FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
  Gdzie kupujemy mangi i anime?
Wersja do druku
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 09-10-2008, 20:57   Gdzie kupujemy mangi i anime?

W momencie pisania tego postu mamy druga połowę 2008 r. Polska jest (wreszcie) krajem cywilizowanym, puste półki w sklepach to coś czego większość tanuków nie pamięta, a w sklepach można dostać wszystko, nawet mangi i DVD z anime.

Obecnie rynek m&a w Polsce dojrzewa, czego dowodem jest wydanie w Polsce mang obyczajowych (Suppli), psychologicznych (Balsamista) i moralizatorskich (Duds Hunt). Nie zmienia to jednak tego, że jest to wciąż rynek niszowy i poza stolicami (intelektualną-Kraków, polityczną-Warszawa) ciężko znaleźć dobry sklep w którym można kupić tomiki mang albo anime. Będzie więc to poradnik dla osób, które będą chciały pomoc w szlachetnym dziele wspierania polskiego rynku m&a (fanfary).

W postach wpisujcie miejsca w których polecacie robienie zakupów mang i anime. I tak, sklepy internetowe tez się liczą. Można także podawać adresy sklepów z podręcznikami do RPG itp.

Kielce.
Bida z nendzom. Poza salonikami multimedialnymi mangi są właściwie niedostępne. Ale nawet tam, wybór jest niesatysfakcjonujący.
W Empikach (ul. Warszawska, galeria Echo) jest mnóstwo tomików Ranmy i Inuyashy, jednak brakuje początkowych tomów. Poza tym trochę losowych tomików różnych serii. Na Warszawskiej można dostać pierwsze trzy tomiki "Locke Superczlowiek" oraz "Duds Hunt".
O wiele lepiej jest w saloniku Kolportera w Pasażu Świętokrzyskim. Niemal kompletne wydania Naruto i Dragon Ball. Plus stosunkowo dużo (a raczej tyle ile dało się zmieścić w jednej szafce) innych serii, w tym 'Slayers", "Hellsing", "Angel Sanctuary"... Obecnie wykupuje tam cały nakład "Chobits", więc inne moje serie muszą zaczekać.


Ostatnio zmieniony przez dnia 06-04-2009, 19:45, w całości zmieniany 2 razy
Przejdź na dół
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 09-10-2008, 21:04   

Tarnowskie Góry
Księgarnia "Wiosna", na ulicy Karola Miarki, część "kolekcjonerska" - mangi wszystkich wydawnictw, swego czasu były nawet wydania kolekcjonerskie z JPFu. Jest jeszcze "Matras" na ulicy Krakowskiej, ale ze starszymi tomami tam ciężko.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 09-10-2008, 21:36   

Katowice

Sklep ''Imago'' (ul. Mickiewicza 14). Można tam znaleźć praktycznie wszystko, zarówno tomiki nowe, jak i używane. Nowości są dostępne w przeciągu 2-4 dni po premierze, a braki na bieżąco uzupełniane.

Witryna sklepu: http://www.imago.com.pl/ (w spisie nie ma uwzględnionych używanych mang, choćby takiego X’a, którego jakieś 6 tomów widziałam dzisiaj na półeczce).

Jest jeszcze ‘’Komiksiarnia’’ (ul. Andrzeja 5), ale nigdy tam nie byłam, więc nie wiem, jakie mają zaopatrzenie.

Witryna sklepu: http://www.komiksiarnia.pl/

Ostatnio byłam w sosnowieckim Empiku, ale były tylko najnowsze tomy wybranych tytułów (Death Note, Hellsing, Naruto, GTO, Yami no Matsuei, Legend) – bieda.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 10-10-2008, 00:02   

Moje miejsce zamieszkania czyli nałęczów nie sprawia wielkich perspektyw na zakup czegokolwiek bezporednio. Dlatego anime jak i inne multimedia zazwyczaj kupuje w merlinie (merlin.pl) Ale z tego co wyczytałem na pudełkach i sprawdziłem osobiście jeden z głównych wydawców polskich vision sprzedaje swoje dość marne produkty również na stronie URL=http://www.vision.pl]www.vision.pl[/URL] na której powinni mieś wszystkie swoje wydania.

