FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  Niesamowici ludzie
Wersja do druku
ISKIERKA Płeć:Kobieta

Dołączyła: 15 Cze 2010
Status: offline
PostWysłany: 07-05-2012, 22:27   Niesamowici ludzie

Jakiś czas temu przeglądając you tube wpadłam na filmik z Nick'iem Vujicic w roli głównej. Po jego obejrzeniu łzy kręciły mi się w oczach . Potem znalazłam więcej informacji o tym wspaniałym człowieku . Urodził się bez nóg i rąk a jednak kocha i cieszy się życiem , dzięki niesamowitej sile ducha daje nadzieje innym . Dzięki niemu uwierzyłam że tak na prawdę nie ma rzeczy nie możliwych a ilekroć się upadnie można wstać . Czy i w waszym życiu spotkaliście kogoś, kto przez swoją historię zmielił wasz sposób patrzenia na życie , dał do myślenia i pokazał że człowiek jest w stanie zrobić więcej niż mu się wydaje .
Dodaje linki do tego filmiku polecam go wszystkim
http://www.youtube.com/watch?v=fyRnby4oE0E&feature=relmfu
i demoty na prawdę warto http://demotywatory.pl/3791827/Wystarczylo-mu-6-minut

To by było na tyle
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 07-05-2012, 22:48   

Nie poruszyło mnie.
Nadaję się do odstrzału?

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 07-05-2012, 22:56   

Pewnego dnia poszedłem do kuchni zrobić sobie herbatę i wracając jak zwykle zapomniałem zamknąć drzwi do pokoju. Zorientowałem się dopiero jak usiadłem, musiałem wstać żeby je zamknąć. Zakręciło mi się w głowie i rozbiłem sobie czoło. Morał jest taki, że jeżeli chcemy coś zamknąć, należy zrobić to od razu.

Mam nadzieję, że moja niesamowita historia pomoże Ci zapamiętać, że przed znakami przestankowymi nie dajemy spacji. Uważaj, bo kiedyś potkniesz się o taką zbędną spację i rozbijesz sobie czoło, jak ja, w tej anegdotce z drzwiami. Historia może nie jest prawdziwa, ale morał pozostaje.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crushmaker Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 06 Kwi 2010
Status: offline
PostWysłany: 07-05-2012, 23:17   

Cytat:
Nie poruszyło mnie.
Nadaję się do odstrzału?

nie - mnie też to nie rusza. Kiedyś widziałem belgijski film o polakach chyba z 19997 roku (mogę się mylić ale jakiś w miaęe nowy), gdzie górnik polski był pokazany w majtkach z kilofem.. od tamtej pory filmy o ludziach z życiowym pechem uważam za jawną manipulację :)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 07-05-2012, 23:24   

Crushmaker napisał/a:
belgijski film o polakach chyba z 19997 roku

Mhm, nie ma jak belgijskie sf.

A mniej offtopowo. To bardzo miło, że ktoś sobie radzi w życiu, ale nie widzę w tym nic interesującego czy godnego nagłaśniania.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anulka406 Płeć:Kobieta
Unfabulos :)


Dołączyła: 13 Cze 2010
Skąd: Szczecin
Status: offline
PostWysłany: 07-05-2012, 23:33   

Zastanawiam się, jak to odebrać... Znieczulica?

Mnie historia tego człowieka też nie porusza, bo jestem egoistką, ale myślę, że zbyt chłodno odnosicie się w stosunku do Iskierki. Dziewczyna ma łagodne serce po prostu, wrażliwa jest i podatna na wpływy. Skoro jej dobrze, to fajnie. Nie mówię oczywiście, że nie macie prawa napisać, co sądzicie, ale te ironiczne anegdoty o nie zamykaniu drzwi to już nie są miłe. Dziewczyna pokazuje serce, a wy je obśmiewacie?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
10892933
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 07-05-2012, 23:34   

Trolle won mi z tematu. Rozumiem, że kogoś nie rusza historia niepełnosprawnego, ale jeśli czepiacie się przecinków to macie za dużo wolnego czasu. Kolejne posty nie na temat lub jawnie wyśmiewające ideę tematu zostaną wycięte.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 07-05-2012, 23:37   

Jeżeli chodzi o sam film, to cóż. Może komuś kto też jest w jakiś sposób niepełnosprawny pokazać że jest nadzieja, że można czerpać radość z życia mimo przeciwności losu. Może też komuś innemu walnąć w łeb przesłaniem, jaki z niego żałosny człowiek skoro będąc w lepszej sytuacji nadal jest porażką.

