FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
  Typy postaci w anime do kupy zebrane
Wersja do druku
DeadJoker Płeć:Kobieta
Soul Loser


Dołączyła: 02 Lut 2007
Skąd: Prosto od krowy!
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Lisia Federacja
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 17-12-2009, 17:28   Typy postaci w anime do kupy zebrane

Tak po prostu pewnego dnia wpadłam na pomysł, żeby sklasyfikować postaci w anime i podzielić je na typy charakterologiczne. Tutaj je przedstawię. Mam nadzieję, że znajdą się ludzie, którzy zechcą ten katalog uzupełnić o inne gatunki.

Dattebayo - ADHD (DADHD)
Opis: Główny bohater serii shounen, który chce zostać najlepszym ninją / trenerem Pokemonów / szamanem. Na początku serii jest najmniejszym, najsłabszym, najgłupszym i najbardziej irytującym typkiem w anime, ale z czasem jego umiejętności rosną, a on sam zaczyna święcić tryumfy w swej wybranej dziedzinie. Wokół niego formuje się grupa mniej lub bardziej wiernych przyjaciół, ale nie ma powodzenia wśród dziewczyn, choć sam czasem poczuje miętę.
Wygląd: Najbardziej sterczące włosy świata, ubranie w jaskrawych, zdecydowanych kolorach, nie zmieniane nigdy, chociaż DADHD ma mnóstwo okazji, żeby się spocić lub ubrudzić. Niezbyt przystojny.
Największe marzenie: Zostać mistrzem świata!
Serie: Shounen
Techniki: „Potęga nagiego biustu”, „Cios nadpobudliwości”
Przykłady: Naruto (Naruto), Satoshi (Pokemon), Netto (Rockman), Googleboys (Digimon)
Uwaga! Żołądek nieskończonej pojemności

Uberpet
Opis: Pokemon / duch / robot / etc., partnerujący DADHD. Na początku są z nim same problemy, bo ma trudny charakter, albo nie podoba się właścicielowi. Dzieli się na dwa typy kolorystyczno-charakterologiczne – żółty (nadpobudliwy i agresywny, zwłaszcza dla właściciela) i niebieski (poważny i opiekuńczy dla niedorozwiniętego społecznie głównego bohatera). Gdzieś w połowie serii okazuje się, że ma jakąś specjalną moc, ewentualnie ją zdobywa. Pod koniec ginie śmiercią tragiczną, by w finałowej scenie efektownie się odrodzić.
Wygląd: zazwyczaj intensywnie żółty lub jasnoniebieski. Wygląda zaskakująco normalnie i nieciekawie, jak na pokemona / ducha / robota.
Serie: Shounen
Techniki: „Destrukcja totalna” (stosowane zazwyczaj w pokoju jego partnera, gdy ten odrabia lekcje)
Największe marzenie: Aby jego partner został mistrzem świata!
Przykłady: Pikachu (Pokemon), Metabee (Medarot), Rockman (Rockman)

