FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Połączenie internetowe
Wersja do druku
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 29-01-2007, 16:06   Połączenie internetowe

Zainstalowałam internet na drugim komputerze w domu. Komputer nie jest nowy, pracuje pod XP Professional i kiedyś był podłączony do netu, ale potem stał sobie oddzielnie i w związku z tym miał odinstalowanego firewalla (ZoneAlarm) i antywira (Avast!). Ma teraz oddzielne IP, łączy się przez switcha, ale na tym switchu siedzi też mój główny komputer, który działa całkiem normalnie.

Po podłączeniu do netu (przy zainstalowanym na nowo firewallu ZoneAlarm) komputer odmówił współpracy z netem. Nie dało się połączyć ani przez Firefoxa, ani przez IE. Firefox wyrzucał komunikat "Połączenie zostało odrzucone podczas kontaktu z serwerem"; teraz wyświetla dla odmiany "Dokument nie zawiera żadnych danych". IE po prostu nie łączy. Nie działa także ściągania aktualizacji dla avast!, a GG nie łączy się z serwerem.

Czego próbowałam:

- ping (!) działa prawidłowo w obie strony. Działa też na "nazwę" (np. ping onet.pl)

- konfiguracja IP, bramy i czego tam jeszcze jest prawidłowa

- firewall (Zone Alarm): wyłączyłam, odinstalowałam, wyczyściłam rejestr z pozostałości (uwaga: po każdym etapie próbowałam bezskutecznie dostać się do netu)

- przeinstalowałam kartę sieciową

Hipoteza brzmi, że to jednak firewall namieszał, pytanie tylko, czy coś dalej da się z nim zrobić... I właśnie czy ktoś nie nadział się na podobne problemy.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 29-01-2007, 17:32   

Nie miałem takiego problemu nigdy, ale może akurat:
- Nie sądzę żeby była to wina firewalla..., no bo niby czemu skoro jest już odinstalowany
- spróbuj (jeśli możesz) zamienić wtyczki w switchu z działającego internetu na ten nie działający - wiem, że to głupie, ale kto wie
- sprawdź jeszcze poziom zabezpieczeń w panelu sterowania/ustawienia internetowe
- może sprawdź jeszcze zaporę systemu windows (ale to raczej nie to skoro ping działa)
- możesz jeszcze sprawdzić protokół TCP/IP
- jak jesteś w sieci to zawsze chyba możesz skontaktować się z administratorem :)

Prawdopodobnie to i tak nie będzie żadna z tych rzeczy, ale próbowałem...

_________________
"Doprawdy, najpewniejszą drogą do piekła jest droga stopniowa - łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 29-01-2007, 18:09   

Toteż ja pytam, czy ktoś na coś takiego trafił... Bo na niewidziane to ja wiem, że nikt mi nic nie poradzi.
Azag napisał/a:
- Nie sądzę żeby była to wina firewalla..., no bo niby czemu skoro jest już odinstalowany

Mógł naśmiecić. To jedna z możliwości.
Cytat:
- spróbuj (jeśli możesz) zamienić wtyczki w switchu z działającego internetu na ten nie działający - wiem, że to głupie, ale kto wie

Pingi działają.
Cytat:
- sprawdź jeszcze poziom zabezpieczeń w panelu sterowania/ustawienia internetowe
- może sprawdź jeszcze zaporę systemu windows (ale to raczej nie to skoro ping działa)
- możesz jeszcze sprawdzić protokół TCP/IP

Ja rozumiem, że wyglądam na kompletną kretynkę... Ale jedno i drugie już jest sprawdzone, a zaporę mam wyłączoną w diabły (i tak, jeszcze sprawdziłam, czy jest wyłączona).
Cytat:
- jak jesteś w sieci to zawsze chyba możesz skontaktować się z administratorem

Administrator dał Światłą Radę Informatyka: "proszę zreinstalować system, jak nie będzie potem działało, to zobaczymy". Niech się wypcha pierzem.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
The_Havoc_Rider Płeć:Mężczyzna
onward we rock.


Dołączył: 11 Sty 2007
Skąd: b-stok
Status: offline
PostWysłany: 29-01-2007, 23:21   

może trzeba pobabrac w ustawieniach softu swicha?

ciężko mi coś powiedzieć.. ja w takich sytacjach coś freestajluje i 'coś' też wychodzi ; )

no ale może bardziej ekonomicznie pod względem czasu i nerwów bylo by przyjąć bardzo nie honorową postawę i...

format c:
y

_________________
nie, nie kocham wszystkich.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zennos Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 04 Lis 2006
Skąd: nicosc
Status: offline
PostWysłany: 29-01-2007, 23:48   

mozesz zakupic kabel sieciowy cross'owany(sluzy do przesylu plikow pomiedzy kompami bezposrednio(w tym wypadku bez uzycia switcha) 10m kosztuje ok 17zł
podlacz je razem i zmien ip w kompach np. A 192.168.124.1 i B 192.168.124.2
bramka taka sama,po czym wejdz w ustawienia sieciowe i sporbuj przeslac,pomiedzy nimi jakis plik,jesli sie uda,oznacza to ze masz cos bleeee ze switchem

Ewentualnie wersja nr 2(moja ulubiona) postaw na nowo system na tym drugim kompie zainstaluj stery etc. tylko tym razem bez zadnych scian i antyvirow i sprawdz czy dziala,jesli nie to jest to w 100% problem z karta sieciowo(zdarza sie,ze te stare dzialaja polowicznie,co by wyjasnialo,ze dochodza pingi ale nic wiecej)