Co jest pewne, to fakt że autor robiąc to w jakiś sposób się spełnia, i to jest w porządku, oraz to że wszyscy którzy mają się dobrze i żyją swoim szczęśliwym życiem mogą się poczuć po obejrzeniu lepiej, wiedząc że nawet aż tak niepełnosprawni mogą być szczęśliwi, stwarzając fałszywy obraz świata w którym ci nieszczęśliwi tak naprawdę też mają się całkiem dobrze. And this is bullshit, and that's why I don't think this kind of thing is necessarily a grat thing.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 08-05-2012, 00:16   

anulka406 napisał/a:
Zastanawiam się, jak to odebrać... Znieczulica?

Mam jednego niepełnosprawnego na co dzień po 24h, nie muszę płakać do tych z monitora.


anulka406 napisał/a:
myślę, że zbyt chłodno odnosicie się w stosunku do Iskierki. Dziewczyna ma łagodne serce po prostu, wrażliwa jest i podatna na wpływy.

To wróżę jej ciężko w życiu.

Poza tym po co się dzielić współczuciem w sposób, który nie pomoże nikomu? No sory, ale to dopiero jest egoizm. Założę temat, żeby się dowartościować, jaka to ja jestem delikatna i zupełnie mam takie miętkie serce.

Dżizas, ludzie, niepełnosprawni to normalne osoby. Podziwianie ich za to, że przezwyciężają słabości to jakby potęgowanie ich defektów. Nauczył się chodzić mimo, iż ma protezy? Super, to teraz masz piłkę i pokopiemy, w końcu tak powinno być. Bo chodzi o to, żeby dokopać życiu, które przycisnęło człowieka do ziemi. Bo samo przezwyciężanie słabości to coś normalnego dla każdego człowieka i nie ma sensu dawać za to pochwał.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 08-05-2012, 00:22   

Slova napisał/a:
Dżizas, ludzie, niepełnosprawni to normalne osoby. Podziwianie ich za to, że przezwyciężają słabości to jakby potęgowanie ich defektów. Nauczył się chodzić mimo, iż ma protezy? Super, to teraz masz piłkę i pokopiemy, w końcu tak powinno być. Bo chodzi o to, żeby dokopać życiu, które przycisnęło człowieka do ziemi. Bo samo przezwyciężanie słabości to coś normalnego dla każdego człowieka i nie ma sensu dawać za to pochwał.

This. Jeśli się kiedyś spotkamy, to masz u mnie piwo. :P

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 08-05-2012, 00:42   

Slova napisał/a:
Dżizas, ludzie, niepełnosprawni to normalne osoby.

Bez komentarza (ale w jak najbardziej pozytywnym, a nie utartym we wszelakich tekstach kultury, znaczeniu).

