FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Następny
  the best M&A
Wersja do druku
dark whisper Płeć:Kobieta

Dołączyła: 19 Mar 2010
Skąd: z niedaleka...
Status: offline
PostWysłany: 19-03-2010, 18:00   ULUBIONE ANIME

Wielka trójka anime, które obejrzeliście i uważacie za najlepsze. Każde z miejsc na podium uzasadnijcie tylko jednym słowem. Dla mnie na brąz zasługuje Code Geass, bo Leloluch, drugie miejsce zajmuje Hellsing za klimat, a złoto otrzymuje , nie będę zbyt oryginalna-Deatn Note za inteligencję. A teraz wy, jestem bardzo ciekawa, proszę o odpowiedzi.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
White_Raven Płeć:Kobieta

Dołączyła: 16 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 26-03-2010, 22:24   

Moją wielką trójką jest:
1.Mononoke-za oryginalność,
2.Wszystkie anime ze studia Ghibli (nie mogę się zdecydować który film lubię najbardziej, bo ubóstwiam wszystko od dziadziusia Miyazaki :)- za całokształt,
3.Ouran High School Host Club- za humor

_________________
L'Oreal called and said you're not worth it!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 26-03-2010, 23:22   

Mnie niektórzy wyśmieją, ale
1.Rockman.exe- po prostu klimat, którego nie mogę się pozbyć, nawet jeśli teraz kompletuje Serię na płyty, i oglądam ją po raz nasty.
2.Fairy Tail- Za każdym razem, gdy widzę te walki, to sam mam ochotę powiedzieć "ale się podjarałem"
3. No i wielki jedyny Dragon Ball. Pewnie mój syn też będzie to oglądał :P

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Alex Ashtray. Płeć:Mężczyzna
*Androgyne Emo*


Dołączył: 15 Mar 2010
Status: offline
PostWysłany: 27-03-2010, 06:47   

1. Evangelion - za to, że znalazłam w nim swoją duszę.
2. Utena - za niesamowite postacie, przytłaczający klimat i całokształt.
3. I tu się nie mogę zdecydować.. NHK czy Bokurano...

_________________

Androgenizm ftw <3
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Reijia_ Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Mar 2010
Status: offline
PostWysłany: 27-03-2010, 22:05   

1. Nana - za ciepłą oraz magiczną aurę :)
2. Code Geass - za wartką akcję, gwarantującą niezapomniane emocje!
3. Czarodziejka z Księżyca - nie da się jej nie kochać :D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 27-03-2010, 23:23   

Gdybym miał wybierać najlepsze anime, ze względu na jego specyficzny charakter, klimat i głębokość opowieści, Wybrał bym Haibane renmei. No cóż jestem po prostu zwariowany na jego punkcie. Jest to niestety anime "dorosłe" i nie każdy potrafi je docenić. Niemniej jednak jest to jedno z tych anime do których mogę wracać i wracać i nigdy się nie nudzą.

Z anime bardziej "dla ludzi" najlepsze wydaja mi się Eureka 7 , Ranma 1/2 , Inuyasha oraz Nana.
Te tytuły również dają się oglądać w nieskończoność, powodują takie ssanie w środku, by jednak chcieć wiedzieć więcej o ich bohaterach. Euraka 7 to jeden z pierwszych tytułów studia bones jaki widziałem. I tytuł ten po prostu spełnił moje wszystkie oczekiwania. Ma też świetna muzykę i na prawdę ciekawy klimat. Ranma to kompletnie inna historia. Fabuły tam praktycznie niema, całość opiera się o gagi i stały niezmienny humor. A najmocniejszym punktem tego anime jest kompletny brak sensu paradoksalnie, oraz kompletne oderwanie od praw fizyki i nauki. Jest to jeden z tych tytułów , w których można mieć swój ulubiony odcinek. Co prawda gdzieś od połowy powszednieje, jednak ovki , z mamusia zwłaszcza, są jednym z mocniejszych punktów.
Inujan jest pierwszym tasiemcem jaki widziałem po Ranmie. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się wiele , takiej drugiej Ranmy nawet, ale miło się pomylić. Tytuł jest wybitny, dowodzą na to chociażby popularność u obydwu płci widowni. Albo też to , że kontynuacja i zakończenie za razem , nie odbiega zbytnio od oryginału jakością.
No i na koniec Nana. W sumie to powinienem wymienić 7 a nie 5 tytułów :]
Nana jest specyficzna. Poczałkowo paskudna kreska strasznie daje po oczach. Niemniej jednak z każdym odcinkiem dalej , trudniej jest się oderwać. Jest to również anime nietypowe z innego względu. Mianowicie opowieść w nim zawarta zdecydowanie nie jest dla dzieci. Z drugiej strony muzyka jest wręcz genialna, dobór lektorów do głosów wokalistów praktycznie idealny a małe wstawki komediowo karykaturalne i cały zawarty humor prawdziwie śmieszy. Przy tak zbalansowanym wnętrzu Nana jest jednym z najlepszych anime wszech czasów.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
zonk486 Płeć:Mężczyzna
Głupek na wynajem!!