Co do sprzedaży bezpośredniej fizycznie spory zapas anime widziałem w empiku w galerii zielonej w puławach (puławy). W dziale dvd jest całe 3 pułki o szerokości 1,5m wypełnione dość losowymi tytułami na płasko w 2 warstwach asortyment jest oczywiście marny jakieś 8 tytułów x ich kilka części i oczywiście wszystko kilkukrotnie się powtarza ale można już coś kupić. Co ciekawe w pobliskich hipermarketach również można znaleźć pare pudełek więc nawet jeśli w empiku zabraknie akurat danej części może być pare metrów dalej w carfurze lub co tam jeszcze jest :D
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Lila Płeć:Kobieta
BAKA Ranger


Dołączyła: 19 Wrz 2006
Skąd: [CENSORED]
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Lisia Federacja
Omertà
PostWysłany: 10-10-2008, 00:48   

Blackpool (UK):
Hmm... Jak by nie patrzeć, to jest tam sklep z Anime i Mangą. Mangi wszelakiego rodzaju: Wszystko co zostało wydane po Angielsku - a jak czegoś nie maja, to załatwiają w przeciągu 2-3 tygodni. Jak znajdę stronę ( Jeśli mają ) to wkleję.

Bydgoszcz:
Galeria Pomorska: Empik, Małą księgarnia ( mają nawet więcej niż w Empiku )
Stare Miasto: Empik, Tania książka ma Gdańskiej
Galeria Focus: Empik w Focusie ma okazałą kolekcje Mang i Anime. Pracuje tam dość dużo młodych ludzi którzy o to dbają.

Oczywiście najłatwiej chyba wejść na stronę Wydawnictwa i zamówić Online? Innym sposobem jest zakup międzynarodowy ( chyba większości nie przeszkadza manga Angielskojęzyczna ) Amazon.com/Ebay.co.uk - Chyba, że chodzi o AKURAT Polskie wydania, to przepraszam.

_________________
" Twas brillig, and the slithy toves, did gyre and gimble in the wabe;
All mimsy were the borogoves, and the mome raths outgrabe.~ "

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 10-10-2008, 18:48   

Nowy Sącz- Empik w Europa II niewielka półka z mangami, nowości leżą w czasopismach dla młodzieży. Media Markt- duży wybór anime, jest nawet "Utena", sprowadzają na zamówienie.

Wysyłkowo

www.manganime.com.pl - chya wszystko co można dostać
http://www.incal.com.pl -wszelkie komiksy, tak, ze można złożyć się ze znajomym fanem Star Wars czy Hellboy'a
W obu sklepach szybka wysyłka.

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Salva Płeć:Kobieta
Prince Charming


Dołączyła: 29 Paź 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 10-10-2008, 21:42   

W Nowym Sączu jeszcze Empik na rynku ma sporo mang i anime ^^

_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Narus Egawa Płeć:Mężczyzna
Naru's Lover


Dołączył: 12 Paź 2008
Status: offline
PostWysłany: 13-10-2008, 17:38   

Elbląg

Ostatnio mieszkam tam w internacie i po skończeniu szybciej lekcji postanowiłem przeszukać wszystkie sklepy w poszukiwaniu mangi. I troszkę się zawiodłem.

W Empiku można kupić nowe tomy GTO i FMA, czasami widziałem też Naruto. Za to na półce ze starszymi tytułami nic się nie zmieniło od ponad miesiąca. Mamy kilka tomów Ranmy, są chyba ze trzy tomy Brzoskwini, dwa Love Hina, jeden Slayers i kilka innych pojedynczych tomów. Jaki jest sens dawania na półkę na przykład tylko tomu szóstego Slayers? W ostatnim tygodniu na półce z komiksami (nie z mangą) pojawiło się Suppli, Kobiety i Duds Hunt. Ale to dalej trochę mało, bynajmniej jak dla mnie.

W budynku, w którym mieści się Carrefour jest księgarnia, w której też jest kilka tomików mangi. Jest o tyle dobrze, że są to tomy od pierwszego wzwyż. Jeszcze w zeszłym tygodniu były tam dwa tomy Uteny (już ich nie ma, ja je kupiłem:)), Hiroszima, Princess Ai i kilka innych. W sumie nieźle.

Teoretycznie manga powinna być też w księgarni na ul.1go Maja, tak bynajmniej przeczytałem na stronie internetowej wydawnictwa, ale w praktyce są tam może ze dwa tomiki mangi i to schowane za literaturą młodzieżową, ich znalezienie graniczy z cudem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 15-10-2008, 19:59   

Hajnówka

hmmm, obecnie jedyną mangą, jaką kupuje jest FMA. nabywam ją w... saloniku prasowym funkcjonującym przy markecie Kaufland. Z tamtąd mam też Love Hina. Wcześniej w kiosku ruchu kupowałem Dragon Balla, ale widywałem tam też Slumpa i OM(f)G!
Jak mowię o tym ludziom to nie chcą wierzyć, że mangi w kiosku dostaję. A niby na takim za(_!_) mieszkam...
Aha, jeszcze Alitę, Hellsinga, Evę i GTO widziałem w kiosku, w którym obecnie kupuję. A kiedyś chyba i te wydawane przez Waneko zcasopismo było (nie pamiętam tytułu obecnie).

