FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Link do Wszechbibli Manga
Wersja do druku
Martin Płeć:Mężczyzna
Wszechbiblia.Net Admin


Dołączył: 07 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 23-05-2005, 16:41   Link do Wszechbibli Manga

Chciałem pogratulować polityki przyjętej przez Szanowną Redakcje WBA. Uznaliście że nie dacie linka do Wszechbibli Manga, ponieważ nie uznajecie skanlacji i traktujecie je jako nielegalne. Na WBM nie można ściągnąć mang, nie ma też żadnych linków do plików tylko do stron grup skanlacyjnych, ale wg. Was to przekreśla tą stronę by została zalinkowana.

Jednakże wyjaśnijcie mi czemu linkujecie bezpośrednio jedną z grup skanlacyjnych!!! (Anime Heaven), i do tego oznaczacie te stronę jako "przyjaciele" (niesamowite po prostu, jakie strony uznaliście za przyjaciół, mając na uwadze Wasz stosunek do skanlacji...). Idźmy dalej, bo to nie odosobniony przypadek, choćby takie "Azunime", tam też są linki do stron grup skanlacyjnych - albo kolejna strona (FlameofRecca.prv.pl) - tam znajduje sie opis jednej z grup skanlacyjnych, dzieki ktorej autorki poznaly Flame of Recca i zachwycily sie tym tytulem - goraco polecaja odwiedziny.

W takich okolicznościach oficjalne tłumaczenie, że WBM nie zostanie zalinkowane ze względu na to, że są tam linki do stron skanlacyjnych, nie ma tak naprawdę faktycznej podstawy, kiedy to inne strony - również z linkami do grup skanlacyjnych - są linkowane bez przeszkód i do tego uznawane za "przyjaciół", już nie wspominając o przyjacielu pod postacią grupy skanlacyjnej.

Takie zachowanie jest naprawdę bardzo niepoważne, mając jeszcze w pamięci sprawę z domeną. W takiej sytuacji odlinkujcie też Wszechbiblie Oekaki, bo wygląda na to, że tak naprawdę po prostu nie chcecie linkować Wszechbibli.NET - bo tłumaczenie, że Wszechbiblia Manga nie może być linkowana ze względu na to, że serwis ten traktuje o mangach, twórcach mang.. oraz - no właśnie - skanlacjach, naprawdę nie ma podstaw przy tym, co można zobaczyć nawet na głównej stronie Waszego serwisu.

_________________
http://www.wszechbiblia.net
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 23-05-2005, 16:47   

Martin -> wybacz ze spytam, ty zawsze jestes takim histerykiem czy tylko od przypadku do przypadku?

nie linkujemy WB: Manga dlatego, ze tam sa TYLKO linki do stron skanslacyjnych, i nic wiecej. podczas gdy anime heaven, czy pozostale wymienione przez ciebie strony maja rowniez recenzje, opisy, i inne materialy. Stad, zachecamy ludzi do zapoznania sie z tymi materialami. Nie odpowiadamy za to, co linkuja ww. strony - nie jestesmy ich autorami. WB: Manga zawiera TYLKO odnosniki do skanslacji. W tym momencie.... coz, mam naprawde ochote zapytac czy tylko udajesz ze nie widzisz roznicy, czy........
Powrót do góry
Martin Płeć:Mężczyzna
Wszechbiblia.Net Admin


Dołączył: 07 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 23-05-2005, 17:06   

Histerykiem to nie jestem, tylko Wy zachowujecie się niepoważnie. Na WBM jest dużo innych informacji niż TYLKO informacje o skanlacjach, chyba że masz jakieś dziwne filtry i tylko to widzisz co chcesz widzieć. A WBM ma inne materiały, informacje o mangach, wykaz ich autorów itd. przygotowywane są opisy mang czyli też będziesz mieć recenzje a będzie jeszcze więcej, bo serwis dopiero ruszył.

