FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Chłodzenie - kłopoty...
Wersja do druku
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 28-04-2005, 22:21   Chłodzenie - kłopoty...

Moje biedne pudełko stoi sobie w szafce, i troszku się grzeje... Procek to ledwie P3-650, ale i tak grzeje się do jakiś 67C (nie kodowanie mpeg-4, ale taki prawie idle, browse'owanie itp), a płyta do 41.

Próbując poprawić sytuację, w ramach dnia dobrego traktowania zwierząt założyłem nowy wiatrako-radiator na CPU i nowy wiatrak do obudowy.

Pamiętałem o paście, i to dobrej, i o tym by z nią nie przesadzić.

Na koniec powiększyłem otwór wywiewu (przód/dół obudowy) w którym jest wiatrak obudowy (i pamiętałem by ustawić go, zgodnie ze strzałkami, do dmuchania na zewnątrz), i zrobiłem dziury we froncie szuflady dodatkowego dysku (to taka szuflado-ramka bez zamknięcia ze spodu czy wierzchu, więc powinno poprawić obieg). No i jeszcze na wierzchu obudowy, w blaszanej pokrywie, wywierciłem kilkanaście półcentymetrowych dziur... wycelowałem je tak, by wypadały pomiędzy zasilaczem a 'końcem' napędu DVD... Jakieś dodatkowe pomysły? Coś jeszcze można zrobić? A może to normalne temperatury?

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 28-04-2005, 23:09   

Zależy, jak ten komputer jest umieszczony... Wiatraczki nic nie pomogą, jeśli ciepłe powietrze nie ma gdzie się ulotnić. W moim biurku była taka wredna ścianka za komputerem, którą musiałem usunąć, żeby poprawić chłodzenie.

Przy obecnej konfiguracji (Celeron 850, zasilacz z dwoma wiatrakami, dodatkowy wentylator z przodu) czujniki temperatury serwera podają przy normalnej pracy 44 stopnie na procesorze i 24 stopnie na płycie. Choć nie wiem, na ile dobrze skalibrowane są te wskazania.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 29-04-2005, 06:08   

hmm....... a moze po prostu wodne chlodzenie?
Powrót do góry
Ryuzoku Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 23 Cze 2003
Status: offline
PostWysłany: 29-04-2005, 10:14   

nke, w takiej wnęce wodne wydaje sie najelepszym pomysłem, no działać powinno najbardziej wydajnie, do tego jeden wiatrak wydmuchujący powietrze na zewnatrz i nei powinno być jakiś sensacji (jedyna wada tego pomysłu to ot ze wydasz na niego z 200/250zl, ale liczba wiatraków dająca optymalne chłodzenie cenowo wychodzi na to samo a jest od cholery głosna).
Tilk-ścianke za kompem miałem taką samą, ale ją wywaliłem nei ze względu na chłodzenie ale na to że mnie wnerwiała i dziure na kable miała tylko na dole i z monitorem miałem kłopot (kabel był akurat co do minimetra)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Casper Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 20 Sie 2006
Status: offline
PostWysłany: 02-09-2006, 02:34   

a moze by tak wentylator ustawic do wewnatrz, jezeli w obudowie nie ma wystarczajaco duzo nagromadzonego ciepla to nie ma co odprowadzac a jak na zewnatrz jest chlodniej to przynajmniej chlodniej bedzie i w srodku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
VampirLord
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 27-12-2006, 16:35   

radze np otwierac okno w pokoju na kilka godzinek

doradzam tez np ustawić se taki wiatrak do ochaldzania ciala do boku obudowy ustawić (caly komp bedzie chlodzony) to nie sa normalne temperatury na bank
ja mam 10 wiatrakow na kompie i mam temp proca 25stopnii :D

Co ja mówiłam o wulgaryzmach? Mai
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group