FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Interesujące przedmioty w Anime
Wersja do druku
Laurent Płeć:Mężczyzna
Secret Character


Dołączył: 03 Gru 2010
Skąd: Księginki/Lubań
Status: offline
PostWysłany: 03-12-2010, 21:28   Interesujące przedmioty w Anime

Ponieważ nie udało mi się znaleźć takiego tematu, takowy zakładam.
Topic poświęcam przedmiotom występującym w animeach, które z różnych względów zapadły nam w pamięć.
Gdyby ktoś chciał do opisanego już przez kogoś gadżetu dodać własne spostrzeżenia/inne ciekawe informacje dobrze by było, żeby w miarę możności dodał "[numerek]" po tytule serii. Mam cichą nadzieję, że temat nie zjedzie w kierunku wyliczanki pełnych list broni z Naruto...
Tymczasem zapodaję co nieco od siebie i zapraszam do zabawy.



Smocze kule, Dragon ball - gdyby wielu zachodnich animefanów zapytać o najbardziej zapamiętany przedmiot z anime, wywiązała by się zapewne ostra konkurencja kulek z pewnym (nie)sławnym notatnikiem... Te pierwsze były jednym z najbardziej kluczowych elementów jednej z najpopularniejszych serii w historii animacji. Ich posiadacz mógł uzyskać zarówno przedmioty
o niezwykle ważnym znaczeniu dla całego świata jak choćby majteczki w kropki jak i inne nie mniej ważne rzeczy. Prędzej czy później ich użycie zostało zredukowane do opcji revive i z magicznego artefaktu zostały zdegradowane do standardowego wyposażenia dającego możliwość zachowania reinkarnacji naszych herosów. Aang by pozazdrościł takiej zabawki.

Binokle Mizuho, Onegai Teacher - noszone przez panią nauczyciel patrzałki stały się niejako jednym z atrybutów animeowanego belfra i zainspirowały innych twórców. Można je spotkać w takich seriach jak Negima, Kissxsis, czy jeśli mnie pamięć nie myli Kimi ga Nozomu Eien (choć tutaj czerpano z projektów postaci Mizuho w całości), jak i zapewne trudnej do oszacowania ilości hentajców.

Telefon Makoto, School Days - telefon komórkowy to jeden z nieodłącznych elementów XXI-wiecznej kultury, a co za tym idzie wielu serii powstałych po roku ~2000, choć chyba w żadnej innej nie miał tak dużego znaczenia jak w tej. Przypomina stale o sobie na napisach końcowych każdego epa,
Spoiler: pokaż / ukryj
gdzie obecne na jego ekranie zdjęcie Kotonohy wraz z rozwojem wydarzeń nabiera nowego, coraz bardziej intrygującego znaczenia. Jak na ironię to właśnie na jego ekranie wyżej wspomniany odczytuje ostatnie w swoim życiu, pożegnalne słowa.


Nóż kuchenny, School days - jeden ze znamiennych elementów wielu współczesnych japońskich krwawych historii, nie tylko tych animowanych.
Spoiler: pokaż / ukryj
We wspomnianej serii zajmował sie testowaniem jak bardzo można stracić głowę z miłości.
Spotkać można go również w Higurashi. Dzięki koneksjom rodzinym często angaż dostaje także kuzyn Tasak Do Schabowego.

Klucz półmroku, Hack Sign - Legendarny artefakt w świecie The Świat. Nikt chyba nie pamięta do czego właściwie miał służyć. Ważne było to, że dawał widzowi złudną nadzieję,że w Hacku w końcu zacznie się coś dziać. Biorąc przykład z błędów, producenci stwierdzili, że znajdą masę naiwniaków, którzy nabiorą się na ten tani gadżet jeszcze raz i postanowili wyprodukować kolejną serię, jeszcze nudniejszą od poprzedniej.[/i][/quote][/spoiler]
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 03-12-2010, 21:54   

Laurent napisał/a:
Klucz półmroku, Hack Sign - Legendarny artefakt w świecie The Świat. Nikt chyba nie pamięta do czego właściwie miał służyć. Ważne było to, że dawał widzowi złudną nadzieję,że w Hacku w końcu zacznie się coś dziać. Biorąc przykład z błędów, producenci stwierdzili, że znajdą masę naiwniaków, którzy nabiorą się na ten tani gadżet jeszcze raz i postanowili wyprodukować kolejną serię, jeszcze nudniejszą od poprzedniej.

Nie "półmroku", tylko "zmierzchu". I nie świat The Świat, tylko po prostu The World...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 03-12-2010, 21:58   

Scoucer Dragon Ball Z
Rzecz o jakiej skrycie marze od dawna- ni to licznik ni to komunikator, ni pies, ni wydra, ale wygląda świetnie i gdybym je dostała na pewno wymyśliłabym 1001 zastosowań.
Mundur - noszony przez Sayian pod dowództwem Freezera. Na forach specjalistycznych trwają dyskusje, czy był to ich własny wynalazek, czy opracowano go na potrzeby armii (skłaniam się ku drugiej wersji), ale jest szalenie użyteczna- rozciąga się i raczej nie brudzi, dopasowuje na do każdej sylwetki, a ponadto ma rzadko spotykaną w Anime cechę- można ją zniszczyć.
Szałowe Futerko księżniczki Maetel w które wlepiałam gały przez 113 odcinków. Znakomity strój pozwalający zarówno na eksplorację kosmosu jak i występ na największych salonach galaktyki. Jeszce nigdy nie miałam takiej chęci na cosplay

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Laurent Płeć:Mężczyzna
Secret Character


Dołączył: 03 Gru 2010
Skąd: Księginki/Lubań
Status: offline
PostWysłany: 03-12-2010, 22:36   

Mundur Freezera[2], Dragon Ball Od siebie dodam, że IMO na nikim się nie prezentował lepiej niż na Bardocku (moja ulubiona postać). Gość miał chyba najlepsiejszą sylwetkę w całej serii (ta klateczka...) a zbroja miała fajniejszy, ciemny wzór kolorystyczny.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 04-12-2010, 00:16   

Laurent napisał/a:
Mam cichą nadzieję, że temat nie zjedzie w kierunku wyliczanki pełnych list broni z Naruto...