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 29-10-2008, 17:47   

Kielce

A dokładnie mała aktualizacja danych. Dowiedziałem się jakim cudem w saloniku Kolpoltera w Pasażu Świętokrzyskim jest cała szafka mang. Okazało się, że na podstawie umowy w salonikach Kolpoltera mają się pojawić mangi JPF'u. lista saloników
Nie wiem jak gdzie indziej, ale u mnie zdało to egzamin i tydzień temu doszła kolejna dostawa. Teraz kilka serii ma po dwa egzemplarze każdego tomiku. Każda seria jest kompletna (chyba że ktoś zdążył kupić). Tytułów jest dużo i wszystko w folijkach. Czyli jednak można!

Natomiast w Empiku w Galerii Echo jest źle. Teraz mangi okopują jedynie dwie małe półeczki, a było pięć. Niech mi ktoś wyjaśni także, czemu w przypadku takiego Suppli jest osiem(?!) egzemplarzy tomu piątego, dwa czwartego i zero wcześniejszych tomów.
Powrót do góry
Dida Płeć:Kobieta
Ostoja zdrowego rozsądku


Dołączyła: 03 Cze 2005
Skąd: Granvania
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 30-10-2008, 16:53   

Poznań
Są dwa sklepy z komiksami:
- Druh, Plac Bernardyński 1
- KiK, Św. Marcin 25 (w podwórzu)
Osobiście wolę kupować w drugim, bo kilka razy już mi się zdarzyło, że poszłam do pierwszego i okazało się, że jeszcze nie mają albo paczka ciągle idzie. Jakiś czas temu trzy razy w ciągu tygodnia zaglądałam po czwarty tom Uteny, aż się w końcu zdenerwowałam i poszłam do Empiku.
A właśnie, w Poznaniu jest kilka Empików, ale ja chodzę tylko do tego przy Ratajczaka. Jest on dobrze zaopatrzony w nowości, natomiast z archiwaliami różnie bywa i trzeba uważać na egzemplarze mocno zmacane.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4707314
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 13-12-2008, 17:28   

Kielce - kolejna aktualizacja.

W obu Empikach o wiele więcej miejsca zajmują komiksy. W Galerii Echo można kupić np. komplet Thorgala. W każdym razie fani komiksów maja dobrze... W przeciwieństwie do fanów mangi. Biegając po wszystkich salonach multimedialnych można skompletować Suppli i Balsamistę. Z wartych uwagi jednotomowych mang mogę polecić Ikara, którego dwa tomy powinny wciąż być w galerii Echo. Proszę się tylko nie wystraszyć ceny, bo warto.

Trochę się zmieniło u Kolportera. Z nowych mang na polce, są Plastic Little i komplet Vagabonda. Poza tym doszły obiecane pakiety mang od JPF i można kupić sobie zestawy mang (od 3 do 5 tomików) ze zniżką 15%. Znalazłem tam także polecone mi "Mroczne Dni" i "Transmetropolitan". Pora przeszukać empiki po "30 dni nocy".
Powrót do góry
Sam-kun Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 23 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 23-12-2008, 23:55   

Aktualnie mieszkam w Londynie, i w brew pozorom nie ma tutaj sklepów z mangą, a przynajmniej ja się z takim nie spotkałem... Dla tego muszę lecieć do Polski, żeby kupić jakieś mangi, a kupuję w Warszawie (Komiksolandia).

@down
Znalazłeś, to co ja kiedyś szukałem. Zresztą nie wiem, jak tam dojechać autobusem i nie chce mi sie kombinować. Jak by nie patrzeć kupowanie w Polsce jest lepsze, bo uzbieram sobie 500zl, kupie mange (w dodatku po Polsku) i mogę to przeczytać do następnego wyjazdu.

Z tym zamawianiem, to jeszcze nie słyszałem, może to i dobry pomysł...


Ostatnio zmieniony przez Sam-kun dnia 24-12-2008, 00:28, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 24-12-2008, 00:01   

Nie ma? A to chociażby?
Zresztą, po co lecieć do Polski, skoro można wysyłkowo zamówić sobie z Amazonu, czy bezpośrednio z Tokyopopu?

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gdynianin Płeć:Mężczyzna
????


Dołączył: 16 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 23-01-2009, 01:00   

Empik - jak nie w Gdyni to w Gdańsku są z trzy :D
Ale ostatnio trafiłem na fajną księgarnie przy Świętojańskiej z bardzo obszernym asortymentem - żyć nie umierać xD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group