FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  A może AJAX?
Wersja do druku
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 20-01-2007, 09:54   A może AJAX?

Ostatnio coraz bardziej popularne stają się rozwiązania określane nazwą AJAX, polegające na wykonywaniu części kodu strony po stronie użytkownika. Korzyść takiego rozwiązania tkwi w tym, że użytkownik korzystający z dynamicznej strony musi znacznie krócej czekać na wyniki wykonywanych akcji, a sama strona jest bardziej dynamiczna.

Dotychczas opierałem się pokusie wykorzystywania rozwiązań tego rodzaju, jednak niedawno Google zrobił niespodziankę, publikując Google Web Toolkit - zestaw narzędzi, za pomocą których skonstruowali GMaila, Google Maps, Google Calendar i inne ciekawe wynalazki. I głupio byłoby nie wykorzystać takiego ślicznego prezentu.

Póki co mam następujące pomysły na wykorzystanie AJAXu:

* Nowy, lepszy indeks. Użycie AJAXu zmniejszy liczbę zapytań do bazy danych, a jednocześnie poprawi używalność - przełączanie stron i sortowanie będzie praktycznie natychmiastowe.

* Nowa, lepsza wyszukiwarka. Dynamiczny formularz wyszukiwania pozwoli na budowę dowolnie skomplikowanych zapytań, co z pewnością ucieszy użytkowników szukających konkretnych informacji.

* Nowe, lepsze komentarze. Patrz: DeviantArt.

* Nowy, lepszy panel. Ten, co mamy obecnie, to jeden wielki bajzel, a przejście na AJAX daje mi dobry pretekst, aby przepisać go od zera, wykorzystując zdobyte doświadczenie.

Jaka jest Wasza opinia? A może macie jeszcze inne pomysły w związku z wykorzystaniem AJAXu na Tanuki?
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 20-01-2007, 10:18   

Google robi program lojalnościowy :D

A na poważnie:
Zielona jestem i jak na razie zrozumiałam z tego tyle, że to ma cos wspólnego z Javą. Ale na ile nie mam pojęcia ><

- panel jest... trudny. Zwłaszcza, jak się chce wystawić ocenę. I poszukać anime na liście. Zmiana byłaby wskazana jak najbardziej.

- Uwaga do "nowe lepsze komentarze jak na devie" - jeśli będą BEZ ukrywania (komentarze po odkryciu są puste) i bez jakichś głupich bajerów.

Najważniejsza rzecz: jeśli to jest user/admin/mod friendly to raczej nie mam nic przeciwko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 28-01-2007, 18:03   

Parę rzeczy jeszcze nie działa, ale chyba już mogę pokazać, do czego zmierzam:

http://tanime.tilk.eu/org.tanuki.ajax.indexer.IndexerAnime/IndexerAnime.html

Jeśli ktoś potestuje i powie, co go najbardziej drażni, będę dźwięczny.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 28-01-2007, 18:29   

- czemu przycisk wysukuj jest szary windowsowski?
- czemu "ukryj altenatywne" nie dziala?
- chyba sie troche za dlugo wczytuje zanim cokolwiek pokaze oprocz naglowka
- czemu jak naciskam na "7" podswietla sie "6" itp?
- strzalki boczne chyba powinny dzialac nieco inaczej (w tej chwili przesuwaja cyferki)
Powrót do góry
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 28-01-2007, 20:41   

Po wyrwaniu piątej nogi pchła traci słuch... Znaczy, przepraszam: po "pojeżdżeniu" strzałkami w prawo i w lewo przestało mi działać przełączanie przez klikanie na przyciski z numerami stron. Efektu opisanego przez Biancę nie zauważyłam, jak działało, to podświetlały się prawidłowe numerki.

Przesuwanie paska fajna rzecz, ale przydałoby się jakieś "następna-poprzednia strona".

Poza tym jest fajnie.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 28-01-2007, 20:48   

Bianca napisał/a:
- czemu przycisk wysukuj jest szary windowsowski?