Co do Anime-Heaven to strona ta ma u siebie wlasne skanlacje... i owszem nie linkuje skanlacji - ONI JE ROBIĄ bo to grupa skanlacyjna! I to że mają inne rzeczy to już powoduje że są wporządku.. mimo że właśne mają nawet nie linki, ale sami tworzą skanlacje, zastanów się co piszesz i jak to tłumaczysz. To jakieś stopniowanie czy co.. trochę skanlacji, więcej skanlacji.. to ok, a to nie? Bądźmy poważni dobrze?

I żeby było jasne, ja wcale nie domagam się tego, byście dali linka do WB: Manga. Zwracam tylko uwagę na fakt, że wytłumaczone zostało tak a nie inaczej, że strona ta nie zostanie zalinkowana.. a to tłumaczenie po prostu nie ma podstaw, bo jest stosowane bardzo wybiórczo.

_________________
http://www.wszechbiblia.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 23-05-2005, 17:18   

erm, filtry? widze liste skanslacji, liste projektow skanslacyjnych i liste grup robiacych skanslacje. aha, jeszcze 4 linijki notki danych technicznych do mang, ale mang SKANOWANYCH. I to nie mowiac juz o tym, ze nikt nie bedzie wchodzil na te strone tylko po to, by zobaczyc ile tomow ma dana manga. I mnie nie przekonasz ze jest inaczej.

i wybacz, ale "za 2 lata dodam opisy mang, a na razie mnie podlinkujcie bo je bede mial" to NAPRAWDE nie jest argument. nie w wiekszym stopniu niz "panie kanarze, od dzis zawsze bede mial przy sobie bilet, wiec prosze mi nie dawac mandatu za to ze go nie mam". I to juz abstrachujac od faktu, ze sam mowiles ze postanowiliscie na WB: M nie isc w strone robienia recenzji. To co, rozdwojenie jazni?

co do anime-heaven. robia, ich sprawa. ale wybacz, mi sie naprawde nasuwa pytanie czy ty nie owinienes wypic szklanki zimnej wody (bo nie chce mi sie wierzyc ze ktos nie jest w stanie zauwazyc roznicy). My linkujemy serwis anime-heaven, jako zawierajacy ciekawe recenzje. linkujemy go PONIEWAZ ZAWIERA CIEKAWE RECENZJE. NIE PODAJEMY INFORMACJI O TYM, ZE JEST TO SERWIS ZAWIERAJACY SKANY. NIE LINKUJEMY GO JAKO GRUPY SKANSLACYJNEJ. natomiast WB: M NIE MA NIC OPROCZ LINKOW DO SKANSLACJI. W TYM MOMENCIE MOZEMY JA LINKOWAC TYLKO JAKO LINKOWNIE.

i nie, ty tylko (juz nie pierwszy raz) urzadzasz histerie dla jak najwiekszego grona sluchaczy. co jak zwykle nie za bardzo dziala poniewaz nie za bardzo masz do niej podstawy. ja to zgrubsza rozumiem tak: "nie chcecie uznac ze jestem wielkim i wspanialym adminem nadrzednym waszej strony dla ktorej nie ruszylem nawet malym palcem u nogi, to ja wam zaraz pokaze!!!!!!!!!!". wybacz, argumenty 5-latka.
Powrót do góry
Martin Płeć:Mężczyzna
Wszechbiblia.Net Admin


Dołączył: 07 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 23-05-2005, 17:51   

Daruj już sobie, bo każdą moją wypowiedź traktujesz jako wielką afere. Dawno już powiedziałem że nie mam nic do Waszej strony i żadnych uprawień czy przywilejów nie chce.. ale widzę że i tak uważasz swoje, i widzisz tylko jedno.

Co do recenzji.. to akurat czepianie się słówek, to chodziło mi o recenzje opisowe nie szczegółowe, poprostu miałem na myśli opisy. A jak wspomne że coś będzie dodane to już widzisz to w kategori X letniej że w takim terminie to dojdzie...

