FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Tak ogółem o OE
Wersja do druku
Nomikyo Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Sty 2005
Skąd: z lasu
Status: offline
PostWysłany: 23-01-2005, 12:26   Tak ogółem o OE

Tak ogółek kilka rzeczy :). Czy wolicie rysować na oe, czy w programach offline? I co najczęściej rysujecie. No i oczywiście: ulubiona technika rysowania :3. Takie, tam, bzdetki z metki :))

_________________

"Nie oszukuj siebie i mnie. Nie oszukuj siebie, nie oszukuj mnie..."
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5744051
BetiiX Płeć:Kobieta
+Mala wiedźma+


Dołączyła: 26 Gru 2004
Skąd: Lublin village;)
Status: offline
PostWysłany: 23-01-2005, 20:05   

ja oekakowych boardow niewyprobowalam i raczej niewyproboje bo mam tablet przylaczony do kompika bez netu, a myszka sie bawic nie umiem i niebede (takze brak cierpliwosci), ale za to mam duuuze doswiadczenie jezeli idzie o PS7, illustratora, OC i Painter'a ^^ i nie wiem czy moge sie wypowiadac... czy nie bedzie to uznane za jakis offtop^^""
a co do tematow.. slodkie mangusiowe dziewczatka lub postacie z gier (najczesciej z rpg i platformowek;])

_________________
::Love is like wind, you can't see it, but you feel it::
::galeryjka na DA-> www.shy4.deviantart.com ::
::ja wcale nie jestem taka wredna jak sie moze wydawac, to tylko pozory^^"::
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1595233
Satsuki Płeć:Kobieta
Fioletowy Płomyczek


Dołączyła: 13 Lip 2002
Skąd: Aaxen, zamek Elieth ves Aeriei nad Morzem Płaczu
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 25-01-2005, 12:48   

Corel Essentials do lineartów, Photoshop7 do kolorowania, czasami cos w Photopaincie. Pozatym lubie wlaczyc sobie painta i zaczac bazgrac bez celu ^^.
Jak już bawiłam się na oekaki (tylko tym na wb) to w paintbbs, oekaki bbs jest dla mnie chyba za trudne _^_

_________________
Uciekaj skoro świt, bo potem będzie wstyd
i nie wybaczy nikt chłodu ust twych
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 25-01-2005, 13:12   

Olowek do lineartow (cel na ten rok: dorwac Wacoma >]), photoshop do retuszu i, o ile kots mnie przymusi, kolorowania.
Probowalem bawic sie Corelem w roznych odmianach, ale szczerze mowiac, za bardzo przywyklem do produktu Adobe.
I oczywiscie OC, ale to niejako hobbystycznie.
Powrót do góry
Satsuki Płeć:Kobieta
Fioletowy Płomyczek


Dołączyła: 13 Lip 2002
Skąd: Aaxen, zamek Elieth ves Aeriei nad Morzem Płaczu
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 25-01-2005, 16:18   

(Dorwij dorwij, cudne maleństwo *__*)

Co do Corela to ja lubię w nim pędzle jako takie, wydają mi się "gładsze:, niż w Adobe, dosyc trudno mi się przestawiało. Ale trzeba przyznac, to drugie jest do kolorowania coz.. wygodniejsze. Najpewniej przez tegoż bardzo dobre działanie warstw, które w Phitopaincie jest coz... marne.
Można uzywac Adobe do kolorowania a PHotopainta wlasnie do malutkich szczegolikow, ktore chce sie miec "dokladnie", ja robię w nim najczęściej oczy.

Na ten przykład bardzo nie lubię Corel Drawa a ludzie potrafią w nim robić na prawdę przyzwoite rzeczy.