Bo jeszcze nie działa.
Bianca napisał/a:
- czemu "ukryj altenatywne" nie dziala?

Bo jeszcze nie działa.
Bianca napisał/a:
chyba sie troche za dlugo wczytuje zanim cokolwiek pokaze oprocz naglowka

Być może... Chyba jednak przerzucę sortowanie na serwer, a przesyłanie będzie bardziej "na żądanie", w locie. Niestety, dopiero muszę wyczuć, jak wiele wolno mi robić client-side.
Bianca napisał/a:
- czemu jak naciskam na "7" podswietla sie "6" itp?

Opera? Widziałem to, wygląda na głupi problem z wyświetlaniem.
Bianca napisał/a:
- strzalki boczne chyba powinny dzialac nieco inaczej (w tej chwili przesuwaja cyferki)

Racja.

Dziękuję za uwagi, wykorzystam je.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 28-01-2007, 21:08   

Mi się podoba, a pod FF 1.5 chodzi chyba wszystko jak trzeba...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 29-01-2007, 22:49   

Uwzględniając to, że Javascript okazał się być powolny jak jasna cholera, przepisałem indeks tak, aby wydawał się szybszy. Możecie się pobawić i opisać wrażenia? Od razu mówię, że pasek informujący o przesyłaniu przerobię, żeby nie machał tabelą w górę i w dół...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 29-01-2007, 22:55   

Sama nawigacja teraz wydaje mi się fajna, oczywiście przy założeniu, że docelowo zamiast numerków będą literki (tak jak teraz) - ale to kosmetyka. A, czy powinno na razie być tak, że kliknięcie w tytuł odsyła na pierwszą stronę listy?

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 29-01-2007, 23:08   

Avellana napisał/a:
Sama nawigacja teraz wydaje mi się fajna, oczywiście przy założeniu, że docelowo zamiast numerków będą literki (tak jak teraz) - ale to kosmetyka.

Będzie, muszę się tylko zastanowić, jak to zrobić najlepiej.

Avellana napisał/a:
A, czy powinno na razie być tak, że kliknięcie w tytuł odsyła na pierwszą stronę listy?

Nie powinno tak być, po prostu takie szczególiki zostawiłem na koniec :D
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 29-01-2007, 23:16   

czy jak kliknie się na "ukryj tytuły alternatywne" to będą się automatycznie ukrywać, czy jeszcze trzeba będzie przycisk przycisnąć? bo chwilowo nic się nie dzieje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 29-01-2007, 23:21   

IKa napisał/a:
czy jak kliknie się na "ukryj tytuły alternatywne" to będą się automatycznie ukrywać, czy jeszcze trzeba będzie przycisk przycisnąć? bo chwilowo nic się nie dzieje.


Nic się nie dzieje, bo filtrów nie ma. Będą.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 30-01-2007, 11:21   

tilk napisał/a:
Możecie się pobawić i opisać wrażenia?

Mnie się wydaje że raczej zwolnił, głównie ze względu na to pojawiające się "pobieranie danych"...

Jak narazie, wszystko gra...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 30-01-2007, 22:09   

Dodałem etykiety stron.

Macie jakiś pomysł na generowanie przyjemnych etykiet dla innych sortowań niż po tytule? Dałem przykładowe etykiety dla sortowania po liczbie odcinków.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 16-02-2007, 18:41   

Podstawowa obsługa wyszukiwania po stronie klienta już jest - wprawdzie strony serwerowej jeszcze nie napisałem, więc nic się nie wyszuka tak czy owak, ale już widać, w jakim kierunku zmierzam.

http://tanime.tilk.eu/org.tanuki.ajax.indexer.IndexerAnime/IndexerAnime.html

Opcje wyszukiwania mogą być dowolnie elastyczne - np. opcja dotycząca gatunków/wyróżników będzie mogła od razu wyświetlać opisy, będzie też się dało wykonać "prawdziwe" wyszukiwanie twórców, o które prosił wa-totem.

Uwagi?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group