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ISKIERKA Płeć:Kobieta

Dołączyła: 15 Cze 2010
Status: offline
PostWysłany: 08-05-2012, 13:18   

W żadnym wypadku nie chodziło mi tu o pokazanie niepełnosprawnego człowieka, na widok którego trzeba płakać ,czy litować się nad jego losem. Chodziło mi raczej o to że patrząc na niego , można czasem zadać sobie pytanie , kto jest bardziej niepełnosprawny. Ludzie którzy mają ręce i nogi, ale nie chce im się nawet wziąć w garść i poszukać pracy , którzy tkwią w przekonaniu że życie jest do dupy, a oni nie są w stanie nic z tym fantem zrobić . Czy taki Nick który bez rąk i nóg a wydaje się być silniejszym niż nie jeden zdrowy człowiek .Zgadzam się z twierdzeniem że ludzie niepełnosprawni są normalne osoby , podziwiam ich za ich wolę walki i wytrwałość . Na uczelni, na której studiuję jest kilka niepełnosprawnych osób, w tym chłopak podobny do Nicka i z pomocą kolegów z grupy znakomicie sobie radzi . Tak mam miękkie serce ,i w swoim życiu zdążyłam się już napatrzeć na oddziały bariatryczne , szpitale czy oddziały dla osób z nowotworami i wszystkie atrakcji im towarzyszące i zawsze kiedy patrzyłam na tych ludzi chciało mi się płakać . Zdziwilibyście się jak wiele z tych osób potrafiło się cieszyć chociażby z ładnej pogody, bo mogli wyjść na spacer a nie tkwić cały dzień na sali. Jak mówi mój kolega - jak masz miękkie serce to miej twardą dupę . Uważam że od takich ludzi można na prawdę wiele się nauczyć , i nie chodzi tu o użalanie się nad nimi tylko o ich silną wolę i determinację w dążeniu do celu.
Spytałam również Czy i w waszym życiu spotkaliście kogoś, kto przez swoją historię zmielił wasz sposób patrzenia na życie , dał do myślenia i pokazał że człowiek jest w stanie zrobić więcej niż mu się wydaje . Nie chodziło mi tu o przykutych do wózka ludzi lecz takich których przesłanie coś zmieniło w waszym życiu.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 08-05-2012, 17:16   

Ja rozumiem, że temat nie porusza, ale niektórzy tutaj naskoczyli na Iskierkę jakby co najmniej ciężko obraziła ich matki... Niezupełnie rozumiem o co cały hałas.

Cytat:
Spytałam również Czy i w waszym życiu spotkaliście kogoś, kto przez swoją historię zmielił wasz sposób patrzenia na życie , dał do myślenia i pokazał że człowiek jest w stanie zrobić więcej niż mu się wydaje .


Nie, ponieważ nie pamiętam, bym kiedykolwiek inaczej patrzył na życie. Nigdy nie miałem okresu, gdy uważałbym, że życie jest do dupy, niesprawiedliwie mnie traktuje i w ogóle wiatr w oczy. Zdarzały mi się, owszem, momenty braku wiary we własne siły i zdolności, ale na to przykład z zewnątrz niestety nie pomaga ni cholery.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 08-05-2012, 20:07   

Napisał bym osobistą wycieczkę po moim starszym niepełnosprawnym bracie, ale wydaje mi się, że byłby to raczej ryk ohydy , odrazy i parę ostrych słów, których połowa czytelników by nie zrozumiała. Osób niepełnosprawnych nie można traktować jako grupy. Uważam, że dyskusja o nich powinna być zakazana a w zamian powinniśmy poszukać innych osób, które odmieniły nam horyzonty. Ale zastrzegam sobie prawo do wyśmiana osób sypiących oczywistościami jak nasz były Papierz , obce religie i sekty, czy inne ekstremalne grupy. I broń czarcie zbliżać się pod Smoleńsk.

A i odmienienie poglądów nie musi być pozytywne przecież?

Moim zdaniem Adolf Hitler jest tu świetnym kontr kandydatem. Niewątpliwie chłop zmienił światopogląd sporej ilości ludzi.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crushmaker Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 06 Kwi 2010
Status: offline
PostWysłany: 08-05-2012, 22:39   

Cytat:
Napisał bym osobistą wycieczkę po moim starszym niepełnosprawnym bracie, ale wydaje mi się, że byłby to raczej ryk ohydy , odrazy i parę ostrych słów, których połowa czytelników by nie zrozumiała. Osób niepełnosprawnych nie można traktować jako grupy. Uważam, że dyskusja o nich powinna być zakazana a w zamian powinniśmy poszukać innych osób, które odmieniły nam horyzonty. Ale zastrzegam sobie prawo do wyśmiana osób sypiących oczywistościami jak nasz były Papierz , obce religie i sekty, czy inne ekstremalne grupy. I broń czarcie zbliżać się pod Smoleńsk.

A i odmienienie poglądów nie musi być pozytywne przecież?

Moim zdaniem Adolf Hitler jest tu świetnym kontr kandydatem. Niewątpliwie chłop zmienił światopogląd sporej ilości ludzi.

ja piernicze - 3 razy przeczytałem i nie rozumiem o co chodzi .... głupi jestem :)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group