Ten Drugi /The second One
Opis: Najlepszy przyjaciel i największy rywal DADHD. Jest jego dokładnym przeciwieństwem. Popularny, utalentowany, seksowny, ale też nerwowy, bezwzględny, wredny. Na początku lepszy we wszystkim niż jego kumpel, który zazdrości mu jego popularności. Kiedy jednak DADHD zyskuje nowe umiejętności, to Ten Drugi zaczyna mu zazdrościć. W jakimś momencie serii przez pewien czas jest po złej stronie mocy, czasem dłużej, czasem krócej. Ma wielkie powodzenie wśród dziewcząt, a zwłaszcza tej, w której jest zakochany DADHD. Bywa emo i często ma na imię Koji.
Wygląd: Kolor włosów możliwie odległy od włosów DADHD, stonowane w kolorach ubranie, nigdy się nie przebiera (jedyne, co łączy go z DADHD), bardzo przystojny.
Największe marzenie: Mieć święty spokój
Serie: Shounen
Techniki: Cokolwiek to jest, za pierwszym razem robi wielkie wrażenie. Za drugim też. Ten Drugi zawsze wygląda bardzo seksownie, gdy wykonuje swoją technikę.
Przykłady: Yamato (Digimon Adventure), Tohma (Digimon Savers), Koji (Medarot)
Tajemniczy Staruszek / Mysterious Old Man
Opis: Dziwny starszy pan, który pojawia się w najbardziej niespodziewanych okolicznościach i udziela głównym bohaterom dobrych rad. Sprawia wrażenie, jakby w młodości sam był DADHD - nadpobudliwy, dziwak. Ma skłonność do filozofowania. Niewiele się o nim dowiemy – bardzo tajemnicza postać. Często jest obwoźnym sprzedawcą i może godzinami gadać o swoim towarze. Czasem sam angażuje się w walkę.
Wygląd: Kuriozalny i charakterystyczny. Często nosi hawajską koszulę i wąsy.
Serie: Shounen
Największe marzenie: Zostać właścicielem dużej sieci handlowej
Przykłady: Hiroshi Yushima (Digimon Savers), Meisa (Rockman)
Techniki: „Cios karpiem bez ości za dziesięć jenów”
Uwaga: Może zanudzić na śmierć

Etatowy Kujon / The Nerd
Opis: Miły, sympatyczny i bezbronny przyjaciel głównych bohaterów. Zawsze z nosem w laptopie. Laptop jest jego jedynym przyjacielem i kochanką. Sam nie jest w stanie podjąć żadnych konkretnych działań bojowych, ale może opracować strategię walki, a dzięki swym zdolnościom krasomówczym potrafi zagrzać DADHD i Tego Drugiego do boju. Mimo że jest mały i niewinny, nie cieszy się popularnością wśród dziewcząt.
Wygląd: O połowę mniejszy od pozostałych bohaterów, przeważnie brązowe włosy. Mało atrakcyjny.
Serie: Shounen
Największe marzenie: Zdać na dobrą uczelnię (O ile już tego nie zrobił)
Techniki: Uderzenie laptopem (Nie muszę mówić, że mało skuteczne)
Przykłady: Professor (Beyblade), Koushiro (Digimon Adventure)
Uwaga: Po odłączeniu go od laptopa staje się agresywny

Niepotrzebna Postać Żeńska (NPŻ) / Unnecesary Female Character
Opis: Pojawia się w anime tylko po to, żeby zachęcić do oglądania tę część żeńskiej widowni, na której nie robi wrażenia seksapil Tego Drugiego lub innych bishounenów. Nie posiadając głębokiej osobowości, została wyposażona w nerwowy i złośliwy charakter, aby mieć jakikolwiek rys charakterologiczny. Lubi się przekomarzać z DADHD i znęcać nad Etatowym Kujonem.
Wygląd: Dosyć ładna, ale nie aż tak bardzo, w zasadzie brak znaków szczególnych.
Serie: Shounen
Największe marzenie: zostać panną młodą
Techniki: tzw. „Plaskacz”, znany też jako „Cios z liścia” (i przeważnie nie stosuje go na Bad Guyu, tylko na którymś z męskich protagonistów)
Przykłady: Hiromi (Beyblade), Mailu (Rockman), Kasumi (Pokemon)
Uwaga: Podejrzewa każdego faceta o perwersję


Wyprany Mózg (WM) / The Brainwashed
Opis: Postać dowolnej płci (albo obu), pracująca dla Bad Guya, który wyprał jej mózg, zmuszając do posłuszeństwa. WM jest bezwzględny, okrutny i żądny krwi, ale to nie jego wina (w końcu wyprano mu mózg). Mimo wszystko miewa bolesne, acz efektowne przebłyski świadomości / sumienia, łapie się wtedy za głowę i głośno krzyczy imię swojej mamy, przyjaciela lub dawno zaginionego brata bliźniaka. Poza tym jest raczej opanowany. Ostatecznie przechodzi na dobrą stronę, często tylko po to, by osłonić głównego bohatera własnym ciałem przed śmiercionośnym atakiem Bad Guya, wygłosić piękny pożegnalny monolog i umrzeć w ramionach mamy, ukochanego / ukochanej lub brata bliźniaka. Lubi wysługiwać się Potworami Tygodnia lub Bezmyślnymi Zombiakami.
Wygląd: Jest bardzo ładna / przystojny, ale nosi dziwne ubrania, w których nierzadko wygląda jak clown. Zastanawiam się, kto mu je szyje.
Serie: Shounen lub Mahou Shoujo
Największe marzenie: Mieć prawdziwego przyjaciela
Techniki: woli się zasłaniać podwładnymi, ale gdy przychodzi czas na działanie, potrafi zaatakować „Mrocznym ostrzem nicości” albo innym michałkiem
Przykłady: GelSadora (Gatchaman), Fate (MSLN), Kouchi (Digimon Frontier) cała masa czarnych charakterów w Sailor Moon
Uwaga: Niebezpieczne stężenie emo. Uciekaj!

