FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Konwent
Wersja do druku
Itaro Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 05 Paź 2009
Status: offline
PostWysłany: 05-10-2009, 17:04   Konwent

Już długo męczy mnie to pytanie co potrzebne jest aby zrobic taki konwent ?? bardzo chentnie bym owy zrobił :D
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
de99ial Płeć:Mężczyzna
Big Bad Wolf


Dołączył: 01 Lip 2008
Skąd: Lublin
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 05-10-2009, 17:06   

1. Kupę chętnych do pomocy ludzi.
2. Pomysł.
3. Wsparcie logistyczne i finansowe.

Ludzi musisz szukać. Pomysł powinieneś mieć. A miejsce można samemu zapewnić np. dogadując się ze szkołą.

Pomocne linki:
http://forum.polter.pl/archive/jak-zrobic-konwent-w-malym-miasteczku-vt1268.html

_________________
http://www.defectivebydesign.org/
Nienawidzę politycznej poprawności.
I feminizmu.
http://www.rebel.pl/x.php/193/Rebel-Times.html
http://de99ial.polter.pl/,blog.html?8301 - co myślę o DRMach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Itaro Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 05 Paź 2009
Status: offline
PostWysłany: 05-10-2009, 17:08   

dzieki wielkie moze cos z tego wyjdzie wokół mam duzo ludzi do pomocy a pomysłów sporo a sprawy finasowe to nie problem pytam sie bo bym zrobił takowy konwent poniewaz mieszkam w piotrkowie a tu blisko żadnego nie było ;(
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 05-10-2009, 17:27   

Po pierwsze: ludzie i to pewni, tacy, którzy się nie wykruszą i zrobią to, co obiecają. Najlepiej pełnoletni. Osobni do sprzątania, osobni do pilnowania, osobni do obsługi technicznej, osobni do paneli i atrakcji. Mieć w ekipie co najmniej kilka osób bardziej doświadczonych. Zaprosić do pomocy ekipy konwentowe typu WWFF czy Inner World.
Po drugie: pieniądze - dobrym sposobem jest wprowadzenie systemu wejść za przedpłatami. Można wziąć kredyt w banku.
Po trzecie: miejsce. Szkoła to wydatek rzędu od dwóch tysięcy w górę, choć z tym bywa różnie, czasem nawet da się ją załatwić za darmo, gdy ma się znajomości (dobrze mieć w ekipie organizacyjnej np. córkę lub syna dyrketora/ki). Szkoła powinna być w miarę spokojnej okolicy (inaczej grożą ci nocne najazdy dresów).
Po czwarte: sprzęt - telewizory, konsole, projektory, wyświetlacze, mikrofony.
Po piąte: termin - wybrać taki, który ludziom nie będzie przeszkadzał i w którym nie ma innych imprez.
Po szóste: liczba chętnych - po wejściu pod koniec sierpnia nowej ustawy o imprezach masowych robienie konwentów stało się znacznie trudniejsze. Chyba że ograniczysz liczbę chętnych do -200 - 500 osób (tu przydają się rezerwacje i wejście tylko z nimi)
Po siódme: czas - pół roku to minimum na przygotowanie (ba, pierwszy PierniCon zrobiliśmy w 3 miesiące), ale dla początkujących najlepiej dać sobie rok.
Po ósme: reklama - regularnie informować o tym, że taki konwent jest, nawiązać współpracę z serwisami, magazynami itd.

To są takie podstawy podstaw. W razie szczegółowych pytań - jestem do dyspozycji (mam ponad dwadzieścia konwentów za sobą, z czego organizowałem lub pomagałem w organizacji połowy).
Powrót do góry
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 05-10-2009, 17:46   

A ja myślę, że na początek najlepiej samemu zgłosić się na ochotnika do organizacji jakiegoś kowentu i by zobaczyć jak to mniej więcej wygląda "od środka", a potem samemu kombinować.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 05-10-2009, 18:08   

Zawsze można także zrobić coś podobnego jak u nas w Kielcach - najpierw zorganizować, przy wsparciu placówki kulturalnej, spotkania dla chętnych poświęcone m&a. Dużych środków do tego nie potrzeba, więc problemem mogłoby być jedynie zebranie ludzi i pomysł na te spotkania.
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 05-10-2009, 18:17   

Tru, Nanami dobrze gada, wód... (łypie na awatarek) mleczka jej. Ja nie porywałbym się organizować konwentu, nie mając praktycznej wiedzy o tym jak to działa od środka.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 05-10-2009, 18:19   

Ysen - da się, pod warunkiem, że w samej organizacji będzie kilka osób, które takie doświadczenie mają.
Powrót do góry
zonk486 Płeć:Mężczyzna
Głupek na wynajem!!


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Piotrków Trybunalski
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 19-10-2009, 23:18   

Itaro napisał/a:
dzieki wielkie moze cos z tego wyjdzie wokół mam duzo ludzi do pomocy a pomysłów sporo a sprawy finasowe to nie problem pytam sie bo bym zrobił takowy konwent poniewaz mieszkam w piotrkowie a tu blisko żadnego nie było ;(


Mówisz o Piotrkowie Trybunalskim? bo jeśli tak, to ja się mogę dołączyć...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1281908
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group