho - genialne anime btw), w którym angielski dubbing okaże się lepszy (a przynajmniej dorówna) oryginałowi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 02-08-2007, 00:16   

Wszczebrzeszyn napisał/a:
Tego rodzaju zabiegi jeszcze bardziej podkreślają zalety mangi.
Jakie znowu zalety i smaczki... Tych wydarzeń nie będzie w anime, więc nic dziwnego, że je pominęli. To raczej normalne, że manga jako pierwowzór jest bardziej rozbudowana, a anime musieli trochę pociąć. Zwłaszcza, że mangaki nic nie ogranicza, a tutaj trzeba się zmieścić w 26 epach i nie można pozostawić zbyt wielu niezamkniętych wątków. Z gł. wątku fabularnego mangi nic nam chyba nie ucieka.
Wszczebrzeszyn napisał/a:
Po raz kolejny nie podoba mi się dobór seiyuu. Tym razem padło na Florę
Koszmar. Spokojny, stonowany, powolny, lekko 'zaspany' (jak cała Flora zresztą) byłby dużo lepszy albo gdyby ten obecny był niższy.

Sama fabuła zdaje się rozwijać tak jak przewidywałem.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 02-08-2007, 09:50   

Wszczebrzeszyn napisał/a:
Taka rozmowa trwa klika sekund, a gdzie jest powiedziane, że anime musi mieć 26 odc., są przecież takie co mają 22-25 odc. Więc to wycinanie zależy już tylko od autora mangi, ew. osoby która dostała od niego wolną rękę. Mi to nie przeszkadza, bo czytam mangę, ale jeśli ktoś ogląda tylko anime to jednak traci sporo.


Ponieważ tego typu anime najczęściej kupują telewizje. 26 odcinków to dwa pełne sezony emisji. Rzeczy, które nie mieszczą się w w wielokrotności 13 odcinków to wyjątki.

Dwa: użycie Google naprawdę nie boli. Tym bardziej ANN. Claymore będzie miało 26 odcinków, bo tyle jest w planach.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Góral Płeć:Mężczyzna
Firefly/Serenity fanatic


Dołączył: 05 Sty 2007
Status: offline
PostWysłany: 02-08-2007, 10:43   

Zegarmistrz napisał/a:
Dwa: użycie Google naprawdę nie boli. Tym bardziej ANN. Claymore będzie miało 26 odcinków, bo tyle jest w planach.

Więc twierdzisz, że ANN to alfa i omega, a informacje w niej zawarte muszą się sprawdzić ? Nie widziałem nigdzie oficjalnej informacji co do długości serii, jedynie w serwisach, gdzie sami użytkownicy mogą dodawać informacje (Wikipedia, ANN) jest napisane, że Claymore ma mieć 26 odcinków. Podobno zapowiedziano wydanie DVD i podobno seria ma mieć 26 odcinków, ale póki co tylko podobno. Chyba, że ktoś dotarł do oficjalnego źródła. To wtedy przepraszam.

_________________
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Kemono no Souja Erin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 02-08-2007, 10:57   

Wszczebrzeszyn napisał/a:
Więc twierdzisz, że ANN to alfa i omega, a informacje w niej zawarte muszą się sprawdzić ?


Nie. Alfą i Omegą jest Wszczebrzeszyn i jego "może", "chciałbym", "fajnie by było" oraz "skąd wiesz". Od dzisiaj będę pytał cię o wszystko mistrzu!

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 03-08-2007, 16:37   

Wszczebrzeszyn napisał/a:
W Claymorze anime wycinają wszystko co może posłużyć jako wskazówka dla późniejszych wydarzeń, nie zgodzę się z Tobą, że jest to reguła. Znam masę tytułów, gdzie faktycznie manga jest odzwierciedlona w 100% (Yu Yu Hakusho, Monster, Death Note, Hunter X Hunter), albo wręcz dodawane są jeszcze fillery.

W Claymore nie ma sensu zaczynać nowych wątków skoro planowany jest jeden sezon 26-odcinkowy (już CI wytłumaczono dlaczego), nie ma z czego zrobić drugiego, a przy miesięcznym cyklu wydawania mangi materiał na drugą serię gotowy będzie za jakieś 5 lat, co sprawia, że tworzenie fillerów traci sens. Fani bardzo popularnego Naruto po pół roku zaczęli narzekać i odwracać się od serii. Claymore jest mimo wszystko dużo mniej znaną serią i twórców nie stać na takie zabawy. Jeśli popularność mangi się utrzyma to może kiedyś będzie sezon 2, ale to rzadkie przypadki (patrz mityczny drugi sezon Berserka, gdzie mangi jest pod dostatkiem, a seria dalej jest bardzo popularna).
Cytat:
Więc to wycinanie zależy już tylko od autora mangi, ew. osoby która dostała od niego wolną rękę.
Od scenarzystów anime. Autor mangi zazwyczaj jedynie zgadza się na wykorzystanie jego dzieła.

Umisho 4
- Straszliwe ;)

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 6 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group