FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
  Poprawić konstytucję?
Wersja do druku
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 24-11-2005, 15:17   

o, no no no..... popieram
Przejdź na dół
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 24-11-2005, 15:21   

ok. nie mam więcej uwag
aha...

a co z blokowaniem avków i podpisów? pozostawiamy w domysle, że jesli podpadają pod którykolwiek z punktów, admin może automatycznie delikwentowi zablokować je na czas nieokreślony?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 24-11-2005, 15:28   

Ja tylko proponuję załatwić, żeby przy uruchamianiu wyskakiwało okno mówiące o apdejcie konstytucji i polecało przeczytać.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 24-11-2005, 15:30   

Ja celowo nie wprowadzałam dokładnie, za co są jakie sankcje. Moderacja i/lub administracja dysponuje dość szerokim wachlarzem możliwości i nalezy wybierać to, co w danej sytuacji będzie adekwatne. Najlepszym przykładem domagająca się OSTa IT., która po ochrzanieniu i zignorowaniu ucichła, albo domagający się bana Alien, na którego najskuteczniejsza okazała się blokada avka i podpisu. Sytuacje są różne i potem będzie, że nie jesteśmy konsekwentni...

Ysen: nie bardzo się da. W tej chwili Konstytucja ładuje się automatycznie przy pierwszym zalogowaniu po rejestracji, a reszta będzie widziała, że jest nowy post w temacie.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 24-11-2005, 16:16   

Rozumiem. Proponowałem, bo kiedyś wyskoczył bug powodujący, że konstytucja otwierała sie wszystkim;>. Myślałem, że dałoby się to powtórzyć.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 24-11-2005, 16:34   

A pamiętacie, jak forum się przenosiło na inny serw? Wtedy bezpośrednio pod logo była taka informacja, że przeniesienie, żeby nie wysyłać pw o tej i otej godzinie i tak dalej... Można by coś takiego zrobić. Ogłoszenie powisi kilka dni, potem się zdejmie i schluss

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 24-11-2005, 19:00   

Co do avków, jest jeszcze możliwość zhotlinkowania dowolnej grafiki (via tag IMG) przez podpis, bo tam działa BBcode. Wyłączenie BBCode utrudni pomniejszanie dużych avków, a nie wiem czy da się wyłączyć wybiórcze tagi (najpewniej nie).

Wiem bo ostatnio zrobił coś takiego kobik. Ale bardzo uprzejmie zwróciłem mu uwagę że zapis w panelu kontrolnym wyraźnie mówi że wolno mieć 1 obrazek i max 400x50x29k i on równie uprzejmie przeprosił i zdjął.. nie ten obrazek ~_~ No ale co tam.

Grunt, to to że taki zapis jest, i tam gdzie być powinien. Można co najwyżej wyłączyć BBCode w sygnaturce - byłoby bezpieczniej, bo teraz dowolny niezadowolony może "załatwić" forum hotlinkując wielki, jednokolorowy obrazek (np. gif 1200x1600 1 kolor, ma ledwie 2kb). Oczywiście, szybko byśmy się rozprawili, ale...

Poza tym, dodałbym jeszcze zakaz reklamowania komercyjnych produktów bądź firm. Na widok kobikowej reklamy Micro$owd Xbox dostaję piany na ustach =='

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 24-11-2005, 19:54   

No więc pytałam dzisiaj, wydawało mi się, że wyłączyłam tag [img] w podpisach! Tylko jest szansa, że to nie działa wstecz, albo w ogóle nie działa. Proszę o przetestowanie.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 03-06-2006, 08:46   

Postulat:
Potrzebna modyfikacja Konstytucji, a dokładniej dodanie punktu brzmiącego mniej więcej: "Zabrania się umieszczania w sygnaturkach cytatów, które mogłyby być obraźliwe dla innych uzytkowników" ... czy jakoś tak.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 03-06-2006, 09:49   

Prognoza:
W obecnej sytuacji pojawią się głosy, że X ma usunąć podpis, bo ma tam cytat z piosenki zespołu, którego samo istnienie obraża istnienie Y, albo N zawarł cytat urażający chrześcijańskie uczucia M...

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 03-06-2006, 09:49   

IKa, wiesz, duzo to nie da - bo taki nezumi np. to i "trawa jest zielona" moze wziac do siebie
Powrót do góry
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 03-06-2006, 11:32   

Czy aby od tego już nie są 12 i 13? Nadmiernie szczegółowe zapisy są pozbawione sensu. Może jeszcze osobne zapisy dotyczące avatara, tytułu i każdego interesującego pola w profilu z osobna?

Pomijając już to, że bardzo nie lubię sformułowań typu "mogłoby być obraźliwe dla kogoś (...)". Jestem przekonany, że każda jedna nietrywialna wypowiedź jest obraźliwa dla pewnej żyjącej osoby, więc przepis tego rodzaju może szybko stać się zakazem mówienia czegokolwiek.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Eltanin Płeć:Mężczyzna
?????


Dołączył: 17 Lis 2004
Skąd: Ciemna strona słońca
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 03-06-2006, 12:01   

Może po prostu uznać, że to czy dany cytat/teks może zasadnie zostać uznany za obraźliwy, pozostawić moderacji, która na wniosek użytkownika zapozna się ze sprawą i ustosunkuje (najlepiej wysyłając przy okazji priva do „poszkodowanego”). To co prawda wywoła pewnie głosy świętego oburezenia ze strony "młodych i zbuntowanych" ale jak powiedził Tilk, zawsze ktoś się poczuje urażony, więc nie dajmy się zwariować.

_________________
Hubba Hubba Zoot Zoot
Deba Uba Zat Zat A-num Num
A-hoorepa Hoorepa A-huh-hoorepa A-num Num.


Be kind to dragons, for thou art crunchy and taste good with ketchup.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1777110
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 03-06-2006, 15:47   

Cytat:
12. Forum nie służy do prywatnych kłótni i dyskusji. Takowe będą kasowane w najkrótszym możliwym czasie.

13. W nawiązaniu do punktu 11 - powinniśmy szanować cudze poglądy i zainteresowania. Decyzje o kasowaniu tematów podejmują Administratorzy, względnie Moderatorzy. Nie zabierajmy głosu tylko po to, by pokłócić się z innymi użytkownikami.


te punkty w zasadzie powinny wystarczyć, ale można ew. p.13 nieco zmodyfikować:

"13. W nawiązaniu do punktu 11(chyba 12?) - powinniśmy szanować cudze poglądy i zainteresowania. Decyzje o kasowaniu/moderacji tematów podejmują Administratorzy, względnie Moderatorzy. Dotyczy to również naruszających regulamin podpisów, awatarów i sygnaturek. Nie zabierajmy głosu tylko po to, by pokłócić się z innymi użytkownikami. "

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 03-06-2006, 16:57   

o takie coś mi chodziło... o nic więcej *sigh*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group