Bad Guy
Opis: paskudny, zły, okrutny, bezwzględny i bardzo potężny. Główny czarny charakter. Czego może chcieć, jak nie władzy nad światem? Mówi wielogłosem, śmieje się przerażającym, ochrypłym śmiechem, od którego osobnik mniejszego pokroju dostałby raka krtani. Wydaje się, że jest bardzo inteligentny, ale przecież gdyby tak było rzeczywiście, nie dałby się pokonać bandzie nadpobudliwych dzieciaków. Ponieważ i tak zawsze zostanie pokonany. Ot, paradoks. Bad Guy odpowiada za 80% wszystkich nieprzyjemnych sytuacji w filmie. Prawie zawsze jest kosmitą, mutantem, potworem (ale nie wampirem, bo wampir w roli Bad Guya jest zbyt klasyczny); jeśli jest człowiekiem, to szalonym naukowcem.
Wygląd: Nie chcesz wiedzieć
Serie: Shounen lub Mahou Shoujo
Największe marzenie: Władza nad światem!
Techniki: „Full wypas zagłada”
Przykłady: Sosai X (Gatchaman), prawie każdy czarny charakter w Digimonach


Super Kawaii Majokko (SKM)
Opis: jest słodziutka, miła, pełna dobrych chęci, ale też niezdarna i leniwa. Jest główną bohaterką serii shoujo, lub członkinią haremu w komedii romantycznej (wtedy jest zwykle przyjaciółką z dzieciństwa). SKM uwielbia pomagać innym (nierzadko wbrew ich woli), lubi wszystko, co jest równie słodkie, śliczne i różowe jak ona, a także słodycze. Gdy zostaje Mahou Shoujo (Magical Girl) zawsze ubiera się na różowo w superkrótką spódniczkę z falbankami i serduszkami i musi ratować świat przed Bad Guyem. Jak głupio by nie brzmiało, tak właśnie jest.
Wygląd: Charakterystyczna, symetryczna fryzura (np. dwa kucyki, albo dwa koczki), wielkie ślepki (niebieskie lub zielone), szkolny mundurek lub różowa, krótka sukienka z falbankami.
Serie:Mahou Shoujo lub haremówka
Największe marzenie: Pokój w Iraku
Techniki: „Różowa otchłań ciasteczek”, „Potęga tęczowych serduszek”
Przykłady: Usagi (Sailor Moon), Ichigo (TMM), Luchia (MMPPP)
Uwaga: Nadmiar słodyczy szkodzi na zęby!

Niebieska Przyjaciółka (NP) /Blue Female Friend
Opis: Jedna z najbardziej płaskich i nieciekawych postaci. Przeważnie sympatyczna, ale mało inteligentna. Jest najlepszą przyjaciółką SKM. Uwielbia zakupy, ubrania, karaoke i chłopców. Jest w serii niezbyt potrzebna, przeważnie nie gra roli w żadnym fajnym wątku, nawet romantycznym (startuje do nauczyciela albo wzdycha do gwiazdy pop). To ona przeważnie wznosi tryumfalny okrzyk „Kawaiiii!” gdy widzi coś, co jej się podoba, np. męskiego protagonistę bez koszuli. Czasem zostaje Mahou Shoujo.
Wygląd: Nie wyróżnia się niczym, a jej strój jako Mahou Shoujo jest prawie taki sam jak strój SKM, tylko niebieski, z jeszcze większą ilością falbanek. Zwykle ma lekko faliste włosy.
Serie: Mahou Shoujo, rzadziej haremówka
Największe marzenie: Jej ukochany dobrowolnie zakładający kocie uszka
Techniki: „Odświeżający cios niewinności”
Przykłady: Sumire (Mahoutsukai Sally), Hanon (MMPPP)

