FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Tablet ;)

Używasz tabletu do swoich prac graficznych?
Tak
42%
 42%  [ 12 ]
Nie
21%
 21%  [ 6 ]
A co to jest tablet?
3%
 3%  [ 1 ]
Też lubie pierogi :}
32%
 32%  [ 9 ]
Głosowań: 28
Wszystkich Głosów: 28

Wersja do druku
Light Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 04 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 05-05-2008, 16:41   Tablet ;)

Używacie tabletów pracując w fotoszopie? Sam nigdy nie miałem okazji spróbowac, ale wygląda to calkiem praktycznie :)

Napiszcie jeszcze jakiego modelu/firmy używacie i jak ma się jakośc do jego ceny: > Pozdro

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 05-05-2008, 16:46   

Nie wyobrażam sobie tworzenia czegoś większego i wymagającego więcej pracy w szopie bez użycia tabletu. A że tabletu nie posiadam, a litościwie wole nie sprawdzać, jak się ma mój talent, mogłem tylko zaznaczyć jedyną opcję, z którą mogłem się w pełni zgodzić. Viva la Pierogi!

Patrząc jednak na niektóre cudeńka tworzone przez nasze forumowe artystki muszę przyznać, że tablet to całkiem cwany wynalazek.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Salva Płeć:Kobieta
Prince Charming


Dołączyła: 29 Paź 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 05-05-2008, 16:52   

Ja nie używam, polegam na zwykłym gryzoniu. Na razie kooperuje nam się całkiem nieźle. O np TO robione było w całości przy użyciu jedynie Photoshopa i myszki. Ciężko mi wyobrazić sobie używanie tabletu chociaż chciałabym kiedyś spróbować i zobaczyć jaka to różnica.

_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Irian Płeć:Kobieta


Dołączyła: 30 Lip 2002
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 05-05-2008, 17:37   

Tablet jest boski <3 Używam dość starego Wacoma, Graphire 3 A6 - z tego co widzę na stronce, już tej serii nie sprzedają, nawet na allegro nie ma, heh. Świetna rzecz, kupiłam go ładnych kilka lat temu za jakieś 300 złotych i muszę powiedzieć, że sprawuje się idealnie. Zdążył się nieźle porysować, ale nie ma to wpływu na użytkowanie (tylko nie jest już taki śliczny i błyszczący), poza tym moje koty zrzuciły go kilka razy z biurka - żadnych problemów. Piórko jest lekkie i wygodne, a powierzchnia A6 spokojnie wystarcza do amatorskiego bazgrolenia.

Pierwsze rysunki kolorowałam mychą (i w Picture Publisherze... matko jedyna, wszystko na jednej warstwie @___@), więc zdaję sobie sprawę, że tablet to luksus - ale człowiek się do luksusu bardzo szybko przyzwyczaja i teraz już nie byłabym w stanie rysować inaczej, niż piórkiem.

A kiedyś, jak będę duża, bogata i nie będę miała co robić z pieniędzmi, to kupię sobie to:
http://www.tabletywacom.pl/products/cintiq/cintiq21ux.htm
Tablet z wyświetlaczem... *__*

_________________
Every little girl flies.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mugen Płeć:Mężczyzna
Sealed


Dołączył: 02 Maj 2008
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 05-05-2008, 17:53   

Tabletu używam sporadycznie dlatego swojego zostawiłem w domu w momencie kiedy wyjeżdżałem na studia. Głównie z racji tego, że przeważnie edytuje grafikę, a nie tworzę ją od podstaw, więc tablet bardziej przydaje się mojemu bratu.
Co zaś do konkretnego modelu, w moim przypadku jest to Wacom Graphire4 Classic o formacie A5.
Nie jest to tania zabawka, ale znacznie ułatwiająca prace w wypadkach kiedy faktycznie trzeba coś zrobić od zera. No i w tym wypadku z myszką nie ma co porównywać, po prostu niebo, a ziemia. ;)

_________________
Music is needed to party
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7393255
Amarth Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 05-05-2008, 19:54   

Nigdy jeszcze nie miałam okazji używać tabletu, choć przyznam szczerze, że chciałabym spróbować. Jak narazie moja praca polega na zeskanowaniu rysunku i męczeniu się myszką, zazwyczaj powoli, a czasem przy akompaniamencie różnych epitetów, jako że nie mam wprawy z tym parszywym gryzoniem.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Chiba Płeć:Kobieta

Dołączyła: 08 Lis 2007
Skąd: Inąd
Status: offline
PostWysłany: 07-06-2008, 19:05   

Mam tablet. WACOM jakiś tam, A6 format bodajże, ale strasznie jest toto irytujące, bo ucieka i się nie umywa nawet do zwykłego rysunku. Prawda jednak, że zwykle bazgrolę na kartce, potem to skanuję i myszką w fotoszopie koloruję, ale coś mi nie idzie, no i nie do końca zgłębiłam tajniki warstw.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4009994
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 07-06-2008, 19:46   

Chiba napisał/a:
trasznie jest toto irytujące, bo ucieka

....ale co ucieka?!

