FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
  Najsłynniejsze marki w świcie gier:
Wersja do druku
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 01-02-2008, 20:02   

Grisznak napisał/a:
SNK

Kiedyś pewnie też bym ich tu dopisał, ale uważam, że ich ostatnie gry to równia pochyła w dół - kolejne Metal Slugi nie dorastające do pięt 1, 2 i X (3D pominę milczeniem...) oraz KoFy, które również nie trzymają poziomu poprzedników.
Grisznak napisał/a:
Sega

Szkoda, że ta, genialna swego czasu firma, również nie potrafi wyjść z dołka. Platformówki z Sonicem od czasu Genesisowych są coraz gorsze, spinoffy serii również - Sonic Shuffle, tragiczne Sonic Riders, Shadow the Hedgehog itp.
Kiedyś ich wręcz uwielbiałem, dziś nie widzę już wielkich nadziei szczerze mówiąc.
CELL napisał/a:
Natsume - Harvest Moon - BTTN i wszystko jasne ;]

Szkoda, że Wonderful Life na PS2 było tak zabugowane, podobnie jak wersja na DSa. Mam nadzieję, że Rune Factory jest lepsze, ale ostatnio brakuje czasu, żeby się przekonać. Trochę irytuje również dojenie marki Harvest Moon (22 gry + 2 w produkcji? Dajcie spokój...).
CELL napisał/a:
hucznie zapowiadany SC2 moze okazać się katastrofą (znaczy na bank będzie)

Uzasadnij? Znam wielu fanów Starcrafta, którzy twierdzą, że będzie sukcesem, nie podzielając Twojego zdania odnośnie grafiki na przykład.
Vodh napisał/a:
Według mnie Source to arcydzieło. Już Warcraft 3 chodzi u mnie gorzej, niż CS.

Szkoda, że w Episode 2, Portalu i TF2 silnik został "ulepszony", przez co chodzi znacznie wolniej, wyglądając, przynajmniej na moje oko, tak samo. Oczywiście nie włącza się na kartach graficznych bez shaderów/tego drugiego wymaganego czegoś (zapomniałem nazwy ;).

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 01-02-2008, 20:33   

CELL767 napisał/a:
taki War 3 to imho ich najgorszy twór

W sumie to nawet się z tobą zgodzę, ale wiele, wiele firm chciałoby mieć dolny pułap na takim poziomie. (innymi słowy, jeśli nawet ich najgorsze gry robią furorę, to raczej dobrze o nich świadczy, nie?)
CELL767 napisał/a:
ale zapowiada się że hucznie zapowiadany SC2 moze okazać się katastrofą (znaczy na bank będzie)
eee, na jakiej podstawie wyciągasz takie wnioski? Jak na razie jest dokładnie odwrotnie, zapowiada się że mimo wcześniejszych obaw (pojawiających się zawsze gdy mowa o kontynuacjach gier tak sławnych) uda im się S2 nie zepsuć. Jak na razie z tego co pokazali wynika że poprawili grafikę, zmodyfikowali nieco skład jednostek i pogłębili linię fabularną - czyli otrzymamy nie nową grę pod starą nazwą, a Starcrafta w wersji odświeżonej (+ nową fabułę, ale o nią akurat się nie boję - tu Blizzard zawsze trzymał poziom).

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CELL767 Płeć:Mężczyzna
Masażysta


Dołączył: 31 Sty 2008
Status: offline
PostWysłany: 01-02-2008, 22:25   

Bezimienny napisał/a:
poprawili grafikę,

Jest tragiczna. w Strategiach się takiej nie daje po prostu. nie widziałem dobrego RTS-a dopieszczonego graficznie a mi osobiście przypomina to taką kolorowankę graficzną dla dzieci zupełnie jak UT2004
Bezimienny napisał/a:
pogłębili linię fabularną - czyli otrzymamy nie nową grę pod starą nazwą, a Starcrafta w wersji odświeżonej (+ nową fabułę, ale o nią akurat się nie boję - tu Blizzard zawsze trzymał poziom).

