FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Shogun i Medieval: Total War
Wersja do druku
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 05-06-2007, 11:39   Shogun i Medieval: Total War

Temat założony z okazji wypuszczenia przez CD Project Shoguna i Medievala w złotej serii za dwadzieścia złotych.

"I błogosławini byli cierpliwi, albowiem oni posiadli gry za 1/7 ich ceny po 5 latach oczekiwania"
- ewangelia wg. św. o. Żwirka-Muchomorka.

Generalnie obie gry są - że tak powiem - twardymi strategiami, w których liczą się: doskonała jak na ich czasy grafika i drobiazgowa dłubanina na granicy grywalności dla normalnych graczy. Pierwsza część: Shogun przenosi nas w czasy feudalnej Japonii, którą będziemy mieli szanse podbić przy pomocy swych mocarnych sił zbrojnych oraz za pomocą środków mniej jawnych, ale zapewne skuteczniejszych: morderców ninja, szpiegów shinobi, jezuitów wywołujących bunty na tle religijnym i posłańców, którzy gotowi są dać komuś koperte pod stołem. A wszystko pod przykrywką kodeksu bushido...

Do pełni obrazu Sengoku Jidai brakuje jeszcze tylko możliwości wprowadzenia terroru za pomocą zbiorowych egzekucji.

Mediewal to nadrabia. Polityka jest w nim dużo bardziej rozbudowana i krwista. Niestety na skutek tego gra jest mniej grywalna od Shoguna. Za to niesamowicie ciekawa i oryginalna.

Jako, że kilka osób gra:
1) Jaka jest najskuteczniejsza kombinacja militarna?
2) Jak uniknąć ekskomuniki papieskiej? Czy prawosławni i wyznawcy islamu mogą być ekskomunikowani? Czy dysponują zbliżonymi środkami niszczenia, jak papiescy (tzn. Inkwizytorami i Krucjatom?)
3) Czy tylko mi się wydaje, że polityczna agresja jest skuteczniejsza i tańsza od militarnej?
4) Jaki jest wasz największy, dotychczasowy sukces?

Mi udało się zbudować Rzeczpospolitą Polską, która sięgała o Morza Białego po Morze Śródziemne, oraz od Morza Północnego od Danii do Uralu, a Bałtyk i Morze Czarne były jej wewnętrznymi jeziorami. A potem przyszła Złota Orda i moje cesarstwo posypało się jak domek z kart.

Polakami gra się ciężko... Teoretycznie mają dużą ilość bezpańskich prowincji pod ręką (w odróżnieniu od większosci państw katolickich, które muszą walczyć między sobą), ale są one zwykle puste i mało wartościowe. Jedna prowincja włoska potrafi przynosić tyle dochodu, co 3-4 prowincje położone na północy.

Ps. Rabuj, Plądruj, Grab - oto droga samuraja!

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 05-06-2007, 12:47   

Zegarmistrz napisał/a:
morderców ninja, szpiegów shinobi

X_X <me się krztusi, kheh!>... od kiedy to są dwie różne formacje (albo raczej kiedy były)? Tak jest w grze, czy tak po prostu napisałeś?

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 05-06-2007, 13:51   

Tak jest w grze. Ninja służą do mordowania jednostek strategicznych przeciwnika (daimo, następców, wysłanników, gejsz, shinobi, ninja i jezuitów) shinobi szpiegują, tłumią bunty we własnych prowincjach i wzniecają w cudzych.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 05-06-2007, 18:23   

Ehhh... najwyraźniej nie doczekałem do momentu korzystania z ich usług, i dobrze. Mogliby przynajmniej trzymać się prawdy, skoro już korzystają z prawdziwych i dość szeroko znanych jednostek.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 05-06-2007, 18:23   

Kurczę, kupiłem tego Shoguna, ale sesja i inne zajęcia na razie skutecznie odwlekają instalację i pobawienie się tym >_>

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 05-06-2007, 18:40   

Heh, te gry mogłyby spróbować trochę urealnić rozrywkę, np. dodając oddziały milicji, które można wykorzystać tylko na obszarze jednej prowincji, za to nie trzeba ich produkować, bądź byłyby bardzo tanie. Byłoby to sensowniejsze niż kupni wieśniacy, których ciągałem za sobą z Polski aż na Krym...

Poza tym jeszcze jest Total War: Rome, który wyszedł wtedy, gdy miałem nadzieję, że wreszcie zrobią grę osadzoną w czasach wojny trzydziestoletniej i husarii:/. Zresztą z tego co słyszałem jest to jakiś niewypał - najsilniejsze jednostki to kawaleria (przed wymyśleniem strzemienia...) i rydwany (czyli totalny bubel, który ma jednak wyjątkowo dobrą prasę w większości gier...).

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 12-07-2007, 14:55   

Ja też kupiłem tego Shoguna - stare czasy wracają - gra jest naprawdę fajna - czasami trochę za szybka, ale trzeba przyznać, że momentami dosyć trudna. Jest tam też całkiem niezła grafika jak na tamte czasy - a gra śmiga na moim kompie jak chomik w kółeczku. Fajnie, że poprawili wiele rzeczy, które denerwowały mnie w mojej ostatniej nie bardzo legalnej wersji dawno temu - nawet nie wiem co się z nią stało. Shogun wymiata - zawsze to robił. Podba mi się też, że można wybrać kilka różnych lat początkowych czego nie było na tamtej wersji - ogólnie wypas.

Może trzaśniemy jakiś tanukowy turnieik?? W końcu ileż mogą moi mnisi wojownicy z klanu Mori wycinać tylko komputerowych ashigaru ??

_________________
"Doprawdy, najpewniejszą drogą do piekła jest droga stopniowa - łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
antico Płeć:Mężczyzna
Follower of Bushido


Dołączył: 17 Lip 2007
Skąd: Kyoto
Status: offline
PostWysłany: 17-07-2007, 12:19   Re: Shogun i Medieval: Total War

Shogun to klasyk, jakoś tydzień temu znowu usiadłem do podboju kraju kwitnącej wiśni, na czele mojego ulubionego klanu Takeda ^^


Zegarmistrz napisał/a:
Ps. Rabuj, Plądruj, Grab - oto droga samuraja!


mam nadzieje że to było żartem...

_________________
武士道と云ふは死ぬ事と見つけたり

葉隠聞書
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1881210
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group