FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
  Ankieta do pracy magisterskiej nt. fanów m&a
Wersja do druku
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 16-01-2008, 11:54   

Jeśli za odpowiedź uznać podesłanie ankiety, to np. ja owszem.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 16-01-2008, 12:33   

A do mnie nadal nie dotarła. I właśnie dlatego twierdzę, że załącznik na forum byłby skuteczniejszy...

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Sakura_chan Płeć:Kobieta
Pure Angel


Dołączyła: 28 Lut 2007
Skąd: 3-wieś
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 16-01-2008, 13:07   

Ja też poproszę. Mail w profilu

_________________
To add colour to your boring today
To put magic into your melancholic tomorrow
I have come to change those nonchalant times you spent
Into precious memories

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2919192
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 16-01-2008, 13:27   

Ja natomiast mam postulat administracyjny: jeśli autorka w ogóle zagląda na to forum (przez ostatnie 24 h jej tu nie było), niech określi, do kiedy zbiera materiały. Inaczej temat będzie co jakiś czas "odkopywany" przez nowych chętnych, którzy będą się domagać nieistniejącej już ankiety do obronionej dawno pracy magisterskiej...

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 16-01-2008, 14:07   

Ja tez jeszcze nie dostalam. Moze ci co dostali niech przesla tym co nie maja, a sie wyrazali chec?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 16-01-2008, 14:22   

Wiesz, trochę nie widzę sensu... Z moich danych wynika, że założycielka tego tematu na forum pojawiła się raz: żeby się zarejestrować i ten właśnie temat napisać. Od tego czasu chyba się nie logowała. Nie zaznaczyła też w swoim poście (co byłoby średnio uprzejme, ale przynajmniej zawierało istotną informację), że nie zamierza już tego forum odwiedzać i zależało jej tylko na zawieszeniu "ogłoszenia". Nie wątpię, że jest osobą zajętą, jednak tego rodzaju zachowanie jest dość dalekie od podstawowych standardów netykiety i świadczy raczej o lekceważeniu potencjalnych respondentów...

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
krew_na_scianie Płeć:Kobieta
kościsty seksapil


Dołączyła: 23 Gru 2007
Skąd: Bełchatów/Łódź
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 16-01-2008, 19:06   

Ja dostałam kwestionariusz na maila!

_________________
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9343376
Wilk Stepowy Płeć:Mężczyzna
Naraku no Hana


Dołączył: 29 Lis 2007
Skąd: z wysokości lamperii - tam jest mniej przeszkód
Status: offline
PostWysłany: 18-01-2008, 19:40   

Autorka szerzej się z ankietą ogłasza więc miałem hmm przyjemność się z nią wcześniej zapoznać. A wrażenia takie: tendencyjnie zrobiona, autorka nie tyle chce się czegoś dowiedzieć, co raczej potwierdzić jakieś swoje zdanie. Rozumiem, że w mgr jakieś hipotezy robocze zostały postawione i trzeba to jakoś zweryfikować, ale tworzenie ankiety ukierunkowanej na otrzymanie określonych odpowiedzi jest nieciekawe.

_________________
Drobna półprawda jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Chociaż dużo drobnych półprawd naraz to już całkiem niezła ściema ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Orenei Płeć:Kobieta


Dołączyła: 24 Lis 2007
Status: offline
PostWysłany: 19-01-2008, 10:27   

Ja przy wypełnianiu ankiety zastanawiałam się, czy w ogóle powinnam zaznaczyć którąś z podanych tam odpowiedzi. Czasami żadna mi nie pasowała, a miejsca na swoje zdanie nie miałam.

_________________
"Coś tam, coś tam number one!
Sharingan for everyone~"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 19-01-2008, 10:40   

Wilk Stepowy napisał/a:
Autorka szerzej się z ankietą ogłasza więc miałem hmm przyjemność się z nią wcześniej zapoznać.


Właśnie miałem takie wrażenie. I informuje wszem i wobec, że jeśli pojawi się następny taki temat, założony przez osobę, która nie ma na koncie minimum 10 postów, to poleci on lotem koszącym do kosza razem z założycielem.

Niestety, zyskujący coraz większą popularność proceder typu "zarejestruje się na 30 forach i wszędzie wrzucę swoją ankietę, a następnie nigdy więcej się tam nie pojawie" bynajmniej mi się nie podoba.

Skoro tępimy spamboty powinniśmy też tępić spamludzi.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Wilk Stepowy Płeć:Mężczyzna
Naraku no Hana


Dołączył: 29 Lis 2007
Skąd: z wysokości lamperii - tam jest mniej przeszkód
Status: offline
PostWysłany: 19-01-2008, 11:11   

Akurat środowisko MiA trudno inaczej badać (alternatywą jest wyjazd na jakiś konwent). Osobiście wspieram takie inicjatywy, bo sam pisałem mgr w katedrze metod statystycznych więc bardzo dobrze znam zagadnienie i związane z nim trudności :) Niekiedy szalenie trudno zebrać wiadomości o egzotycznym dla badacza środowisku.