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Piotrków Trybunalski
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 28-03-2010, 12:05   

lista najlepszych anime by zonk486:

1. Onegai Teacher + OVA - brak przesady w fanserwisie, niebanalność fabuły.
2. Onegai Twins + OVA - j.w.
3. Initial D stage 1,3,4- fabuła nieograniczająca się do samych wyścigów
4. Kanokon + OVA- Postać Chizuru i jej mamuśki
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1281908
Jarmac1 Płeć:Mężczyzna
Samotnik i marzyciel


Dołączył: 23 Sty 2010
Status: offline
PostWysłany: 28-03-2010, 12:40   

Dla mnie najlepsze anime to
W krainie bogów- wspaniała kreska, historia. Ciekawe postacie. I co najważniejsze niepowtarzalny klimat i ciepło tej produkcji.
O dziewczynie skaczącej przez czas- j.w tylko w minimalnie słabiej niż w krainie.
Księżniczka Mononoke- j.w tylko że już nie tak wspaniale jak w Krainie i TokiKake, po prostu tamte tytuły oceniam na 12 w 10 stopniowej skali a tu daję ,,tylko,, 10,99999
5cm na sekundę- historia, kreska praktycznie wszystko
Ghost in the Shell 1i2 oraz seriale- wg mnie świat naprawdę będzie tak wyglądał w przyszłości dodatkowo postaci Major, Togusy i Batou,
Natsume Yuujinchou i Zoku Natsume Yuujinchou- uwielbiam za klimat. postać Natsume oraz oryginalność.
Crest of the Stars i Seikai no Senki- w anime najbardziej cenię to w jaki sposób pokazano postaci i relację między nimi a to chyba najmocniejszy punkt tych tytułów. Dodatkowo zachwycił mnie realizm świata oraz społeczeństwo Abh.
Black Lagoon- za Revy, Rocka, Bałałajke, humor, akcje i świat,
Melancholia Haruhi Suzumiyi - za Haruhi, Nagato, Kyona, nieprzewidywalność, oryginalność
Bleach - sam nie wiem za co lubię wybielacza tak jest i tyle.
Bleach: Memories of Nobody- Senna i klimat.

Mang nie czytałem za dużo, ale z tego co przeczytałem na wyróżnienie zasługuje:
Blame i Noise- świat, kreska, historia wszystko na najwyższym poziomie. No i Cibo z Killy jedne z najlepiej stworzonych postaci z jakimi miałem doczynienia.
xxxholic- klimat, rozwój Kimihiro jego relacje z Yuuko oraz innymi
Bleach- tak samo jak przy anime nie wiem dlaczego.
One piece- tasiemiec, ale posiadający to "coś", świetne postaci ciekawa historia.
Fairy tail- jak w OP, tylko sporo słabiej
Black Lagoon- za Revy, Rocka, Bałałajke, humor akcje i świat

Zdaje sobie sprawę że tych naj jest sporo, ale nie mogłem ich ominąć.


