FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Propozycja organizacyjna - folder na tematy "sezon XXXX
Wersja do druku
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 04-06-2009, 12:53   Propozycja organizacyjna - folder na tematy "sezon XXXX

Jakiś czas temu wydzieliliśmy podforum "Alfabet", i IMO dobrze się to sprawdza.

Od pewnego czasu regularnie mamy na forum tematy z zapowiedziami na kolejne sezony, ale lądują one w "wielkim worze" i nie zawsze daje się je szybko znaleźć (Tak, wiem, wyszukiwarka, itp itd. Wiem. Ale ja WOLĘ logiczne drzewko do przeklikania, a wyszukiwarkę traktuję jako ostateczność - coś jak stałe kolumny w gazecie jest IMO lepsze).

Przyszło mi do głowy, że logicznie byłoby dołożyć w alfabecie podfolder "Zapowiedzi sezonów", wtedy cały materiał dotyczący serii i ich rozmieszczenia w czasie byłby zebrany w jednym, łatwo dostępnym miejscu, do tego super-łatwo byłoby odszukać BEZ użycia wyszukiwarki wszystkie tematy związane z poprzednimi i przyszłymi sezonami.

Skoro mamy folder "Wydawcy i Media" poświęcony temu co wychodzi u nas, to taki folder jaki proponuję, porządkujący ogólne dyskusje nad całokształtem bieżącej oferty, wydaje mi się uzasadniony. A forum i TAK obrosło podfolderami, więc jeden więcej chyba nie zaszkodzi, zwłaszcza że tyczy się "core interests" serwisu.

Co sądzicie?

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 04-06-2009, 12:55   

Moim zdaniem pomysł całkiem niezły, bo faktycznie czasem ciężko znaleźć tematy dotyczące poszczególnych sezonów i trzeba się ich naszukać, a tak byłyby pod ręką.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 04-06-2009, 13:00   

W zasadzie nie widzę przeszkód - miałoby to kilka zalet, ale nie jestem pewna, czy taki folder powinien być rzeczywiście w Alfabecie. Moim zdaniem pasuje bardziej do Manga & Anime, bo obejmowałby przede wszystkim tematy "zbiorcze". Nie byłby to duży dział, ale faktycznie pozwoliłby na prostsze dotarcie do informacji, a przede wszystkim - do starszych zestawień.

W sumie trochę szkoda, że nie mamy takich zestawień własnych, ale niestety poza tłumaczeniem stron angielskich nie bardzo mam pomysł, jak można by to zrobić. Przygotowaniem nawet bym się mogła zająć (tak, ostatnio się nudzę), ale materiałów z japońskiego nie przetłumaczę, a zabawa w głuchy telefon bywa ryzykowna.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 04-06-2009, 13:17   

Też rozważałem M&A bo tam właśnie teraz te tematy rezydują. Takie rozwiązanie też jest logiczne, przesunięcie do Alfabetu wymyśliłem tylko ze względu na analogię do folderu "Wydawcy i Media" i restrykcyjny charakter (tylko tematy poświęcone kolejnym sezonom), taki jak w przypadku Alfabetu (Tylko tematy poświęcone seriom).

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 04-06-2009, 15:16   

Popieram pomysł, wydzielenie takiego podforum rzeczywiście bardzo by uprościło poruszanie się po dziale "Manga i Anime".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 04-06-2009, 15:17   

Jedno pytanie - czy coś podobnego już kiedyś nie działało i okazało się budzić niewielkie zainteresowanie użytkowników?
Powrót do góry
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 04-06-2009, 15:25   

Zapewne chodzi ci o Teleskop.
Nie, to nie to. Tym razem chodzi o tematy typowe: "sezon 2009 lato - nowości", takie jaki właśnie znów został założony.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 04-06-2009, 16:09   

Hmm, biorąc pod uwagę, że jednocześnie działa zawsze jeden taki temat nie wiem czy nie logiczniej byłoby go po prostu przyklejać na tyle czasu ile potrzeba. Ale to tylko luźna sugestia, nie upieram się, zresztą nowinkami się zazwyczaj nie interesuję.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 04-06-2009, 16:42   

Ysengrinn napisał/a:
Hmm, biorąc pod uwagę, że jednocześnie działa zawsze jeden taki temat
Tu się IMO mylisz.
Odkąd wraz z Keiim (a pewnie i innymi) mam swobodniejszy dostęp - z wiadomych przyczyn - do newsów u samego źródła, pojawił się problem. Już teraz wiem o 4 seriach zapowiedzianych na październik, i teoretycznie mógłby już zacząć działać kolejny temat, nie tylko najaktywniejsze obecnie lato.
A chodziło mi też o uporządkowanie i zebranie w jedno miejsce starszych tematów - to samo dokonało się z tematami poświęconymi seriom z powstaniem alfabetu.
Ma to też szansę zmniejszyć spamogenność - bo w odróżnieniu od obecnej sytuacji, będzie jedno - i to dość eksponowane - miejsce na "newsy" w stylu "zomg będzie nowy sezon serii XYZ". A takie wielokrotnie widziałem, tak na forum jak w komentarzach na Tanuku właściwym.
Właściwie, to teraz jak ktoś ma takiego newsa, to nie ma jednego, jasno określonego miejsca by o tym podyskutować: w efekcie część dyskusji rozpływa się po tematach konkretnych serii, niekiedy powstają spekulacyjne tematy (jak ten o 4 sezonie Zero no Tsukaima), część trafia do tematów z serii "[sezon] 20XX - nowe serie i kontynuacje".
Prawdę mówiąc, mam nadzieję że wydzielenie osobnego kącika pomoże w stworzeniu ośrodka newsowego; w końcu nie każdemu chce się zaraz biec robić newsa na ACP albo nowy temat - jasne i łatwe do znalezienia miejsce może być katalizatorem aktywności. A w najgorszym razie, bedzie li tylko magazynkiem na dyskusje które w obecnej formule się już sprawdziły...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 04-06-2009, 20:23   

Dobra, nowe podforum dodane. Czy ktoś z moderacji pobawi się w przenoszenie tematów?

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 04-06-2009, 20:47   

Wygląda na to, że realizacja się już nawet zakończyła.
Yay i niech nam się nowe subforum :)

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group