o Fabułę się nie boję ale powiedzmy sobie szczerze kto patrzał na to w SC ?? znam naprawdę multum ludzi grających w SC i praktycznie prawie nikt w kampanie nie grał a o fabule ma pojęcie poniżej zera.
Pytałem wielu ludzi co sądzą o SC2 i opinie od przypadkowych graczy po ludzi grających niemal zawodowo w SC i opinia jest jedna wyjdzie słabizna

Bezimienny napisał/a:
(innymi słowy, jeśli nawet ich najgorsze gry robią furorę, to raczej dobrze o nich świadczy, nie?

wiesz idąc tym tropem to mistrzem gier byłoby EA których FIFA robi furorę a jest beznadziejną grą jakich mało nie dorastającą do pięt PES-owi a nawet Liberogrande. Q4 też zrobiło dość sporo karierę a do miana chociażby dobrej gry mu brakuje wiele a już najlepszym przykładem jest Camper Strike który robi karierę nie tylko wśród stereotypowych 13-latkach w kafejkach ale także wśród dorosłych graczy a że o gatunku MMORPG przez litość nie wspomnę.

a teraz co do firm to dodałbym jeszcze
Bandai - Gry z Serii DB i to udane zazwyczaj chociaż w final "Bełcie" i UB22 brakowało mi opcji Save, Seria Digimon XD 1 częsć bardzo mi się podobała choć prosta i prymitywna i zabugowana, 3 już znacznie dłuższa i trudniejsza ale też ciekawa i przyznaje ze mnie pokonała :(
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 01-02-2008, 22:53   

CELL napisał/a:
nie widziałem dobrego RTS-a dopieszczonego graficznie

Z tych nowszych - Supreme Commander? Command & Conquer 3 Tiberium Wars? World in Conflict? A szczególnie to ostatnie.
CELL napisał/a:
FIFA robi furorę

Ale tu raczej o trochę inną furorę chodzi. Kto dzisiaj zagrywa się na przykład w Fifę 98?
CELL napisał/a:
Q4 też zrobiło dość sporo karierę

I bardzo szybko odeszło w zapomnienie.
CELL napisał/a:
a do miana chociażby dobrej gry mu brakuje wiele a już najlepszym przykładem jest Camper Strike który robi karierę nie tylko wśród stereotypowych 13-latkach w kafejkach ale także wśród dorosłych graczy a że o gatunku MMORPG przez litość nie wspomnę.

Dodałbym do tego jeszcze "moim zdaniem". Bo tak zwane "prawdy objawione" naprawdę nie są dobre.
A co ma robienie furory do gier MMORPG to już naprawdę nie rozumiem. Jeszcze niedawno było tak, że każdy grał w to, co lubi. Coś się ostatnio zmieniło?

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 01-02-2008, 23:12   

Moje typy:

Black Isle - Fallouty, Icewindy, Planescape:Torment
BioWare - Baldur's Gate I i II
Troika Games - Arcanum (naprawdę polecam każdemu, kto lubi Fallouty i Planescape)
Square - seria FF, Chrono Trigger
Namco - seria Tales of ...

Cell - ja np. na fabułę w Starcrafcie zwracałem bardzo znaczną uwagę, tak jak wszyscy moi znajomi. Fabuła Starcrafta stanowi w tej chwili jedną z najbardziej znanych z gier komputerowych (pomimo wieku tej gry). Pisane są książki ukazujące i wyjaśniające niejasne punkty...
Czy nie trochę tego dużo jak na coś, na co nikt nie zwraca uwagi?
W rzeczywistości właśnie doskonała fabuła i wyraziste postacie stanowią jedną z największych zalet tej gry dla przeciętnego gracza.
Najprawdopodobniej w niewłaściwy sposób prowadzisz ankietę, gdyż ja spotykam wszystkie możliwe opinie na temat przyszłości SC II, a nie przepytuję ludzi specjalnie...