Ostatnio zmieniony przez Jarmac1 dnia 14-05-2010, 19:46, w całości zmieniany 7 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9746827
Majo-san Płeć:Kobieta


Dołączyła: 31 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 28-03-2010, 12:50   

1. Dragon Ball - oglądałam to kiedy byłam małym smarkiem. Anime epickie ze względu na te ekscytujące, potwornie długie walki i ciepły klimacik.
2. NANA - wspaniały dojrzały romans, bohaterowie przedstawieni w cudowny sposób no i moja ulubiona bohaterka Nana Oosaki.
3. Ouran High School Host Club - wspaniałe bizony, pełno róż no i świetna bohaterka, która nie jest typową kawaii panienką.
4. Death Note - czyli walka na inteligencję pomiędzy L a Lightem. Uwielbiam obu panów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Animowany Płeć:Mężczyzna
Anime maniak


Dołączył: 05 Kwi 2010
Skąd: Tanuki.pl
Status: offline
PostWysłany: 05-04-2010, 04:28   

1.Zero no tsukima 1,2,3 - Super fabuła oraz akcja.
2.Rosario to vampire/capu2 - Oryginalne, dobra komedia.
3.Onegai teacher,onegai twins - Typowe dobre romansidło.
4.Elfen Lied - Fabuła genialna, dużo akcji.

_________________
Chce być dopóty dopóki anime się nie skończy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Visenna Płeć:Kobieta
Dziecko Bhaala


Dołączyła: 03 Kwi 2010
Skąd: Łódź
Status: offline
PostWysłany: 05-04-2010, 12:22   

1. Mushishi - Wprost mnie oczarował jego klimat i wykonanie graficzne. Perełka.
2. Honey&Clover - Przyznam, że da się znaleźć wiele wad, ale jednak nadal je uwielbiam - za humor i lekkość, oraz nastrój.
3. Wolf's Rain - Ahh, piękny tytuł. Muzykę kocham(Yoko Kanno), grafika świetna, fabuła zajmująca. Polecam gorąco.
4. Shaman King - Mam do tego wielki sentyment, co z tego, że bardziej dla dzieci? Z tego anime da się naprawdę wiele wyciągnąć, poza tym uwielbiam różnorodność postaci.

_________________
I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
10305365
Yoshik Płeć:Mężczyzna
Sabishii


Dołączył: 07 Kwi 2010
Skąd: PL/IE
Status: offline
PostWysłany: 07-04-2010, 11:37   

Moje pierwsze miejsce w kategorii Anime zajmuje bezapelacyjnie :
1) Rurouni Kenshin Tsuiokuhen - Na dobrą sprawe mimo iż było to jedno z moich pierwszych anime które obejrzałem to do dzisiaj nie spotkałem się z historią która potrafiła by tak mną poruszyć. Sama fabuła osadzona w burzliwych czasach przyciąga a dodanie do tego historii o miłości dwóch postaci z dwóch różnych światów, tworzy z RK widowisko obok którego nie da się przejść spokojnie. Dobra kreska, świetna muzyka ( Wars Of The Last Wolves potrafi zostawić ślad w pamięci), historia nad którą uroni się nie jedną łzę tworzą anime wartego każdej minuty spędzonej z nim.
A dalej to już klasyki, na pewno DB z powodu sentymentu jak również humoru, najsilniejszy chłop na świecie boi się żony i strzykawek oO. Onegai Teacher ot po prostu lubię takie miłosne historie z porządną dozą humoru. Gits za klimat i historie po której człowiek potrafi się zastanowić nad paroma rzeczami. Code Geass za świetnie opowiedzianą historie z zaskakującym zakończeniem. Plus parę innych tytułów.
A co do mangi to na pewno Angel Sanctuary które pochłonąłem w iście szaleńczym tempie, za sprawką OAVki. Kolejna historia o miłości czyli to co lubię ( trochę dziwne jak na chłopa ale o gustach się nie dyskutuje).
I klasycznie Naruto/Bleach/One Piece/Hajime no Ippo bo to już nałóg czekać na kolejne rozdziały.

_________________
Szalony jestem bo więcej
we mnie bólu niż mogę znieść
Z wiatrem przemijają Marzenia /
Z wiatrem spada ostatni jesienny liść
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8430143
Shans Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 19 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 13-05-2010, 23:36   Wasze 3 najlepsze anime

Tak jak w temacie. Jakie 3 anime sa wedlug was najlepsze pod kazdym mozliwym wzgledem? Ktore najbardziej wam utkwily w pamieci?
I dlaczego?

Moje 3 typy:

1)Bakemonogatari - > mimo, ze teoretycznie w tej serii nic sie nie dzialo emocjonujacego, to czekalem zawsze z niecierpliwoscia do piatku by obejrzec to swietne anime. Sama koncepcja swiata, postacie, ich zachowanie oraz sposob postrzegania i prezentowania swiata byla wysmienita. Swietne anime, jedno z tych ambitniejszych.

