FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  MANGA "Prince Ilidian"
Wersja do druku
Vangel Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 10 Lut 2009
Status: offline
PostWysłany: 10-02-2009, 14:17   MANGA "Prince Ilidian"

To strona mojej mangi:

WEJDŹ

Zapraszam, chętnie przeczytam wasze komentarze :)
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Achmed Płeć:Mężczyzna
Hurry Starfish ^.^


Dołączył: 11 Paź 2008
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 13-02-2009, 11:52   

Przede wszystkim przed podjęciem się rysowania mangi warto najpierw dokładnie swoją kreskę dopieścić i z takimi rzeczami mógłbyś jeszcze trochę poczekać. Nie do końca dobre są chyba proporcje, profil był całkiem dziwny, no i przydało by się popracować nad mimiką.

Do tego w tej wodzie jakoś mało wody - jednym słowem nie wygląda jak woda.

A co do fabuły - sztampowa, mogłeś wymyślić coś bardziej oryginalnego. Bo póki co to już takich widziało się całą masę - źli orkowie silni jak nigdy i biedni ludzie, który nie mają szans... niee, jednak mają bo daleko na północy znaleziono potężny artefakt.

Nie mniej jednak fajnie, że to robisz, sporo ćwiczeń jeszcze przed tobą, ale jak sobie wystarczająco poprawisz kreskę to już będzie fajnie.

Pozdrawiam

_________________
"Don't believe in you, who believes in me."
"Don't believe in me, who believes in you."
"Believe in you, who believes in yourself."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
406070
Vangel Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 10 Lut 2009
Status: offline
PostWysłany: 13-02-2009, 12:21   

Co do kreski - jest taka 6/10 , fakt :/ Ale fabuły prawie jeszcze nie ma, a mogę zapewnić że to nie jest nic w stylu: "źli orkowie silni jak nigdy i biedni ludzie, który nie mają szans", poczekajcie na dalszy ciąg :P Co do fabuły to jeszcze nie raz zadziwię :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 13-02-2009, 12:36   

Cytat:
Co do fabuły to jeszcze nie raz zadziwię :)

Jak na razie nie zadziwiłeś ani razu...
Cytat:
Co do kreski - jest taka 6/10

Kpisz, czy o drogę pytasz? 3/10 przy dobrych chęciach. Weź w łapę antologie wydawane kiedyś przez Kasen albo Otaku Max Manga i popatrz, jak rysują fanowscy rysownicy na średnim poziomie.
Powrót do góry
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 13-02-2009, 12:45   

Spróbuj popracować nad ortografią i stylistyką, tekstu nie ma dużo i tym bardziej kłują w oczy kwiatki w rodzaju "siłą" zamiast "siłom" kiedy z kontekstu wynika, że właśnie owym siłom demony ruszyły z pomocą. Poza tym skoro demony ruszyły, to ludzie lekceważą demony. Jeżeli lekceważą demonów, to chyba raczej demoni ruszyli ^^ Albo ta nieszczęsna podruz z ostatniej strony...

Ogólnie co się rzuca w oczy to brak polskiej czcionki (już lepsze chyba były te małe pokraczne literki ze strony pierwszej...) i potwornie jak na razie sztywne dialogi... Spróbuj je może napisać w formie opowiadania i zobaczyć, jak to wygląda? W ten sposób może uda Ci się je konstruować tak, żeby nie raziły ^^

Kreska jak kreska, owszem, są pewne niedociągnięcia, ale raczej wynikające z braku wprawy, niż utrwalonych błędów warsztatu (przynajmniej ja tak to odbieram), ogólnie nie jest źle (może poza tamtym uśmiechem, wyszedł Ci nieco niezręcznie)

Ale ogólnie mówiąc nie jest źle, pracuj, poprawiaj błędy, rysuj dalej i się nie zniechęcaj. Jak uporasz się z budową zdań i z ortografią, to już będzie spory krok do przodu, jeżeli chodzi o przyjemność odbioru. Co do polskich znaków, to jeżeli nie masz ich w czcionce, to albo rozejrzyj się za taką, która je ma, albo po prostu dorysowuj odpowiednie kreseczki choćby w paincie...

