FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Origami
Wersja do druku
Doreen Płeć:Kobieta
Little Lotte


Dołączyła: 02 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 28-04-2006, 20:56   Origami

Jak w temacie - czy ktoś jeszcze się w to bawi/bawił/zamierza bawić? Ja parę lat temu nabyłam 3 książki ze wzorami i próbowałam składać co się dało. Niestety te ciut bardziej skomplikowane mi jakoś nie szły, więc stwierdziłam że "ta książka nie działa" :) i dałam spokój, ale ostatnio znów mnie naszła ochota na zginanie papieru. Nie są to jakieś superskomplikowane formy, ale jak dla mnie nawet takie proste zwięrzątki, kwiatuszki czy inne papierowe twory mają swój urok. No i całkiem niezłą satysfakcję daje moment, w tktórym po wielu próbach odkryjesz co zaginałeś nie tak i w końcu wyjdzie ci ta cholerna żaba/lilia/małpa/cokolwiek. Ostatnio wszedł mi na ambicję nietoperz, który wyglądał na prostego do zrobienia i byłam pewna, że postępuję dokładnie ze wskazówkami, ale to co mi wyszło przy pierwszej próbie... Skrzydełka owszem miało takie jak na rysunku, ale już ustalenie, gdzie jest przód a gdzie tył i czy te dwa wystające cosie to są uszy czy łapki okazało się niewykonalne :D

W każdym razie polecam jeśli komuś się nudzi i posiada jakie takie pokłady cierpliwości.

Jeszcze takie małe pytanko do tych, co kiedyś mieli z tym procederem styczność: czy ktoś się orientuje, czy/gdzie można w tym kraju kupić papier do origami? Ale nie takie zwykłe jednokolorowe kartki, tylko taki bardziej "efektowny" - tęczowy, w jakieś wzorki, błyszczący i takie tam. Bo nie da się ukryć, że przy tych kolorowych i wzorzystych figurach na ilustracjach moje wypadają blado, nawet jak są identycznie złożone.

_________________
"The tiny spark you give,
Also set my heart aflame...
That all the songs you hear me sing,
Are echoes of your name."

Ikonka stąd
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3149200
akaryuu Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 21 Mar 2006
Status: offline
PostWysłany: 29-04-2006, 01:38   

Oczywiscie, ze ktos sie jeszcze bawi.. prawdopodobnie polowa jponczykow, chinczykow i innych azjatow.
A tak powaznie origami jest najblizsza mi japonska sztuka, gdyz mialem z nim do czynienia od niepamietnych czasow :] Mysle ze origami to nie sa jakies puzzle, ktore mozna ukladac tylko wedlug okreslonego schematu.. Trzeba poruszyc wyobraznie i palce beda same wiedzialy jak zaginac papier :] Trzeba to czuc.. Tu i teraz mozecie sie smiac.. Jak mozna czuc kawalek papieru, zapytacie! A ja wam nie odpowiem, bo sam do konca nie rozumiem :], ale nic tak mnie nie cieszy jak zuraw - symbol zdrowia i dlugowiecznosci zrobiony wlasnie z tej kartki :]

P.s. Jezeli jednak szukasz ciekawych schematow to polecam stronke www.origami.com
Papier do origami mozna kupic online: http://www.merlin.com.pl/frontend/towar/349049
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Dida Płeć:Kobieta
Ostoja zdrowego rozsądku


Dołączyła: 03 Cze 2005
Skąd: Granvania
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 30-04-2006, 16:27   

Bawiłam się w origami tylko podczas poznańskich Pyrkonów. Specjalnie rezerwowałam czas na warsztaty. Udało mi się wtedy złożyć Pikachu i Charmandera, parę Japończyków w tradycyjnych strojach i jakieś statki z Gwiezdnych Wojen. Niestety wyrzuciłam swoje 'dzieła', a teraz żałuję. Za to zachowałam gdzieś instrukcje, tylko, że są po włosku więc nie wiem, czy by mi się udało teraz z nich skorzystać.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4707314
denisBrown
Gość
PostWysłany: 08-10-2023, 01:48   Cześć wszystkim

My, jako firma, zawsze ceniliśmy sobie precyzję i wydajność w naszej pracy, a kiedy przyszedł moment na wprowadzenie waga paletowa, zwróciliśmy się do Vagar. Ten sklep internetowy zaoferował nam nie tylko dużą różnorodność modeli, ale także niezawodność każdego z nich. Wagi paletowe prezentowane na Vagar.pl okazały się niezwykle udanym zakupem. Ich kształt litery U sprawia, że są idealnym wyborem do ważenia towarów na paletach. Zaoszczędziło nam to sporo czasu i uprościło proces pracy w magazynie. Dlatego mogę śmiało polecić tę stronę wszystkim zainteresowanym wagą paletową.
Powrót do góry
denisBrown
Gość
PostWysłany: 08-10-2023, 01:49   Cześć wszystkim

My, jako firma, zawsze ceniliśmy sobie precyzję i wydajność w naszej pracy, a kiedy przyszedł moment na wprowadzenie waga paletowa, zwróciliśmy się do Vagar. Ten sklep internetowy zaoferował nam nie tylko dużą różnorodność modeli, ale także niezawodność każdego z nich. Wagi paletowe prezentowane na Vagar.pl okazały się niezwykle udanym zakupem. Ich kształt litery U sprawia, że są idealnym wyborem do ważenia towarów na paletach. Zaoszczędziło nam to sporo czasu i uprościło proces pracy w magazynie. Dlatego mogę śmiało polecić tę stronę wszystkim zainteresowanym wagą paletową.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group