Tłumaczenie odnośnie AH.. no poprostu pozostawie to bez komentarza... żenujące poprostu, z jednej strony skanlacje uznajecie za złe, a jednak okazuje się że tak nie dokońca bo jedne są ok, a inne nie. W takim układzie mogłbym mieć strone z recenzjami, robić skanlacje, nawet tracker Bittorrenta postawić i byłbym OK, bo nie linkowany byłby tracker BT, strona ze sknlacjami tylko ciekawy serwis z recenzjami.. LOL.. tak wynika z Twojego tłumaczenia. Wystarczy mieć coś jeszcze i już jest wpełni ok.

A chodzi mi tylko o jedną prostą kwestie że wytłumaczono tak, a nie inaczej że linka nie będzie.. można to było powiedzieć jaśniej, a nie owijać w bawełne. Powiedzieć że nie i tyle, a nie że bo skanlacje, skoro inne okazują się ok, bo mają to i tamto jeszcze. Bo reguła "jest skanlacja = nie ma linka" wcale się nie potwierdza, mimo iż twierdzone było co innego i odpowiednie zapisy w regulaminie wnieśliście.

Widzisz poprostu to co chcesz widzieć i wszystko umotywujesz tak jak Ci pasuje.

_________________
http://www.wszechbiblia.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 23-05-2005, 17:54   

Martin, jest mi naprawdę przykro, że w ten sposób odbierasz tę decyzję. Obawiam się jednak, że cokolwiek napiszę, nie jestem w stanie zmienić Twojej opinii. Naprawdę nie zależy mi, ani zresztą redakcji, na wszczynaniu awantur z innymi stronami. Nie wydaje mi się, żeby z tego cokolwiek mogło wyniknąć. Nikt nikogo nie przekona.

Wszechbiblia jako konglomerat stron jest tylko efektem naszej i Twojej dobrej woli. Zwróć uwagę, że nie ma wspólnej szaty graficznej, nie ma wspólnej polityki, nie ma nic. Jest tylko wspólna nazwa.

Notabene, przyszło mi do głowy, że mogłabym taką samą pretensję wnieść o brak linków do Anime i Forum choćby na Oekaki. A zresztą na Wszechbiblii Mangi nie ma linków do Oekaki, a na Oekaki nie ma linków do Wszechbiblii Mangi. Czyli sam też nie linkujesz poszczególnych części portalu z poziomu modułów, tylko ze strony głównej...

Wydaje mi się, że pomału dojrzewamy do sytuacji, w którejś najznośniejszym wyjściem będzie obustronne zdjęcie linków i próba zapomnienia o swoim istnieniu...

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 23-05-2005, 18:01   

coz......... moze to ja mam cos nie tak z glowa i faktycznie nie ma zadnej roznicy pomiedzy strona na ktorej sa recenzje i artykuly i taka na ktorej sa tylko linki do skanslacji, bo w sumie to na jedno i to samo wychodzi. to moze ja cos zle robie ze pisze recenzje w wordzie zamiast w paincie albo innym corelu?.............

a reguła "jest skanlacja = nie ma linka" nie potwierdza sie o tyle, ze ja sam sobie wymysliles celem zaprzeczenia jej. gratuluje inwencji!

a ze usilujesz kazda swoja wypowiedzia zrobic wielka afere na temat tego jaki to jestes skrzywdzony (bo gdybys nie usilowal to uzyl bys priva a nie publicznego forum)............. moja wina?!
Powrót do góry
Martin Płeć:Mężczyzna
Wszechbiblia.Net Admin


Dołączył: 07 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 23-05-2005, 18:03   

Przecież mi nie chodzi o brak linka, tylko o uzasadnienie. Nie mam zarzuty że nie dano linka do WB: M, w porządku może nie być, i nie miałem nic przeciwko. Tylko uzasadnienie mi się nie podoba, kiedy okazuje się że w jednych przypadkach to samo uzasadnienie ma zastosowanie, a w innych nie.