Zielona Przyjaciółka (ZP) (Green Female Friend)
Opis: Zielony jest kolorem umownym, mogą pojawiać się inne warianty kolorystyczne. Charakterystyczna postać, nieznająca półśrodków. Bohaterka stricte komiczna lub śmiertelnie poważna (zależy od podejścia), ale nieodmiennie woląca bić chłopców niż się z nimi umawiać, ale w końcu i ją trafi strzała Amora. Przeważnie jest bardzo odpowiedzialna, ale też agresywna i bardzo nerwowa. To na jej skroni najczęściej pojawia się charakterystyczna pulsująca żyłka. Nie robią na niej wrażenia rzeczy, które są kawaii. W komedii romantycznej to ona najczęściej bije głównego bohatera i ma największy biust. Nawet, jeśli nie jest czyjąś starszą siostrą, to i tak któryś z bohaterów zwraca się do niej „Oneechan”
Wygląd:. Przeważnie bardzo poważna, długowłosa, o dorosłej urodzie. Jako Mahou Shoujo w zielonym stroju, bardziej wyrafinowanym, ale też seksownym niż przyjaciółki.
Serie: Mahou Shoujo, haremówka
Największe marzenie: podobnie jak w przypadku Tego Drugiego, zależy jej na świętym spokoju
Techniki: „Pole magnetyczne” (wytworzone przez jej biust, mający skłonność do przyciągania facetów)
Przykłady: Lina (MMPPP), Naru (Love Hina), Zakuro (TMM)

Irytująca Dziewczynka (Annoing Little Girl)
Opis: Mała, tajemnicza, wredna. Nad swój wiek inteligentna, a przy tym materialistka. Chociaż jest bezczelna, wszyscy ją lubią i się o nią troszczą („bo jest śliczna i kawaii” i często nie ma rodziców). Lubi jeść, zwłaszcza słodycze. Często okazuje się Mahou Shoujo, nierzadko miewa jakiś mniej lub bardziej ukryty talent. Pojawia się też w haremówkach, żeby osobnicy z loliconem mieli kim się ekscytować.
Wygląd: Mała, śliczna, o okrągłej buzi. Jako Mahou Shoujo strój w jasnych, żarówiastych kolorach (zwykle żółty lub pomarańczowy), często kocie uszka.
Serie: Wszystkie
Największe marzenie: Być sławną i bogatą!
Techniki: „Wielki atak pluszowych misiów”
Przykłady: Purin (TMM), Neneko (Yumeria), Uzura (Princess Tutu)Maskotka (Maskot)
Opis: Kontrowersyjnie śliczne, małe fruwające stworzonko, które potrafi zepsuć dobrze zapowiadające się Mahou Shoujo, lub, jeśli jego rola zostanie dobrze poprowadzona, dodać mu smaczku. Przy czym ta druga ewentualność należy do rzadkości. Czasem to ono przekazuje SKM informację o konieczności ratowania świata i do tego ogranicza się jego rola, co oznacza, że jeśli zostanie jej pozbawionym, staje się zupełnie bezużyteczny. Wątki komediowe z jego udziałem dzielą się na w miarę udane i całkowicie położone.
Wygląd: Śliczny i puszysty, często różowy, zwykle skrzydlaty.