Counter Strike, mimo że tej gry nie lubię, nie jest na pewno dobrym przykładem, jest wręcz zaprzeczeniem Twojej tezy.
Obrażanie zaś całego gatunku MMORG wybitnie zaś wyklucza moim zdaniem jakąś sensowna dyskusję w tym temacie. To tak, jakby Quake, Doom II, Duke Nukem 3D, Thiefa, System Shock i HalfLife wrzucić do jednego worka, mówiąc, że wszystkie FPP są do niczego...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 01-02-2008, 23:27   

Odnosząc się do fragmentu poprzedniej wypowiedzi:
CELL767 napisał/a:
o Fabułę się nie boję ale powiedzmy sobie szczerze kto patrzał na to w SC ??
Na przykład ja?
CELL767 napisał/a:
znam naprawdę multum ludzi grających w SC i praktycznie prawie nikt w kampanie nie grał a o fabule ma pojęcie poniżej zera.
Ja z kolei znam multum ludzi, którzy grali w Starcrafta po wielokroć, nie tylko dla tego, że Zergowie sie ładnie rozpryskiwali, ale dlatego, że ten świat jest jednym z bardziej dopracowanych spotykanych w grach. I to jest jeden z powodów, dla którego ta gra jest jedną z kultowych, a nie zwykłą nawalanką.
CELL767 napisał/a:
Pytałem wielu ludzi co sądzą o SC2 i opinie od przypadkowych graczy po ludzi grających niemal zawodowo w SC i opinia jest jedna wyjdzie słabizna
Rozumiem, że chodzi nie tylko o graczy multiplayer, dla których ważna jest nawalanka i szybkość łącza, ale też o tych zwykłych?
"Wyjdzie słabizna" - rozumiem, że przewidują przyszłość ze szklanej kuli. To nie są tak poważne zmiany jakie będą w Fallout 3 - czyli całkowita zmiana silnika, zamieniająca go na zwykłą FPP i imo zabijające klimat.
O ile mi wiadomo, to SC takich zmian nie przejdzie, a poprawiona zostanie jedynie grafika - i dlatego niezrozumiałe jest dla mnie, że przy praktycznie takiej samej grywalności, sposobie prowadzenia, fabule jest on już na wstępie uważany za "niewypał", bo będzie miał ładniejszą, niepikselowatą grafikę.

A żeby było na temat:

Blizzard - za Starcrafta właśnie
Black Isle - za oba Fallouty i Baldurs Gate,
New World Computing - za Might and Magic - urocze 9 części uroczej gierki z grafiką wektorową, oraz za Heroes Of Might and Magic 1-4
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Udai Płeć:Mężczyzna
[N]atural [B]orn [E]goist


Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 02-02-2008, 11:39   

Moje typy:

Interplay / Bioware / Black Isle - za stworzenie najbardziej niesamowitych PC-RPG w historii, jak dla mnie te marki są synonimem rozrywki na najwyższym możliwym poziomie - gdy odpala się ich produkty czuć profesjonalizm i coś jeszcze co osobiście określam mianem pasji i prawdziwego zaangażowania w to co się robi to wszystko sprowadza się do tego że spędzając przy nich czas czujesz się dobrze - Interplay posługiwał się przez pewien czas w swoim w swoim firmowym logo stwierdzeniem "by gamers for gamers" i za to że nie jest to pusty slogan mają u mnie pierwsze miejsce, co więcej nic nie wskazuje na to żeby ten stan rzeczy miał ulec zmianie. Ja osobiście te marki zawsze kojarze z RPG-ami w rzucie izometrycznym - Fallout I i II, BG I, II i dodatki. Icewind Dale, Planescape:Torment.

New World Computing / 3DO - za HoMM III - argumentacja jest zbędna i potencjalnie za długa i za bardzo męcząca dla osoby która miała by to przeczytać - poza tym chyba każdy kto grał wie o co chodzi.

