FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  tak a propos rachunkow za serwer....
Wersja do druku
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 06-12-2005, 11:17   tak a propos rachunkow za serwer....

co powiecie na:

http://kontekst.onet.pl/

?
Przejdź na dół
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 06-12-2005, 13:37   

Reklama to narzędzie szatana... ostateczność.
Naprawdę łatwiej będzie załatwić w mswia zgodę na kwestę publiczną i włożyć na stronę wezwanie do wsparcia. Zwłaszcza jakby udało się dogadać z którymś serwisów płatności online...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 06-12-2005, 15:04   

wa-totem, nie szacuj ludzi zgodnie ze swoim stanem portfela. wiekszosc ludzi naprawde chetniej kliknie w banner (ktory juz jest) niz bedzie probowalo przelac nawet zlotowke z nieistniejacego rachunku bankowego (w szczegolnosci mam na mysli wszystkich czytelnikow ponizej 16 lat)
Powrót do góry
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 06-12-2005, 15:20   

~_~
no, może, ale przecież konta w bankach internetowych i przelewy z tychże podobno są za darmo? ^_~
Wiem, wiem. Nie ma nic za darmo...

No, pewnie będzie trzeba wziąć takie reklamy....

Zaraz, a może wspólna promocja z mBankiem? Konto + przelewy dla tanuka bez kwoty minimalnej i za darmo? _^_ naaante ne~

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 06-12-2005, 15:30   

totem, to nadal jest dla conajmniej studentow starszych lat i przedsiebiorczej mlodziezy. stopien wykorzystania internetu/bankow internetowych/bankow w ogole jest w polsce naprawde mniejszy niz na zachodzie, wiec nie patrz na to co robi i ma AY.

i wiem, bannery jak jest ich za duzo sa be... ale skladki skladkami, tylko ze na razie mamy 2 strony, w planach 3, dochodza znaczki, koszulki, kubki i bog jeszcze wie co..... wiec nie wiem czy ten jeden banner z adnotacja "ludzie, ale wezcie klikajcie" by sie nie oplacil....


Ostatnio zmieniony przez wa-totem dnia 06-12-2005, 15:49, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 06-12-2005, 15:33   

Totem, weź pod uwagę parę rzeczy... Spora część naszych czytelników to nieletni. Nie każdy nieletni ma konto. A jeśli już ma, to niekoniecznie w banku internetowym - ja na przykład mam konto Grafitti w PKO BP i po prostu nie obsługuję przelewów internetowych. Po prostu wielce szacowne PKO niech je piorun trzaśnie uznało, że "graficiarzom" nie będzie to potrzebne, podobnie jak kilka innych usług...

Poza tym - zwykłe ludzkie lenistwo. Kliknięcie w banner zajmuje sekundę, żeby coś przelać trzeba wypełnić jakiś formularz, co zajmuje około minuty. Wniosek?

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
ka_tka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 06-12-2005, 17:06   

Znając życie w banner i tak nikt nie kliknie. Tym bardziej, że pewnie całość działa jak Adds by Google, które najczęściej wyłapią jedno słowo i na nim bazują (jak chociażby te na devie - co i rusz złapią "is located in Poland" i na koncie raczej mangowym uparcie wyświetlają wycieczki do egzotycznego państwa w Europie ^^")...

I czy szybko nie utraci się nad tym kontroli? Bo żeby nagle nie zaczęły wyskakiwać upiększacze z serii "wielgachny obrazek z niewielkim kwadracikiem, który i tak nie działa, a całość przesuwa się ze stroną tak, że zamknąć tego ni cholery"?

Tak, młodzież nie potrafi przelać pieniędzy. Jedna panienka z mej byłej klasy na gwałt szukała "placówki mBanku". Na stwierdzenie, że to-to oddziału nie ma, utrzymywała, że jej o placówkę chodzi. XDD No i przyznajmy, że młodzieży szkoda. Bo póki utrzymywani przez rodzicieli, to nie zdają sobie sprawy, że takie choćby 10 zł to nie jest wiele. Chyba, że się mylę, a tak naprawdę moi rówieśnicy to skomercjalizowane i zepsute worki pieniędzy, co też może być prawdą.

