FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Regulamin Forum Tanuki - pytania i komentarze
Wersja do druku
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 01-06-2009, 10:23   Regulamin Forum Tanuki - pytania i komentarze

Jak pewnie zauważyliście, z dniem dzisiejszym konstytucja forum została przekształcona w regulamin. Na początku spróbuję wyraźnie podkreślić jedno:

Dotychczasowe zasady obowiązujące na forum nie uległy żadnej zmianie i nadal obowiązują. Moim celem było przeformułowanie i doprecyzowanie dotychczasowych zapisów w taki sposób, żeby użytkownikom (szczególnie nowym użytkownikom) było łatwiej się w nich zorientować.

Co za tym idzie, odpowiedź na wszystkie pytania "czy to znaczy, że można...", brzmi "nie, jeśli nie było można, nadal nie można".

Jednak w razie innych pytań albo wątpliwości dotyczących regulaminu zapraszam do tego tematu - postaram się odpowiedzieć.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 01-06-2009, 12:33   

Czy część o linkach dotyczy też podpisów? (chodzi o tę z czytelnym podawaniem gdzie prowadzi)

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 01-06-2009, 12:42   

Jak najbardziej. Generalnie w tym zapisie chodzi właśnie o linki "referencyjne" dla różnych gier - o ile nie ma w nich nic złego, o tyle inni użytkownicy powinni wiedzieć, że nabijają komuś punkty w ten sposób. Linki nazwane w rodzaju "nakarm mojego smoczka" są na ogół dopuszczalne - nie musi to być pełny i wyczerpujący opis...

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 20-09-2009, 19:53   

Takie małe pytanie, odnośnie kwestii w regulaminie nieporuszonej - czy administracja forum toleruje używanie przez jedną osobę dwóch różnych kont do pisania na forum? Mam na myśli oczywiście sytuacje, gdy można stwierdzić, iż w obu przypadkach za dwoma różnymi nickami kryję się jedna osoba.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 20-09-2009, 20:07   

Odpowiedź krótka brzmi: w zasadzie nie.

Odpowiedź długa musi zacząć od uwzględnienia historycznej zaszłości w postaci pewnej całkiem sympatycznej (acz od dawna do nas nie zaglądającej) użytkowniczki, która za każdym razem, gdy zapomniała hasła, zakładała sobie nowe konto i w efekcie dysponowała pięcioma lub sześcioma...

Tak więc w większości przypadków jest to założenie nowego konta, bo zapomniało się hasła/nie podoba się nazwa starego, a nie chce się/nie zamierza prosić o pomoc moderacji. Ale też wtedy tak naprawdę nie są używane dwa konta jednocześnie, tylko kolejno. Podobna sytuacja jest wtedy, kiedy ktoś zakłada konto w miejsce zbanowanego - nie muszę chyba się rozwodzić nad konsekwencjami wtedy, nie?

Przy mojej dość nikłej wierze w ludzi przypuszczam, że jedyne powody do jednoczesnego korzystania z dwóch kont (poza zaawansowaną schizofrenią) to albo chęć pobawienia się kosztem innych, albo wprost jakaś próba oszusta lub nagięcia zasad. Innymi słowy: nie bardzo wierzę w sytuację, w której ktoś zakłada dwa konta tylko po to, żeby z obu grzecznie postować, dyskutować kulturalnie i zachowywać się wzorowo. Przypuszczam, że w takim przypadku zapytałabym grzecznie o uzasadnienie - bo mam wrażenie, że i tej osobie, i innym użytkownikom, byłoby jednak wygodniej, gdyby była jednoznacznie identyfikowana. Jeśli natomiast ktoś zakłada dwa konta po to, żeby rozrabiać dwa razy bardziej, prawdopodobnie zostanie wyniesiony na szufelce z obu kont i całego forum na dokładkę.

Tak naprawdę widzę tylko jeden powód "uczciwy", chociaż dość dziwaczny: gdyby ktoś z graczy w Multiświecie postanowił zrobić oddzielne konto dla swojego NPC. Wtedy prawdopodobnie musielibyśmy zmodyfikować regulamin, wprowadzając zapis wprost mówiący, żeby tego nie robić...

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Irian Płeć:Kobieta


Dołączyła: 30 Lip 2002
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 12-10-2009, 20:56   

Można dodać punkt o zakazie reklamowania jakichkolwiek przedsięwzięć (konwenty, fora itepe) w PMkach? Już któryś raz dostaję i szczerze mówiąc mam dość. Po to jest podforum, żeby się tam ogłaszali do woli...

_________________
Every little girl flies.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 12-10-2009, 22:33   

Irian - wątpię, by taki punkt zadziałał. Bo o ile w przypadku na przykład wrzucania ogłoszeń do działów niezwiązanych to owszem - daje podstawę do wykopania/przeniesienia tematu. Ale w przypadku PMek wątpię, żeby rozsyłający takie PMki czytali w ogóle regulamin... (chociaż głowy sobie uciąć nie dam, może to coś da...)

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 12-10-2009, 22:42   

Takie sytuacje najlepiej zgłaszać moderacji, wtedy możemy pogonić spamera. Ale jeżeli nic do nas nie dociera (redakcję i moderację zazwyczaj takie typy omijają), to i nic zrobić nie można.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Irian Płeć:Kobieta


Dołączyła: 30 Lip 2002
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 13-10-2009, 09:27   

Generalnie chodzi mi o to, żeby mieć jakąkolwiek podstawę do pogonienia takiego delikwenta... Dostałam kiedyś spamik o jakimś minikonwencie na Pomorzu (prawdopodobnie jak i większość osób z północnej Polski) i po zwróceniu uwagi, że mamy odpowiedni dział na takie sprawy usłyszałam, że on tę wiadomość z myślą o mnie wysłał, bo głęboko wierzył, że mnie to akurat zainteresuje... X_X

_________________
Every little girl flies.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group