Tu raczej chodzi o podejście autorki do tematu: wpadła jak burza, ubogie wprowadzenie, każe sama się zgłaszać zamiast zamieścić ankietę, na ankietę trzeba długo czekać, żadnej informacji zwrotnej w temacie. Trochę to niepoważne.

_________________
Drobna półprawda jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Chociaż dużo drobnych półprawd naraz to już całkiem niezła ściema ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 19-01-2008, 11:22   

Cytat:
Tu raczej chodzi o podejście autorki do tematu: wpadła jak burza, ubogie wprowadzenie, każe sama się zgłaszać zamiast zamieścić ankietę, na ankietę trzeba długo czekać, żadnej informacji zwrotnej w temacie. Trochę to niepoważne.


I dokładnie o to mi chodzi.

Nie miałbym nic przeciwko istnieniu tematu, w którym byłaby podana ankieta i który byłby bardziej rozbudowany. Niestety w chwili obecnej jego kształt wskazuje na lekceważenie respondentów i wygląda na dzieło organicznego spambota.

Moim zdaniem na dzień dzisiejszy ten temat jest spamem. Nie wnosi niczego. Niestety tolerować go nie powinniśmy. Równie dobrze moglibyśmy uznać, że powinniśmy tolerować spam, bo przecież to ludziom pomaga zarabiać pieniądze i dotrzeć do grup klientów, do których inaczej by nie dotarli.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 19-01-2008, 11:53   

Wilk Stepowy napisał/a:
A wrażenia takie: tendencyjnie zrobiona, autorka nie tyle chce się czegoś dowiedzieć, co raczej potwierdzić jakieś swoje zdanie. Rozumiem, że w mgr jakieś hipotezy robocze zostały postawione i trzeba to jakoś zweryfikować, ale tworzenie ankiety ukierunkowanej na otrzymanie określonych odpowiedzi jest nieciekawe.
Zjawisko które praktycy znają jako tzw. Goebbelsowską szkołę marketingu, wymyśloną ponoć przez Steve'a Ballmera za jego czasów w Procter&Gamble. Nazwa wywodzi się ze stwierdzenia Dra Goebbelsa, że kłamstwo powtórzone głośno odpowiednią ilość razy staje się prawdą - a wynikła z agresywności technik P&G, od szaleńczo intensywnej reklamy (powtórzenia właśnie), przez agresywność (osławiony trick ze zmienieniem kształtu opakowania tak, by produkt konkurencji nie mieścił się obok na 'standardowej' półce sklepowej), po założenie że klienta należy 'łapać', 'znakować', ugniatać i przymuszać by pasował do tez i założeń koncernu, a nie próbować badać i dopasowywać się do wyniku (kreowanie trendu, a nie podążanie za nim).

Skutki takiego edukowania, zwłaszcza w małych (czytaj: każdych poza megakoncernami) firmach, są opłakane - taki 'wykształciuch', totalnie zmanierowany, całkowicie nie nadaje się do normalnej pracy. Bo jego nauczono, że 'badanie' polega na postawieniu tezy, a następnie tendencyjnym spreparowaniu badania, by ją potwierdziła lub obaliła. Idea badania 'eksploracyjnego' nawet im przez głowę nie przejdzie. Bo drogie, i wymaga inteligencji a nie działania zgodnie z proceduralną sztampą.

O relationship marketing to tacy zazwyczaj słyszeli, i tyle, ale żeby rozumieć - o nieee, LOL.

No i to czego przykład mamy tutaj - egoizm tak ekstremalny że aż żałosny. "Mnie są potrzebne podkładki, powieszę post i niech robota się zrobi sama; kogo obchodzi co to będzie za materiał". Praca mgr na niby, ale to wchodzi w krew, i potem KAŻDA praca jest na niby...

Właśnie - bo to się potem odbija w ich pracy. Mają nastawienie "urwać", a nie "utrzymać". Co oznacza, że może czas jakiś mają lepsze wyniki jako pracownicy, ale klienci czują się, jeśli nie nabici w butelkę, to co najmniej wykorzystani. A potem firmy w których takie łebki pracują, nie rozumieją jak to jest że klienci nigdy nie wracają z kolejnymi zamówieniami, nie dają dobrych opinii, albo wręcz polecają konkurentów -- bo nie rozumieją, że robią coś źle.

No dobra dość rantowania. Teraz już wiecie jak NIE robić badań, i czym grozi zachowanie takie, jak tej osoby...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group