Chociaż oczywiście jasne, że trzeba skądś tę kasę wziąć, bo nie wszyscy pozwolą sobie na składki zawsze i wszędzie (vide - ja, czyli aktualnie skubię na podręcznik ;P), przez co całość utrzymuje nawet jedna osoba.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2203707
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 06-12-2005, 17:17   

ka_tka napisał/a:
Znając życie w banner i tak nikt nie kliknie. Tym bardziej, że pewnie całość działa jak Adds by Google, które najczęściej wyłapią jedno słowo i na nim bazują (jak chociażby te na devie - co i rusz złapią "is located in Poland" i na koncie raczej mangowym uparcie wyświetlają wycieczki do egzotycznego państwa w Europie ^^")...

to jest polskie, wiec reklamy beda miejscowe. notabene, w banner moze klikac chociazby redakcja (ktore, notabene, w banner hostbanku nie klika....................). w tym celu robi sie notke "prosba klikac, bo serwer platny" - zdumiewajaco wiele ludzi to czyta


ka_tka napisał/a:
I czy szybko nie utraci się nad tym kontroli? Bo żeby nagle nie zaczęły wyskakiwać upiększacze z serii "wielgachny obrazek z niewielkim kwadracikiem, który i tak nie działa, a całość przesuwa się ze stroną tak, że zamknąć tego ni cholery"?

tam wyznaczasz gdzie ci sie te reklamy maja pojawic. a jesli sie nagle robia wieksze niz mialy - nikt nas nie trzyma przy tym pomysle

to jest tak ze probuje znalezc rozwiazanie bazujace na minimalnej liczbie osob "dedykowanych" - tak zeby jesli nagle zdecydujemy sie robic nie wiem, strone o zwierzatkach w zoo, a nie o anime, to tanuki moglo stac bez tego zeby ktos dokladal do niego te kilka stow rocznie (i tak, dla niektorych z nas to nie jest wielka kasa, ale dla innych znowu nie taka mala)
Powrót do góry
Taur Płeć:Kobieta
... To nie ta bajka...?


Dołączyła: 30 Cze 2005
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 06-12-2005, 21:01   

Pomysł nie jest zły ale trzeba sprawdzić jaką formę ma przyjąć - ruchoma reklamówka - nigdy w życiu.
Natomiast co do przelewów bankowych i nie kumatości młodzieży sądzę że popadamy w skrajności - idioci się zdarzają, ale nawet wśród młodszych roczników ten rodzaj płatności jest popularny - oczywiście w przypadku tych osób, które posiadają rachunek bankowy. W ostateczności można stosować obie formy - przelewy bankowe i stawianie reklam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 06-12-2005, 22:08   

jestem za płatnym bannerkiem ale:
- nie może się przyklejac do myszki
- nie może zajmować całej strony - typ poltergeist
- nie może byż z typu "do jasnej anielki, jak sie toto wyłacza O_o???"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 07-12-2005, 10:06   

Ja podobnie jestem za płatnym bannerem, ale musi on należeć do gatunku "wygody i kulturalny", a nie wkurzać.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 09-12-2005, 18:28   

Chcę zauważyć że Google AdSense też działa na Polskę i mimo wszystko są to jedne z łatwiejszych reklam do wstawienia - można je elegancko wpasować w resztę strony. Do tego ich algorytm jest jednak mniej więcej trafny - zwykle reklamy z GAS które widzę pasują do treści strony.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 09-12-2005, 21:39   

hmm........... jest w tym sporo racji- stawki google beda wyzsze i reklam ma wiecej.... trzebaby tylko obadac jak sie z tego placi podatki.....

tak nawiasem, jezeli planujemy stowarzyszenie bez dzialalnosci gospodarzej, to jak wtedy wyglada korzystanie z takiego czegos?
Powrót do góry
Raul Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 10-12-2005, 01:37   

ka_tka napisał/a:
Tak, młodzież nie potrafi przelać pieniędzy. Jedna panienka z mej byłej klasy na gwałt szukała "placówki mBanku". Na stwierdzenie, że to-to oddziału nie ma, utrzymywała, że jej o placówkę chodzi.

W Łodzi jest jedna :) Nie wiem dokladnie co tam mozna zrobic ale istnieje :)

ka_tka napisał/a:
Chociaż oczywiście jasne, że trzeba skądś tę kasę wziąć, bo nie wszyscy pozwolą sobie na składki zawsze i wszędzie (vide - ja, czyli aktualnie skubię na podręcznik ;P), przez co całość utrzymuje nawet jedna osoba.

Ja mialem inne propozycje a na banery mam ulubiona wtyczke do firefoxa :)

Coz, Google AdSense ma pewne zalety. :)

_________________
“Why is it," he said, one time, at the subway entrance, "I feel I've known you so many years?"
"Because I like you," she said, "and I don't want anything from you.”
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group