Pozwolę sobie też na małą prywatę i umieszczę w moim top 3 - Bullfroga za Theme Hospital, serię Populous, i w szczególności za Dungeon Keeper 2 - która jest genialna i nie można jej nie lubić - gra ma najlepszą kampanię "ever" - wielka szkoda że nie doczekała się kontynuacji :(
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6346233
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 02-02-2008, 11:47   

O, Udai, dzięki tobie przypomniałem sobie o Bullfrogu. DK2 i większość z ich serii "Theme whatever" to jeszcze, ale za Syndicate! TO był dopiero pomysł :D. Oj, mogliby zrobić tego trzecią część, gdzie byoby się jakimś najemnikiem. Chociaż neh, powiałoby klimatem ze Street Samurai albo innej Neuroshimy. Za to prydałoby się rozwinąć inne metody eliminacji konkurencji obok tych brutalnych. Wtedy każdy by grał, jak by chciał, chociaż przed stworzeniem armii cyborgów chyba by nie uciekł.

Keii napisał/a:
"Przecież to internet, tu jestem anonimowy, mogę mówić jak chcę i to moja sprawa".

Warto podkreślić tą anonimowość, która wbrew powszechnej opinii nie istnieje (co już wiele razy udowodniono empirycznie).
Poza tym podejrzewam, że znudzona straż pożarna niedługo ten flejm ugasi, więc nie ma co się ekscytować >_>.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vlyyk Płeć:Mężczyzna
Farseer


Dołączył: 04 Gru 2007
Skąd: Imaginationland
Status: offline
PostWysłany: 02-02-2008, 11:53   

Ciekawe rzeczy sie tu dzieją człowiek sie do sesji uczy a tu pod bokiem zamachowcy-samobójcy eksplodują:)

Tak a teraz do meritum sprawy. Jako uzależniony od Wow-a(teraz jak na zebraniu AA- hi Vlyyk[ale spoko nie gram od roku]) jestem w stanie zrozumieć przeciwników tego gatunku bo nawet mnie wpieniało jak mój 14 letni brat przychodził i tylko wow mu w głowie ale z drugiej strony MMORpg mają w sobie to "coś". Podejście do nich w stylu nie gram a kto gra jest pacanem to przejaw lekkiego infantylizmu. Generalnie takie podejście do czegokolwiek jest infantylne właśnie.

CELL767 napisał/a:
Pytałem wielu ludzi co sądzą o SC2 i opinie od przypadkowych graczy po ludzi grających niemal zawodowo w SC i opinia jest jedna wyjdzie słabizna

Fajnie że pytałeś ale jak byś zapytał na co głosować to też byś zrobił tak jak mówią wszyscy?? Nie chce nikogo obrażać ale warto zaczekać do premiery zagrać samemu i wtedy wyrobić sobie zdanie na jakiś temat:) Z doświadczenia wiem że warto pokusić sie o cierpliwość.
Co do fabuły hmmm... Moja styczność z SC I wynosiła jakiś tydzień i to tylko kampanii bo internet w w tamtych mrocznych czasach był domeną U.S Army ale mimo wszystko fabuła była ciekawsza niż np w Warcrafcie I i II co SC dawało ogromnego +. Mimo wszystko fabuła to ten aspekt gry który do niej przyciąga mimo pewnych braków np graficznych:)


CELL767 napisał/a:
uuuuuu...strach się bać. Wystarczy nie zgadzać się z czyjąś opinią i nie wchodzić władzy tam gdzie plecy tracą swoją szlachetną nazwę i już jest się Bad Guyem... już wiem skąd się wzięła taka a nie inna opinia o tym forum w necie. myślałem ze to tylko pogłoski frustratów no ale wychodzi na to że jednak nie..


