FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Screenshoty
Wersja do druku
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 28-08-2006, 12:23   Screenshoty

Mam dość głupie zapewne wg. niektórych pytanie: jak robić screenshoty do recenzji.
Problem polega na tym, że gdy robiłem takie przy pomocy przycisku printscreen a następnie kopiowałem do painta i zapisywałem, to zapisywało się dziadostwo jako czarna plama i nic poza tym.
Przejdź na dół
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 28-08-2006, 13:36   

Najprostszy sposób:
Media Player Classic
File - Save Image
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Szaman Fetyszy Płeć:Mężczyzna
Epic One


Dołączył: 07 Maj 2003
Skąd: Z emigracji wewnątrzkrajowej
Status: offline
PostWysłany: 28-08-2006, 13:38   

Jest kilka sposobów. Np użycie programu VirtualDub, który bezproblemowo łapie screeny za pomocą ctrl+1 bądx ctrl+F1, (nie pamiętam dokładnie który). Następnie włączamy np Corel Photopaint, opcja "Nowy ze schowka" i voila :P.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2277120
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 28-08-2006, 14:26   

VirtualDub współpracuje też, w standardowy sposób, z Print Screenem - to jest mój sposoób.

_________________
"Doprawdy, najpewniejszą drogą do piekła jest droga stopniowa - łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
SireVan Płeć:Mężczyzna
Mecenas


Dołączył: 22 Sie 2005
Skąd: HentaiWorld
Status: offline
PostWysłany: 28-08-2006, 15:51   

ja używam programu o nazwie Fraps - możesz sobie spokojnie ustawić jakim przyciskiem łapiesz screenshota i jaki rodzaj pliku to ma być oraz gdzie zapisać. Dobry program
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2086791
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 28-08-2006, 16:46   

Pakiet Corela zawiera coś, co się Corel Capture zwie. Ustawiasz katalog na screeny, przycisk, którym screeny robisz i zaznaczasz, że złapać obraz chcesz z aktywnego okna i tyle. Oprócz filmów łapie też gry.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 28-08-2006, 17:27   

A programie All PLayer jest tez taka opcja jak "Screenshots capture" pod przyciskiem bodajze F11 i zapisuje na dysku.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 28-08-2006, 19:06   

VirtualDubMod jest bardzo dobry, ale trochę skomplikowany w obsłudze - łapie się screeny skrótem ctrl+1 (zapisuje do Schowka), a potem wkleja do programu graficznego (wystarczy Irfan View).

Znacznie prostszy (mimo to za nim nie przepadam) jest Media Player Classic - po prostu zatrzymujesz na wybranym kadrze i zapisujesz do pliku bmp albo jpg. Można ustawić sobie skrót z klawiatury, tak żeby to było kliknięcie jednego przycisku.

W obu wypadkach po spauzowaniu obrazu można przesuwać po jednej klatce strzałkami - w prawo (czyli do przodu) działa bardzo dobrze, natomiast w lewo (wstecz) się zacina/wiesza. Używając shift+strzałka w VDM albo ctrl+strzałka w MPC można się przesuwać po klatkach "kluczowych" - dobre, żeby szybko przejrzeć odcinek, szukając dobrej sceny.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 28-08-2006, 19:08   

Ok, użyłem media player classic i wszytsko pasuje. Dzięki za pomoc.
Powrót do góry
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 29-08-2006, 02:20   

Avellana napisał/a:
VirtualDubMod jest bardzo dobry, ale trochę skomplikowany w obsłudze - łapie się screeny skrótem ctrl+1 (zapisuje do Schowka),

A shift-1 daje zapis tej klatki do pliku - bitmapy, png lub tga. Potem wystarczy skonwertować na jpg...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group