FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Czeczenia
Wersja do druku
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 23-04-2006, 12:08   Czeczenia

W sumie o to jeszcze nie darlismy kotow. Poniewaz Miasto Diabla Lublin jest ozdobione mnostwem bohomazow z napisem "Republika Iczkeria", "Czeczenia - Katyn ktory trwa (?) lat" i tak dalej, to ciekawi mnie, co Wy o tym myslicie.

Moje zdanie jest proste - dopoki siedza tam Rosjanie leje sie krew niewinnych. Gdy Rosjanie stamtad wyjda - poleje sie jeszcze wiecej krwi niewinnych. Czeczeni niestety naleza do narodow ktore albo sie trzyma za morde, albo radosnie riezaja siebie i okolice.

Swoja droga jakby Putin byl jeszcze wiekszym sukinkotem niz jest to wycofalby wojska i zaprosil tam Hamerykanow...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 23-04-2006, 12:16   

ysen - nie zaprosi z bardzo prostego powodu, tam jest ropa.

a niestety to jest takie samo towarzystwo jak palestynczycy - N pokolen facetow ktorzy sa swiecie przekonani ze cokolwiek innego niz machanie bronia uwlaszcza ich godnosci. no i tyle...
Powrót do góry
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 23-04-2006, 13:08   

Dokładnie. O ile w pierwszej wojnie czeczeńskiej chodziło faktycznie o niepodległość, tak teraz chodzi jedynie o wzajemną wyżynkę, która odpowiada jednym i drugim. Dlatego też jest tak jak jest.
Powrót do góry
Abigail Płeć:Kobieta
Naleśnikara


Dołączyła: 29 Mar 2006
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 23-04-2006, 13:11   

Ysengrinn napisał/a:
W sumie o to jeszcze nie darlismy kotow. Poniewaz Miasto Diabla Lublin jest ozdobione mnostwem bohomazow z napisem "Republika Iczkeria", "Czeczenia - Katyn ktory trwa (?) lat" i tak dalej, to ciekawi mnie, co Wy o tym myslicie.


O tak, wku...rza mnie to zawsze. W sumie mam podobne zdanie do Ysena, ale przyznam, że zbyt wnikliwie tematu nie studiowałam, więc dobrymi argumentami mogę dać się przekonać do zmiany ;)

_________________
Here's the last toast of the evening, here's to those who still believe
All the losers will be winners, all the givers shall receive
Here's to trouble-free tomorrows, may your sorrows all be small
Here's to the losers, bless them all!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9658926
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 23-04-2006, 13:54   

A mnie to w sumie chyba kij obchodzi.

_________________
"Doprawdy, najpewniejszą drogą do piekła jest droga stopniowa - łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 23-04-2006, 18:54   

Cytat:
a niestety to jest takie samo towarzystwo jak palestynczycy - N pokolen facetow ktorzy sa swiecie przekonani ze cokolwiek innego niz machanie bronia uwlaszcza ich godnosci. no i tyle...


O nie! Tam jest zupełnie inaczej! Jedyne podobieństwo jest takie, że są tam wyznawcy Islamu i Klany... Wyznawcy Islamu są tam inni niż w Palestynie... Np. piją wódkę i jedzą świnie.

Czeczeńcy nazywają się sami Nanczo... To po ludzku znaczy "Ludzie". Nazywanie się ludźmi jest charakterystyczne dla ludów super prymitywnych. Jak to się często zdarza Nanczowie dzielą się na klany...

Klanów jest około 160 do 180 (zależy jak liczyć), wyznają od 5 do 8 religii (zależnie jak liczyć). Oprócz nich w tym regionie żyje ok. 20 - 30 innych narodów... Ile konkretnie NIKT na świecie nie wiem, bo to głównie zależy od tego właśnie, na jakich podstawach liczyć: czy po wyglądzie, czy po religii, czy po języku.

Tubylcy stosują metodę najprostrzą: po tym, z kim są spokrewnieni.

Klany dzielą się na dwa typy: nizinne (żyjące z rolnictwa i pasterstwa) oraz górskie (żyjące z pasterstwa i rozbójnictwa). Dzielą się one mniej - więcej pół na pół. Oba typy serdecznie się nienawidzą...

Ostatnio obydwa typy znalazły sobie nowe źródło utrzymania, którym są szlaki przemytnicze heroiny z bliskiego wschodu.

O co toczy się wojna... Generalnie o to, że te klany górskie od zawsze napadały te nizinne, oraz te klany górskie, z którymi akurat nie były sprzymierzone. Klany nizinne napadały te górskie, żeby odbić zakładników i / lub pomścić zabitych w napadach. (Wendetta, zwłaszcza krwawa jest tam ważną tardycją. Parę lat w Niemczech temu miał miejsce wypadek samolotu linii rosyjskich lotniczych, w którym zginęło kilkudziesięciu mieszkańców tego regionu. Wypadek był z winy obsługi wieży kontroli lotów... Proces obsługi nie odbył się, bo głównego winowajce załatwili po dwuch tygodniach mściciele).
Ostatnio leją się też o szlaki narkotykowe...

Po drugie klany dzielą się na tych Pro Rosyjskich (tzn. tych, co chcą z pomocą Rosjan wybić tradycyjnych wrogów) i Pro Czeczeńskich (tzn. tych, co zajmują się tradycyjnym zbujowaniem i porwaniami dla okupu i / lub Ruscy im kogoś wykończyli, więc teraz honor każe im wykańczać Ruskich).

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 25-04-2006, 20:15   

wina jest zarówno po stronie Rosjan jak i Czeczenów. Ruscy tam weszli zaczęli się tłuc i ich nic nie usprawiedliwia. Czeczeni dokonywali zamachów na bezbronnych i niewinnych i też nic ich nie usprawiedliwia, nawet walka o wolność. bo przecież ludzie w teatrze w moskwie nic nie zawinili
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 25-04-2006, 20:19   

Co rozumiesz przez "weszli i zaczęli tłuc"? W którym roku?

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 25-04-2006, 20:35   

Ysengrinn napisał/a:
Co rozumiesz przez "weszli i zaczęli tłuc"? W którym roku?


Pierwsza ekspedycja weszła tam podczas likwidacji któryś tam chanatów tatarskich (nie pamiętam których) za (uwaga! uwaga!) Iwana Groźnego, bo Czeczeńcy napadali na Ruskich. Iwan dostał łupnia pod wśią Czuczotka (skąd nazwa kraju).

Potem setki razy próbowali tam wejść, a udało się im się w XIX wieku, kiedy też założyli tam pierwsze miasto Czeczeni - Grozny (po naszemu: Groźny, na cześć Iwana). Od tego czasu Ruscy stamtąd wyjść nie potrafią.

Generalnie robili już wszystko... Stalin np. ich z Czeczeni wysiedlił na Syberię, ale wrócili...

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 28-04-2006, 14:51   

Dziś miałem okazje obserwować, jak kanary łapią Czeczeńca (szkoda, że następnego złapali mnie, miałem niepodpisany bilet). Najpierw myśleli, że to Rosjanin, naskoczyli na niego wściekli. Potem zobaczyli jego paszport... Reakcja była natychmiastowa:
- O Jezu! Czeczeniec! - i skoczyli dwa metry w tył...

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group