Jesli kiedys dzialalo,a teraz nie,to moze karta sieciowa(lub plyta glowna jesli masz na niej zintegrowana sieciowke) zostala przypadkiem "puknieta"(zdarza sie:P) jest wiele opcji moze masz zakurzony slot albo jakis paproch wpadl(rowniez sie zdarza,nawet czesto:])

pozostaja jeszcze dwie opcje a) firewall pozostawil jakis syfiasty wpis w rejestrze
b) masz vira:P w jednym i drugim wypadku zrob formata i postaw system:)


No to skoro juz sie troche naprodukowalem xD to moze sie zdazyc,ze mimo wszystko cos zle skonfigurowalas mam na mysli protokol tcp/ip
mam nadzieje,ze to ci troche pomoze:)


p.s. rada,rada ale format i reinstal jest naszybsza i zarowno najprostsza wersja,a jak co to ja sie pierzem nie wypcham:P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 30-01-2007, 11:31   

Zennos - to nie neozdrada z modemem USB, tylko net sieciowy. Do tego co piszesz musiałaby mieć w jednym kompie dwie karty sieciowe.

Ja proponowałbym przepiąć na inny port switcha/huba, ale fakt że "się PINGuje" pokazuje wyraźnie że problem jest w windzie, gdzieś w winsocku, czyli tam gdzie aplikacje "3rd party" biorą dostęp do sieci od systemu. Fakt że pinguje się po nazwie mówi że nie ma co bawić się w kontrolę via nslookup bo DNS skonfigurowany jest poprawnie...

Niestety jest powszechnie znanym faktem że większość firewalli żeby działać musi nadpisać systemowi to i owo, a że Micro$owd dokumentacji nie udostępnia, bywa że 'zastępniki' nie działają, a usuwanie tylko pogarsza sytuację.

Być może jakieś narzędzie do naprawy rejestru byłoby w stanie coś znaleźć i jakoś pomóc.

Obawiam się że w tym przypadku "światła rada informatyka" coby zacząć od reinstalacji windy jest jedyną słuszną... jedyne co radziłbym, to może pokroić dysk na partycje za pomocą na przykład Partition Magic, i zrobić sobie backup tego co jest choćby ghostem - oczywiście, jeśli ci zależy na ewentualnym szybkim powrocie do status quo ante.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Zennos Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 04 Lis 2006
Skąd: nicosc
Status: offline
PostWysłany: 30-01-2007, 14:52   

wa-totem sa jeszcze stare karty 2x5(kabel telefoniczny) i 2x7(kabel sieciowy) ubostwiam je:P
Skoro doczytalem sie,ze"komputer nie jest nowy" to pomyslalem iz moze miec jeszcze stara sieciowke i pisalem w domysle(bylo dla mnie to niemalze oczywiste) sorry taki skrot myslowy:P
piszac "net sieciowy" masz na mysli radiowke?

jesli mimo wszystko jest to radiowka,a ty masz za duzo pieniedzy:P to mozesz podzielic sygnal radiowy dokup sobie do kompa karte sieciowke typu wi-fi(taka standardowa jak do wiekszosc laptopow).
Podciagnij kabelek do puszki po pringelsach(takie chipsy nie wiem czy dobrze napisalem nazwe:P) chodzi o to zeby stworzyc antene.
Jesli siec jest zabezpieczona a ty i tak jej uzywasz na jednym kompie,to powinnas miec dostep do klucza,przy czym po podlaczeniu bedziesz miala drugi taki sam intenet na drugim kompie(dopoki admin sie nie kapnie co jest 5)
p.s. to jest nielegalna wersja :P

Tak czy inaczej nadal jestem za formatem xD
aaaaaaaa jesli chodzi o backup'a mozesz sprobowac przyrocic system do duuuuuuuzo wczesniejszego stanu,tylko pamietaj,ze wiekszosc danych/programow wtedy idzie w pi..... yyyy w nicosc oczywiscie:P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 30-01-2007, 15:09   

miałem na myśli ethernet i łącze rozdzielone po lanie w budynku. A przy obecnych cenach hubów/switchy, za dużo rzeźbienia - nie warte wysiłku...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 18-03-2007, 15:49   

Ok, podobny problem, tylko dla chello.

Mam dwa komputery i router Edimax BR-6104k. jeden komputer udało mi się podpiąć bez problemu. Drugi nijak nie zamierza się do netu podłaczyć.
- tak, zainstalowałam kartę sieciową
- tak, ustawiłam TCP/IP (DHCP: właczopne, adres IP pobierany automatycznie)
- połączenie sieciowe włączone i w ogóle...
- na routerze palą się lampki odpowiadające obu kabelkom, więc router raczej widzi ten drugi
- i nie, komputer nie widzi DHCP.
Czy jest jeszcze coś, co powinnam włączyć/wyłączyć/sprawdzić?!

*edit* Ok, działa. Jak się okazało, jednak jestem idiotką ^^; Wszystko było ok poza tym, że należało ruszyć tyek po niestandardowe stwrowniki do karty sieciowej, bo najwyraźniej na windowsowych nie chciała działać jak trzeba, chociaż winda meldowała, że karta działa i ma się dobrze _^_

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group