FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Plebiscyty anime?
Wersja do druku
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 24-06-2008, 14:42   Plebiscyty anime?

Kiedyś myślałem nad zorganizowaniem czegoś takiego, jak plebiscyt na najlepsze anime dla polaków, ale podzielony na kategorie welde gatunków, dodatkowo opening, najlepszy humor, najciekawsza fabuła etcetera etcetera...
Jednak w moim zamyślę, jak już wspomniałem, plebiscyt miałby dotyczyć polskich internautów, a więc powinno się go przeprowadzić na więcej, niż jednym forum/portalu, by uzyskać najbardziej prawdziwe informacje. całosc odbywała by się w kilku etapach: zebranie kandydatur: kazdy zgłaszający anime do plebiscytu podawałby kilka tytułów. następnie wybierało by się kilka najczęściej powtarzających się w danej kategorii i na wszytskich forach/portalach, które zgodziłyby się na uczestnictwo w akcji umieszczałoby się ankietę. przy tym etapie na YT mozna by wrzucić filmik prezentujący openingi (w przypadku plebiscytu na opening) lub fragmenty anime wytypowanych do ankiety. Następnie, po podliczeniu wyników i wykonaniu ankiety można by sporządzić toplistę anime, również jako filmik na YT.

Co państwo na to? Przy okazji można by utworzyć jakiś specjalny tanukowy profil YT, gdzie zamieszczane by były openingi/endingi/trailery anime.


Dobra, teraz możecie mnie równo zbeszcztać za zuchwałość : D
No więc słucham.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 24-06-2008, 15:11   

Umieszczanie OP i ED na YT jest nielegalne afair. Co do trailerów, nie mam pojęcia.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 24-06-2008, 15:16   

Nie, besztać nie zamierzam, bo pomysł jak pomysł. Natomiast w wykonaniu będzie kilka problemów:

1. Trzeba to jakoś zawęzić, bo inaczej nie "zbierze się" sensownych kandydatur. Na przykład tylko do serii z ostatniego roku albo tylko do wydanych/emitowanych w Polsce. Bo anime jest zwyczajnie i po prostu za dużo, żeby dało się wybierać w tych warunkach cokolwiek "wszech czasów".

2. Pomysł z reklamowaniem akcji na wielu stronach/forach jest dobry, ale może być problem taki, że bardzo wiele stron nie życzy sobie żadnych reklam imprez na stronach "konkurencyjnych".

3. Od strony infrastruktury nie do końca mamy takie możliwości - nie wiem, czy nie lepsze do koordynowania takiej akcji byłoby ACP, jako newsownia (zresztą o ile pamiętam oni organizują coś w ten deseń, jakieś plebiscyty na mangę miesiąca czy roku).

4. Z Youtube i filmikami zaczynamy się opierać o prawo autorskie... I tak, ja znam wszystkie argumenty, więc trzymajmy się po prostu tego, że dla Tanuka jako całości zdecydowanie bezpieczniej jest NIE ładować na Youtube żadnych openingów ani fragmentów anime. Więc to nie wchodzi raczej w grę.

Poza tym moja prywatna obawa jest taka, że ludzie w znakomitej większości olewają takie akcje i realnie patrząc, udałoby się zebrać kilkadziesiąt kandydatur, ale za to niespełna setkę głosów kompletnie rozproszonych... Może to zresztą moje czarnowidztwo przemawia, tu nie jestem pewna.

W każdym razie pomysł JEST wart przemyślenia, ale właśnie poważniejszego przemyślenia: jak ograniczyć zakres, jak przeprowadzić to od strony technicznej, no i jaki moment byłby do tego najlepszy.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 24-06-2008, 15:24   

Avellana napisał/a:
że bardzo wiele stron nie życzy sobie żadnych reklam imprez na stronach "konkurencyjnych".

dla tego zawsze można zapytać, napisac prośbę i odpowiednio ją zmotywować. I iśc na kompromis.


Avellana napisał/a:
Poza tym moja prywatna obawa jest taka, że ludzie w znakomitej większości olewają takie akcje

sad, but true.


Avellana napisał/a:
nie wiem, czy nie lepsze do koordynowania takiej akcji byłoby ACP, jako newsownia

mója wszechwspaniała stopa tam jeszcze nie stała. wiem, wstyd mi :E


Avellana napisał/a:
Z Youtube i filmikami zaczynamy się opierać o prawo autorskie... I tak, ja znam wszystkie argumenty, więc trzymajmy się po prostu tego, że dla Tanuka jako całości zdecydowanie bezpieczniej jest NIE ładować na Youtube żadnych openingów ani fragmentów anime.

No w sumie to jak sobie teraz pomyślę, to fragmenty anime na prawde mogą nie być mile widziane. Sęk w tym, że w moim zamyśle to akcja ma sens tylko przy tworzeniu toplisty.

narazie wykorzystałem cały swój limit samozaparcia na ten tydzień, opisując pomysł XD

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group