Serie: Mahou Shoujo
Największe marzenie: Góra ciastek
Techniki: Piszczenie, miauczenie, pojękiwanie (dźwięk wydobywa się po naciśnięciu odpowiedniego miejsca)
Przykłady: Masha (TMM), Kero-chan (CCS)


Tajemniczy Zamaskowany Mściciel (TZM) (Mysterious Masked Avenger)
Opis: Elegancki, szarmancki i przystojny, pojawia się zawsze wtedy, gdy jest potrzebny, czyli gdy ludzie Bad Guya są o krok o skopania tyłka głównym bohaterom. W Mahou Shoujo jest głównym amantem. Większość bohaterek zakochuje się w nim z miejsca (a już zwłaszcza SKM). Naturalnie ostatecznie okazuje się on być kimś z bliskiego otoczenia głównej bohaterki, a potem oboje wyznają sobie dozgonną miłość. Gdzieś pod koniec serii Bad Guy robi TZM pranie mózgu (no, chyba, że TZM sam zostaje Bad Guyem, co też się zdarza) i nasz bohater działa po złej stronie mocy, ale ostatecznie miłość SKM i TZM zwycięża. W Shounen gra często główną rolę (nierzadko będąc alter-ego DADHD), kiedy indziej pełni rolę mało ważnego ozdobnika. Naturalnie istotą TZM jest fakt, że nikt nie zna jego tożsamości. Przeważnie jednak nasz bohater popełnia całą masę błędów i wpadek, które ułatwiają odgadnięcie jej odgadnięcie, jednak główni bohaterowie są niezbyt domyślni.
Wygląd: Klasyczny Mściciel jest ubrany na czarno, z białym, ewentualnie czerwonym lub ciemnym fioletem, często w smoking. Peleryna niemal obowiązkowa. Mniej klasyczny Mściciel, zwany kostiumowcem i będący stylistycznym przeciwieństwem klasycznego TZM nosi obcisły trykotowy kostium w jaskrawych, źle dobranych kolorach. Przeważnie od razu widać, kto się kryje pod maską, ale i tak nikt nie jest w stanie odgadnąć jego tożsamości.
Serie: Shounen, Mahou Shoujo
Największe marzenie: To zależy od tego, kim jest w drugim wcieleniu
Techniki: Często posługuje się białą bronią lub laską, ale jego największym asem w rękawie są efektowne wejścia
Przykłady: Tuxedo Kamen (Sailor Moon), Phantom Renegate (Medarot), Blue Knight (TMM)

Główny Baka / Main Baka
Opis: Główny bohater haremówki. Brzydki, nudny, głupawy i zboczony przeciętniak. Niezwykle nieśmiały w stosunku do płci przeciwnej, nawet, jeśli lubi oglądać pornosy i czytać Świerszczyki (wiecie, co mam na myśli). Zwykle ma słabą głowę. Z jakichś przyczyn wokół niego tworzy się lachonarium, czyli, w języku Otaku, harem. Nie wiadomo, co, oprócz zamysłu twórców, którzy potrzebowali satysfakcjonującego zawiązania fabuły, przyciąga do Baki liczne seksowne panienki, które nie tylko walczą o jego serce, ale paradoksalnie, prześcigają się w biciu go, ilekroć ten, całkowicie przypadkiem, zastanie którąś z nich w kąpieli lub wpadnie na jej biust.
Wygląd: Brzydki, nieciekawy, ubrany w wymiętą bluzę i jakieś spodnie w brzydkim kolorze.
Serie: Haremówka
Największe marzenie: Zaliczyć sesję (o ile w ogóle dostał się na uniwersytet)
Techniki: Rzadko ma jakieś ciekawe zdolności, ale jak już, to na pewno są to bardzo potężne moce, których ten nie potrafi dobrze wykorzystać, bo jest zbytnią ciapą.
Przykłady: Keitaro (Love Hina), Hideki (Chobits), Tomokazu (Yumeria)
Dziewczynka-szczeniak / Puppy Girl
Opis: Żywy pomnik męskiego szowinizmu. Najczęściej pierwsza członkini haremu. Pojawia się w dziwnych okolicznościach w okolicy głównego bohatera i od razu wiadomo, że odegra ważną rolę. Zwykle ma całkowitą amnezję i nie potrafi powiedzieć nic oprócz jednego, niezbyt skomplikowanego słowa, które staje się jej imieniem. Często jest zakochana po uszy w Bace. Ponieważ nie pamięta nic, często zachowuje się skrajnie kuriozalnie (na przykład zagląda koleżankom pod spódniczki). To ona przysparza najwięcej kłopotów Bace, ale to o nią ten najbardziej się troszczy, nawet, jeśli to nie ona zdobędzie jego serce. Ostatecznie bohaterka uczy się mówić po japońsku i odkrywa własną mroczną przeszłość i wielkie moce.
Wygląd: Zawsze jest śliczna, ma duży biust i dziecinną buzię, czyli to, co japońskie tygryski lubią najbardziej.
Serie: Haremówka (choć trafia się też w innych gatunkach)
Największe marzenie: Żeby Baka-san był szczęśliwy!
Techniki: Często ma liczne i efektowne zdolności
Przykłady: Chii (Chobits), Mone (Yumeria)

