FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  IRC... testing... testing...
Wersja do druku
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 29-11-2005, 17:33   IRC... testing... testing...

no bajer ^_^ i już jest web-klient...
trzeba tylko dopracować parę drobiazgów:

1) klient sieje /ctcp <nick> SOUND. Nie każdy ma to skonfigurowane. I nie każdy chce mieć, zwłaszcza w godzinach pracy. Wyłączyć? Jak ktoś chce, może sobie ustawić highlight z dźwiękiem.

2) Jak crack zauważył, polskie znaczki. Na dziś sieje encjami czy czymśtam. Cytaty:
[16:07] <Crack> na dzisiaj koniec, jutro poprawi0119 kod skryptu 017ceby u z kresk0105 dzia0142a0142o poprawnie :)
[16:36] <IKa> cze015b0107 totem
[16:38] <IKa> ja kiedys zawa0142u dostan0119...
[16:39] <IKa> ja nie 017cycz sobie 017ce by tu wlaz0142 jaki015b bezmirch

3) To ostatnie sprowadza nas do kwestii politycznej.: Blue_haven miało być redakcyjne, dla bardziej zadomowionych. Jak na razie, słyszałem 2 sugestie rozwiązania:
A) wpiąć klienta IRC jako sticky w tajnym forum technicznym
B) podpiąć pod osobny, dodatkowy kanał. jeśli można wydawać normalne ircowe komendy (a identify np. można) to może join też zadziała? Ale kto będzie wtedy siedział tak na BH jak drugim kanale?

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 29-11-2005, 19:17   

jak widzę Irc jest.. podpięty pod strone i działający pod javą jak polczat.
widzę tez, że jesli wybiore sobie kolorek to reszta ten ony kolorek widzi - good.

Natomiast proszę Cracka o jak najszybsze zamknięcie Irca dla osób postronnych.

Nie odwiedzam Irców, nie odwiedzam czatów. BH jest wyjątkiem, bo gromadzą sie tu osoby, które lubię i szanuję i po prostu CHCĘ tam być. Skoro ma być BH na ircu...

Nie zyczę sobie, by osobniki pokroju besmircha czy innego Aliensa właziły z butami i ich żałosnymi pseudowywodami do miejsca, gdzie chce odpocząć i pogadać. Nawet o pierdołach typu Neopety, czy krój kiecki typowej Ghotic lolity, lub sposoby na wykończenie trolla. Dlatego zapowiadam, każdy tego typu osobnik, który wejdzie na Irca bez zproszenia, zostanie przez mnie wykopany i obdarzony banem.

Dziękuję za uwagę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 29-11-2005, 21:06   

nie, niekoniecznie. Ja i Bezimienny nie widzimy bo mamy wyłączone interpretowanie color control codes. GOOD.

A jeszcze mały drobiazg. Nick-alert działa na zasadzie highlighta na nick. Czyli w moim wypadku 'totem', 'wa-totem', 'wa-totem|afk'. Takie coś:
[20:35] <IKa> ok WT jstes?????
[20:36] <IKa> WaTotem.....
[20:47] <IKa> GRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR!
nie pomoże, bo ani jedno ani drugie nie włączy mi higlighta. Więc jeśli akurat nawet siedzę przy kompie i tylko zminimalizowałem IRC, to nie zauważę. Dopiero poprawny nick-alert zmusi mIRC do powiedzenia 'bu!' głośnikiem co zwróci moją uwagę...

Co do problemu maieczki, mnie też czasem to dopada, trzeba spróbować jeszcze raz. Pytanie do cracka, co ten klient ma ustawione jako odpowiedź na /ctcp VERSION oraz co robi z pytaniami o ident... to może być częściowo ta sprawa. No i 3cia rzecz, którędy toto się łączy. Jeśli irc.rizon.net robi takie cuda, może warto dodać formularz/okienko z wyborem serwera. To się tak szybko nie zmienia, a zawsze mozna próbować przez rizen, fearbsd, reversed, geodns, animenfo... mogę dać listę do wyboru.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 29-11-2005, 23:11   

Ja wlazłam na chwilę. Zdążyłam napisać "działa?", a potem zmienić nicka. Zawiesiło się, nie mogłam nic napisać. Po zamknięciu przeglądarki rzeczona przeglądarka (firefox) nie chciała się ponownie otworzyć, musiałam jej najpierw ubić proces zżerający szalone ilości ramu.

A java wgrywa się dłuuuuuuuuugo :)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 30-11-2005, 18:20   

z topicu Errory na forum:

besmirch napisał/a:
po kliknieciu na "IRC"

takie cus


Template->make_filename(): Error - template file not found: chat_body.tpl


Wygląda na to, że tę ikonę faktycznie trzeba będzie szybko schować.


Z testów wyszły mi następujące wnioski:
1. wspomniany przez totema problem z polskimi znakami (strona kodowa, + brak litery ó przy wchodzeniu z forum)
2. Problemu /ctcp <nick> SOUND dziś nie zauważyłem. Nie wiem, czy to dlatego, że już zostało usunięte, czy z jakiegoś innego powodu.
3. działa w miarę spokojnie, ale jest dość pamięciożerne.
3b. FF zżera znacznie więcej niż IE

applet chodzi bez zacięć na Windows NT + IE 5.5, 256 Mb RAM. Podejrzewam, że przy 128-iu Mb mogłyby już być problemy (przy 64 na pewno).

Jeśli ktoś ma mało pamięci, to lepiej wchodzić przez IE.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 01-12-2005, 13:21   

1. Możesz dokładniej wytłumaczyć? Na IRCu się znam dość kiepsko...
2. Naprawione
3. Link usunięty, później dodam żeby pokazywał się tylko osobom z grupy "Redakcja".

Klient jest dostępny tymczasem pod adresem http://forum.tanuki.pl/chat.htm

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 01-12-2005, 14:10   

Fakt, jak wróciłem ze spotkania to w kanale widziałem że Crack był i testował kodowanie, i działa. Tak przy okazji, niech zgadnę - win-1250?

co do SOUND:
teraz ten pjIRC jest ustawiony tak, że jak się nim wchodzi na kanał, to on próbuje każdemu wysłać komendę /ctcp <nick> SOUND, na którą TEORETYCZNIE agent odbierającego powinien odpowiedzieć odegraniem jakiegoś dźwięku. Ale ta komenda nie jest standardem, a wielu i tak ma wogóle wyłączone dźwięki, albo ograniczenie do highlightów, więc co najwyżej widzi czyjeś wejście tak:
[13:05] * Joins: Crack (Crack@********)
[13:05] [Crack SOUND]
[13:05] * Crack is now known as Cracj|pjirc
co tylko niepotrzebnie śmieci w kanale. Za to webowy klient, a jakże, każdego wchodzącego kwituje 'brzęknięciem'...

Do Seriki: odkrycia Bezimiennego dowodzą, że pjIRC, jako javowe cudo, jest pamięciożerny. Twoje problemy mogą powodem małej pamięci w kompie... ja niestety doświadczam tego samego, choć nie tak drastycznie. No, ale ja oswoiłem mIRC ^_~

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 02-12-2005, 15:43   

Jeśli ktoś jeszcze tego nie zrobił, proponuję zainstalować Javę 1.5. Jest wyczuwalnie sprawniejsza od poprzedniczek.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 04-12-2005, 22:46   

Na forumowym ircu są emotikonki. Mają umrzeć...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group