Edit: Grisz, chyba nieco za ostro oceniasz Vangela, według mnie widać, że to początkujacy twórca, ale dlatego właśnie wrzuca mangę na Deva i zachęca do komentowania. Masa pracy przed nim, owszem. Ale widać, że pracę tę jak na razie wykonuje ^^

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 13-02-2009, 13:13   

Random wtręt: zajrzałem tylko z ciekawości. Pomijając już fakt, że ocenianie siebie samego nie jest najlepszym pomysłem, to zerknąłem na twoje rysunki na dA i chciałem tylko zauważyć, że według tanuczej skali 6/10 za kreskę dostała (w mojej opinii słusznie) Czarodziejka z Księżyca, a z komiksów fanowskich Undead Fairy Tales. I z całym szacunkiem (bo sam rysować kompletnie nie umiem) nawet nie porównywałbym tych prac pod względem graficznym z twoją. Mógłbyś też popatrzeć na prace innych rysowników na dA. Z czego to wynika - nie wiem, bo na procesie rysowania się nie znam, nie mam jednak powodów sądzić, że Vodh się myli.

W dialogach rzeczywiście czuć dużo drewna, ale to jest raczej kwestia wprawy. Czcionka jest rzeczywiście dobrana bardzo niefortunnie, a brak znaków diakrytycznych razi w oczy. Powinienneś rzeczywiście popracować nad całością - napisanie wpierw opowiadania to jest całkiem niezły pomysł. Radzę też czytać swój tekst na głos, zdanie po zdaniu i w ten sposób wyłapywać wszelkie zgrzyty - sam się ostatnio przekonałem, że daje to dużo lepsze rezultaty, niż normalne czytanie.

Bardzo ważny jest też sam pomysł na historię - powinien przede wszystkim być interesujący, choć niekoniecznie oryginalny (bo bycie oryginalnym na siłę często daje opłakane skutki), mimo że jest to mile widziane. Ja tymczasem nie wiem nawet o czym jest ten komiks, bo brakuje jakiegoś dokładniejszego zarysu fabuły - o czym to w ogóle jest. O wojnie? O wyprawie? Przydałby się też jakiś lepszy opis świata - przedstawiona mapa jest conajmniej dziwna (czemu bitwę na pustyniach czerwonych? Gdyby sugerować się tylko mapą, to według niej ten teren pozbawiony jest jakiegokolwiek znaczenia strategicznego - może by to wyjaśnić?).
Jeśli zaś nie czujesz się na siłach opowiedzieć całkowicie własnej historii, to może warto zacząć najpierw od fanfiction?

Podsumowując - to tylko takie moje przemyślenia, bo po paru stronach trudno (już pamiętam, że nie ciężko!) coś więcej powiedzieć. Dobrze, że w ogóle coś robisz, ale dużo drogi jeszcze przed Tobą - niestety we wszystkich aspektach tego komiksu.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 13-02-2009, 13:18   

Vodh napisał/a:
Kreska jak kreska, owszem, są pewne niedociągnięcia, ale raczej wynikające z braku wprawy, niż utrwalonych błędów warsztatu


Jakiego warsztatu?

Vangel - zaopatrz się w jakieś prace, choćby "Jak powstaje manga?", pomęcz nauczyciela plastyki, ewentualnie poszukaj w sieci jakichś tutoriali. Długa droga przed Tobą, życzę wytrwałości i mocnych butów.

Fabuły nie oceniam, bo pięć stron to za mało by cokolwiek stwierdzić poza tym, że Ilidian kojarzy się z Illidanem z Warcrafta, a obecność orków tylko to podobieństwo utwierdza.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 13-02-2009, 20:54   

No cóż. Przedpiscy napisali już wszystko to, co istotne. Jako osoba, która "zawodowo" recenzuje twórczość młodych polskich twórców komiksu, mogę doradzić tylko jedno - naucz się podstaw rysunku. Perspektywa, anatomia, cień - wszystko leży.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Doktor J Płeć:Mężczyzna
The Mad Scientist


Dołączył: 02 Lip 2008
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 14-02-2009, 04:16   

Szczerze mówiąc zrezygnowałęm po pierwszych dwóch stronach... Bez urazy, ale niezbyt mi się podoba.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3731772
Mozzy Płeć:Mężczyzna
Początkujący rysownik

Dołączył: 07 Mar 2009
Status: offline
PostWysłany: 07-04-2009, 18:50   

Taa.. Napisales na DA , ze bedziesz dodawał 1 strone dziennie a tu co ? 5 czy 6 stron.
Uśmiech Ci nie wyszedł.
Proporcje i perspektywa nie zbyt dobrze. To by było na tyle (nie lubię sie rozpisywać)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group