_________________
Uciekaj skoro świt, bo potem będzie wstyd
i nie wybaczy nikt chłodu ust twych
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
BetiiX Płeć:Kobieta
+Mala wiedźma+


Dołączyła: 26 Gru 2004
Skąd: Lublin village;)
Status: offline
PostWysłany: 25-01-2005, 19:58   

ja tez chce wacoma.. zamieni sie ktos za pentagrama XXL :D?? uzywany dopiero pol roku i tylko raz zlamalam piorko wiec wszystko dziala tak jak powinno (czyli przerywa i szarpie linie, kursor ucieka w bok ekranu i kilka innych egzotycznych udziwacznien danych przez producentaX_X")

_________________
::Love is like wind, you can't see it, but you feel it::
::galeryjka na DA-> www.shy4.deviantart.com ::
::ja wcale nie jestem taka wredna jak sie moze wydawac, to tylko pozory^^"::
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1595233
Nomikyo Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Sty 2005
Skąd: z lasu
Status: offline
PostWysłany: 26-01-2005, 10:27   

a ja mam wacoma XDDDDD! I to od pięciu lat XDD

_________________

"Nie oszukuj siebie i mnie. Nie oszukuj siebie, nie oszukuj mnie..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5744051
Satsuki Płeć:Kobieta
Fioletowy Płomyczek


Dołączyła: 13 Lip 2002
Skąd: Aaxen, zamek Elieth ves Aeriei nad Morzem Płaczu
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 26-01-2005, 12:14   

a ja mam od miesiąca i się nie chwalę __^__.


Przy okazji skoro już o tabletach mowa. Wacom Graphire 3 mam, takie malutki. Powierzchnia do rysowania jest akurat (najwyżej do pisania za mała), całość trzyma się mocno powierzchni, nie ma folijki, pod ktora kladzie sie obrazek (za to jest plasticzek, ktorego za cholere nie da się zdjąć ^^""), piorko ma gumke (jak przecietna gumka w olowku), ponadto wygodne przyciski. Dobra, ja nie umiem opisywać i oceniać tabletów :D

W każdym razie moge polecić, jestem bardzo zadowolona (łączy się na USB, nie wymaga baterii, piórko i myszka bezprzewodowe) i to cacko, nawet jesli malutkie to zdecydowanie warto kupic ^^.

_________________
Uciekaj skoro świt, bo potem będzie wstyd
i nie wybaczy nikt chłodu ust twych
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Aori Takera Płeć:Kobieta
Shonenai maniac^^


Dołączyła: 06 Paź 2004
Skąd: Z samego serca chaosu- czyli Warszawy..
Status: offline
PostWysłany: 26-01-2005, 21:29   

Wow.. nie wiedziałam że Wacom taki super jest :D chyba zacznę wymuszać żeby mi kupiono taki :P Ja mam pentagrama od czerwca bodajze, ale tam.. szczerze to jak się uprę, to mogę i myszką rysować :P
W oe.. oczywiście, że Shi-painter górą :D Poza tym.. w oe bbs fajnie się rastruje, a w paint bs.. e.. najchętniej nie uzywam painta^^"
Z tych innych.. Corela nie lubie, nie umiem i czarna magia dla mnie _^_ jak cos, to kolorowanie w photoshopie, choć i tak rzadko koloruję^^" linearty to oczywiście piórkiem bądż czarnym cienkopisem^^ No i w paincie lubię czasami pomazać, a jak skanera jeszcze nie miałam, to isę przyznam, że w paincie robiłam szkice, wrzucałam do photo, gdzie potrafiłam 5 czy 6 godzin robić dokładne konturki< różnymi kolorami^^V> i cieniowanie i kolorowanie.. jednak po dwóch takich pracach wykończyłam się psychicznie XD i na szczęście dostałam skaner^^

_________________
Nigdy nie poddawaj się przeznaczeniu,
nawet wśród płaczu i złości
jest cos tak potężnego, że nie zdołasz sie oprzeć.
Takie jest prawo miłości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3010037
Azumi Drakin Płeć:Kobieta
Inteligencja


Dołączyła: 03 Sty 2005
Skąd: Olsztyn
Status: offline
PostWysłany: 27-01-2005, 12:44   

Heh... no to czas i na moją wypowiedź. Otóż tableta jeszcze nigdy na oczy nie widziałam, chociaż z Waszych postów wynika, że warto to mieć ;). Smaruję na oe juź prawie rok i zawsze się bez tego obywałam. Mój styl w rysowaniu to oczywiście bezkonturowość, która -zdaje się- opanowuje coraz większą ilość osób ;P. Więc mam takie pytanko : po ile są takie tablety??