2)To aru majutsu no index -> niby taki sobie standard, przewidywalny, taka hybryda laczaca wiele motywow. Jednak jest to anime, po ktorym wrocilem do swiata japonskiego. Postacie, mimo bardzo typowych, sa swietnie przedstawione i ciekawe. Intrygujacy swiat, szybka, wartka akcja. No i sentyment zwiazany z pierwszym anime po przerwie 5-cioletniej.

3)Chyba najtrudniejszy wybor. Anime takie jak: Needless(swiat!), Baccano!, Durarara!, Code Geass(koncepty!), Death Note(koncepty!)czy Spice and Wolf wydawaly mi sie pewniakiem. Az do przypomnienia sobie o jednym swietnym anime, ktore obejrzalem jednego dnia. Mowa tu o Beck'u. Wciagajaca muzyka, pokazanie jak trudno zostac mistrzem instrumentu, + i - angażowania sie w ten zawod.


Wybor byl trudny, ale chyba te anime bede pamietal najbardziej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 13-05-2010, 23:45   

Ponieważ tematy praktycznie się pokrywają, scalono.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
RavenV Płeć:Mężczyzna
Power is Back...


Dołączył: 20 Kwi 2010
Skąd: się biorą dzieci?
Status: offline
PostWysłany: 30-05-2010, 21:25   

No skoro już obejrzałem kilka serii to wypadałoby zrobić wersję 0.1 mojej Topki ;) Oczywiście pewnie wielokrotnie będę ją zmieniał, ale na razie przedstawia się tak:

1. Death Note - może nie jest to jakies odkrywcze anime, ale nikt chyba nie zaprzeczy, że wciąga ono jak narkotyk. Przez całą serię przeleciałem w 2 dni. Udowodniło mi, że te najciekawsze walki, to nie te na miecze lub pięści :D Ładna kreska i muzyka. Świetnie skonstruowani bohaterowie, Przeważnie mam tak, że najbardziej lubię czarne charaktery i w DN nie jest inaczej. ;) No prawie wszyscy widzieli to anime, więc nie ma sensu powielać tych samych tekstów ;)

2. Code Geass - nie jest tak dobry jak DN, ale to i tak świetna seria. I znowu główny bohater jest zarazem tym złym, co mi się bardzo podoba w anime ;) (niestety niewiele jest takich serii ;/) Zaskakujące, "szybkie" anime. Niestety zawodzi druga seria. Niektóre motywy się powtarzały, a kilka pomysłów było mocno naciągane. Jednak rekompensuje to świetne zakończenie :) Zobaczymy, co będzie z R3. ;)

3. Ergo Proxy - niesamowity, mroczny klimat od razu przykuł mnie do monitora. Właściwie w tym anime nie ma postaci, której bym nie lubił. Wszystkie mają swój urok ;) Wbrew pozorom najfajniejszą postacią jest tam moa dziewczynka Pino. Świetnie stworzona postać. Jest słodka, a za razem nie wywołuje u mnie odruchów wymiotnych ;) Real i Vincent tez są świetni. Jak najbardziej zasłużone 3 miejsce w mojej Top-Liście ;)

4. Chrome Shelled Regios - kolejne interesujące anime, co prawda nie tak wciągające jak pierwsza trójka, ale i tak jest warte uwagi. To chyba jedyne anime, gdzie podobał mi się wątek humorystyczny. :) Większość akcji w tym anime była przezabawna, jak np. przygoda na basenie. W tym anime urzekły mnie sceny walki, animacja i kreska. ;) Sporo postaci jest dosyć oklepanych, ale zdarzają się takie perełki jak chociaż Felli Loss ;) Anime jak najbardziej godne polecenia ;) Szkoda jedynie zakończenia ;/

5. Żadne anime nie zrobiło na mnie takiego wrażenia jak te wyżej wymienione, ale żeby dopełnić do Top5 na ostatnie miejsce dałem Ga-Rei -Zero-. Krótkie przyjemne anime, obejrzane przeze mnie w jeden wieczór ;) Ciekawie skonstruowane postacie. Widać, że przemyślane anime, bez zbednych wstawek. ;) To jedyne anime, gdzie moją ulubiona postacią jest główna bohaterka ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 13 z 14 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group