P.S Nie mnie to pisać ale cóż... jak wiadomo "Pokorne cielę dwie matki ssie"
Proponuje wciągnąć wnioski przez analogię:)

_________________
there is no such thing as innocence only degrees of guilt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8509315
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 03-02-2008, 02:44   

Bullfrog - Syndicate, Populous, Dungeon Keeper, Theme Park, Theme Hospital
Sid Meier/Microprose - Civilization, Colonization, Pirates!
Blizzard - wszystko
Thomas Biskup - ADOM :) (marzy mi się RPG z grafiką, który miałby choć połowę możliwości/grywalności tej gry)

Do dyskusji nt. Stara 2: NA 99% Sc2 będzie dobrą grą, która jak można wnioskować po dostępnych informacjach jest przykładem jak powinno się robić dalsze części. Pozostawiono to co definiuje Starcrafta - nastawienie na multi, 3 bardzo zróżnicowane i doskonale wyrównane rasy (a co za tym idzie kilka styli grania), kilka kluczowych jednostek, dużą szybkość rozgrywki, całą "mitologię" świata Sc. Wzbogacono to nową grafiką i kilkoma pomysłami, które rozszerzają możliwości taktyczne (choćby wchodzenie na wzniesienia, większa dostępność przenoszenia dużych armii na odległość) lub są odpowiedzią na popularne taktyki fanów (np. chowane Supply Depot). Nowe designy dobrze wkomponowują się w te dobrze nam znane, a grafika 3d jest rozwinięciem, a nie ograniczeniem. Nie próbowano na nowo odkrywać Ameryki tylko sprawić by tytuł był jeszcze lepszy. Przeciwieństwem dobrej ewolucji w serii jest Fallout 3, którego twórcy postanowili wywrócić poprzednie gry do góry nogami. Pomimo tego, że rozumiem część ich działań (grafika 3d, walka real-time) podyktowanych chęcią zysku na "stereotypowych PeCeciarzach" (chociaż wydaje mi się, że to jednak nowa generacja konsolowców częściej jest "ZOMG!!11eleven1 Teh graffz000rz R aw3som3 m8":) Tak czy inaczej nie skreślam jeszcze nowego Fallouta (Stara też nie zamierzam zamawiać przed premierą), bo ciężko jest wnioskować o czymś czego jeszcze nie ma.

EDIT: Oh, lol@above.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Azariel Płeć:Mężczyzna
Muad'dib


Dołączył: 25 Mar 2007
Status: offline
PostWysłany: 03-02-2008, 12:34   

Activision-Blizzard - Bo jest najwiekszy teraz, a przyokazji Blizzard stworzył same kultowe cykle.
Ubisoft - Za heroes of might and magic 5, i 3do za heroes 1-3, M&M 7-9, niestety w wcześniejsze nie grałem.
Hmm - co tu jeszcze, Atari - Za Atari(chodzi mi o taki stary komputer). :)
Jeszcze można by było wymieni Black Isle (wszyscy wiedzą czemu) ale czy ona przypadkiem nie nalezy do Activision?

_________________
Fragile existence, Between world's of souls
Struggle for tommorow, Grabed by a link of hope,
Simply eaten by desire of life.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 03-02-2008, 12:43   

Azariel napisał/a:
Jeszcze można by było wymieni Black Isle (wszyscy wiedzą czemu) ale czy ona przypadkiem nie nalezy do Activision?

O ile wiem, to nie należy. Ale nawet gdyby, to trudno - studio to studio. Ja też wymieniłem Maxisa, a przecież teraz należy do EA ;].
Swoją drogą Activision też ma na koncie masę świetnych tytułów. A mi się jeszcze przypomniało Team17 - Superfrog! Teraz nic, tylko wziąć dobry emulator (WinUAE?) i pobiegać ropuchem po platformach XD.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Szaman Fetyszy Płeć:Mężczyzna
Epic One


Dołączył: 07 Maj 2003
Skąd: Z emigracji wewnątrzkrajowej
Status: offline
PostWysłany: 03-02-2008, 14:17   

Trochę tego jest, a pewnie sporej części nie pamiętam.