_________________
Tralalalala x)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3251443
Satsuki Płeć:Kobieta
Fioletowy Płomyczek


Dołączyła: 13 Lip 2002
Skąd: Aaxen, zamek Elieth ves Aeriei nad Morzem Płaczu
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 27-01-2005, 19:06   

Hmm.. zalezy od tabletow. Trusta wielkosci A4 widzialam po 200zl, Pentagramy tez w takich cenach sie utrzymywaly, chociaz bywaja i wieksze. Co do wacoma.. wacom jest drogi. Malenstwo, ktore posiadam ja kosztowalo 450zl (jezu, oszzcedzac na cos takiego, mordega! T___T)

_________________
Uciekaj skoro świt, bo potem będzie wstyd
i nie wybaczy nikt chłodu ust twych
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
BetiiX Płeć:Kobieta
+Mala wiedźma+


Dołączyła: 26 Gru 2004
Skąd: Lublin village;)
Status: offline
PostWysłany: 28-01-2005, 20:09   

wacom graphire (bez wzgledu czy 2 czy 3) kosztuje ok 450zl i tyle samo ok pentagram XXL .. roznia sie i formatem i jakoscia, a takze obsluga. i mimo, ze wacomjest wielkosci kartki od zeszytu a pentagram kartki A4 to wacom wygrywa.. masz tam myszke, kursor ci nieszarpie na boki i nie rwie linii, nie lapie niektorych opcji i ogolnie brak tej milej egzotyki ktora towarzyszy przy rysowaniu na pentagramie (ah jak ja lubie robic linearty na powiekszeniu 400%)

co do medionow, lifetecow i innych trustow.. ceny wahaja sie od 100 do 200zl ale jakosciowa sa ponoc na poziomie pentagramow lub gorzej (a plusem 'wackow' jest takze brak baterii w piorku z tego co wiem).. to sa juz tablety dla zabawy i tarcenia nerwow :)

i jeszcze cos.. wszytsko to jest wyjatkowo delikatne, wiec trzeba bez nerwow (ja zlamalam juz piorko raz, ale cale szcescie tylko obudowa pekla w jednym miejscu:P) i powoli (ponoc obudowa lamie sie nawet od skrecania:P)

to chyab tyle, wejdz na google i posuzkaj dokladnych danych technicznych:) a ja poecam (ale od pentagramow z daleka radze;))

_________________
::Love is like wind, you can't see it, but you feel it::
::galeryjka na DA-> www.shy4.deviantart.com ::
::ja wcale nie jestem taka wredna jak sie moze wydawac, to tylko pozory^^"::
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1595233
Gato Płeć:Kobieta
Skeletofiliac


Dołączyła: 17 Sie 2003
Skąd: Arth
Status: offline
PostWysłany: 28-02-2005, 13:05   

Ja mam Wacoma, dostałam parę lat temu na Gwiazdkę, i ogólnie jestem zadowolona.
Satsuki: plasticzek? U mnie też jest jakiś plasticzek, z jednej strony przyczepiony, a z pozostałych można bez problemu podnieść...
Jeśli rysuję od zera na komputerze, to najchętniej w Painter Classic. Do kolorowania - Pixia. Zamierzam próbować rysunku w Photoshopie.

_________________
http://monstersgame.pl/?ac=vid&vid=17017396
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1764862
kaaazo Płeć:Kobieta
lubi małe avatary


Dołączyła: 18 Wrz 2007
Status: offline
PostWysłany: 19-09-2007, 15:18   

oekakom mówię stanowcze, zdecydowane NIE.

Photoshop i paint, myślę. Ostatnio bawię się też Illustratorem, ale to chyba musi poczekać, aż dotrze do mnie mój tablet.

Nie lubię Corela ><.

_________________
jak wszyscy są super, to nikt nie jest.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2144771
Gato Płeć:Kobieta
Skeletofiliac


Dołączyła: 17 Sie 2003
Skąd: Arth
Status: offline
PostWysłany: 22-09-2007, 17:45   

Czemu nie lubisz Corela?

_________________
http://monstersgame.pl/?ac=vid&vid=17017396
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1764862
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group