FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  jRPG (SNES)
Wersja do druku
Doktor J Płeć:Mężczyzna
The Mad Scientist


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 31-08-2008, 23:09   jRPG (SNES)

Szukam ostatnio gier typu jRPG na SNESa. Wikipedia nie za bardzo mi ostatnio pomogła.

I tu dochodzi moje pytanie Czy zna ktoś może coś w stylu Chrono Triggera i Final Fantasy czy Legend of Zelda na tę konsolę. Zelda i FF mają trochę prymitywną grafikę. zależałoby mi na czymś co ma grafikę w stylu ChT, albo nowocześniejszą.

Dzięki za wszystkie podpowiedzi.

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3731772
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 31-08-2008, 23:14   

Doktor J napisał/a:
Zelda i FF mają trochę prymitywną grafikę. zależałoby mi na czymś co ma grafikę w stylu ChT, albo nowocześniejszą


Gdybym chciał się wyzłośliwiać poleciłbym Ci Chrono Trigger w wersji na PS3, bo pewnie już wyszło. Niemniej jednak też lubię gierki z tej konsoli. Niczego z grafiką CT polecić nie mogę. Oprawa gry jest dość unikalna, tym bardziej, że podpisał się pod nią Toriama, a to jest jednak pewna marka. Może jednak zainteresuje cię jakaś inna gra? Mi upiornie podobały się:
- Frontier SaGa
- Breath of Fire 2
- Tales of Phantasia
- Fire Emblem 2

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 31-08-2008, 23:32   

Ja bym dorzuciła jeszcze Golden Sun i Golden Sun 2, choć nie jestem pewna czy wersja na snesa jest, czy tylko gameboya. Powiedziałabym, że jakością grafiki najbardziej przybliżony do Chrono Triggera... A Zeg dosyć dobitnie dał ci znać, że Chrono Trigger pod kątem grafiki (i nie tylko) to najlepsza gra ze swojej grupy i ze świecą szukać choćby przybliżonych.

_________________


Ostatnio zmieniony przez Nanami dnia 31-08-2008, 23:35, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Doktor J Płeć:Mężczyzna
The Mad Scientist


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 31-08-2008, 23:35   

Dzięki. Coś z tego spróbuję, albo odkopię Final Fantasy VIII. Gdzieś ostatnio po moim biurku przewijała się wiekowa płytka z demkiem.

Golden Sun to już era Gameboya. Nie było nigdy wersji na SNES.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3731772
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 01-09-2008, 01:30   

Do najbardziej technologicznie zaawansowanych gier na Snesa, obok Tales of Phantasia i Chrono Trigger, dorzuciłbym jeszcze Star Ocean (tylko w nim końcówka jest odrobinę rozczarowująca).

Poza tym jest trochę gier na przeciętnym poziomie Square i Enix - Dragon Quest 5-6, Rudora no Hihou (oryginalny system składania własnych czarów z sylab), Live a live, Lufia 2 (to akurat nie pamiętam jakiej firmy; wcześniejsza część ma koszmarną grafikę), a z ciekawostek - Super Mario RPG.

Z rpg-ów akcji polecam Secret of mana 2, a w mniejszym stopniu Secret o mana 1 i Terranigma.

Do kompletu jeszcze wymienię parę niezłych strategii spaczonych rpg-owym powinowactwem: Bahamut Lagoon (w którym skopany wątek romantyczny przyprawił mnie o depresję), Front Mission 1-2, Ogre Battle i wspomniane już wcześniej Fire Emblem.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 01-09-2008, 09:48   

Cytat:
Szukam ostatnio gier typu jRPG na SNESa. Wikipedia nie za bardzo mi ostatnio pomogła.

www.innerworld.pl - zerknij, może my ci pomożemy.
Generalnie, większość tytułów już padła. Od siebie dorzuciłbym FF VI - co by nie mówić, fabularnie najlepszą część cyklu. Do tego Sailor Moon: Another Story - w swojej kategorii gra świetna. Romancing SaGa 3 - olbrzymia ilość postaci i wątków do wyboru, czegoś podobnego nie widziałem w żadnej innej grze.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group