L.K. Avalon i A.S.F. - za jedne z najlepszych gier na małe Atari.
Broderbund Software - za Prince of Persia 1 i 2
Squaresoft - oczywiście za FFki i CT
Bullfrog - Syndicate, Populous, Theme Park, Theme Hospital
Black Isle - za Fallouty, Icewindy, Planescape:Torment
BioWare - za Baldur's Gate I i II
Namco - za serie Tales of ...
Team 17 - Za Superfroga i Wormsy
Microprose - za serię UFO (X-Com), Civilization, Colonization, Tycoony, Master of Orion, Gunship 2000, Pirates! i jej złotą wersję.
LucasArts - Za X-Winga, Tie Fightera, Dark Forces i genialne przygodówki pokroju Maniac Mansion i Day of the Tentacle.
Sierra (plus Dynamix, Valve, Cocktel Vision i inni developerzy wydający pod jej skrzydłami) - za legendarne serie przygodówek (Kings Quest, Space Quest, Police Quest, Larry, Goblins), gier logicznych (Incredible Machine i Dr Brain), strategicznych (Ceasar, Pharaoh, Zeus), FPP (Half-Life'y) i cRPG (Krondory).
Psygnosis (i wydający u niej developerzy) - za Lemmingi i Shadow of the Beast
New World Computing i 3DO - za serie Might and Magic i Heroes

Jak sobie przypomnę jeszcze coś, to dopiszę - koniec końców 8bitowce miały ciekwe tytuły, 16bitowce też i tak dalej. Ciężko ogarnąć ponad 30 lat historii nawet jeśli przez te ok. 20 wiosen było się ich świadkiem.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2277120
Ari Płeć:Mężczyzna
Livin' la Vida Loca


Dołączył: 26 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 22-02-2008, 10:10   

eh, wielu wypisało Square-Enix, podczas gdy dla mnie jest to symbol maksymalnego zeszmacenia się :/ nie mam pojęcia co stało się po fuzji ale teraz ani gry Square, ani Enixu nie dorastają do pięt temu co wydawali jako niezależne studia.

Powiedzmy szczerze, SquareSoft w latach 1994-2001 bylo POTĘGĄ nie do przeskoczenia, dziś widząc ich logo odwracma wzrok i sięgam po coś innego.

Pałeczkę w sprawie gier RPG przejął Atlus, do którego serii Shin Megami Tensei można przyrównać tylko psx-owe arcydzieła square (Chrono Cross, Vagrant Story, FF7). Potrójny znak jakości dla Atlusa!
............

Ogólnie jedyną firmą której gry mogę w Ciemno zakupić jest Naughty Dog - geniusze kodu, nie robią nigdy słabych gier, nie robią nigdy brzydkich gier, zawsze robią je z jajem i zacięciem. Nic tylko kłaniać się przed tymi panami, inne studia miały wzloty i upadki ND to ciągła seria sukcesów. A ich magnum opus- JAK2 to gra której kiedyś ołtarzyk wystawię.

_________________
http://peacegrenade.wordpress.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
9986661
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 22-02-2008, 10:32   

Ari napisał/a:
Pałeczkę w sprawie gier RPG przejął Atlus, do którego serii Shin Megami Tensei można przyrównać tylko psx-owe arcydzieła square (Chrono Cross, Vagrant Story, FF7). Potrójny znak jakości dla Atlusa!

Shin Megami Tensei przyrównywać do FF VII?
Grałem w Digital Devil Saga - znudziło mnie bardzo szybko, nie wspominając już o grafice, która nie tyle jest zła, co raczej bardzo... oszczędna. I nie, nie twierdzę, że w grach jest to najważniejsze, ale zupełnie mi to nie podeszło.
Persona 3 - ciekawy pomysł, ale sam gameplay to jednak monotonne bieganie po losowo generowanych lochach + symulator szkoły, który stand-alone dating simom nie dorasta według mnie do pięt.
Mimo, że ostatnie FFy nie są może najwyższych lotów, to jednak w dalszym ciągu uważam, że S-E stoi przynajmniej o jedną klasę wyżej niż Atlus.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group