Mroczny Bizon (Dark Bishie)
Opis: Tajemniczy, przystojny i jeszcze raz tajemniczy. Pojawia się w dramatycznych okolicznościach gdzieś na początku serii, żeby zrobić coś, czego nikt się nie spodziewa, a potem zniknąć. Od tego momentu pojawia się mniej lub bardziej regularnie i zawsze zostawia bohaterów w konfuzji. Najczęściej zakochany w Super Kawaii Majokko, podejmuje z nią mniej lub bardziej zawoalony flirt. Jednak serce bohaterki należy już do kogoś innego. Wcześniej czy później okaże się, że Bizon pracuje dla Bad Guya, ale w odróżnieniu od Potworów Tygodnia, Wypranego Mózgu, czy Bezmyślnych Zombiaków ma swój rozum i oprócz służenia Bad Guyowi chce zrealizować własne cele (np. poderwać SKM). Ostatecznie przechodzi etap rozterek moralnych (są to bardzo dramatyczne sceny, chociaż Bizon generuje wtedy mniej nieprzyjemne i głośne dźwięki niż Wyprany Mózg w analogicznej sytuacji), przechodzi na stronę Dobra i ginie w obronie głównej bohaterki. Umierając w jej ramionach wyznaje, że zawsze ją kochał, ale wyraża też nadzieję, że będzie szczęśliwa z Pięknym Sempaiem. Bizon zwykle nie występuje w jednej serii z Wypranym Mózgiem (zestawienie dwóch podobnych konfliktów wewnętrznych pozbawiłoby każdy z nich wyrazu), a na pewno nie w tym samym momencie.
Wygląd: Bardzo przystojny, ale bizonowaty (to oznacza zazwyczaj, że jest wysoki, szczupły, ma delikatne, wręcz kobiece rysy i długie włosy). Czasami ubiera się jak dziwak.
Serie: Mahou Shoujo
Największe marzenie: SKM u jego boku
Techniki: Rzut kwiatkiem na odległość
Przykłady: Nephrite (Sailor Moon), Kisshu (TMM), Ikuto (Shugo Chara)
Uwaga: Ze względu na swój bizonowaty wygląd co najmniej ćwiartka fantomu uważa go za kobietę, druga ćwiartka za geja. Trzecią stanowi jego osobisty fanklub, łączący go w parę z SKM. Czwarta ćwiartka w ogóle nie lubi bizonów.

