FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  Przywileje dla recenzentów
Wersja do druku
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 23-02-2008, 12:52   Przywileje dla recenzentów

Tak się zaczęłam zastanawiać nad naszymi recenzentami tudzież "ocenami redakcyjnymi". Jako że tych ostatnich przydałoby się więcej, pomyślałam, że można by prawo do oceniania "zalogowanego", czyli wliczanego do oceny redakcyjnej, dać także najbardziej aktywnym recenzentom. Skoro zamieszczamy ich teksty w większej ilości, to tak naprawdę oni i tak mają wpływ na wizerunek naszego serwisu. Poza tym byłby to taki miły bonus motywujący.

Jedyne rozsądne kryterium, jakie przychodzi mi do głowy, jest ilościowe. Można założyć, że ktoś, kto wpakował w nas energię potrzebną na x recenzji, nawet jeśli przestanie aktywnie pisać, będzie nadal do pewnego stopnia "istotną zawartością". Oczywiście nie ma sensu za nisko tego progu ustawiać. W tej chwili do głowy przychodzą mi trzy możliwości: od 10, 15 albo 20 opublikowanych recenzji.

Opcja "od 20 recenzji" tak naprawdę ogranicza ten przywilej tylko do bardzo aktywnych i długoterminowych współpracowników. "od 10" może być lepsza na zachętę. Żeby pokazać Wam, jak to wygląda w tej chwili, zrobiłam listę bardziej aktywnych współpracowników (czyli cały "ogon" obcięłam). Zwracam uwagę, że na liście pominęłam te osoby, które w chwili obecnej mają prawo do oceniania "zalogowanego" - żeby nie robić zamieszania (chociaż nie pamiętam, jak jest w przypadku Mai - powinna mieć tę możliwość):
Cytat:
Azag - 35 recenzji
Enevi - 22
fm - 20
Mecenas - 18
Miya-chan - 13
Yumegari - 13
Sam Miguel - 12
Taur - 12
Pottero - 9
Mai - 8
mikolajp - 7
Seval - 7
Daerian - 6
GvS - 6
moshi_moshi - 6
Nanami - 5
Alira14 - 4
Seaven - 4


Jak myślicie?

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 23-02-2008, 13:02   

W wielu recenzjach (w tym przy tych znaczących) jest mało właśnie "ocen redakcji", spowodowanych tez tym, że te 8-9 osób z uprawnieniami nie ogląda wszystkiego - taka opcja przypuszczalnie zwiększyłaby tę ilość.

Moja propozycja:
- od 10 recenzji
- po zalogowaniu brak dostępu do części serwisu poza opcją "zagłosuję, to pokaże się mój nick w ocenach" (czyli np. nie uzyskiwanie gwiazdki redakcyjnej w odpowiedziach do komentarzy i brak dostępu do panelu i pozostałych opcji.)

A Mai może, ma uprawnienia moda komentarzy :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 23-02-2008, 13:05   

Jestem za. Od 10 recenzji. I mam uprawnienia.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 23-02-2008, 13:21   

Obecny system dobry był, kiedy nasza strona była stroną "klubową". Dziś jest serwisem o ogólnopolskim zasięgu. Jestem za reformą.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 23-02-2008, 13:25   

Ja również uważam, że "od dziesięciu" jest dobrym rozwiązaniem.
Powrót do góry
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 23-02-2008, 13:37   

Popieram opcję "od dziesięciu". Proponuję także, aby przy liczeniu recenzji uwzględnić recenzje mang z Tanuki Manga. Osobom, które mają łącznie 10 lub więcej recenzji, proponuję przyznać prawo oceniania zarówno na Tanuki Anime, jak i na Tanuki Manga.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 23-02-2008, 13:44   

OK, czyli 10 faktycznie wydaje się dobrą granicą - szczególnie patrząc na tę listę.

