FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  Prince of Persia
Wersja do druku
Vel Płeć:Mężczyzna
Deskorolkarz


Dołączył: 08 Lip 2003
Skąd: POLSKAAAAAAAaaa
Status: offline
PostWysłany: 08-06-2005, 19:55   Prince of Persia

Jakiś czas temu na rynku gier pojawił się tytuł "Prince of Persia: Sands of Time", który podbił serca wielu graczy. Przyznam się, że w część "pierwszą" (chodzi o "pierwszą z tych nowych", bo wiele gierek o Księciu było już wcześniej) nie grałem, jednak ukończyłem niedawno Warrior Within. Gra bardzo mi się podobała ;]
Fabuła jest ciekawa, z kilkoma znaczącymi zwrotami akcji i surprajsami oraz dwoma zakończeniami. W grach, których tematyką jest podróżowanie w czasie, można fabułę zrobić świetną lub przynajmniej bardzo dobrą, a twórcom PoP wyszło to rzeczywiście nieźle.
System walki i akrobacji nie wymaga komentarza, bo są fantastyczne, zwłaszcza, że można je jeszcze łączyć choćby z takim spowolnieniem czasu (znacznie lepiej wykonanym, niż choćby Force Speed w Jedi Academy).
Grafika przezentuje wysoki poziom, muzyka... cóż, niektórym się spodoba, innym nie- ja sam zastrzeżeń nie miałem, ale momentami zapętlanie utworów doprowadzało do białej gorączki...
Zagadki w grze, w których musimy korzystać z całej zwinności i szerokiej palety akrobacji Księcia są naprawdę fajne- co z tego, że wszystkie polegają na "dostań się do punktu B, potem wróć do A w przeszłości, przeskocz znów do teraźniejszości, by osiągnąć punkt C", skoro tak wciągają? :P
Cała gra ma otoczkę znacznie mroczniejszą niż poprzedniczka, czy się to spodoba, zależy od gustów... ma to też wpływ właśnie na muzykę.
Ciekawostka- właściwie cała gra toczy się na jednej gigantycznej, pełnej "sekretów" planszy, do tego w teraźniejszości (wielka wyniszczona forteca) i przeszłości (wspaniałe, błyszczące złotem zamczysko)... a ekran Loading zobaczymy tam tylko raz. Nie licząc oczywiście powtarzania gry po śmierci (save-pointy, duża wada, zwłaszcza w niektórych, cholernie trudnych i denerwujących momentach.. Bogu dzięki, że jest chociaż możliwość cofania czasu o te kilka sekund) i wczytywania zapisanej gry ;3 (system nieustannego kasowania tego, co za, oraz wczytywania tego, co przed nami)

Matko, jak ja się rozpisuję Oo' Równie dobrze można by po prostu napisać "Co o tej grze sądzicie"? ^^"

_________________
Ej cze
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Aliens Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 28 Kwi 2005
Status: offline
PostWysłany: 08-06-2005, 21:55   

Ja słodko wspominam wersję tej gry na Amigę :D Nadal ją mam z działającą dyskietką ^_^
Sans of time też mam ( bardzo fajan giera ) ale ugrzązłem i nic więcej nie mogę zrobić :(
Pozdrawiam fanów Prince of Persia :D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
KoBik
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 13-11-2005, 20:55   

The Sands Of Time, był rewelacją. Była to pierwsza gra jaką kupiłem na Xboxa;) klimat, muzyka no i akrobacje z cofaniem czasu były priorytetowe przez ostry tydzień szarpania. Konstrukcja pułapek, przechodzenie ich dawało masę frajdy, zdobywanie kolejnych mieczy, doświadczenia co prawda tylko w powiększeniu paska energi i zasobów czasu "w kieszeni" ale i tak dawało radę.
Była to piękna opowieść, perska bajka do której często wracam.
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 15-11-2005, 22:24   

Ja uznaje tylko jedną wersję Prince of Persja - tą zajmującą 1 dyskietkę na Amidze 500. Upiornie trudna, gigantyczna szansa na zawał serca z emocji i kiedyś ją przeszedłem.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Szaman Fetyszy Płeć:Mężczyzna
Epic One


Dołączył: 06 Maj 2003
Skąd: Z emigracji wewnątrzkrajowej
Status: offline
PostWysłany: 20-11-2005, 19:17   

Ja też tylko jedynkę uznaję :P.

Genialna gra na swoje lata. Zwłaszcza jeśli chodzi o animację postaci. Za tamtych czasów szczęka opadała bo księciu umiał... chwycić się czegoś, wspinać... ba złazić z platformy nawet :P Podobny poziom animacji uzyskano potem chyba dopiero w grze Flashback. No i jedynkę przeszedłem :P.

Co do dwójki... miałem na Pececie ale wieszała się.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2277120
KoBik
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 21-11-2005, 22:12   

Taa zbitek pikseli był genialny ale to było dwano i nie ma do czego wracać, oczywiście czasem można odkurzyć starocie, ale emulowane nie dają tyle frajdy co na atarynce czy amisi z dżojstikiem w ręku.

Prince Of Persia na obecne generacje konsol daje radę, ze względu na specyficzny klimat, baśni. Co prawda Warrior Within poszedł w zupełnie innym kierunku ale warto zaliczyć obie części, trójka niedługo uderza na konsolki, będzie dobrze.
Powrót do góry
slocik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 08 Lis 2005
Skąd: stad
Status: offline
PostWysłany: 14-12-2005, 17:26   

z tego co pameitam to w orginale mailismy 60 min na przejscie calej gry, albo game over :] a nowe czesci fajen nawet, szkdoa ze grafike obzydliwa, czasem az sie nei chce patrzyc na nia :/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3943710
KoBik
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 14-12-2005, 18:08   

Kiepska grafika? lol...
Powrót do góry
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 16-12-2005, 22:19   

Cytat:
Kiepska grafika? lol...