_________________
http://www.wszechbiblia.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Martin Płeć:Mężczyzna
Wszechbiblia.Net Admin


Dołączył: 07 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 23-05-2005, 18:07   

Bianca napisał/a:

a reguła "jest skanlacja = nie ma linka" nie potwierdza sie o tyle, ze ja sam sobie wymysliles celem zaprzeczenia jej. gratuluje inwencji!


Nic sobie nie wymyslilem, tylko rozmawialem z Avellana, i jasno zostało powiedziane, że ze wzgledu na to ze WB: M ma informacje o skanlacjach, i linki do tych stron, to nie będzie linka na WB: Anime do mojej strony, z racji że WB: A ma taką politykę a nie inną odnośnie takich rzeczy.

_________________
http://www.wszechbiblia.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 23-05-2005, 18:12   

ano rozmawiales. uslyszales, ze nie podajemy zrodel do skanow. ok, jestem glupia blondynka (dobra, niech bedzie, brunetka), niech mi ktos wyjasni identycznosc pojec:

- strona z recenzjami
- linkownia

albo, lepiej, jak podanie adresu linkowni (moze jeszcze z adnotacja ze to linkownia?) moze nie byc podawaniem zrodel (i tak, podanie adresu strony z recenzjami "wbrew pozorom" nie jest tozsame z linkowaniem plikow...... a to niespodzianka)

ale ok, niech ci bedzie, wszyscy (a w szegolnosci ja) cie szykanuja, nie chcemy cie linkowac bo nie lubimy, a ze masz strone ktora nie jest zgodna z nasza polityka (z powodu ktorej to polityki z komentarzy wylecial link do naprawde niezlej stronie o dajmosie dlatego ze byl tam podany jako umozliwiajacy sciaganie odcinkow, tudez nie linkujemy forum osloskopu, ktore nas linkuje)............... e tam, szczegoly, najwazniejsze to to ze cie tak bardzo krzywdzimy!


Ostatnio zmieniony przez Martin dnia 23-05-2005, 18:25, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 23-05-2005, 18:14   

Nasza polityka linkowania jest obecnie obrzydliwie nieścisła. Powiedziane zostało, że możemy linkować strony zawierające skanlacje/fansuby, o ile strony te mają charakter "głównie informacyjny". Co to dokładnie oznacza, nikt nie zdefiniował, więc w praktyce werdykt wydawany jest indywidualnie na podstawie subiektywnej oceny kilku ważnych redaktorów. Nie mamy binarnych reguł w stylu "jest skanlacja - nie linkujemy" czy "jest recenzja - linkujemy".

Tak się tutaj przyjęło, prawie nikt się z tym nie sprzecza, więc nie zapowiada się, żeby polityka linkowania zbyt szybko uległa zmianie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 23-05-2005, 18:19   

tilk -> truth is, nie stac nas na dokladne filtrowanie kto co ma i kto co linkuje. to by wymagalo przejrzenia kazdego rysunku, tapety czy muzyczki (czy nie jest ostem, czy nie zostalo wziete z jakiejs strony bez pozwolenia itp)......... bo potem sie zaczyna "a oni linkuja X a X tez ma" etc etc.... wiec skupienie sie na charakterze stron wydaje sie najbardziej sensowne - kwestia tego, co najbardziej eksponuja, czy tez co uznaja za podstawe swojego dzialania, co sie najbardziej rzuca w oczy........ nie wiem, dla mnie to jednak dla wiekszosci znanych mi jednak stron jest dosyc oczywiste (za wyjatkiem chyba tylko anidb.... ktorego, notabene, nie linkujemy i linkowac nie bedziemy)
Powrót do góry
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 23-05-2005, 18:32   

Powiem tak... na AH pierwsze, co sie rzuca w oczy, pierwsze, co widać po wejściu na stronę to są RECENZJE, ARTYKUŁY, NEWSY itp. a nie TYLKO linki: (tytuł mangi - nie wydanej w Polsce!), (grupa) (4 linijki typu autor tekst liczba stron), (link do strony z grupą) jak to jest na WBM!