Piękny Sempai (Pretty Sempai)
Jest facetem, za którym ugania się główna bohaterka Mahou Shoujo, czyli SKM. Niewątpliwie urodziwy i popularny, przy bliższym poznaniu okazuje się nudziarzem, który potrafi godzinami rozmawiać o wyższości ogrzewania elektrycznego nad gazowym, ale naszej bohaterce to nie przeszkadza, ona tego wręcz nie widzi. Właściwie wprowadzony tylko po to, żeby główna bohaterka miała z kim żyć długo i szczęśliwie po śmierci Mrocznego Bizona. Czasami twórcy obdarzają Sempaia jakąś dziwną rolą, żeby udowodnić, że ten facet jednak się może do czegoś przydać. Więc czasami Sempai okazuje się być Tajemniczym Zamaskowanym Mścicielem, zaginionym księciem Atlantydy, albo ma rozdwojenie jaźni. Niezależnie od tego, prawdopodobnie czeka go pranie mózgu zrobione przez Bad Guya (ale wypranego Sempaia nie należy mylić z Wypranym Mózgiem) i Sempai przez pewien czas dla niego pracuje, jednak ostatecznie bohater wraca na jasną stronę. W wielkim finale schodzi ze sceny lub idzie się położyć w jakimś mało widocznym miejscu, żeby zrobić miejsce SKM, żeby ta mogła rozprawić się z Bad Guyem. Naturalnie Sempai przeżywa tę walkę i żyje szczęśliwie razem z SKM.
Wygląd: Przystojny, ale raczej niczym się nie wyróżnia. Ma okrągłą buzię, duże przejrzyste oczy i równo obcięte włosy.
Serie: Mahou Shoujo
Największe marzenie: uratowanie pandy olbrzymiej przed wyginięciem
Techniki: Przeważnie ma coś w zanadrzu. Na pewno jest to coś fajnego.
Przykłady: Aoyama (TMM), Tadase (Shugo Chara)
Uwaga: Sempaia nie wolno pod żadnym pozorem mylić z sentai.. Pomyłki mogą mieć bardzo nieprzyjemne skutki. A już na pewno nie wolno go mylić z hentai. To by bolało…


Potwory Tygodnia (Monsters Of A Day)
Opis: Bohater zbiorowy. Pracują dla Bad Guya. Jest ich dosyć dużo. W dłuższej serii może wystąpić kilkadziesiąt osobników tego pokroju. Ich osobowość ogranicza się do wierności swemu szefowi i chęci wyeliminowania jego przeciwników. To oznacza, że Potwór prędzej czy później staje do walki z głównymi bohaterami. Naturalnie musi ponieść klęskę. Potwory Tygodnia są dosyć biedne, bo nawet jak DADHD / SKM ich nie wykończy, to czeka ich bolesna śmierć z rąk przełożonych (Wypranego Mózgu, Mrocznego Bizona lub bezpośrednio Bad Guya). Naturalnie nie biorą udziału w żadnym wątku romantycznym, ani żadnym innym; do głowy im nie przyjdzie, żeby zawalczyć o swoje prawa. Swoją drogą słodka i pacyfistyczna SKM ma zwykle opory przed zabiciem Bad Guya czy Wypranego Mózgu, ale nie waha się zabić kilkudziesięciu Potworów.
Wygląd: Bardzo różny. Możecie się spodziewać metalowych biustonoszy i nakryć głowy z opon samochodowych. I na pewno są bardzo jaskrawo ubarwieni.
Serie: Głównie Mahou Shoujo, czasem Shounen
Największe marzenie: zadowolić mistrza
Techniki: Przygotujcie się na coś w stylu „Rzut Własną Głową”, albo „Wybuchające Pigułki na Przeczyszczenie”
Przykłady: Cała masa postaci np. w Sailor Moon lub Cutie Honey


Bezmyślne Zombiaki (Brainless Zombie)
Opis: To już jest taśmowa rzeźnia. Wysłane przez któryś z czarnych charakterów po to, by odwrócić uwagę głównych bohaterów, są przez nich wykańczane często po pięć do dziesięciu za jednym ciosem. Ich jedyną wartością jest ich liczba. Nigdy się nie kończą. Ilu z nich nie poległoby w boju zawsze pojawiają się nowi. Jak sama nazwa mówi, są niezbyt inteligentni.
Wygląd: Brzydcy i praktycznie tacy sami
Serie: Mahou Shoujo, Sentai (Uwaga! Nie mylić Sentai i Sempai! To dwie różne rzeczy!)
Największe marzenie: za głupi na to
Techniki: Żadne
Przykłady: Masa bezimiennych postaci w Cutie Honey, Gatchaman i różnych Sentaiach

_________________
Za czasów rycerstwa, smoków i komuny
Nim łamanie kołem całkiem wyszło z mody
Gdy inkwizytorzy nosili shotguny
Autor tego posta przeżywał przygody
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group