Szczególnie w 'Warrior Within' [czyli tym, co nabyłam tuż po premierze a jeszcze nie przeszłam. Czemu doba nie ma tak z 48h?] i trójce.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
KoBik
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 16-12-2005, 22:49   

lol x2

Kiepska grafika jest na kompach, ja na mojej konsoli nie mam zastrzeżeń do grafiki. Nie mówie o tym tylko ja. Na wszystkich serwisach, magazynach poświęconych grom, ten tytuł zalicza wysokie noty za grafike, więc o so chosi jakby?
Powrót do góry
Irian Płeć:Kobieta


Dołączyła: 30 Lip 2002
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 16-12-2005, 23:10   

O to, że nie wszystkich stać na to, żeby przyszpanować konsolą, a też chcieliby pograć w ładną graficznie grę... >.>

_________________
Every little girl flies.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 16-12-2005, 23:12   

Uchh... koBik: <przymrużenie oka> wstaw tu mój poprzedni post <otwarcie oka>
Czy jak się nie postawi na końcu '~_^' to juz nie wiadomo o co chodzi? To ma zaj... errmmm... efajną grafikę. Serio. Na kompach też.

Irian, nawet jak się nie ma najnowszej karty grafiki to na kompie wygląda ekstra. I chodzi szybko i bez większych cięć. Inna para kaloszy to ta przecudnej użyteczności kamera...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
slocik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 08 Lis 2005
Skąd: stad
Status: offline
PostWysłany: 17-12-2005, 00:27   

kobik czy ty w ogole znasz sie na sprzecie ?
oceny na konsolach za grafy ma wysokie bo w ramch danej konsoli po prostu nei da sie wiecej wyciagnac, co nei zmienia faktu ze grafika jest bardzo slaba. Dodanie efektow z directa 9 nie podbije ilosci poligonow ani rozdzilczosci textur:/
Pograj sobie w fear lub inna nowa produkcje i zobacz o ile klas w tyl jest pop :/
Co nei zmienia faktu ze gra sie fajnie :P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3943710
KoBik
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 17-12-2005, 08:34   

Irian Baratai napisał/a:
O to, że nie wszystkich stać na to, żeby przyszpanować konsolą, a też chcieliby pograć w ładną graficznie grę... >.>


- nikt tu nie szpanuje, w zasadzie konsole nie są drogie w porównaniu z jakąś kosmiczną kartą graficzną, za jedną kartę mogę mieć wszystkie trzy obecne konsolki. 3000tys. plnów za taką karte sobie rzyczą - nVidia Quadro FX 3450 256 MB PCI-Express x16, czyli jak dla mnie to za drogo...

GoNik napisał/a:
Uchh... koBik: <przymrużenie oka> wstaw tu mój poprzedni post <otwarcie oka>
Czy jak się nie postawi na końcu '~_^' to juz nie wiadomo o co chodzi? To ma zaj... errmmm... efajną grafikę. Serio. Na kompach też.

Irian, nawet jak się nie ma najnowszej karty grafiki to na kompie wygląda ekstra. I chodzi szybko i bez większych cięć. Inna para kaloszy to ta przecudnej użyteczności kamera...


- huh GoNik, jakbym słyszał intonacje w Twoim głosie to wiedziałbym o co chodzi, w tekscie trudno to wyczaić, ale mój zonk, sorki.

slocik napisał/a:
kobik czy ty w ogole znasz sie na sprzecie ?
oceny na konsolach za grafy ma wysokie bo w ramch danej konsoli po prostu nei da sie wiecej wyciagnac, co nei zmienia faktu ze grafika jest bardzo slaba. Dodanie efektow z directa 9 nie podbije ilosci poligonow ani rozdzilczosci textur:/
Pograj sobie w fear lub inna nowa produkcje i zobacz o ile klas w tyl jest pop :/
Co nei zmienia faktu ze gra sie fajnie :P


- nie da się więcej wyciągnąć? bzdura. Jeśli siedzisz w temacie, popatrz na takiego Splinter Cella, pierwsza część szokowała, a gdy w końcu niedawno uderzyła trzecia część można powiedzieć, że pozamiatała konkurencje, zwłaszcza graficznie.
Prince jest typową grą w której nie da się podciągnąc graficznie wszystkiego jakby chcieli inni. Ubi Soft w tym temacie doszło do maksymalnego wykorzystania grafiki, czego oczekujecie na swoich kompach? przecież to tylko "konwersja" z konsol i bogu dzięki nie na odwrót.
Nie zagram w Fear bo musiałbym mieć kosmicznego kompa żeby zobaczyć go we wszystkich detalach :/ zresztą porównanie typowej gry tpp z fpp jest nie na miejscu, tymbardziej, że jedna powstała z myslą o konsolach a druga o pc.
Powrót do góry
Irian Płeć:Kobieta


Dołączyła: 30 Lip 2002
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 17-12-2005, 15:56   

Kosmiczną kartę graficzną też nie wszyscy mają... >.> Whatever, to i tak jest offtop. Już nie będę. :>

(mój brat sobie kupił playa2, bu... Czemu mieszkam tak daleko od domu. T_T)

_________________
Every little girl flies.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group