FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Kilka pytań dotyczących drukarki, skanera, aparatu cyfrowego
Wersja do druku
Wirus Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 23 Wrz 2006
Skąd: Krzyż WLKP
Status: offline
PostWysłany: 05-12-2006, 10:18   Kilka pytań dotyczących drukarki, skanera, aparatu cyfrowego

Witam!

Mam kilka pytań. Zaczynam

1. Czy jeśli będę mało drukował (kilkanaście kartek i z 2 płyty na 14 dni to czy atramenty (sztuk 5) mogą mi zaschnąć?

2. Czy skaner o rordzielczości optycznej 1200*1200dpi jest wystarczający dla domowego użytkownika ( skany głównie na allegro, czasem zdjęcie czy kartka tekstu)

3Czy roździelczoś rzędu 3 MP jest wystarczajaca dla amatora cyfrowej fotografi? ( typowe robienie zdjęć jakaś prosta obróbka w kompie i wydruk na papierze fotograficznym)

3. Czy naklejanie na nagrane płyty cd i DVD naklejek w celu poprawienia ich estetyki, czymś mi grozi. Słyszałem od znajomego że tak, bo taka płyta staje się niestabilna i może nawet pokruszyć się w napędzie optycznym

_________________
Trzeba działać
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
5751292
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 05-12-2006, 10:55   

1) raczej nie - trzebaby drukarke zostawic na czas dluzszy zeby sie zeschly
2) tak, spokojnie
3) w tej chwili juz nie
4) tak - po pierwsze nistabilnosc, bo nigdy nie nakleisz ich 100% rowno. Po drugie, jesli nalepka okaze sie nietrwala, beda dalsze problemy.
Powrót do góry
kropla Płeć:Mężczyzna
Mykoidalny tentakl


Dołączył: 25 Cze 2006
Skąd: Suchedniów city
Status: offline
PostWysłany: 05-12-2006, 18:36   

3) Co rozumiesz pod pojeciem 'typowe robienie zdjec'? Pamiatkowe fotografie jak mama je kotleta / kolezanka pije wodke / krowa wydaje potomstwo, czy moze cos troche bardziej artystycznego? :) Tak czy tak 3Mpix to w dzisiejszych czasach jednak juz dosc malo :)

_________________
Jak po nocnym niebie sunące białe obłoki nad lasem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1148869
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 05-12-2006, 21:14   

ad 3. Kropla ma rację, to zależy od rodzaju zdjęć, jakie się chce robić. Do zwykłej fotografii "pamiątkowej" moim zdaniem spokojnie wystarczy, jeśli chcesz się uczyć albo umiesz fotografować, radziłabym więcej.

Ale o ile 3 MP to może być mało, o tyle samą ilością tychże pikseli bym się aż tak nie przejmowała. Ja mam aparat 4 MP i wydaje mi się, że robię nim niezłe zdjęcia... Bardziej bym patrzyła na takie rzeczy, czy i jaki ma zoom (optyczny, bo cyfrowy to zawracanie głowy), ewentualnie czy ma stabilizację obrazu i na ile można go przełączać w tryb manualny (zdjęcia na ręcznych ustawieniach jak już ma się wprawę wychodzą zawsze lepiej, niż na automatycznych).

I jeszcze jedna ważna rzecz: zwracaj uwagę, jakich wymaga kart pamięci i akumulatorków. Innymi słowy, jeśli jedno i drugie musi być firmowe, możesz od razu do ceny spoooro dołożyć (karta pamięci, którą dostaniesz z aparatem, pomieści może kilka zdjęć, od razu licz, że kupisz większą - a może i dwie). Jeśli używają standardowych akumulatorków typu paluszki i kart SD, będą tańsze w eksploatacji.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kropla Płeć:Mężczyzna
Mykoidalny tentakl


Dołączył: 25 Cze 2006
Skąd: Suchedniów city
Status: offline
PostWysłany: 05-12-2006, 21:27   

I ergonomia... Dobija mnie robienie zdjec aparatem, ktory nie ma wizjera (!) i jest tak maly, ze ciagle wypada mi z rak, a takie sa chyba obecne tendencje.
I raczej nie decyduj sie na aparat firmy krzak z promocji w hipermarkecie. Dostaniesz najprawdopodobniej plastikowa optyke, przy ktorej denko od butelki po oranzadzie to wysokiej klasy obiektyw szerokokatny.

_________________
Jak po nocnym niebie sunące białe obłoki nad lasem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1148869
VampirLord
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 28-12-2006, 21:58   Re: Kilaka pytań dotyczących drukarki, sanera, aparatu cyfro

Wirus napisał/a:
Witam!

Mam kilka pytań. Zaczynam

1. Czy jeśli będę mało drukował (kilkanaście kartek i z 2 płyty na 14 dni to czy atramenty (sztuk 5) mogą mi zaschnąć?

2. Czy skaner o rordzielczości optycznej 1200*1200dpi jest wystarczający dla domowego użytkownika ( skany głównie na allegro, czasem zdjęcie czy kartka tekstu)

3Czy roździelczoś rzędu 3 MP jest wystarczajaca dla amatora cyfrowej fotografi? ( typowe robienie zdjęć jakaś prosta obróbka w kompie i wydruk na papierze fotograficznym)

3. Czy naklejanie na nagrane płyty cd i DVD naklejek w celu poprawienia ich estetyki, czymś mi grozi. Słyszałem od znajomego że tak, bo taka płyta staje się niestabilna i może nawet pokruszyć się w napędzie optycznym



1.nie powinnien zaschnac

2.skaner styknie

3.no styka ja robie ciagle w 1MP i ladne fotki robi :D(1024x768)

4 z plytkami doradzam kupic nagryware dvd z opcja wypalania laserowo na plytke obrazkow
Powrót do góry
kropla Płeć:Mężczyzna
Mykoidalny tentakl


Dołączył: 25 Cze 2006
Skąd: Suchedniów city
Status: offline
PostWysłany: 31-12-2006, 09:20   Re: Kilaka pytań dotyczących drukarki, sanera, aparatu cyfro

VampirLord napisał/a:

3.no styka ja robie ciagle w 1MP i ladne fotki robi :D(1024x768)

Zdefiniuj, co to znaczy ladne. Ja wiem, ze pudelkiem z dziurka da sie zrobic ladne zdjecia (mam nawet gdzies taki program Pinhole designer) ale 'artystyczne rozmycie' i inne tego typu efekty na zdjeciach okolicznosciowych to jednak nie jest to, co tygryski lubia najbardziej. No i z 1024x768 to sobie mozna znaczek pocztowy wydrukowac ;)

_________________
Jak po nocnym niebie sunące białe obłoki nad lasem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1148869
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 31-12-2006, 13:04   

kropla napisał/a:
Zdefiniuj, co to znaczy ladne

True. Minimum na _w_miarę_ porządne odbitki to 3MP (taką rozdzielczość mają np. maszyny do odbitek w serwisach Kodaka). Do tego warto robić te zdjęcia 3MP w wariancie lossless... bez 512mb się nie obejdzie. No i oczywiście DVD+/-R do archiwizacji...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 04-06-2009, 21:31   

Usunięto spam. Na przyszłość proszę zadawać pytanie NIE używając wciśniętego klawisza CapsLock - nie tolerujemy krzyku.

IKa - Zua Biurokratka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group