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 07-06-2008, 21:35   

Amarth napisał/a:
Nigdy jeszcze nie miałam okazji używać tabletu, choć przyznam szczerze, że chciałabym spróbować. Jak narazie moja praca polega na zeskanowaniu rysunku i męczeniu się myszką, zazwyczaj powoli, a czasem przy akompaniamencie różnych epitetów, jako że nie mam wprawy z tym parszywym gryzoniem.

Nie wiem co w tym męczącego...
Bawiłem się tabletem, i choć przyznaję iż gdy nachodzi mnie potrzeba kładzenia kolorów na moje bazgroły, bardzo się przydaje. Z drugiej strony nie wyobrażam sobie szkicowania bez możliwości dotknięcia kartki, pomacania ołówków. Wiem iż to tylko kwestia przyzwyczajenia i gustu, niemniej wolę klasycznie, ołówek i papier. Może święty Graal, który zalinkowała Iri zmieniłby moje nastawienie, lecz..szczerze wątpię.




Cytat:
....ale co ucieka?!
Wskaźnik? Miałem to samo, na tablecie pożyczonym od Noire Podobno kwestia kalibracji/czułości.
Powrót do góry
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 12-06-2008, 15:50   

O tabletach istnieje jedna prawda. Dobre tablety są drogie. Tanie tablety się do rysowania raczej nie nadają (ale do kolorowaniu już bardziej). Jak się chce coś porządnego to trzeba się zaopatrzyć w te dobrych pareset złotych (o ile nie pare tysięcy).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Lewel@ Płeć:Kobieta

Dołączyła: 30 Lip 2008
Status: offline
PostWysłany: 30-07-2008, 13:54   

Tabletu nie mam, ale będę miała [tak sądzę XD], ale najpierw trza rodziców w temat wprowadzić xD A to akurat może być dość długa i męcząca droga [ale i tak w końcu mi kupią xD].
Ale wiem, że tablet muszę mieć, bo ludzie naprawdę boskie dzieła z tabletem tworzą, poza tym jest on chyba dość przydatny i wygodny.
Mimo to jednak uważam, że miło jest jednak patrzeć, na prace, które zostały stworzone jedynie za pomoca ołówka, tuszu, farb lub innych rzeczy, bo to wbrew pozorom wymaga naprawdę nie takiej łatwej pracy, pomysłu i oczywiście czasu.
I wbrew pozorm nawet gdy juz ten wymarzony tablet dostane to wciąż będę raczej zwolenniczką zwykłego ołówka xD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Martin Płeć:Mężczyzna
Wszechbiblia.Net Admin


Dołączył: 07 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 31-07-2008, 19:19   

Tablet dużo ułatwia, ale trzeba trochę wprawy by z niego korzystać, ale to prawie tak jak rysowanie np. ołówkiem. Zasadniczo rysuje się szybciej, lepiej i dokładniej oraz daje większe możliwości niż rysowanie myszką. A jak tablet to zdecydowanie/najlepiej jakiś WACOM, w tablety typu Pentagram itp. firm lepiej się nie pakować, to bardziej do zabawy niż poważnego rysowania.

_________________
http://www.wszechbiblia.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kaseven Płeć:Kobieta
Evil Fangirl


Dołączyła: 13 Cze 2008
Skąd: Kraków/Starachowice
Status: offline
PostWysłany: 18-02-2009, 11:43   

Jakieś czas temu zakupiłam tablet Bamboo Fun A6, zawartość portfela uszczuplając o ~330zł. Kumpel śmiał się ze mnie, że czymś takim nie uda mi się narysować żadnej w miarę dobrej pracy. Miesiąc testów i oto efekty:

Feral Combat - praca zrobiona w 5-6h, podczas gdy tradycyjnymi metodami siedziałabym nad tym pewnie ze 3 dni.
Rubeus
Rogue Luniwenor

Kolorowanie na tablecie jest wręcz dziecinnie proste i mniej czasochłonne, a w opcji 'Undo' można się po prostu zakochać (akwarele niestety nie wybaczały błędów). Jeśli o samo szkicowanie chodzi - lepiej coś szybko nabazgrać na kartce, a potem zeskanować i na komputerze ewentualnie poprawić/dorobić szczegóły. Obecnie rysuję w GIMPie, bo podczas używania Photoshopa mój laptop-staruszek potrafi ciąć się jak emo.
Jeśli ktoś zastanawia się nad kupnem tabletu, bardzo zachęcam do nabycia tego cudu techniki. Najlepiej firmy Wacom, gdyż słyną z największej 'żywotności' (najgorszą opinię mają chyba tablety z Pentagramu).

_________________
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
794292
Kamyk Płeć:Kobieta
być czy mieć


Dołączyła: 25 Sie 2008
Status: offline
PostWysłany: 19-02-2009, 20:55   

Kaseven - bardzo fajne rysunki. Pewnie jeszcze trochę a będzie z Ciebie drugi Polski Omen250 : D. Zazdroszczę troszkę takiego stylu bo nie umiem kolorować tak aby wychodziło trójwmiarowo tylko wciąż płasko, płasko.
A jeśli chodzi o Pentagramy, bynajmniej te starsze, to z perspektywy rysownika-wyjadacza nie polecam. Mam zasłużonego staruszka Pentagrama i mam ochotę go wywalić. Chcę tablet taki z którym nie będę się użerać...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group