FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Nowa opcja wyświetlania/wyszukiwania
Wersja do druku
Morf_GM Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 14 Wrz 2007
Status: offline
PostWysłany: 24-09-2007, 20:35   Nowa opcja wyświetlania/wyszukiwania

Przy przeglądaniu fanfików bardzo brakuje mi opcji umożliwiającej wyszukanie bądź wyświetlenie wyłącznie tych tekstów, które są oryginalnym dziełem publikujących w Tanuki autorów, a nie tłumaczeniami tekstów obcojęzycznych. Ponieważ najbardziej interesuje mnie to, co piszą polscy fani M&A, chciałbym ułatwić sobie poruszanie się w bazie danych przy pomocy nowego kryterium „tłumaczenie/tekst autorski”. Czytanie prac zagranicznych autorów na pewno jest przyjemne, ale już komentowanie ich nie ma dla mnie tak wielkiego znaczenia, jako że treść komentarza w żaden sposób przecież nie dotrze do twórcy. Z polskimi autorami rzecz ma się na szczęście inaczej i chciałbym z tej możliwości korzystać.

Co prawda w nazwach grup tematycznych jest określenie „twórczość własna” (dla mnie nieco myląca), ale to worek, do którego wrzuca się fiki tematycznie nie pasujące gdzie indziej, nie zaś wyróżnienie prac oryginalnych, niepochodzących od tłumacza.

W tej chwili, aby przekonać się, czy mam do czynienia z tekstem oryginalnym, czy z tłumaczeniem, muszę wyświetlić treść fika. Ponieważ tłumaczeń jest bardzo dużo, zmusza mnie to niepotrzebnego moim zdaniem klikania i po jakimś czasie zwyczajnie irytuje.

Czy byłoby w związku z tym możliwe wprowadzenie dodatkowego punktu w już istniejącym formularzu pięciu kroków publikowania? Punktu, w którym osoba publikująca fanfik zaznaczałaby, czy publikowany tekst jest tłumaczeniem, czy też nie? Odpowiedni TAG pojawiałby się też w wyszukiwarce i przy skróconej charakterystyce fanfika, a to pozwoliłoby na pierwszy rzut oka zorientować się, czy to dzieło „made in Poland”, czy import z Chin.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 24-09-2007, 20:50   

Propozycja jest jak najbardziej racjonalna i jak widać konieczna.

Niestety w tym momencie opcji tej nie da się dodać tak po prostu - nie pozwala na nią budowa bazy. Na chwilę obecną jednak prowadzona jest głęboka przebudowa bazy Czytelni, która umożliwi jej lepszą funkcjonalność i bezawaryjność.

W chwili, kiedy będzie gotowy nowy engine strony, będzie można bez problemu dodać taką opcję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group