FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Format obrazu i napisy w filmach dvd
Wersja do druku
Wirus Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 23 Wrz 2006
Skąd: Krzyż WLKP
Status: offline
PostWysłany: 19-11-2006, 15:32   Format obrazu i napisy w filmach dvd

Witam!

Mam dwa pytanka.

1. Czy istnieje możliwość zapodania do oglądanego filmu znajdującego się na DVD napisów z innego źródła niż ta płyta? Np: z dysku twardego. Jaki program do oglądania oferuje taką funkcję? Obecnie używam Power DVD 5 OEM, lecz niedługo zamierzam się przesiąść na Mandrive Linuxa 2007.

2. Czy jeśli film jest w standardzie NTSC to czy mój komputer go odczyta? (w Polsce korzystamy z systemu PAL), a jak będzie ze stacjonarnymi odtwarzaczami. Czy istneieją programy zarówno pod Windows jak i wersjea pod Linux które potrafią film przekonwertować z ntsc na pal i odwrotnie?

Dziękuje za pomoc

_________________
Trzeba działać
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
5751292
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 20-11-2006, 00:29   

1. W windzie, nie wiem. Pod linuksem zbuduj sobie mPlayera; nie wiem czy na tak egzotyczną dystrybucję są gotowe buildy.

2. PAL i NTSC to systemy nadawania. Jeśli coś już jest w komputerze pod postacią cyfrową, musiało najpierw być odebrane i zdekodowane z systemu w którym to nadano... w przypadku medium cyfrowego jak dvd, jedyne pozostałości to rozmiar obrazu. Co do stacjonarnych odtwarzaczy dvd - to zależy od odtwarzacza....

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Wirus Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 23 Wrz 2006
Skąd: Krzyż WLKP
Status: offline
PostWysłany: 20-11-2006, 08:17   

wa-totem napisał/a:
1. W windzie, nie wiem. Pod linuksem zbuduj sobie mPlayera; nie wiem czy na tak egzotyczną dystrybucję są gotowe buildy.


To nie jest egzotyczna dystrybucja, tylko oficjalna nazwa dobrze wszystkim znanego Mandrake'a Linuxa. A ja będe miał pierwszą styczność z Linuxem i jak narazie niepotrafie "zbudować" sobie programu.

_________________
Trzeba działać
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
5751292
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 20-11-2006, 11:54   

Wirus napisał/a:
A ja będe miał pierwszą styczność z Linuxem i jak narazie niepotrafie "zbudować" sobie programu.
To nie jest takie skomplikowane. Zacznij od http://mplayerhq.hu i sprawdź czy są gotowe pakiety - mandrake jest rzeczywiście znany, to ja akurat nie skojarzyłem :)
Jeśli nie, będziesz musiał ściągnąć pakiet źródeł i niezbędnych bibliotek i skompilować - znów, komplet instrukcji jest na stronie mPlayera, wystarczy krok po kroku wykonać co każą.
No i zawsze można używać wersji win32 - nawet w nie-natywnym środowisku mPlayer należy do najlepszych dostępnych odtwarzaczy multimediów.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 01-12-2006, 21:36   

1. Nie sprawdzałem, ale ma szansę zadziałać.
Zainstaluj (jeśli jeszcze nie masz) paczkę kodeków CCCP albo samego VobSuba.
Menu "Start" > Combined Community Codec Pack > VSFilter Config
Zakładka General, ustaw Loading na "Always load".
Teraz podczas odtwarzania filmu w prawym dolnym rogu ekranu powinna być zielona strzałka "DirectVobSub". Kliknij na nią prawym klawiszem myszy i z menu wybierz "DirectVobSub (auto-loading version)". Kliknij na przycisk "Open" i wskaż plik z napisami.

Jeśli zielona strzałka się nie pojawi, wypróbuj inny odtwarzacz.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group