Nie to forum...


SPOILERY

v v v
v v v
v v v
v v v v v
v v v v
v v v
v v
v



Tytułowe Jajo z Angel's Egg. Dla obojga bohaterów posiada jakieś znaczenie. Każde widzi w nich sposób na to, by znowu ożywić świat. Dziewczynka pragnie opiekować się nim, wierząc, że coś co w wewnątrz niego wciąż czeka na wyklucie przyniesie zbawienie światu. Mężczyzna zaś, staje po przeciwnej stronie barykady i jedyną szansą na przywrócenie ładu jest, według niego, zniszczenie jaja. Sam charakter anime sprawia, że sam widz może nadać temu przedmiotowi swoje własne znaczenie. Obrazek

Maska Zero z Code Geass (lub uogólniając - cały strój). To właśnie ona była tak naprawdę tym, co przynosiło ludziom nadzieję. Ulga i motywacja nie były pobudzane widokiem tego, kto się pod nią skrywał, a właśnie jej. Obrazek

Notatnik z Death Note. Pomijając to, że samo anime, mimo że dobre, zostało spaczone przez zyskanie wielu fanów w wieku okołogimnazjalnym (nikt nie musi się z tym zgadzać, to moja osobista opinia), sam pomysł na notes, który powoduje śmierć osoby, której imię zostało w nim zapisane, jest w mojej opinii genialny. Choć akurat zawał serca jest mało epicki. Obrazek

Pudełko po cukierkach z Grobowca świetlików. Początkowo było jedynie schowkiem na łakocie. Pod koniec anime stało się trumną. Dla głównego bohatera, było to coś najważniejszego. Jedyne co zostało po jego ukochanej siostrze. Jedyne co zostało mu w ogóle. A gdy on jest już na skraju śmierci, niezdolny do zrobienia niczego, jego skarb zostaje mu odebrany. Inny człowiek, nie widząc w nim żadnej wartości po prostu go wyrzuca. Obrazek

Hermes z Kino No Tabi. Gadający motor, no błagam. Ja rozumiem że każdy ma chęć bycia oryginalnym, ale według mnie twórcy poszli o krok za daleko. O jednoślad za daleko. Cała seria, mimo kiepskiego początku, prezentuje się bardzo dobrze. Jedyne co psuje ten obraz, to właśnie ten motor. Obrazek

Steam Ball ze Steamboya. Choć nie gustuję w przygodówkach, Steamboy spodobał mi się, nawet bardzo. Jest to wina głównie świata przedstawionego (mowa oczywiście o Steampunku), do którego bardzo należy zresztą omawiany przedmiot. Parowa Kula, jest po prostu genialnym pomysłem i pasuje do steampunkwego klimatu. Obrazek

Edit:

Jak mogłem zapomnieć. Żółta Vespa z FLCL. Czyli pojazd jednej z najbardziej zwariowanych kosmitek wszechczasów. Na swój sposób śmieszny i głupi, ale jakże niezawodny (potrafi nawet latać!). No i to logo The Pillows. Obrazek

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
NiBl Płeć:Mężczyzna
Seeker of Truth


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Equestria
Status: offline
PostWysłany: 04-12-2010, 09:40   

Magiczny laptop nerda (no i właściwie cała elektronika) -> Cage of Eden
Ok nie jest to z anime, ale z mangi (,czyli coś bardzo pokrewnego pokrewnego).
Czemu magiczny
Ponieważ nerd używał go przez ponad miesiąc w warunkach wysoce nieprzyjaznych pracy wszelkich urządzeń elektronicznych.

Spoiler: pokaż / ukryj
Brak prądu, deszcze, pływanie w rwących potokach, uciekanie przed zwierzętami

Oczywiście nie mogło to trwać wiecznie więc magiczny laptop zastąpili magiczną pompką

Spoiler: pokaż / ukryj
Służącą do ładowania elektroniki, którą nerd wziął ze sobą, bo są różne wtyczki w różnych krajach.


Aureole i ocieplacze do skrzydeł -> Haibane Renmei
Forma do robienia aureoli dla aniołów. Do tego jej inne ciekawe zastosowania. A także specjalny uchwyt dla osób którym aureola spadała z głowy.
Ocieplacze na skrzydła na zimę, ponieważ gołe skrzydełka mogą odmarznąć zimą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anulka406 Płeć:Kobieta
Unfabulos :)


Dołączyła: 13 Cze 2010
Skąd: Szczecin
Status: offline
PostWysłany: 04-12-2010, 14:38   

Kieszonkowy Zegarek Edwarda; Fullmetal Alchemist - zegarek ten świadczył o jego przynależności do grona państwowych alchemików, ale wyróżniał się jednym szczegółem. Na wewnętrznej stronie wieczka Ed wyrył napis Don't forget wraz z datą, w której razem z bratem spalili swój rodzinny dom na znak, że nie mają miejsca powrotu. Oznaczało to początek ich podróży w poszukiwaniu kamienia filozoficznego, który - jak sądzili - mógł być jedynym sposobem, aby naprawić błędy z przeszłości.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
10892933
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group