W kwestiach formalnych:

- gwiazdka pojawia się przy komentarzach osób zalogowanych, bez względu na ich uprawnienia

- oceniający muszą mieć dostęp do panelu recenzji, bo tylko z jego poziomu mogą ocenić serię, której nikt (poza recenzentem) jeszcze nie ocenił. Niemniej nie mają uprawnień, żeby cokolwiek poza wystawieniem oceny tam zrobić, więc to nie problem

- łączenie recenzji mangi i anime jest w zasadzie pomysłem dobrym, ale w praktyce wymaga w tej chwili "ręcznego" sumowania. Oczywiście, można spróbować się w tym nie pogubić, ale może to być pewien problem. No i trzeba obadać obecne uprawnienia oceniania do Mangi

- mój pomysł dodatkowy: uprawnienia w tej chwili przyznać osobom aktywnym, natomiast innymi (np. Mecenasowi, Yumegari) - kiedy się odezwą, żeby coś przysłać. Nie widzę większego sensu w ściganiu Mecenasa, który zamilkł chyba od roku, albo Taur, która jest nieaktywna nawet dłużej. Jak się pojawią, to oczywiście damy im uprawnienia.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 23-02-2008, 14:51   

Avellana napisał/a:
- oceniający muszą mieć dostęp do panelu recenzji, bo tylko z jego poziomu mogą ocenić serię, której nikt (poza recenzentem) jeszcze nie ocenił.

Erm, nie? Ja oceniam przez wejście w recenzję, usunięcie z adresu kawałka rec/nr-recenzji i dopisanie /oceny

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 23-02-2008, 15:33   

Dobry pomysł, popieram.

Avellana napisał/a:
- oceniający muszą mieć dostęp do panelu recenzji, bo tylko z jego poziomu mogą ocenić serię, której nikt (poza recenzentem) jeszcze nie ocenił. Niemniej nie mają uprawnień, żeby cokolwiek poza wystawieniem oceny tam zrobić, więc to nie problem

Jestem bardzo przeciwko otwieraniu panelu dla osób z zewnątrz. Jeśli będzie to konieczne, można dodać odnośnik do strony oceniania, który będzie się pojawiać tylko uprawnionym do tego użytkownikom - bez naruszenia systemu cache, bo tak właśnie działają obecnie np. reklamy.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 23-02-2008, 15:47   

Podoba mi się!
I popieram GoNik - ja też oceniam serie na bieżąco, ręcznie zmieniając URL.

Tu uwaga do Tilka.

Jeśli jest się zalogowanym, kliknięcie w "zobacz jak ocenili" pokazuje panel ocen redakcji z aktywnym polem do zagłosowania. Ale tego linku NIE ma, kiedy głosował tylko recenzent - i wtedy trzeba wklepywać adres tak jak opisała GoNik.
Gdyby ten link był stale widoczny, "nowym" możnaby zwyczajnie powiedzieć że po zalogowaniu mają sobie 'klikać' z poziomu recenzji. Tak czy siak, dostępu do panelu mieć nie muszą.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 23-02-2008, 16:44   

Totem, a przeczytałeś poprzedniego posta?

Nie ma sensu, żeby ten link był stale widoczny. Gdyby był, zwykli czytelnicy mieliby przed oczami coś absolutnie dla nich bezużytecznego. Stąd pomysł z poprzedniego posta, aby wyświetlać ten odnośnik tylko tym, którzy mogą z niego skorzystać. Wtedy będzie wilk cały i owca syta, czy jakoś tak.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 23-02-2008, 18:41   

Przeczytałem, ale nie zastanowiłem się co to co napisałeś naprawdę oznacza, zanim napisałem swoje ^^;

Oczywiście masz rację. W gruncie rzeczy o to chodzi :>

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 23-02-2008, 20:58   

IIRC kiedyś już było to (tzn sprawa linku do ocen recenzenckich) dyskutowane. Pomysł wydaje mi się dobry (sporo uprościłby ocenianie serii - jest nadal bardzo dużo serii nieocenionych)

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 27-02-2008, 16:17   

OK, czyli podsumowując sprawę: potrzebny jest mechanizm, który użytkownikom zalogowanym będzie pokazywał w widoku recenzji odpowiedni link w dziale "ocena redakcji". Proponuję, żeby Tilk to w wolnej chwili dziabnął i dał mi znać - wtedy roześlę do odpowiednich osób wici.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 03-03-2008, 12:43   

Gotowe. Przedziabałem system cache, i tym samym link do strony oceniania pojawia się po zalogowaniu i znika po wylogowaniu. Przynajmniej u mnie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group