Ja nie rozumiem, jeśli jakas grupa translacyjna ośmieliła się mieć stronę (dobrą) z recenzjami, to NIE WYPADA z naszej strony ich linkować, bo maja jeden dział taki a nie inny? Wiesz Martin, ja to szczerze mówiąc zauważyłam dopiero teraz, kiedy napisałeś, że mają skanlacje... i poszukałam ich...długo szukałam... SĄ TAK WIDOCZNE JAK JASNY GWINT! Od razu widać, że to jest grupa fansuberska! Jaaaaaasne... A wiesz czemu dopiero teraz to zauważyłam? Bo po pierwsze, ich jest TAK szalenie tam dużo ... konkretnie dwa tomy. A po drugie ta strona oferuje cos więcej niz tylko skany i linki do stron z innymi skanami.

Przykro mi, ale twoja strona jest linkownią. To, że ma dużo podstron, wcale nie zmienia faktu, że są tam li i jedynie linki do skanlacji.

Jeszcze jedno pytanie, czy ty naprawdę nie widzisz różnicy pomiędzy twoją stroną a np. AH? Nic do ciebie nie mam, nawet cie nie znam, ale takie teksty są śmieszne. To, że "ja nie mam skanlacji a oni mają, więc zgodnie z polityką waszej strony 'skanlacja=brak linka' nie rozumiem dlaczego ich macie w linkach a mnie nie?" Nie mamy cię w linkach, bo WBM ma JEST LINKOWNIĄ do skanlacji. I żadne dorabianie ideologii tego nie zmieni.

Pozdrawiam
IKa

ps. w trakcie pisania posta pojawiły sie następne... co za tempo XD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ankur Płeć:Mężczyzna
Mag Czarnych Szat


Dołączył: 22 Maj 2005
Skąd: Gdańdk
Status: offline
PostWysłany: 23-05-2005, 19:30   

Heh, osobiście nie mam nic do skanlacji, ale to nie temat na taką dyskusję :).
Martin... idąc tokiem twojego myślenia, dochodzę do wniosku, że w takim razie wogóle nie powinno być żadnych linków do innych stron. No bo dasz linka do jakiejś tam stronki, na tej stronce nie ma skanów ale są linki do innych stronek, wchodzisz na jakąś 'inną stronkę', a tam skan. No to SKANDAL!! Jak można dawać linka do stronki, z której są linki do stronek ze skanami... Albo jak można dawać linka do stronki, na której są linki do stronek, na których są linki do stronek z skanami. Itp, itd...
Moim zdaniem zdecydowanie histeryzujesz i przeginasz, czepiasz się czegoś, czego czepiać się totalnie nie ma sensu. A poza tym, jak ktoś już słusznie zauważył, redakcja na pewno ma lepsze rzeczy do roboty niż przeglądanie innych stronek w poszukiwaniu ukrytych skanów. Na przykład, zamiast doszukiwać się ukrytych skanów na innych stronkach, mogą jakoś ładnie wzbogacić własną czy napisać jakąś reckę i wszyscy na tym lepiej wyjdą :).
A co do samej wymiany linków... ja to traktuję jako swego rodzaju 'protokooperacja' czy jak to nazwać... obie strony czerpią korzyści, 'reklamują się' wzajemnie i również wszyscy są happy. A to, co znajduje się na poszczególnych stronkach, to już tylko i wyłącznie sprawa redaktorów danych stronek - jeśli treść tych stronek nie jest nieprzyzwoita lub bezsensowna/kretyńska/poniżająca/itp, to nie widzę niczego co mogłoby stanąć na przeszkodzie w wymianie bannerków (w końcu obie strony czerpią korzyści i nikt na tym nie traci - no to co za problem? :)).

_________________
Pozdrawiam,
Ankur :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
5466475
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 31-05-2005, 14:39   

Martin na GG napisał/a:
Jak chcesz mozesz usunac ten temat o linku do WB Manga, sprawa jest wyjasniona, wiec nie musi on juz tam siedziec.

No więc przerzuciłam temat tutaj, niech posiedzi jako archiwalny. Mogę go jeszcze zamknąć.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group